Алистър Кроули

Това е вече за хард-магьосниците, които имат нюх към фините неща от Закона на магията.

Мнениеот Wizard » 15 Ное 2004, 12:20

Едуард Александър /Алистър/ Кроули
(1875-1947)




Това, което искам да напиша, НЕ може да обхване всичко което Кроули е направил и преживял, но ако се прояви интерес, мога и да донапиша и други материяли, своевременно за - "ВЕЛИКИЯ ЗВЯР 666".
Това е една призната фигура в окултните и мaгьоснически среди. Той е роден в годината на смърта на Елифас Леви (Алфонс-Луи Констан 1810-1875), затова амбициозният Кроули веднага се обявява за негово реинкарнационно превъплащение, и естествено негов приемник в езотеричните науки. Какво друго най-общо може да се каже за този англичанин. Бил е поет(!), романист, дързък пътешественик, покорил Хималайски върхове, интересувал се от Тибет, неизтощим изследовател на всевъзможни Екзотични учения.... може би и с много други занимания, които е правил встрани от окултната си работа. За него се говорело, че бил една от най-злокобните личности, вманиячен наркоман, автор на вулгарни книги, разпространител на гнусни практики един от най- порочните мъже за времето си..... За съжаление, някой от нещата казани за него са верни, както и това, че Подтиквал свои последователКи, да правят сношение с козли!!!

Ражда се в пуританско семейство, баща му е бил пивовар по професия, който в последствие му завещава огромна парична сума. Кроули е бил преждевременно развит, с Мазохистични наклонности и труден характер- черти, които запазва до края на дните си. Учил три години в Кембриж. Там се запознава с негов колега, който имал подчертан интерес към окултизмът. Именно този негов приятел го въвежда в средите на "Златна Зора" - най-влиятелната западна организация на магьосници от новото време. "Звярът" - както обичал себе си да се нарича, притежавал невероятен талант в изкуството на Магията и бързо преодолявал по-нишите степени в ордена. Там се сприятелил със С.Л.Макгрегър Матърс - тогава ръководител на Ордена. Своевременно започнали спорове за власт в ордена, които били предизвикани омено от А. Кроули.
След време (да не влизам в повече подродности) той напуска ордена и основава свой орден - "Орденът на Сребърната Звезда", като противно на очакванията, след напускането на "Златна Зора", това не оказало голямо влияние върху развитието на качествата му на Магьосник. Много от обредите които правил в своя орден били взаимствани от " Златна Зора", заради което, Матърс завежда съдебно дело срещу Кроули за авторски права.
Освен Матърс и други били обезпокоени от това Кроули да не разккрие езотеричните им тайни, това са ОТО (Ордена на Тампелиерите от Изтока). Кроули бил посетен от двама германски представители на ОТО, и те го обвинили в това, че той огласил техните магически тайни в едно много интересно "издание".....LIBER 4 (Книга 4). Алистър ги убедил в това, че не знаел нищо за ОТО и че тайните които бил казал в LIBER 4, били открити от самият него. ОТО в кайна сметка решили да го направят техен председател в британската секция, от колкото до го оставели сам да експериминтира с магическите Ритуали. Не след дълго обаче, Кроули подчинява цялата организация и подобно на своята " Сребърна Звезда" я използува за налагане на своите: " Телема", " Слово на Еон", "Книга на Закона".
След време Кроули основова комуна на остров Сицилия, която според думите на негова бивша приятелка и любовница, трябвало да бъде център за Черна Магия. Като след което, Мусолини го изгонва от Италия.

След избухването на Втората световна война, не останали много хора, които да се вслушват в неговите проповеди зе идването на Еона на Хор. Пристрастен вече бил и към хероина.
Кроули е бил вещ и образован кабалист. Философията му се въплащава в две заповеди според които: "Любовта, подчинена на Желанието, е Закон" и "Единственият Закон следва да бъде: върши онова, което искаш".
Умира през 1947 в Брайтън, като при неговото кремиране се прочело неговият "Химн на Пан".....
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот fallen angel » 19 Ное 2004, 00:29

Кроули е невероятен автор Wizard, но в много от кабалистичните му разработки има грешки. Интересното е че подобни грешки в преводите си от еврит прави и Папюс.
Някаде във форума зарнах нещо за Хонорий и неговите си книжлета. Същото е. Кроули и Папюс са збъркали важни думи, които като се прочетат звучат савсем по различен начин и променат силата на думата. Имам предвид имената. icon_angry
fallen angel
 

Мнениеот Гост » 19 Ное 2004, 12:32

...Философията му се въплащава в две заповеди според които: "Любовта, подчинена на Желанието, е Закон" и...

Wizard, смятам, че тук си допуснал грешка. Всъщност "Любовта е Закона, Любов направлявана от Волята!"
Гост
 

Мнениеот fly^spirit » 23 Ное 2004, 09:20

Ако желанието ти е да обичаш какъв по велик закон?Мисля,че тук става въпрос да използваш любовта в желанията си и тогава да промениш нещата ,които искаш,мисля че се говори за магията като цяло.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот BAAL » 21 Дек 2004, 19:48

Anonymous написа:
...Философията му се въплащава в две заповеди според които: "Любовта, подчинена на Желанието, е Закон" и...

Wizard, смятам, че тук си допуснал грешка. Всъщност "Любовта е Закона, Любов направлявана от Волята!"


И това не е правилното.Преводът е:"Любов е Закона,
любов по своя воля"

Освен това,за начинаещите в Телема е важно да се отбележи
че има разлика между АГАПА и ЛЕЙЛА.За справки:Книга на Лъ
жите.
Аватар
BAAL
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 12 Ное 2004, 18:41
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Wizard » 03 Фев 2005, 11:54

Ще помествам отвреме на време по някоя от най-известните снимки на Кроули. Те са събирани от неговите последователи. Много малко хора днес имат достъп до такива снимки, тъй като самият Кроули не е обичал много да бъде заснеман.

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Duality » 01 Май 2005, 18:37

Няма значение кво разправят за Кроули,истината е ,че той си е велик и квото и да ми говорят не могат да променят това....Тва,че една група хора се опитва да очерни името му не може да пренапише историята.Срамота,че толкова кадърни и можещи хора си губят времето да говорят гадории един за друг,вместо всеки да си работи тихо и кротко и да върши нещо важно... icon_angry icon_angry icon_angry
Аватар
Duality
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Апр 2005, 19:54

Мнениеот V.V.V.V.V. » 29 Юни 2005, 11:08

Duality написа:Няма значение кво разправят за Кроули,истината е ,че той си е велик и квото и да ми говорят не могат да променят това....Тва,че една група хора се опитва да очерни името му не може да пренапише историята.Срамота,че толкова кадърни и можещи хора си губят времето да говорят гадории един за друг,вместо всеки да си работи тихо и кротко и да върши нещо важно... icon_angry icon_angry icon_angry


Така е велик съм! А що се отнася до кабалистичните грешки те са умишлени...
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Мнениеот till_it_sleeps » 29 Юни 2005, 13:30

не знам, ама тоя човек някак си ме отблъсква...
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Звездичка » 29 Юни 2005, 16:04

Но все пак, не можем да оспорим таланта му и придобитите му умения и сила... icon_angel
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот till_it_sleeps » 29 Юни 2005, 17:15

в никакъв случай не му оспорвам таланта, просто казвам, че ме отблъсква :wink:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот till_it_sleeps » 29 Юни 2005, 17:28

знаеш ли, много ми приличаш на един човек, който преди време влизаше тук, заяждаше се със всичко живо, изтъквайки че всички са n00bs и нищо не разбират. естествено излишно е да казвам, че от постовете му личеше самочувствието, че знае ако не всичко, то поне пъти повече от всички дето пишат тук взети заедно. само едно нещо не спря да ме учудва-защо този човек никога не изложи и един аргумент в защита на нападките си...?
и аз ще оставя края отворен...тълкувай го както решиш :wink:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот V.V.V.V.V. » 29 Юни 2005, 17:42

till_it_sleeps написа:знаеш ли, много ми приличаш на един човек, който преди време влизаше тук, заяждаше се със всичко живо, изтъквайки че всички са n00bs и нищо не разбират. естествено излишно е да казвам, че от постовете му личеше самочувствието, че знае ако не всичко, то поне пъти повече от всички дето пишат тук взети заедно. само едно нещо не спря да ме учудва-защо този човек никога не изложи и един аргумент в защита на нападките си...?
и аз ще оставя края отворен...тълкувай го както решиш :wink:


знаеш ли би трябвало да обърнеш повече внимание на модерната психология
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Мнениеот till_it_sleeps » 29 Юни 2005, 17:54

определено имам дарба, нали :wink:
впечатяващо е колко неща могат да се научат за човешката психика и нейните изкривявания от форумите :)
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот V.V.V.V.V. » 30 Юни 2005, 14:16

определено изнасяш лични несъзнавани психични съдържания навън ,което е само една илюзия нямаща нищо общо с обективната реалност!това и имах в предвид като казах да обърнеш внимание на модерната психология!от форумите единствено можеш да научиш нещо само за личните ти изкривявания на съзнанието!затова трябва да си много наблюдателен и склонен на самоанализа !
'O Kakos Theos 'O Kakos Daimond
Аватар
V.V.V.V.V.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 28 Юни 2005, 13:17

Мнениеот Wizard » 01 Юли 2005, 07:27

ХОРА!
Много Ви Моля, придържайте се към темата във форума, все пак не може в тема за Кроули да се чете само Флуууд icon_oops
Ще прегледаме и всички останали теми за подобни "отклонения" и ще премахнем излишните постове.
Представете си ще влезе някой потребител на форума и вместо за Кроули да чете - абе аз съм велик...., не съм те виждал от 1923 година.... съгласете се че това просто не е сериозно...
Има си отделна секция, която е предвидена точно за това. Ако искате да поствате нещо, което е около дадена тема, но не е точно свързано с нея, просто натиснете бутона ЦИТАТ, копирайте това което ще се отвори в прозореца за Писане на отговор и след това си отворете нова тема в Казана на Вещицата.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот AryanSun » 02 Фев 2006, 10:45

Алистър Кроули-Франкмасон?

Статията е на английски от масонски сайт е взета.Би било чудес
но ако можеше да бъде преведена и ако имам време,ще се заема
с това.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50


Назад към Златната Зора - Алистър Кроули

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта