Да попитам...

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот AryanSun » 19 Юли 2005, 19:51

възможно ли е с Хаос магията да се работи с лентата на времето?
Известно е,че на теория е възможно физическо пътуване във
времето.Теоретичната физика го потвърждава.

А какво ще каже магията?Нямам предвид истинско,физическо
пътуване във времето.След като определени аспекти на ясновид
ството може да се разглеждат като пътуване на съзнанието напред
в бъдещето,то възможно ли е да се извърши изпращане на опре
делени енергоинформационни структури назад във времето с опре
делена цел?Например правиш спел за нещо си и ако началния момент
на неговото развитие(по-точно на енергоструктурата която си съз
дал) е сега,то той ще се реализира в някакъв бъдещ момент,който
ще е след месец,година,две...А ако го изпратиш назад във времето,
да речем преди месец или година,то неговата реализация може
да стане сега,в настоящия момент.

Или да създадеш някаква програма,която да ти даде определени
способности,лечение,преконфигуриране на психиката,енергията,
характера и да я изпратиш в онзи момент,в който се сливат сперма
тозоида и яйцеклетката от които си произлязъл ти,тогава да промениш
изцяло настоящия си характер или да заложиш определени способ
ности,които да се развият в теб и т.н...

След като хаосът се намира извън времето и пространството,то
тогава не е ли възможно такова нещо?В това ли се състои т.нар.
ретро-омагьосване?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ChaoS » 20 Юли 2005, 19:47

Така... едно по едно.


1) Да, физическо преместване във времето посредством магия е възможно. аз самият редовно ускорявам или забавям времето спрямо себе си, когато ми се налага да бързам или да се забавя. А след като това е възможно, значи е възможно и другото. Просто защото магията може да осъществи времеви манипулации. НО това е опасно и ако не се уравновеси може да доведе до аномалии. Да не говорим за това какви ОГРОМНИ количества енергия изисква.

2) Да създадеш някакъв код, който да се изпълни напред във времето е нещо обичайно. Това е и идеята на сигил-магията, не мислиш ли?

3) да създадеш нещо със "задна дата" също е възможно. Но в случая не можеш да прецениш последствията. Сигурен съм, че си чувал за ефекта на пеперудата. В случая се забъркваш в същото- не знаеш какво ще се обърка, ако промениш миналото. Най-малкото ще се озовеш в паралел. И после ще трябва да ползваш втори паралел, ако искаш да се върнеш там, където не си извършил действието. Нарочно казвам ТАМ. Времето може да бъде И място.

Манипулацията на времепространството е сложна и опасна процедура. Лично аз бих ти препоръчал да не се занимаваш с нея. Никога не знаеш какво ще объркаш. А в случая дори и малките грешки могат да доведат до ГОЛЕМИ и МАСИВНИ щети.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Марио » 22 Юли 2005, 21:59

ChaoS написа:1) Да, физическо преместване във времето посредством магия е възможно. аз самият редовно ускорявам или забавям времето спрямо себе си, когато ми се налага да бързам или да се забавя. А след като това е възможно, значи е възможно и другото. Просто защото магията може да осъществи времеви манипулации. НО това е опасно и ако не се уравновеси може да доведе до аномалии. Да не говорим за това какви ОГРОМНИ количества енергия изисква.


А не мислиш ли,че може би всичко това ти се случва само в главата ? :wink:

Или пък да го кажем по друг начин...Не променяш толкова времето,колкото себе си...Може да се каже,че човек сам определя времето,то е илюзия породена от представите на "Аза" за света..Времето зависи от представите на човека,тоест за да се промени времето,трябва да се променят педставите ни за него..

На пример,всеизвестно ни е,че времето тече сякаш по-бързо,когато сме щастливи и по-бавно,когато сме тъжни и нещастни..Това неозначава,че се е променил хода на времето,не,това просто означава,че сме си променили собствените представи и разбирания...

Което пък ще рече,че евентуална промяна на времето няма да бъде толкова трудна,колкото изглежда..Най-лесното,което ми идва наум е просто да се предизвика чрез самовнушение :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот ChaoS » 25 Юли 2005, 10:57

Макар поняога да се случва само в глаата ми, защото лъжа сетивата си, не- не мисля.
Все пак съм проверил.
Аз и друг човек, който не знаеше за експеримента сме го проверявали. Просто си направих това, което си знам и после открихме, че двата ПЕРФКТНО работещи и сверени часовника са избързали с пет минути напред. Ерго- времевият балон, който създадох около нас беше подействал.
Другата насока също е проверена.
Достигал съм пет наваксани минути за двадесет неутрални. Но съм сигурен, че мога и повече. Просто не се налага... И се надявам, че няма и да ми се наложи. Ненавиждам да закъснявам а и попринцип съм против ебавките с времето. Твърде трудно е да се предположат ефектите. (когато се събудиш с ясното съзнание, че е петък, и откриеш, че е сряда е много кофти. Особено след като цялото ти същество се държи така, сякаш е петък. Биологичния часовник е много забавно нещо)
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AryanSun » 25 Юли 2005, 11:58

ChaoS написа:Макар поняога да се случва само в глаата ми, защото лъжа сетивата си, не- не мисля.
Все пак съм проверил.
Аз и друг човек, който не знаеше за експеримента сме го проверявали. Просто си направих това, което си знам и после открихме, че двата ПЕРФКТНО работещи и сверени часовника са избързали с пет минути напред. Ерго- времевият балон, който създадох около нас беше подействал.
Другата насока също е проверена.
Достигал съм пет наваксани минути за двадесет неутрални. Но съм сигурен, че мога и повече. Просто не се налага... И се надявам, че няма и да ми се наложи. Ненавиждам да закъснявам а и попринцип съм против ебавките с времето. Твърде трудно е да се предположат ефектите. (когато се събудиш с ясното съзнание, че е петък, и откриеш, че е сряда е много кофти. Особено след като цялото ти същество се държи така, сякаш е петък. Биологичния часовник е много забавно нещо)


Много ли ще е нахално,ако те помоля за малко техники или
да споделиш как го правиш?Ще съм ти благодарен,ако искаш
може и на лична бележка.Благодаря предварително:))
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот till_it_sleeps » 25 Юли 2005, 16:28

дам, времето не си го съдаваме ние-то съществува и може да се моделира. то също така има не един а няколко аспекта. сигурно обаче е доста по лесно да моделираш себе си вместо него, обаче :wink:
един ден ми се случи нещо много странно. за около минута часовника покаваше десет минути назад. аз си викам 'колко, нали преди малко беше без пет, как така сега е без петнайсе', след малко вече показваше колкото трябва. още не мога да си обясня как един часовник може да се развали за около 1 минута и после пак да се оправи...знам ли. нищо специално не бях правила по въпроса...даже бях на работа и броях секундите до края на работното време. или пък всичко е плод на фантазията ми...? :roll:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ChaoS » 28 Юли 2005, 08:49

Хм... Тил, това, което ти се е случило ми е познато. На мен например ми се случва често секундарника да спира за няколко секунди... Заедно със секундарниците на часовниците наоколо. Но не знам защо...


А що се отнася да метода ми- не мога да го споделя. Не защото не искам, а защото съм го създавал сам за себеси при "екстремни" обстоятелства и не съм сигурен (да не кажа не вярвам), че ще работи за вас. Но има за база визуализацията. Нататък всеки го строи сам.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот till_it_sleeps » 28 Юли 2005, 15:07

според теб на какво се дължи, ХаоС?
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ChaoS » 31 Юли 2005, 09:03

Ами, Тил, мисля, че просто съзнателно или несъзнателно в двата наши случая се опитваме(и успяваме) да изкривим времето с някаква цел. Явно ти се справяш доста успешно, макар да не знаеш как.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sesil » 13 Апр 2006, 12:41

Мога ли да помоля за идея как да не се влияе на ръчен часовник?

В смисъл ръчния ми часовник винаги се движи с "моето" си време - избързва или забавя, а като не го нося си работи съвсем точно, независимо какъв часовник - пробвах с различни часовници да не е от марката и вида му - все едно и също.
Преди години ми бяха казали да направя на часовника кожена обложка, от естествена кожа и наистина цял месец си работеше нормално, но след това отново същото, а не мога да си позволя всеки месец нова.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот ChaoS » 13 Апр 2006, 15:16

Коства малко повече(не пари), но...
Ако оформиш около него синя* енергийна сфера, която да го изолира от теб може да успееш.
Аз лично така правя.



*Това е цвета, който АЗ използвам за времеви манипулации. Ако смяташ, че е друг- моля, промни го спрямо себе си.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Shadow Mage » 13 Апр 2006, 21:55

Chaos, цвета на времето е зелен по принцип :). Аз обаче ползвам комбинация от зелен, син и виолетов, когато реша да правя събития например.
Sesil: Това е нещо нормално да ти правят номера часовниците :). моят също често бърза с по 1-2 и повече минути ако не го сверявам, а и не само той, но и други часовници, като тоя на GSM-a ми или на компа :).
Ама аз хич не си давам зор да ги изолирам :). Просто ги сверявам :).
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Shadow Mage » 13 Апр 2006, 21:59

Ариецо, защо не пробваш да го правиш промяната на времето през Х0 т.е. през 7-мо измерение :). Така ще можеш да проследиш какво ще излезе след промяната и да решиш дали е това, което ти трябва преди да го пренесеш в реалността :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот sesil » 14 Апр 2006, 06:55

Shadow Made ако ставаше въпрос за минути, изобщо нямаше да се притеснявам, но отклонението е от 15 минути до 2 часа.
ChaoS мерси, за идеята - ще пробвам.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот Kotentseto » 14 Апр 2006, 10:19

мхм... това с часовника винаги съм го смятала за странно явление покрай себе си... на какво мислите, че се дължи??
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот sesil » 14 Апр 2006, 10:51

Kotentseto написа:мхм... това с часовника винаги съм го смятала за странно явление покрай себе си... на какво мислите, че се дължи??

Не съм се замисляла по този въпрос. Но в къщи спряха да ми правят проблеми за часовниците чак когато на първата родителска среща в гимназията майка ми не срещнала бащата на една съученичка, който бил йога и с когото се заприказвали и точно той ми направи кожената лента и нямах проблеми с нея, но само за 1 месец, после ми правеше нова, но се преместиха във Варна и загубихме връзка. Та тогава майка ми се върна и ми заяви, че съм силното ми биополе влияело на часовника и вече ми вярвала, че не съм си играела с него. :roll: Ама трябваше някой да й го каже, кой ли вярва на едно дете.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот ekaya » 18 Апр 2006, 11:29

Да... при мен часовниците винаги избързват средно 10-20 минути и честно казано проблемът не е толкова, че избързват, а че го правят неравномерно, т.е. никога не е ясно точно колко са избързали :)
Дори и да сверя часовника на телефона си сега... после пак ще е напред и то за отрицатерно време... Ако го направи друг - нужен е около половин ден или до ден в зависимост от това на кой съм го дала, за да си намери неговото време в мое присъствие... По лесно е с компютрите - там разликата е с около 5-6 минути :)
А що се касае за обхвата... аз винаги имам повече.... и рядко губя...
Аз обаче в тая връзка имам повече проблеми с телевизора си и стайната му антена... кабелна не ползвам :wink: аз и телевизия почти не глетдам... ама така сутрин за зарсънване :mrgreen:
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот ChaoS » 18 Апр 2006, 18:42

Виж, по-забавно е да си играеш да въздействаш на някоя игра или нещо от сорта.
Днес на пример започнах една, в която трябва да ти се падне число над еди колко си, за да нанесеш удар.
И открих, че мога да накарам шанса в случая да проработи в моя полза, като се опитам енергийно да "хакна", т.е. да въздействам на програмата.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sesil » 19 Апр 2006, 09:57

ChaoS написа:Виж, по-забавно е да си играеш да въздействаш на някоя игра или нещо от сорта.

Да, ама когато въздействаш на игра, докато друг играе и те хванат в крачка... та сега като седнат да играят първо ме предупреждават да не се намесвам, защото после ще ми го изкарат през ъъъ носа.

А аз трудно се удържам, особено когато седнат да си губят времето с игра повече от половин час и то ми идва направо отвътре. :roll:

AZA защо не пробваш да го държиш някъде по-надалеч от тялото си? В чантичка, куфарче, нещо такова. Или пък когато го затваряш в сфера я правиш както правиш защитата на друг човек, така че да издържи за целия ден. Оф, май не го обясних особено добре.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот AZA » 21 Апр 2006, 22:45

Ммм сесил , ако права сфера за някой друг е права с част от себе си .. т.е. с част от моето АЗ .. и .. май точно тая част не харесва на ГСМ-то ... а за чанта .. не носа .. и в якето - пак бъгва ... о.О
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Следваща

Назад към Хаос магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта