Помощ?

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот Shadoq » 18 Сеп 2009, 13:47

Преди няколко дена направих сервитор..и се питам...опасно ли е?Как мога да се предпазя или да го унищожа ако е опасно...използвах този метод-http://www.magicgatebg.com/MG/component/option,com_wrapper/Itemid,8/...
Аватар
Shadoq
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Авг 2009, 22:01

Мнениеот rianegra » 18 Сеп 2009, 13:57

Shadoq написа:Преди няколко дена направих сервитор..и се питам...опасно ли е?Как мога да се предпазя или да го унищожа ако е опасно...използвах този метод-http://www.magicgatebg.com/MG/component/option,com_wrapper/Itemid,8/...



Би трябвало да маркираш територията му на действие, както и времето за изпълнение на функционалното си предназначение. Ти защо го създаде? От нямане какво да правиш ли?
Естествено, че е опасно, ако не си му очертал ясни параметри и си го пуснал да шета "по живо по здраво"...
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот Shadoq » 18 Сеп 2009, 14:12

Не..прибран е в материална база,времето за изпълнение не съм му задал...интересно ми е как да се унищожава...за да го направя след като си изпълни работата.
Аватар
Shadoq
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Авг 2009, 22:01

Мнениеот Shadoq » 18 Сеп 2009, 14:14

Ето го и ритуала-В този ритуал са използвани 8-те лъча според определението на П. Карол:

*
Чиста магия
*
Смъртна магия
*
Магия на благоденствието
*
Любовна магия
*
Его магия
*
Сексуална магия
*
Магия на мисълта
*
Магия на войната

Подготовка:

Създайте сигил и мантра за сервитора като използвате предпочитан от вас метод.

Пригответе физическа база за сервитора, аз предлагам оникс (според някои магьосници ониксът е камъкът на магията и има способостта да я увеличава). По желание може да го почистите, най препоръчително като използвате студена, течаща вода.

Начертайте в кръг голяма хаос звезда, достатъчно голяма за да стоите в центъра и.
Изявяване на намерението:

“Моя воля е да призова силите на магията за да създам сервитор с обща цел.”

Застанете в центъра на кръга, с лице към лъча на чистата магия и визуализирайте поле от октаринова енергия да се засилва в лъча. След това се завъртете в посока обратно на часовниковата стрелка и направете същото с всички останали лъчи, като използвате съответният цвят. При желание може да добавите подходящи образи за всеки от лъчите (война- оръжия; смърт- скелети; благосъстояние- пари).
Когато отново стигнете до лъча на чистата магия, визуализирайте въртящ се вихър над вас. Свържете всяко от енергийните полета към вихъра, като започнете от чистата магия и се въртите отново в посока обратно на часовниковата стрелка. Нека вихъра се завърта по- бързо, дърпайки в себе си енергийните полета.

В този момент започнете да променяте вихъра в сервитор. Визуализирайте го да приема форма по ваше желание.
Програмирането:

“(Име), Давам ти силата на чистата магия”
“(Име), Давам ти силата на смъртната магия”
“(Име), Давам ти силата на магията на благосъстоянието”
“(Име), Давам ти силата на любовната магия”
“(Име), Давам ти силата на его магията”
“(Име), Давам ти силата на сексуалната магия”
“(Име), Давам ти силата на магията на мисълта”
“(Име), Давам ти силата на магията на войната”

Визуализирайте сервитора в съответният цвят докато му давате името.

“Аз и само аз имам силата да те викам и командвам.
Аз ти дадох форма, сила и способност да изпълняваш каквито задачи ти заповядам
Това е моята воля и тя ще бъде изпълнена”

С тези финални думи притеглете сервитора в материалната база, която сте подготвили.

Ако имате нужда направете прогонване.


Копирах го от раздел Хаос
Аватар
Shadoq
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Авг 2009, 22:01

Мнениеот Nemezius » 18 Сеп 2009, 14:27

:) Мдам, затова и преместих темата в този раздел. Най-общо казано, приеми че трябва да го унищожиш така, както го създаваш. За начало взимаш материалната база, изтегляш го от нея и започваш да изтегляш останалата в него вложена енергия в обратен ред- от червения към октариновия аспект. След като веднъж вече съществото е без енергия- унищожи го(изяви воля за разпръскването/унищожението му) и си живей живота. Прогонването катко винаги е желателно.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Moonspell » 21 Сеп 2009, 19:48

Аз знам за сервитори - вампири, който можеш да изпратиш на някой да му точат енергията за да зареждат теб.Исках да попитам има ли наистина сервитори-вампири и способни ли са да прогонят обикновените сервитори.
Благодарности.
One step at the time
Аватар
Moonspell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Авг 2009, 19:21
Местоположение: Moon

Мнениеот Nemezius » 21 Сеп 2009, 20:17

Moonspell написа:Аз знам за сервитори - вампири, който можеш да изпратиш на някой да му точат енергията за да зареждат теб.Исках да попитам има ли наистина сервитори-вампири и способни ли са да прогонят обикновените сервитори.
Благодарности.


... пък аз съм чувал, че имало хаотици, които толкова се развиват, че напълно успяват да спрат мисленето за постоянно, ама надали си от тях- на чак толкова **** въпроси надали някой от нас ще отговори. По-скоро може да се замислиш какво ли е това чудо "обикновен сервитор"- яде ли се, пие ли се, какво аджеба се прави, и като намериш различките м/у "обикновения" и "необикновения"(по твоите писания това са вампирчетата)- може да ни уведомиш, че аз поне разлика не правя- сервиторите са същества с поставена задача, и същата тази задача не ги разделя на "обикновени" и "необикновени" ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Moonspell » 23 Сеп 2009, 18:50

мерси за съветите Nemezius :? но... до колкото разбрах сервиторите са души които създаваме (дори и не умишлено ) а не просто ''същества' .
One step at the time
Аватар
Moonspell
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Авг 2009, 19:21
Местоположение: Moon

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Сеп 2009, 21:00

Като допълнение към казаното от Немезиус-на когото предполагам му е поомръзнало да обяснява азбуката в магията :) ще продължа.
Сервиторът се припокрива с понятието телесматически образи-най общо казано,това е Нещо призовано,оформено и кодирано от Магът за да извърщи ТОЧНО определена цел(не е препоръчително да се кодира свободна воля на сервитора,защото може-и ще се стреми да те обсеби- с течение на времето).Използва се активно въображението-как да изглежда и пр.-като видът му може да издава прякото му предзнанчение.Зарежда се чрез Слова на силата,символи и каквото още е необходимо,за да изпълнява функциите си(без излишно претрупване).Може да му се създаде материано тяло(за да го унищожиш чрез тялото,когато му изтече времето).Периодът на живот на сервитора не трябва да е по-дълъг от около 6 месеца(особено за начинаещи)защото ще се сдобие с форма на контрол над теб(пояснявам,че опитен маг може да го ползва колкото си иска,според преценката му).
Сервиторът не е душа-той не притежава такава-именно наличието на вътреживееещ дух у нас хората,ни позволява да имаме контрол над ангели и демони.Телесматичните образи са паразитни по своята същтност,съществуват като конкретна форма на живот само докато имат източник на енергия.
За мен обаче е по-практично да се използват(рядко,почти еднократно)съюзници-това са същества,които могат да се открият сред природата.Съюзникът също получава дар от енергията ти,но не възниква толкова обвързваща връзка,а и той по принцип съществува като самостоятелна единица,а не е създаден и кодиран от теб.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Nemezius » 24 Сеп 2009, 09:25

Lord Voldemor написа:Като допълнение към казаното от Немезиус-на когото предполагам му е поомръзнало да обяснява азбуката в магията :) ще продължа.
Сервиторът се припокрива с понятието телесматически образи-най общо казано,това е Нещо призовано,оформено и кодирано от Магът за да извърщи ТОЧНО определена цел(не е препоръчително да се кодира свободна воля на сервитора,защото може-и ще се стреми да те обсеби- с течение на времето).Използва се активно въображението-как да изглежда и пр.-като видът му може да издава прякото му предзнанчение.Зарежда се чрез Слова на силата,символи и каквото още е необходимо,за да изпълнява функциите си(без излишно претрупване).Може да му се създаде материано тяло(за да го унищожиш чрез тялото,когато му изтече времето).Периодът на живот на сервитора не трябва да е по-дълъг от около 6 месеца(особено за начинаещи)защото ще се сдобие с форма на контрол над теб(пояснявам,че опитен маг може да го ползва колкото си иска,според преценката му).
Сервиторът не е душа-той не притежава такава-именно наличието на вътреживееещ дух у нас хората,ни позволява да имаме контрол над ангели и демони.Телесматичните образи са паразитни по своята същтност,съществуват като конкретна форма на живот само докато имат източник на енергия.
За мен обаче е по-практично да се използват(рядко,почти еднократно)съюзници-това са същества,които могат да се открият сред природата.Съюзникът също получава дар от енергията ти,но не възниква толкова обвързваща връзка,а и той по принцип съществува като самостоятелна единица,а не е създаден и кодиран от теб.


Благодаря за помоща :) Само искам да допълня нещо относно съюзниците- използването им, поне от начинаещите, крие доста повече опасности отколкото използването на сервитори, тъй като в повечето случаи съюзниците не могат да се използват преди среща, сблъсък с тях- именно тук е и опасната част- повечето такива, които съм срещнал по пътя си, не са били кой знае колко склонни да съдействат, поне не и преди да съм се "доказал" пред тях, което почти винаги е било в своего рода битка.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Сеп 2009, 10:44

Съжелявам че се намесвам в темата с толкова абсурдно... изчанчен въпрос... но хаосистите в скайп... бяха заети а туко що ми хрумна... и ще го забравя ако се поразсея... споменава се че сервитора е вид форма на живот... може ли да се насели в чуждо човешко тяло... и да поеме контрол напълно над него... тоест.. тяло на което вече му липсва душата... един вид... да се ползва за запълването на тази липса.... сорка пак за въпроса... :oops: (запомнете го... извинявам се рядко... )
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Сеп 2009, 12:02

Във връзка с твоят въпрос,Лорде-според мен,една от основните заплахи с/у човечеството произтича именно от активността на такива ,,същества''-хора,досущ като нас,но изглеждат някак сбъркани,а за действията им да не говорим.Те не притежават Божествената искра,а по своята същност са най-близо до Агентите от Матрицата-извършват определени функции,строго кодирани от накои могъщи егрегори,,работещи за себе си''.Такива хора режат глави с лекота,въобще са способни на всякаква дейност без да изпитват абсолютно никаква милост.Достатъчно е да си припомним прмерите от светата инквизиция или концлагерите-такива могат да станат и хора,притежаващи душа,но вслвдствие пълната им деградация,еволюционните сили ги изоставят-душата се отдръпва,и ,,опразненото''тяло се запълва от този егрегор,който съумее да го докопа.
Някои фанатични учители също могат да изпразнят тялото на свой ученик,насилствено прогонвайки душата му,и да го направят вместилище на силите,на които служи(всъщтност едва ли може да се извърши по-голямо престъпление от това).
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Сеп 2009, 13:31

Имам още един въпрос... как може да се прогони вапросната душа от тялото... то не би ли трябвало да умре... при прекъсване на "нишката" то умира... и в последствие в това тяло да се вкара сервитор или създание на друго равнище... над този въпрос до сега не съм мислел... но ми хрумват някои идеи... ще ги тествам... и в последствие може да ги споделя...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Nemezius » 24 Сеп 2009, 16:07

Lord Njarlathotep написа:Имам още един въпрос... как може да се прогони вапросната душа от тялото... то не би ли трябвало да умре... при прекъсване на "нишката" то умира... и в последствие в това тяло да се вкара сервитор или създание на друго равнище... над този въпрос до сега не съм мислел... но ми хрумват някои идеи... ще ги тествам... и в последствие може да ги споделя...



И да, и Не. Да прекъсва се т.нар. връзка, и Не- създава се нова връзка- м/у физическото тяло, което се превръща в материална база, и съзнанието на сервитора- именно така се и получава това вграждане и придобиване на контрол над тялото. Реално погледнато, сервиторът застава по средата на връзката, като по този начин замества Душата на първоначалния собственик на тялото. Това вече би трябвало да ти дава и достатъчно насоки за прекратяване на подобно влияние.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот The Shadow » 01 Окт 2009, 07:09

... пък аз съм чувал, че имало хаотици, които толкова се развиват, че напълно успяват да спрат мисленето за постоянно


И такива ли имало? Хаос магията сигурно никога няма да спре да ме изненадва! :oops:
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот Nemezius » 01 Окт 2009, 08:33

The Shadow написа:
... пък аз съм чувал, че имало хаотици, които толкова се развиват, че напълно успяват да спрат мисленето за постоянно


И такива ли имало? Хаос магията сигурно никога няма да спре да ме изненадва! :oops:


Офтопик:
Да, Шадоу, имало... ама не и на тоя свят :d
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Enforcer » 27 Окт 2009, 11:55

Shadoq написа:Преди няколко дена направих сервитор..и се питам...опасно ли е?Как мога да се предпазя или да го унищожа ако е опасно...използвах този метод-http://www.magicgatebg.com/MG/component/option,com_wrapper/Itemid,8/...

Бъди спокоен. С тези фантазии не си създал нищо. :wink:
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот Anuel » 22 Мар 2010, 04:11

ЗДравейте,
имам 9 годишен опит в създаването на сервитори и мога да Ви кажа, че опасенията Ви са неоснователни.
Когато създавате сервитор, Вие давате живот на определен вид енергия т.е. създадения от Вас сервитор е нещо като ваше дете и според мен не е редно да си унищожавате създанието.
Просто го модифицирайте в мултифункционален сервитор, дайте му свободна воля (!) и няма да съжалявате, създайте го като самообучаваща се единициа и след време ще се учудите от силата, която и събрал в себе си.
Не е задължително още първия Ви сервитор да е магически шедьовър, ако не сте доволен от него просто го забравете и създайте нов.
Има обаче и изключение: ако сервитора по една или друга причина не може да ползва енергията, от източника който сте задали той ще се привключи към Вашата енергия т.е. ако сте създали сервитор вампир, а човека към който искате да го прикрепите е по силен енергийно от Вас или Вашия сервитор то създанието Ви ще ползва Вашата енергия. Това не е болка за умиране, просто си препрограмирайте сервитора да ползва друг независим от Вас енергиен източник, който обаче не е живо същество например сефирот от Кабала, който Ви импонира най-много. На мен най-много ми хареса Кетер и затова съм задал моито сервитори да ползват енергия само и единствено от там. Ако "не Ви е позволено" да работите с енергиите на Кетер, ползвайте друга материлна база напр.сребърен,златен или платинен пръстен.
Успехи !
Аватар
Anuel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 06 Мар 2008, 15:19

Мнениеот SoFarAway » 22 Мар 2010, 17:04

За мен изкуствен интелект със свободна воля е доста лоша комбинация.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Anuel » 22 Мар 2010, 18:30

SoFarAway написа:За мен изкуствен интелект със свободна воля е доста лоша комбинация.

Според мен \като предположение само\ базисните РЕАЛНИ характеристики на сервитора се определят от микс включващ вида на енергийния източник който ги захранва, личностните качества на създателят им, а също така и \това би следвало да бъде на първо място\ от вида на програмирането им.
Сервиторите трябва да имат свободна воля, за да са жизнеспособни, защото след раждането им, а също така и при изпълнението на задачите си те се сблъскват с различни неща вкл.с действията на други сервитори и ако нямат свободна воля, няма да имат и достатъчната адаптогенност, за да оцелеят в една сурова действителност.
Свободната воля на сервитора за мен е аксиома при създаването им.
От друга страна много хаос магове наистина се притесняват да дават свободна воля на създанията си, защото може би се страхуват от това да не им избягат \може би\, но този въпрос е наистина много деликатен, защото и куче да имаш и то може да те ухапе ако си лош стопанин, та какво остава за много по интелигентно съдание.
Аватар
Anuel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 06 Мар 2008, 15:19

Следваща

Назад към Хаос магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта