Въпрос за Кроули

Това е вече за хард-магьосниците, които имат нюх към фините неща от Закона на магията.

Мнениеот Mad_Mike » 26 Мар 2007, 17:52

Някои може ли да ми даде информация за ритуалът който Кроули е извършвал по време на престоя си на езерото Лох Нес.
По точно Boleskin House.
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот Wizard » 26 Мар 2007, 18:20

Тъсих в нета по твоя въпрос, но не намирам някакъв специален ритуал. Само информация за това, че Кроули е посетил тази къща Boleskin House, май е била на някакво изоставено гробище, не съм много сигурен, но за ритуал нито дума...
Ти знаеш ли за съществуването на такъв ритуал или просто предполагаш?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Mad_Mike » 26 Мар 2007, 18:23

Ми дръпнах си 2 документални филма за Кроули и на 2-та се разправяше че е живял в тази къща специално за този ритуал. Ритуалът е бил за подчиняване на демоните минималното време за изпълнение е било 6 месеца. И доколкото разбрах го е прекъснал наполовина без даже да пречисти мястото и там все още живеят демони. Мога да дам линк към документалните ако искате.
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот Wizard » 27 Мар 2007, 06:44

Да, ако може, би ми било интересно да го видя този филм. Благодаря за инфото!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Mad_Mike » 27 Мар 2007, 13:49

Ми ето ги линковете

Wickedest Man 1

Wickedest Man 2

Wickedest Man 3

Wickedest Man 4

Значи не съм много сигурен дали ще ви ги зареди като хората линковете на мене ми се наложи да копирам адреса в ФлашГет и оттам да го дръпна.

Значи за да го дръпнете през саит експолорър на ФлашГет съм го обяснил за тези които не знаят.
Стъпка 1
Стъпка 2
(Съжалявам ако зареждат малко бавно. (.bmp)

А вече краен случаи които иска може по скаип да му ги пратя.
Skype: ra4o-trevata

Първите 3 части са единия документален филм. (За целия живот на Кроули)
Четвъртата част е 2-рият документален. (За престоя му в Boleskin House)

Размера на фаиловете е:
Wickedest Man 1: 14 MB-20 Мин
Wickedest Man 2: 13 MB-19 Мин
Wickedest Man 3: 8 MB-11 Мин
Wickedest Man 4: 20 MB-28 Мин
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот Wizard » 28 Мар 2007, 07:56

Благодаря ти за информацията!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Elor » 15 Юни 2007, 10:29

Mad_Mike написа:Някои може ли да ми даде информация за ритуалът който Кроули е извършвал по време на престоя си на езерото Лох Нес.
По точно Boleskin House.


Става въпрос за ритуала на Абрамелин Мага. Виж тук.
Аватар
Elor
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2007, 09:43

Мнениеот WandaBlenda » 15 Юни 2007, 17:57

Озадачена съм от това твърдение.Между друготов тази книга има малко повече от един ритуал :roll: и една планина от квадрати.Би ли конкретизирал малко повече.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Elor » 15 Юни 2007, 18:37

WandaBlenda написа:Би ли конкретизирал малко повече.


Разбира се.
Всъщност ритуал не е най-правилното название на това, с което се заема Кроули. Просто във филма, към който Mad_Mike даде линк говорят за "The Abramelin Ritual". По-правилно е другото название, което се среща в нета - "The Abramelin Operation".
Чел съм книгата наистина отдавна, но доколкото си спомням става въпрос за следното: Първата част от "операцията" представля един дълъг период на пречисване и молитва, през който практикуващия цели да постигне комуникация със своя Ангел Пазител. ("Knowlegde and conversation of the Holy Guardian Angel" са точните думи в превода да Макгрегър Мадърс. Мисля че съм ги запомнил правилно, защото доста разсъждавах каквво точно се има предвид под това навремето. :) ) След като това е постигнато се призовават и подчиняват 12 демони. С който именно са свързани многото квадрати от книгата на Абрамелин.
Аватар
Elor
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Юни 2007, 09:43

Мнениеот WandaBlenda » 15 Юни 2007, 21:27

Мхм да, сега се сетих.Филма така и не можах да го изтегля и въобще не можах да разбера за какво пита Майк :roll: .
Не е ритуал, а е точно операция.И трае цели 9 месеца-да направиш контакта с Ангела.После с помоща на Ангела викаш 4тите висши принца ЛУЦИФЕР, ЛЕВИАТАН, САТАН и БЕЛИАЛ и осемте по-нисши АСТАРОT, МАГОТ, АСМОДИИ, БЕЛЗЕБУД, ОРИЕНС, ПАИМОН, АРИТОН и АМАИМОН.Към всеки от принцовете има по една камара слуги-демони.Макар че Абрамелин ги нарича духове(тука КАТ със сигурност ще изкаже компетентно мнение:mrgreen: ) И не са 12 а общо са много повече.И към тях за навързани квадратите.
По скоро е магическа система за овладяване.

П.П.Между другото Абрамелин е скапан сексист:) Твърди, че магията е само за мъже :roll:
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49


Назад към Златната Зора - Алистър Кроули

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта