Вирус

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот ChaoS » 24 Май 2005, 07:40

Макар някои хора да ме описват като:"Вечното изключение, което доказва правилото", в този случай смятам, че е по-скоро второто. Познавам и други, които разбират хаоса така, както аз. Просто, както вече казах, някои не могат да се справят.

Мерси за комплимента! :oops: :smile:
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Starlight » 25 Май 2005, 08:37

Поздравления Baal,
Изказванията ти са изключително точни и обосновани.Обичам да чета такива мисли но за съжаление са голяма рядкост в нета.
Въпреки всичко не мога напълно да се съглася с теб.Това, че определени направления в магията са “заразени”?! Нима си съгласен с разделянето на магията на черна, бяла, “шарена”, хаос..? Нима ние всички не черпим вдъхновение от един и същ източник? Нима силата не е една?! Разбирам отлично това което казваш, но аз лично го отдавам на друго. Когато аз се учех нещата бяха коренно различни. Магията бе скрита, а тези които биваха приемани за ученици се избираха след щателен подбор и се обучаваха от учител. Подчертавам отново думата учител. Сега всяко хлапе може да влезе в книжарницата, да се сдобие с книги и да започне да “практикува” въобще не безопасни неща.Преди магията се считаше за изкуство (като рисуването и пеенето) сега я мислят за технология (изпълняваш точки от 1 до 7 и хооо..п духа дойде и те направи милионер). Четирма мои близки познати се побъркаха. Занимаваха се с Кабала и Висша магия. Все свестни неща на пръв поглед обаче какво стана…шизофрения. Такава тъжна равносметка може би има всеки маг въпроса е че хаос магията или демонологията или каквото и да е друго нямат вина в случая. Аз имам един любим цитат: “Всеки глупак може да начертае около себе си кръг, но е нужна силата на мага за да може кръга да оживее.” Именно в това намирам аз проблема. Всеки втори глупак опитва и не се случва нищо, но 1 от 10 000 успява да изпомпа енергия и правейки такива неща сам, без опитен ръководител пътя е един…полудява.
Тук искам да подчертая, че аз не съм хаотик, но симпатизирам на хаос магията поради 3 причини.
1) Когато аз преминах към гоеция групата с която работех ме “отстрани”.По онова време ортодоксалните окултисти отхвърляха гоеция така както сега отхвърлят хаос магията.
2) Хаос магията дава на сериозния ученик (този който вече е бил подготвен от някого) път, продължение на развитието.Това не го предлага нито Златната Зора, нито Лавей и компания. А да направиш “ритуал със сладки и бира ” не е магия. Хаотиците практикуват магия! Другото е мистика! Няма лошо, но е добре понятията да не се бъркат.
3) Всичко което съм чел по хаос магия носи на корицата си етикет “високо напрежение”, казано метафорично, а ако някой неподготвен ел. техник реши да пипа 500 000 V това си е негов личен проблем, нали така?

Всъщност мен това не ме вълнува. Аз търсех отговор на друг въпрос.
Защо се организират атаки срещу хаотиците, защо умишлено им се пречи и кой стои зад това? И понеже обичам да съм конкретен ще дам примери. Скоро моя позната ми звънна и ми каза: “Знаеш ли от всички форуми ни трият”. Отвърнах и: “Трият ви понеже пишете глупости”. И тъй като не и повярвах пуснах няколко неща из нета. Изумлението ми бе огромно когато видях на другия ден, че ги няма. Бяха изтрити!!
Има също така и някой хора, които в заслепението си стигат до там да заплашват с кървави магически атаки “тиа страшни хаотици”, които представи си са 17 – 18 годишни деца!! Всъщност ако някой иска да си играе на “Die by steel” защо не избере противник който умее да “върти меча” (ако е човек на честта разбира се, а ако е гол охлюв нека продължава да заплашва младежите.)!
Що се отнася до хомосексуализма аз не го одобрявам нито го поощрявам (Опазил ме Бог!). Казах само че не пречи на магията.
Аватар
Starlight
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Май 2005, 10:10

Мнениеот ChaoS » 25 Май 2005, 20:48

Мамка му, Starlight, пиши по-често във форума! ти си един/една от не многото тук, които могат да пишат смислено.

Иначе искам да ти обясня защо на хаотиците им биват изтривани постовете.
Просто отнякъде се появиха(са се появили- не съм бил свидетел) едни малки, сладки и глуповати "групички", които започнаха да се величаят и да пишат куп глупости (и да предлагат курсчета на неща, наричани сайтове, които се опитват да ти пробият черепа още с влизането). И тъй като започнаха да се появяват такива устати хаотици, те започнаха да подронват авторитета на тези, които разбират за какво аджаба става дума. И така започнаха нападките срещу хаотиците. Дори(вадейки изводи от това, което съм чул- все пак пиша само тук) съм изненадан, че ме допуснаха с такъв ник на този форум и все още не са ми "теглили шута".

А да, а за онова с книгите и учителите... Знаеш ли, книгите са полезно нещо- понякога помагат на ученика да разбере учителя, и на учителя да преподава на ученика.

Или както казах наскоро:"Така, както в природата няма добро и зло, така няма и светли и тъмни похвати, само начин на тяхната употреба".
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот BAAL » 27 Май 2005, 14:53

Starlight написа:Поздравления Baal,
Изказванията ти са изключително точни и обосновани.Обичам да чета такива мисли но за съжаление са голяма рядкост в нета.
Въпреки всичко не мога напълно да се съглася с теб.Това, че определени направления в магията са “заразени”?! Нима си съгласен с разделянето на магията на черна, бяла, “шарена”, хаос..? Нима ние всички не черпим вдъхновение от един и същ източник? Нима силата не е една?! Разбирам отлично това което казваш, но аз лично го отдавам на друго. Когато аз се учех нещата бяха коренно различни. Магията бе скрита, а тези които биваха приемани за ученици се избираха след щателен подбор и се обучаваха от учител. Подчертавам отново думата учител. Сега всяко хлапе може да влезе в книжарницата, да се сдобие с книги и да започне да “практикува” въобще не безопасни неща.Преди магията се считаше за изкуство (като рисуването и пеенето) сега я мислят за технология (изпълняваш точки от 1 до 7 и хооо..п духа дойде и те направи милионер). Четирма мои близки познати се побъркаха. Занимаваха се с Кабала и Висша магия. Все свестни неща на пръв поглед обаче какво стана…шизофрения. Такава тъжна равносметка може би има всеки маг въпроса е че хаос магията или демонологията или каквото и да е друго нямат вина в случая. Аз имам един любим цитат: “Всеки глупак може да начертае около себе си кръг, но е нужна силата на мага за да може кръга да оживее.” Именно в това намирам аз проблема. Всеки втори глупак опитва и не се случва нищо, но 1 от 10 000 успява да изпомпа енергия и правейки такива неща сам, без опитен ръководител пътя е един…полудява.
Тук искам да подчертая, че аз не съм хаотик, но симпатизирам на хаос магията поради 3 причини.
1) Когато аз преминах към гоеция групата с която работех ме “отстрани”.По онова време ортодоксалните окултисти отхвърляха гоеция така както сега отхвърлят хаос магията.
............


Така-доверявам се най-вече на това,което съм видял и преживял.Няма
как да пренебрегна факта със синхронностите които се случват между
моите познати-хаотици(повечето вече бившитакива и настоящи мистици ,лигавета и шизофреници).

Това се случва.Съгласен съм да не го приемеш,Старлайт,това е твое
право.Разбира се,може да се говори и за такива процеси на местна поч
ва-тук,в БГ,защото наблюденията ми обхващат(това,което мога да видя
лично,да изпитам и т.н.) София,Бургас,Велико Търново и др градове.
Имам един познат в Германия(българин),който е толкова морално
деградирал и с психически отклонения,че просто няма накъде повече-
вследствие тези си занимания.

Добре,може да оставим темата за вируса.Факт е,че хаос-магията бърка
в най-дълбоките нива,в "Паяжината",в скелета на нещата.Ако си предста-
вим хаоса именно като паяжина и си представим всички,които работят с
него като "окачени" за различни възели на хаос-мрежата,тогава нещата
добиват някакво обяснение:някой,който е по-силен и започне да "клати",
това се отразява и на другите.Естествено,по-силните няма да бъдат повли
яни от това,както и тези,които работят в "по-отдалечените кътчета" на тая
Мрежа.

Ето как се обяснява тая патологична синхронност.Сигурно някой ще попита
защо другите,които практикуват други системи-Уика,Златната зора и пр
не се повлияват-или поне в близкото обкръжение на заразените.Отговорът е
че те не се намират на това ниво,на което са хаотиците.Те все още са в
света на конкретностите и отделните форми.А там "горе",в Хаоса,нещата
стоят по-иначе...

Разбира се, трябва да си много навътре в хаос магията за да
се случи това,но моите познати и другите хора,които наблюдавах,бяха.
Що се отнася до мен,ако всичко бъде ок,ако този проблем бъде елиминиран,
ще навляза в Хаоса до едно ниво,защото ми е нужен за определени цели.

Но нека първо всичко бъде ок.Мислихме с един приятел да се заемем с
това,като използваме Сириуска енергия,Телема(от която хаос магията
води началото си и която се забива още повече зад Воалите) за да
изчистим проблема.Но двамата сами не можем да се справим,трябат
много хора.

Честно казано,това с атаките срещу хаотиците май го има само в БГ.В Окултфорумс и другите магически форуми никой не прави проблеми на никого.Между другото,за кървавите атаки знам че е имало и срещу некроманти-един познат ми разказа за кървава атака от страна на "бели" "магове" срещу ордена му.Уви,колкото и да не непрятно,трябва да признаем,
че магове и екстрасенси в БГ няма много.Има идиоти,шизофреници,боклуци,
калтаци.Знам,че звучи грубо,но е така.Имало е и атаки срещу такива като
мен-последователи на Уика и особено на Кроули.Едни последователи на
Бялото братство ме бяха обявили за сив извънземен,дошъл да отклонява
чадата на Господа от правия път .Още се питам къде ми беше акъла
че не им устроих едно хубаво отвличане на тия бели братлета:)).

Но на мен не ми пука за тия хорица-както се казва в Либер Ал,"да мрат в
тяхната мизерия".Не ми е интересно вече дори да ги тъпча,те не са
достойни за това.Ще им окажа чест по този начин.

Та не са само хаотиците...За добро или за лошо,българи сме ние.

И все пак твоя постинг ме обнадеждава-относно твоята позната хаотистка,
която е постигнала доста неща.Явно определени хора това не ги лови,
дали все пак качества като интелигентност,морал,духовна извисеност
са достатъчни за да се противостои на опасностите,които те чакат при
навлизане зад Воалите на непроявеното?Повтарям-доста ме влече да се
занимавам с Хаоса,само да се подсигуря така,че да не се превърна в това
което станаха НЯКОИ хаотисти.

Не мога да се съглася,обаче,че Златната Зора,ЛаВей и Уика не предлагат
пътища на развитие.Предлагат,но за този,който може да търси,който е
създаден за тях.Във Златната зора трябва да си иницииран(не самоиницииран!)
за да постигнеш доста неща.Говорихме в Окултфорумс ,че винаги при самоини
циацията нещо липсва.Че не е като при инициацията-т.е. то да ти е предадено
от друг последовател на ордена.Процесът на инициация вкючва настройка
на съзнанието,енергията,включване на определени енергийни матрици,които
ти помагат да се преконфигурираш по определен начин и да се развиваш.
Докато при самоинициацията това е по-трудно-говоря за Златната Зора,ОТО
и др такива ордени.Защото е много по-трудно кандидатът,който ще се само
инициира да влезе в резонанс с енергийния поток,който стои зад този орден.
Както е невъзможно например да си направиш сам рейки настройка,така е и
със Златната Зора.

Виж,с Уика нещата са по-иначе.Не говоря за нелепости от типа на "ритуал на
кекса и бирата" или "соленките и курабийките".Такива глупости в уика няма.
Уика е традиция,която включва в себе си церемониална магия,тантра,Телема и
шаманизъм(особено!).За справики препоръчвам книгата на Дорийн Валиенте-
Вещици от Бъдещето.Разни книжки от типа на "Магия за тийнейждъри" или
"Да яхнеш сребърна метла" на един ритник разстояние!Това е
позор за магическите традиции!На запад подобни последователи на уика ги
наричат подигравателно "пухените зайчета"(fluffy bunny).Бях дал един
линк към сайт за омърсяването на Уика с глупави идеи.Истинската Уика
може да се научи от книгите на Гарднър и Валиенте.Е,бих добавил и Скот
Кънингхам,Алекс Сандерс и компания и още някои.

Именно благодарение на Уика се домогнах до информационен източник във
Сириус,откъдето мога да черпя магическа информация,свързана със Сириус.
Откакто това нещо навлезе в моите практики ми се случват такива неща
които на моменти са впечатляващи,на моменти плашещи-като говоря за
потенциала който развиват,а той не е никак малък.По много причини не мога
да говоря тук във форума за това,понеже няма как да докажа някои от неща
та които ми се случиха(особено в края на миналата 2004та година) а и тук
може да четат чувствителни хора.Във всеки случай този сириуски портал ми
е дар от Богинята и именно той ме подтиква към хаос занимания и това
ще стане,като му дойде времето.

Колкото до ЛаВей за мен той е прагматичен човек и реалист.Философията му
ми допада.Като енергия малко ми тежи,но прибягвам в определени случаи и
до това.Неговия сатанизъм го разглеждам като част от тъмната страна на
Уика.Реализъм,рационализъм,заземеност,честност-това дава ЛаВей,нещо,което повечето окултисти,говоря дори за тези,които са искрени,нямат.Трябва да призная че и на мен не ми достигат такива качества.А какво развитие без
тях?
Аватар
BAAL
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 12 Ное 2004, 18:41
Местоположение: Bourgas

Мнениеот ChaoS » 27 Май 2005, 20:52

Хм... Нямам много какво да добавя, но искам да се обърна към БААЛ.

БААЛ, искам само да ти отбележа, че Хаос-Магията има едно много строго изискване. ТРЯБВА да положиш изключителни усилия в насоката на психическата сила и дисциплината. Защото нерядко Хаосът хвърля своите носители в жив кошмар: депресия, неспособност да се концентрираш, апатия, параноя, нервност, отпадналост... Все още не съм разучил напълно ЗАЩ става така, но предполагам, че е заради устройството на човешкото съзнание, което понякога се преуморява, ако се занимава с твърде много задачи и детайли наведнъж. Такаче, ако наистина си решил да навлизаш дори и "на плиткото" в Хаоса, трябва да си психически потготвен за огромно напрежение, срес, забавление на тонове и какво ли още не... на куп.
Просто трябва да можеш да се взимаш в ръце.

П.С.: Господи, трябва да се науча да не пиша в безумни часове- използвам твърде много думи за твърде малко неща, като на моменти им се губи смисъла... Прощавайте за което.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Mixael » 28 Май 2005, 11:41

ChaoS написа:Мамка му, Starlight, пиши по-често във форума! ти си един/една от не многото тук, които могат да пишат смислено.

Иначе искам да ти обясня защо на хаотиците им биват изтривани постовете.
Просто отнякъде се появиха(са се появили- не съм бил свидетел) едни малки, сладки и глуповати "групички", които започнаха да се величаят и да пишат куп глупости (и да предлагат курсчета на неща, наричани сайтове, които се опитват да ти пробият черепа още с влизането). И тъй като започнаха да се появяват такива устати хаотици, те започнаха да подронват авторитета на тези, които разбират за какво аджаба става дума. И така започнаха нападките срещу хаотиците. Дори(вадейки изводи от това, което съм чул- все пак пиша само тук) съм изненадан, че ме допуснаха с такъв ник на този форум и все още не са ми "теглили шута".

А да, а за онова с книгите и учителите... Знаеш ли, книгите са полезно нещо- понякога помагат на ученика да разбере учителя, и на учителя да преподава на ученика.

Или както казах наскоро:"Така, както в природата няма добро и зло, така няма и светли и тъмни похвати, само начин на тяхната употреба".


E ,ЗА КАКВО АДЖИБА СТАВА ДУМА.Много ще ми е интересно да ми кажеш.И кои са тези малки глуповати групички?????????????
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Starlight » 28 Май 2005, 13:23

Добър си ChaoS ,много си добър.
Приеми уважението ми. Благодаря и за доброто мнение, що се отнася до мен запазвайки духа на хаоса бих казал(a):
"Аз съм този който не съм".
И на мен ми се иска да пиша по-често, но работата ме възпира.
На BAAL искам да кажа, че би било прекрасно, ако вместо да спорим обменяме опит. Аз ти и ChaoS можем да си бъдем полезни един на друг с знанията си.Всеки в невата област.
Мевдувпрочем аз издирвам именно човека заплашвал едно дете от тази "малка, сладка, глуповата грпичка".ще бъда безкрайно щастлив, ако някой ми каже кой е господина или ако той сам се обади.(Всъщност едва ли ще се обади, защото няма да шепна какво го чака).Имам силно развита интуйция и съм сигурен, че този e-mail терорист е чест посетител именно на този сайт.Ако сега чете тези редове ето казвам му "Поемам ръкавицата !"
Аватар
Starlight
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Май 2005, 10:10

Мнениеот ChaoS » 28 Май 2005, 19:23

Mixael, не познавам групичките, за да ти кажа. Това е просто закл=чението, което си извадих, сумирайки всичко прочетено тук от сорта на теми, нападки, словестни битки...
А за какво аджаба става дума- това човек трябва сам да научи. Но ето ти една стрелка в пространството: една от темите във форума "ХаосъТ И БалансъТ СА ЕднО И СъщО". Размиски се по въпроса. Може и да разбереш някой ден.

Звездна Светлина, мерси за добрите думи! :) За мое най-голямо съжаление, обаче, не мога да ти помогна за издирването на нападателя. Но и аз съм забелязал, че тук има такива "същества", които правят мизерии. Аз самия бях нападнат редом с приятелката си, съвсем малко след като започнах да пиша тук. Нещото имаше наерение да научи възможно най-много и после да нанесе възможно най-големи щети. Ако се окаже същото- моля те, ИЗПЪРЖИ ГО ТАКА, КАКТО МУ СЕ ПОЛАГА.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Mixael » 29 Май 2005, 20:44

А да те питам ChaoS, гледам най долу един знак lYl ,да не си националист.
Е ако е така имаме нещо общо с теб.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот till_it_sleeps » 30 Май 2005, 00:59

националист или шовинист?
;)
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот AZA » 12 Юни 2005, 22:45

lYl аве не че нещо , ама тва е знака на Тангра , а това , че същият знак се използва и от БГНС ( който за съжаление също се намесиха в политиката ) е друг въпрос .
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот till_it_sleeps » 13 Юни 2005, 04:48

мдааам, аз за това попитах.
понеже забелязвам, че в последните години всички тези неща започнаха прекалено много да се манипулират от разни недорасли фашистчета, дето сигурно си мислят, че концлагер е танк от вотрата световна. та специално в БГ доста се е размила границата между патриотизъм и шовинизъм. и както опита показва-всеки подобен екстремзъм води до мнооого жертви и тирания. справка-учебниците и книгите по история.
добре е преди човек да си изгражда мнение-горе долу де се е поинформирал за това-онова.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ChaoS » 13 Юни 2005, 09:43

Ох... този пост го пиша сигурно за 4-ти път!

Не, не съм националист или каквото и да било. МРАЗЯ политиката.
Пишете ме "умерен патриот". Или както казваше едно пънкарче навремето:"Аз обичам страната, но мразя държавата."

Просто знака е готин, а ТангрА е добро божество.
Освен това ми се ще да бяхме поне наполовина такива, каквито сме били по времето на ТангризмА.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот till_it_sleeps » 13 Юни 2005, 13:19

не, аз не говоря за тебе, а по принцип.
не се обиждай, щом не си такъв :wink:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ChaoS » 15 Юни 2005, 09:14

Споко- не се обиждам.
Издразни ме само, че н-на брой пъти писах н-тия пост и н-на брой пъти биде изтриван заради н-тото нещо, което се прецаква...

Но вече всичко явно е наред...
А щом се разбираме, значи всичко е наред...
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AZA » 16 Юни 2005, 01:40

ChaoS написа:Аз обичам страната, но мразя държавата."

Адски съгласен със въпросното типче което го е казало, а относно положението ни в сегашно време и по време на тангризма ... миналото е минало , да се надяваме на по-добро и чисто бъдеще. А настояшето да живеем пълноценно.
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот SatarA » 16 Юни 2005, 16:38

Къде е там,бе,ненагледен....мисля си,че ти обясних,че не винаги става така и защо-аз съм жив пример!!! icon_angry icon_angel
Аватар
SatarA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Май 2005, 13:41

Мнениеот ChaoS » 17 Юни 2005, 09:36

Какво имаш предвид, мила?
кое-къде?
Какво ПАК направих?
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот SatarA » 21 Юни 2005, 10:12

Нищо не си направил,слънце...просто исках да кажа,че не винаги ключът е в събирането-понякога същностите са разделени поради опеделена причина....get my pоint? :wink:
Последна промяна SatarA на 27 Юни 2005, 11:02, променена общо 1 път
Аватар
SatarA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Май 2005, 13:41

Мнениеот ChaoS » 21 Юни 2005, 12:32

Да, както винаги си права.
Понякога наистина целта е в делението.
Но това е по-скоро изключение в този свят.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

ПредишнаСледваща

Назад към Хаос магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта