THE VORTEX RITE

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Назад към Хаос магия

Мнениеот Wizard » 06 Окт 2005, 18:33

[shadow=red]THE VORTEX RITE[/shadow]



СЪЗДАВАНЕ НА ВИХЪР


Цел: Вихърът се създава като връзка, портал, през който силата на първичния Хаос се материализира. Отварянето на Вихъра създава връзка със самия източник на магията, който после може да бъде използван за различни цели. Това е също изключително ефективна начална прогонваща процедура, както и самостоятелен ритуал със специфични цели.

Ритуалът

1. Застани изправен. Направи няколко дълбоки вдишвания. Отпусни се.

2. Като си центриран, тропни с левия крак и изкрещи:

HUT (начало)

3. Изпъни показалеците си и ги събери пред себе си. Кажи:

XIQUAL UDINBAK (Прояви се Хаос!)

Визуализирай точки светлина на върха на пръстите си.

4. Раздалечи пръстите си така, че да се получи вертикална линия (от светлина) пред теб. Кажи:

XIQUAL UZARFE <-> D'KYENG (Прояви се етер <-> Константа на Планк!)

Етерът е изпълнен с потенциал, Константата на Планк е абсолютен покой, свиване.

Визуализирай астрологичният символ на Сатурн на върха на вертикалната линия и гръцката буква пси отдолу.

5. Събери отново показалците си, но продължавай да визуализираш линията и символите в края.

6. Начертай друга линия (раздалечавайки пръстите), перпендикулярна на първата и кажи:

XIQUAL KUDEX<-> EACHT (Прояви се светлина <-> мрак!)

На двата края на линията, визуализирай една сфера от бяла светлина и друга сфера от пълна тъмнина.

7. Допри отново показалците един до друг, но продължавай да визуализираш символите в края.

8. Начертай трета линия на 45° спрямо първите две. Кажи:

XIQUAL ASHARA <-> DIJOW (Прояви се огън <-> вятър!)

Различни символи могат да се използват за тези две стихии, вкл. и лично изработени сигили.

9. Допри отново показалците един до друг, но продължавай да визуализираш символите.

10. Начертай линия, перпендикулярна на предишната и кажи:

XIQUAL THALDOMA<->NOBO (вода<->земя или пространство<->материя/маса)

Различни символи могат да се използват за тези две стихии, вкл. и лично изработени сигили.

11. Не бързай! Увери се, че можеш да визуализираш всички символи и линии. Не се опитвай да контролираш цвета, нека той сам се определи.

12. Кажи след това: XIQUAL ONGATHAWAS (Прояви се, Вихър!)

Направи жест с лявата ръка, който прилича на завъртане на колело, въртящо се пред теб. Това може да варира от завъртане на пръста или движение с цяла ръка.

13. Използвай дишането си, за да усилиш първоначалното завъртане. С всяко вдишване и издишване прави Вихъра все по-бърс и по-бърз. Прави това, докато Вихърът стане триизмерен, така, че да можеш да поставиш ръката си в него

14. Вихърът сега е отворен. Извикай:

XIQUAL CHOYOFAQUE (Да се прояви действието на Хаоса!)

Може да извикате: XIQUAL ... и да кажете подготвено желание на даден език /напр. Ураново-варварски/.

15. Извърши действията, които искаш да направиш.

16. След като си свършил, усили визуализацията още веднъж.

17. С показалеца на лявата ръка посочи и кажи: ANGBIX? (Защо?)

След това със средния пръст: POHUTH? (Как?)

Накрая с палеца: WOKAC? (Какво?)

Това са трите основни въпроса на материализма, науката, духовността, религията, и магията.

18. Визуализирай обърнат триъгълник, образуван от трите изпънати пръста. Триъгълникът е солиден, материален. Завърти го по Вихъра обратно на часовниковата стрелка, така че да затвориш Вихъра, казвайки:

AEPALIZAGE (Иманетизиране на Есхатона)




Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ChaoS » 07 Окт 2005, 06:20

Благодаря ти, Уизард, че продължаваш да изпълваш тази тема с информация. И то с такава, която може да бъде видоизменена...

Само една добавка- този вихър може да се ползва и като бойна магия- с върха на образувалия се вихър пронизваш "жертвата" в енергиен център и оставяш въртопа да изсмуче енергията му, да я запрати назад към отвора и да я излее в отвора. Това може да се използва и за "жертвоприношение".

((забележка: за целта вихърът трябва да е конусовиден, а не само едностранен проход))
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AryanSun » 07 Окт 2005, 10:47

Ритуалът

1. Застани изправен. Направи няколко дълбоки вдишвания. Отпусни се.

2. Като си центриран, тропни с левия крак и изкрещи:

HUT (начало)

3. Изпъни показалеците си и ги събери пред себе си. Кажи:

XIQUAL UDINBAK (Прояви се Хаос!)

Визуализирай точки светлина на върха на пръстите си.



Точно тази светлина на върха на пръстите е доста интересен
момент...

Какво мислите,ако имате предварително създадена топка от
енергия и информация,която използвате като ядро на този хаос
вортекс?И като го отворите,това ядро само да формира автоматич
но от хаоса всичко онова,което е било заложено вътре в топката?

Хаос,бях чувал една доста странна идея.Хаосвортексът или хаос
сферата да се използват по друг начин за атака.Създаваш хаос
сфера и я вграждаш в обект,а после тя се взривява.Или да "стре
ляш" по някого с хаос сфера.Можеш ли да ми кажеш как става това?
Благодаря предварително.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ChaoS » 09 Окт 2005, 08:32

Все още не съм напълно сигурен.
Знаеш ли, аз също съм го чувал, но тъй като така и не намерих "как", в момента се опитвам да го разработя като ефект.

За взрива- стига ти просто да накараш сферата да влее критична доза енергия в обекта.

А за стрелбата... Хм... Просто с част от енергията оформяш енергийни "куршуми", а с друга ги изстрелваш.

Сори, че не давам повече инфо, но още не съм достигнал до нужната формулировка на знанието си.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот DragonFire » 22 Ное 2005, 08:40

Според мен много по- лесен начин за атака с вортекса е ако се използва като "Огледалото на мрака", описано в Liber NOX. Да се използва като връзка с жертвата. А преди свързването с жертвата, може да се изтегли сурова хаос- енергия, която да се използва за атаката. Това е може би най- баналния метод за използването на хаос- вихър за атака, но поне съм го изпробвал и действа
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот ChaoS » 22 Ное 2005, 11:17

^_^
Всъщност и хаоссферата и хаосвихърът могат да бъдат представени като черни огледала.
В смисъл, ВИЖДАЛ СЪМ парче черно огледало, което се оказа хаосфера. накрая се оказа, че цялото огледало е една гигантска такава. Горепосоченото се използваше за проход но... Какво пречи да се постигнат и други цели...
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот heress » 22 Ное 2005, 15:58

Solerum
можеш да ползваш Вортекса като път/ проход към жертвата и да запратиш оръжиетдо директно в нея. А Сфера да ти играе роля на източник.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Звездичка » 22 Ное 2005, 21:23

Слънчев Ариец написа:.Хаосвортексът или хаос сферата да се използват по друг начин за атака.Създаваш хаос
сфера и я вграждаш в обект,а после тя се взривява.


Но след като самото "взривяване" на хаос-сферата би се извършило на принципа на анихилацията (заради структурата на сферата), това ще предизвика ли желания ефект на атаката ...?

ChaoS написа:^_^ВИЖДАЛ СЪМ парче черно огледало, което се оказа хаосфера. накрая се оказа, че цялото огледало е една гигантска такава.


Това наистина е много интересно.. Предполагам, че и всяко парче от цялото огледало(независимо от броя на всички парчета), би било хаос-сфера, на принципа на фракталната физика?
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот DragonFire » 24 Ное 2005, 09:52

Ама за кво ти е да влагаш вортекса в огледало? Просто го отваряш като портал между теб и жертвата. Както и да е. Много се кефя на The Vortex rite. Има безброй приложения. И за инвокации върши мноого добра работа. Просто го отваряш като портал към божеството или неговия свят и заставаш в центъра. Увеличава многократно успеха(поне при мен). След като Хаосът съдържа всичко, а вихърът е портал към хаоса, значи може да се отвори вихър към всичко. Сигурно ви говоря неща, които всички знаете и се надявам да не съм станал досаден. Ако съм- кажете.
Нищо вярно- всичко позволено
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот ChaoS » 25 Ное 2005, 20:44

^_^

И все пак ХаосъТ съдържа и нищото.
Чудя се дали може да се отвори портал към абсолютното нищо?
Защото всеки път, когато се опитам да си го представя, стигам до момент, в който, след като съм отхвърлил огромна част от "нещото" и по време на отхвърлянето на цвета, ме заболява главата зверски и... Не мога да продължа.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот heress » 25 Ное 2005, 22:00

Ами мисля че би могъл да отвориш такъв портал... но ще ти коства нвимуверни усилия. Не за друго а защото, "нищото" е прекалено чуждо за човешката природа. Лично според мен такъв портал не би могло да се отвори като просто .... както се изрази... "отхвърлиш нещото"- дори и да успееш в огромна степен да го сториш... Просто нокога няма да успееш да го премахнеш напълно. Дори съществуването на самото ти съзнание пак не е "абсолютно нищо"- нали?
И все пак според мен такъв портал е възможно да се отвори. Но ще отнеме доста време и огромни усилия. Аз бих го подготвял най-малко седмица.
Та ето как бих постъпил аз:
Щях отворя няколко помощни портала. В началото към нещо по-близко до човека. За целта щях да използвам именно леко видоизменен THE VORTEX RITE с намерение DAXULABA. Но без да затварям вихъра.. След като Vortex-a е достатъчно стабилен щях да потърся някаква GREZEPGUN SEGWAR или NEVESA SEGWAR на.... да кажем Cthulhu. Тази форма е доста по-близка и лесна за възприятие от човек. След което ще прекарам GREZEPGUN SEGWAR of Cthulhu обратно през портала за да може да направи абсолутен котнакт със съзнанието и същноста ми. Т.Е. да смесване на съзнания и същности с GREZEPGUN SEGWAR или NEVESA SEGWAR. След пълното завършване на процеса ще вложа втори Vortex в първия с цел SOHAL of Chulhu.
И едва отгава след като и втория Vortex e стабилен ще пробвам да отворя ... ммммм как го каза "портал към абсолютното нищо"!!!!!!

ПП: Не е задължително да търсиш форма на Chulhu. би могъл да ползваш друга "същност" поизлязла от първичния хаос...

ПП2 : Имай в предвид че THE VORTEX RITE трябва да е изключително стабилен и да стои отворен изключително дълго време. Ако той те издъни всичко ще иде по.....@##@$@ #$$#%$^ %$%^&% &^*&^ $%
:)
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот ChaoS » 27 Ное 2005, 13:35

^_^
Мерси.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот DragonFire » 28 Ное 2005, 13:31

Не бих казал, че Ктулу е близък и лесен за възприемане. Порталът към нищото според мен ще се отвори далеч по- лесно със задържащи техники и черен гнозис. Все пак като инвокираш Танатос(смъртта) ти инвокираш празнината, бездната, липсата. Мисля си, че ако докато си в такова състояние е по- подходящо да отвориш вихър към нищото. Вихър с XIQUAL DAXULABA(phenomenize hell) ми въздейства някак си прекалено червено(динамично, агресивно и зареждащо). Ако отворя първо този портал към ада, това ще осуети всякакви задържащи техники, ще ме отдалечи тотално от нищото.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот heress » 28 Ное 2005, 13:55

Хъм... Дам можие би за някой ще е по-лесно с черен гхозис.... Все пак и добрата иновокацията на смърта не е от най-лесните начинания. А и такава иновокация ми въздейства прекалено "депресиращо и подтискащо". Отделно, че изисква голям покой на ума и подтискане на всякаква емоция - техника която не ми е от най-любимите. А Лично аз предпочитам да правя ритуалите си в състояние на агресивност и злоба.
Съгласен съм че Ктулу не е най-лесен за възприемане но определено е много по-лесен от абсолютното нищо. А тъй като Cthulhu е излязъл от първичния хаос следва че съдържа част от хаоса => и "нищото" като част от първичния хаос.
Идеята с портала към ада е точко да ти въздейства червено. Тъй като Cthulhu може да не се отвори "доброволно" към теб.А и лично аз като когато действам агресивно това ме доближава повече до хаоса. След влагането на втория вихър към SOHAL of Cthulhu (absolute disorder of Cthulhu) вече ще имам връзка с първичния хаос, а той както всички знаем съдържа нищото и от тук щях да импровизирам.....
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот DragonFire » 28 Ное 2005, 15:41

Да, различни хора- различни подходи. На мен ми е по- лесно да инвокирам смъртта, отколкото да се справя с Ктулу веднъж, след като съм го извикал. А и Танатос, и портала към нищото би трябвало да те подтискат. Това е борбата на аза да живее. Затова според мен метода с танатос и портала към нищото са перфектен метод за убиване на аза, за да можеш да "умреш" и да се съградиш отново. Направо запращаш аза в абсолютното нищо, където се разтваря, престава да съществува. Лошото е, че умът е коварен противник. Може да те вкара в умствени игрички, да си мислиш, че си извършил нещата както трябва, а всъщност дори да не си се доближил.
А, и още нещо, Ктулу е син на Йог-Сотхотх. Раждането му, според Al Asif, става след като великите древни се заселват на Земята.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот -Ardo- » 12 Авг 2010, 13:02

За първи път откакто чета в форум-а осъзнавам колко сте прави всички които казвате - Чети първо,действай после - Без техниките за съсредоточаване от Либер МММ няма как да задържиш визуализацията на елементите.... не мога да повярвам колко сляп съм за някои очеизвадни неща.

П.С. Астрологичният знак на сатурн - Доста различни версии намерих в интернет някои може ли да ме ориентира коя е правилната?
Аватар
-Ardo-
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Юли 2010, 00:22


Назад към Хаос магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта