Помощ?

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот SoFarAway » 22 Мар 2010, 21:40

Наистина съгласен съм с това, което си написал горе, но за мен по сигурният вариант е по-добър, просто давайки му свободно воля, вероятнота тази същност да си свърши работата добре е по-голяма, но тогава влизат в сила фактори които е трудно да се предвидят и риска да стане гаф също е по-голям, но ако някой е достатъчно уверен да действа по този начин, нека действа, аз просто съм си патил от некадърно направен сервитор преди време и предпочитам да пипам внимателно.
Поздрави
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Nemezius » 22 Мар 2010, 22:16

Сервитор със свободна воля? Ануел, е те такова нещо няма!!! ВИНАГИ има някакво огрничение, дори и това да е зависимост от създателя!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Anuel » 23 Мар 2010, 07:35

Nemezius, колкото сме ограничени ние в свободната си воля толкова са ограничени и моите в тяхната свободна воля.
Лично предпочетох така да ги направя поради много причини, някои от които изброих по горе плюс една от които е че не държа на всяка цена да става на моето, че да правя монофункционален сервитор, който може да бъде заради това лесно унищожен или да се саморазпадне. Предпочетох по малка ефективност, но да са жизнеспособни. И въпреки това не се оплаквам от създанията си. А какво е свободната воля на практика ? Сервитора трябва да я има, за да може да избира между отделните варианти, които му предлага действителността: изчака, да отстъпи когато е необходимо и да се опита да реализира задачата си едва когато това е възможно или допустимо т.е. сводобната воля му дава гъвкавост в действията, но на практика забавя в известна степен реализацията, а понякога дори не може да се реализира желанието. Сумаризирано ефикасността на моите хаос сервитори е между 70 и 90%.
Аватар
Anuel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 06 Мар 2008, 15:19

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Мар 2010, 13:05

Едва ли някой се съмнява в ефективността на сервиторите,но това че нещо работи,не означава че то ще донесе само полза.Като цяло съм против създаването на сервитори,защото на времето съм заплащал скъпо за тези ми действия-всъщтност основният ми аргумент с/у сервиторите е ,,замърсяването'',което в крайна сметка се получава.
Помислете колко много ,,нисши'' човешки създания са избълвали сервитори пр. стараейки се да осъществят единствено егоичните си цели.Тук човекът се изяваява като творец,но доколко сме способни да носим отговорност за делата си?
Като се има в предвид колко объркано и нестабилно е необученото човешко съзнание,можем да придобием и представа какви ще са съответните ,,модификации'' в/у сервитора.Особено ако е проектиран за функционира за дълго време,то неизбежно идва момент,когато енергийната връзка му създател и създаден става твърде силна,и натъпва момент когато НЕ можем да се оттървем от творението си.
За влагането на свободна воля в сервитора-пълен абсурд!!!
Винаги обаче има едно НО...ако сте съвършени в мислите и делата си,имате абсолютен контрол над ,,това което сте'',то само тогава сервиторът не би могъл да окаже вреда.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Nemezius » 23 Мар 2010, 14:01

СЕРВИТОР! to serve- да служи! Какво е това "свободна воля"? Че те тогава могат и да откажат изпълнението на възложените задачи, ако има свободната воля да го направят- абсурдна е самата идея роб да откаже да изпълни волята на господаря си, в този случай- на създателя си. Ануел, ако имаш предвид да ги направиш достатъчно разумни, че да могат да предприемат различни действия спрямо ситуацията, за да изпънят възложената им задача, то това не е "свободна воля", а "изкуствен интелект" и хеобходимост да разбереш разликата, или да си купиш тълковен речник и да го използваш.
Сега ако тръгнеш да спориш и дали сервиторите са роби- ще падна от смях, честно.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот SoFarAway » 23 Мар 2010, 16:27

Аз под това да се даде свободна воля на сервитор мисля, че се има в предвид , да се зададе на сервитора определена задача, която да изпълни, без да се задават други ограничения от сорта на как да я изпълни докога да я изпълни и т.н. просто един вид "му се дава свободна воля в рамките на задачата", ако някой има нужните качества, защо да не работи и така.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот butterfly » 23 Мар 2010, 19:47

Anuel, тъй като немога да претендирам за опитност, в главата ми възниква доста голямо противоречие. Би ли обяснил как така един сервитор може да има волята да прецени дали да реализира желанието, намерението ми, след като той е създаден с определената цел да е подвластен на моята воля? Въпросът е какъв е смисълът да се създават сервитори ако тяхната воля ще е по-силна от моята? Независимо от всички евентуални неблагоприятни последици, до които може да се доведе в определен момент, не е ли сервиторът създаден, за да служи на мен,а не аз на него?
Аватар
butterfly
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Ное 2009, 09:58

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Мар 2010, 19:53

Ще добавя нещо което пропуснах в последният ми пост,и го считам за особено важно.
Относно употребата на телесматическите образи-едно от най-сериозните последствия(сигурно съм станал банален вече да ,,тръбя'' относно разните опастности и пр.но без яснота по тези въпроси е невъзможна ОСНОВАТА за развитието на наистина креативни способности) се случва след смъртта на материалното тяло.Докато това тяло функционира,ние сме в известна степен защитени от вмешателството на някои(по-слаби),,същества''.Всяка от мисъл-формите обаче,битувала дълго време в съзнанието ни(натрапчиво),запазва определена форма и сила с/у които се изправя душата след смъртта.Особено относно тези,създали не-малък брой телесматически образи и т.н-тогава незащитена от тялото,и неговите ,,филтри на реалността'',душата се сблъсква с всички тези сили.Това представлява в основни линии и понятието Чистилище-докато душата не се ,,справи'' с пристрастията и създадените мисъл-форми,тя е възпрепятсвана в определени аспекти.Не си струва толкова сериозно обременяване-все пак телесматичните са само средство за фокус на Намерението-целта може да се осъществи и без тяхната употреба.
Знам,че мнозина форумци са ,,луднали'' по сервиторите,и именно за това изразявам тази позиция,без да разсърдвам или подценявам способностите на някого.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Предишна

Назад към Хаос магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта