Малко въпроси относно техниките в Либер МММ

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Назад към Хаос магия

Мнениеот -Ardo- » 13 Сеп 2010, 19:31

Относно прогонващият ритуал в Либер МММ - " За да развиете един прогонващ ритуал, първо се снабдете с магическо оръжие - меч, кама, жезъл или може би, голям пръстен ". http://kachi-snimka.info/images/bfi1284405257u.jpg Това е един от ножовете ми,по скоро този които ми "хваща" вниманието за ритуали,ще ми свърши ли работа според вас?.

"Второ: магьосникът фокусира волята си върху един визуализиран образ - например образа на магическото оръжие или собственото си въображаемо трето око, или може би едно кълбо от светлина вътре в главата си." след като ритуала е започнат ако не успеем да задържим концентрацията твърде малко,трябва ли да опитаме отново или това допълнително разваля фокусът?

Ако не ножът не върши работа ето я алтернатива - меч но е прекалено голям за да бъде размахван - "просто така"

А и какво значи ГПР?
Аватар
-Ardo-
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2010, 00:22

Мнениеот SoFarAway » 13 Сеп 2010, 23:19

Гностичен пентаграмен ритуал. За другото то си е индивидуално, както си го "усетиш".
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Nemezius » 14 Сеп 2010, 14:17

1. Ножът трябва да се освети и след това да не се ползва с "не-магическо" предназначение, както може би си се досетил до сега.
2. Прекъсването на концентрацията: Именно затова тя се и тренира- веднъж прекъснат даден ритуал, след това се започва от началото ;) Има си техники и да не е съвсем от началото, като например използването на ключ, но за да си направиш такъв, трябва да можеш да изпълниш ритуала поне няколко пъти, така че след това чрез ключа да извикаш въпросното състояние.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот SoFarAway » 14 Сеп 2010, 18:00

-Ardo- написа:"Второ: магьосникът фокусира волята си върху един визуализиран образ - например образа на магическото оръжие или собственото си въображаемо трето око, или може би едно кълбо от светлина вътре в главата си." след като ритуала е започнат ако не успеем да задържим концентрацията твърде малко,трябва ли да опитаме отново или това допълнително разваля фокусът?

А пък за това, задържай си е колкото можеш, след като просто си тренираш ритуала няма никакъв проблем, да си пробваш и 100 пъти, ако не можеш примерно пет минути да седиш и да гледш една топка в главата си, а можеш да е гледаш 3 секунди без в съзнанието ти да се появят разните паразитни влияния, които ти пречат на фокуса, гледай е 3 секунди и тогава си премини към, чертаенето на символите на силата , без появата примерно на някаква паразитна мисловна дейност идеята е работата да си е вършиш чисто, без да се появи такава дейност в съзнанието ти . С времето се свиква със задържащите методи и ще ставаш все по добър, важното е да се тренира, а всеки тренира както реши, пък като свикнеш да си задържаш концентрацията за известно време , вече колкото прецениш, че ти е нужно да е задържиш за да даде ритуала максимален резултат толкова си е задържай, това са си индивидуални работи, няма строги правила . В крайна сметка успеха с тези задържащи методи зависи доста и от факторите на външната среда.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот -Ardo- » 14 Сеп 2010, 20:04

хмм ще се погрижа за осветяването,едва ли ще е проблем.Немезис само да попитам,на мен ли ми се струва или реши да ми припомниш приказката за неволята icon_compress icon_compress добре се получи все пак мерси за бързият отговор и на 2 мата
Аватар
-Ardo-
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2010, 00:22

Мнениеот Nemezius » 14 Сеп 2010, 21:02

-Ardo- написа:хмм ще се погрижа за осветяването,едва ли ще е проблем.Немезис само да попитам,на мен ли ми се струва или реши да ми припомниш приказката за неволята добре се получи все пак мерси за бързият отговор и на 2 мата


Мда-а-а-а-ам, точно- нали ти казах и на ЛС първо да помислиш, да погледнеш нещата от повече страни и тогава да питаш- така ще можеш и да разбереш отговорите и съветите по-добре :wink:

П.П.: И все пак в името ми има едно "у" м/у "и" и "с"- ще помоля да не ми се слагат женски полови органи- мъжките ми си ми харесват достатъчно icon_compress

П.П.2: Предвид насочеността на темата, я местя в "Хаос" раздела, където й е мястото.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот kriviq » 15 Окт 2010, 16:29

Извинете ме за тъпия въпрос,но може ли някой да ми даде инфо за това как 1 обикновенно оръжие може да се направи магическо? :)
Аватар
kriviq
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Авг 2010, 13:55

Мнениеот Nemezius » 18 Окт 2010, 14:02

kriviq написа:Извинете ме за тъпия въпрос,но може ли някой да ми даде инфо за това как 1 обикновенно оръжие може да се направи магическо? :)


Освещаване
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ChaoS » 18 Фев 2011, 12:58

Nemezius, няма да е зле да напомниш, че е най-добре всеки сам да освещава предметите си.
Т.е., че това не значи задължително да отидеш при свещеник на религиозното течение, което някой е избрал.
На техниките за освещаване, обаче, смятам, че не им е мястото тук. Така ии иначе са индивидуални.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Nemezius » 18 Фев 2011, 13:02

Хаос, ми то е близко до акъла, че освещаването всеки си го прави сам- то иначе как ще е индивидуално, лично такова. А как се прави свещаване на предмет- зависи от парадигмата(традицията), под която се прави, така че наистина няма смисъл да се обсъжда тук, когато всеки може просто да погледне как се освещават предметите под собствената си парадигма.
Welcome back, btw.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към Хаос магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта