Депресивните състояния и апатията.

Хаос манияците имат достатъчно място тук да си формират спокойно сферите на Хаоса, както намерят за добре...

Модератор: Nemezius

Мнениеот Cynthia » 27 Яну 2006, 23:47

Животът може и да е такъв, ама си е наш.
Иначе смеха е най-лесния начин да излезеш от депресия и не само.
Ако и в напрегнати и дори ужасни ситуции можеш вътрешно да се усмихваш - доста по-лесно е и по-добре за теб. :P
Магията е нещо, което си ти!
Аватар
Cynthia
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 11 Юни 2004, 13:42
Местоположение: светът на ангелите

Мнениеот ChaoS » 28 Яну 2006, 08:24

Това го пише в повечето книжки:"Магьосникът трябва да може да релаксира и в най-екстремната ситуация."
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Poison » 28 Яну 2006, 14:24

Хаос ма много си хаотичен бе пич! Изкефих се. Пак си сменил аватара си! А честито!
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот ChaoS » 28 Яну 2006, 15:15

::вдига рамене::
Лошо ли е да съм хаотичен? =Р

За аватара- ами... Заиграх се с една програма за правене на фрактали. И когато открих, че в повечето фрактали, които намерих имаше поне по една хаосфера реших да си намеря някоя за аватар.

Забавно е. Пък и занимавката ми помага да забравя другите си проблеми.
Предпочитам да се занимавам с нещо ненужно, вместо да бездействам. Поддържа духа ми повдигнат.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот EliKarim » 28 Яну 2006, 20:43

ChaoS написа:Това го пише в повечето книжки:"Магьосникът трябва да може да релаксира и в най-екстремната ситуация."



icon_eusa_clap Това наистина ми хареса!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ChaoS » 29 Яну 2006, 11:56

Това го пишеше като основно правило в книжката на Фил Хайн "Сгъстен Хаос Увод в хаос магията".

И на мене ми харесва.
И се опитвам/старая да го спазвам.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sanguinary » 30 Яну 2006, 05:32

Нали няма да се обидиш,ако ти кажа,че си много далече от концентрацията в ситуации с леко напрежение,а камо ли в екстремни?
Особено що се късае за момчета,ама хич да не ми говорят за концентрация под 50 годишна възраст. sad3
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот ChaoS » 31 Яну 2006, 08:46

ХАХАХАХАХАХА!!!!!!!
Не, няма да се обидя!
И все пак- не можеш да слагаш възраст на подобни неща. Човек се научава, когато се научава. Познавам много хлапета на възраст 8/12 клас, които се концентрират по-добре и от 30-40 годишни.

Пък... Ако доживея до 50 годишна възраст и МГ още съществува- ще ти кажа дали аз съм бил прав или ти. Подобни неща трябва да се тестват.

А и... говорех за релаксация, за която не е нужна концентрация. Аз на пример за да релаксирам се опитвам да се ДЕконцентрирам, защото иначе имма чувството, че ще избухна.
И въпреки това запазвам трезвен поглед над нещата и чисто съзнание. ДЕконцентриран не значи отвеян, нито разсеян. Значи, че обръщаш внимание на комплекс от неща, а не само на проблема.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sanguinary » 03 Фев 2006, 07:15

Искаш да кажеш ,че се стараеш да запазиш трезвен поглед над нещата. violent1
А тия 8-12ти клас може и да умеят да се концентрират по-добре от възрастни,но това е от онези изключения дето какво правят?
Точно така...
icon_eusa_clap
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот ChaoS » 03 Фев 2006, 13:05

Хех! Не, не се "опитвам".
По принцип ГНЕВА особено е нещо, което прочиства съзнанието ми и ме мотивира. Втора линия на защита. Колкото по-бесен съм, толкова по-трезво, практично и адекватно мисля.

ХЕХЕ! "...доказват правилото"... добре бе! ^_^ ХАХАХА!!!
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Aine^ » 09 Апр 2006, 09:20

Не е много трудна концентрацията и смятам че всеки независимо от възрастта може да се концентрира ако работи усилено. При малките от 8-12 клас е по-лесно защото съзнанието им не е ангажирано от различните проблеми на възрастните - не мислят как да си изкарат хляба(мама и тати дават). техен проблем е само къде да изхарчат парите на мама и тати и къде да си пилеят времето. Проблем при тях е, че дори да могат да се концентрират, при повечето от тях няма постоянство.
Аватар
Aine^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 86
Регистриран на: 08 Апр 2006, 17:27
Местоположение: v oblacite

Мнениеот ChaoS » 10 Апр 2006, 09:40

Да, наистина на по-голямата част от тях им липсва постоянство.
Но постоянството е нещо, на което човек може да се научи.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sanguinary » 31 Май 2006, 00:45

Ще се свлечеш бре момиче, от толкова скачане. violent1 пробвай с бокс или лицеви опори, поне ще даде положително отражение, което след време неминуемо ще ти влезне в употреба. Пък и на Korn добре ще си пасне.
Айне, за да изхарчиш кинтите на ваще не е нужна голяма концентрация. Именно проблемите и неволите учат човек на дисциплина и прецизност. Когато ходиш по голяма,равна и утъпкана поляна е различно от това да ходиш по стръмни скали. Представи си тези два примера след време,при една ускорена еволюция. Първия ще започне от небрежност да лази и ще стане влечуго, а другия ще се научи да лети.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Марио » 04 Юли 2006, 08:58

Темата за депресията по време на МММ е доста интересна и не по-малко важна. Прочетох внимателно всяко едно от мненията и ще помоля модераторите да изтрият мненията, които не са по темата. Все пак темата е за либер МММ.

По мое мнение депресията не се проявява заради съмненията дали магията действа или не, а от неизбежността на идващата промяна. МММ е така направена, че да те откаже - невъзможно е да се мине, ако няма достатъчно силна мотивация. Упражненията са меко казано ТЪПИ, СКУЧНИ и на пръв поглед БЕЗМИСЛЕНИ - точно в това е смисъла - разчупването на еднопсочността, та колко хора правят неща, които смятат за безмислени ? Умът се бори срещу промяната, срещу настъпващото осъзнаване, човек, преминавайки през МММ разбира, че той всъщност не е нито тялото, нито умът, а нещото което се крие зад тях - нещото което се разпростира отвъд пределите на възприятията.

Минах през доста депресии по време на практиката си, но последната бе тази която ме промени. Непомня точно, кога настъпи - на 6тия месец или малко след него, но както си лежах изведнъж се осъзнах... В съзнанието ми изникна въпроса: "Кой по дяволите съм Аз и какво по дяволите правя тук ?", сблъсках се с Абсурда - живота е един абсурд(или както Карол бе писал "вселената е една шега, направена със самата себе си"), смях се дълго и как няма да е така, та Аз съм нищо, Аз съм никой и нищо няма смисъл. Истинското себеосъзнаване е осъзнаванеот на факта, че всъщност сме нищо :) Една капка в безкрайния водовъртеж на вселената.
Смятах не нашега да се самоубия, дори бях посегнал към контакта :roll:
Естествено в последствие се добрах и до познанието, намерих пътя и смисъла(който знае - ще разбере). Тъйче от тази гледна точка - на малката нищожна прашинка и Аз като Уизард просто ще кажа "The world is MINE"

Тъйче депресиите по време на МММ са както и Сангвинари спомена - процес на осъзнаване.

Иначе ако трябва да споделя как се справям с депресията като цяло - ми много просто, нещата нетрябва да се потискат - те трябва да се освободят, а това с тава с осъзнаването на самата депресия :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Nox » 06 Юли 2006, 22:01

Самите депресивни състояния покрай МММ (и не само) са състоянията на илюминация/просветление, които поисва Фил Хайн в Сгъстен Хаос.

Такива състояния са кратки моменти на осъзнаване, при тях егото бива подтиснато за известно време, докато то не намери причина ( пнякога намира за причина самия успех от подтискането на самото него) , за която да се захване и да поеме контрола отново.

Кефете се на тези кратки моменти на подтискане на егото... това са моментите в които имате абсолютен контрол на себе си - моментите в които сте истински живи :)
Аватар
Nox
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 06 Юли 2006, 21:51

Мнениеот yavou » 23 Юли 2006, 06:52

Да...
Когато съм под-тиснат. Е от това че нещата с които съм зе затрупал ме притискат, затова е и агресията - за да ги махна от пътя си.
А за дълбочината на депресията се сещам много ясно. Имах един такъв момент преди около половин година в който бях така се депресирал че усещането беше точно за висене в пространството, настрани не виждах нищо, имаше само нагоре и надолу и започнах умишлено да се спускам надолу, трябваше да видя до къде ще стигна вучвставата си. До никъде... по време на спускането, а през това време депресията ми се вихреше все повече, тялото ми се съпротивляваше и в един момент просто ме изхвърли от контролния пулт. :?
пък ако е за горене.. бих изгорил нещо по-големичко от свещ, църква например :oops:
Аватар
yavou
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Юли 2006, 11:01
Местоположение: Варна

Мнениеот vesta_64 » 23 Юли 2006, 09:11

Като ви гледам на колко сте години вие направо сте ми деца но сте и доста осъзнати което ме радва .Според мене не трябва да поволявате депресията да ви надвие помъчете се да я отстраните навреме преди да ви е обзела, няма нещо което човешкия ум да не може да победи бъдете сигурни в това . icon_flowerface
Аватар
vesta_64
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2006, 16:25

Мнениеот Марио » 26 Юли 2006, 09:02

няма нещо което човешкия ум да не може да победи бъдете сигурни в това .


Така е.... "Умът е мускул, който ако се напрегне може да повдигне целият свят."
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот DemonicWolf » 15 Сеп 2008, 12:16

Аз лично имам цел когато съм депресиран си я припомням и се мотивирам! Мисля че повечето от нас имат цели за да са тук а не скитат безволно из форума . :wink:
Has he lost his mind ! ..
Аватар
DemonicWolf
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Авг 2008, 07:19
Местоположение: Някъде

ПредишнаСледваща

Назад към Хаос магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта