Кроули на български

Това е вече за хард-магьосниците, които имат нюх към фините неща от Закона на магията.

Мнениеот Abathor » 29 Юни 2012, 07:38

Попадна ми информация, че скоро ще бъдат пуснати на българския пазар преведени книги на Кроули.
Намерено е издателство, получено е разрешение от ОТО.... очаквам в най-скоро време да намеря редица книги по сергиите.
Първо се задава MAGICK BOOK4
Надявам се скоро след това и останалите. :mrgreen:
Време беше да се пуснат стойностни четива на пазара.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Wizard » 29 Юни 2012, 12:41

До сега има няколко негови книги издадени на български.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот silver sea angel » 13 Авг 2012, 17:36

Тъй като тук е писано за А. Кроули и за Златната зора не сметнах за нужно да отварям нова тема по въпроса .... На скоро ми попадна един филм за този човек и във филма се казваше , че той и орденът на Златната Зора са свързани със сатанизма и с черномагьоснически ритуали на Илюминатите .... Какво е вашето мнение по въпроса ?
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот breaker » 13 Авг 2012, 21:33

Как се казва филма...да го гледаме и ние :)
Аватар
breaker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Ное 2009, 09:52

Мнениеот silver sea angel » 13 Авг 2012, 21:42

Аз не виждам нищо смешно , но ето го заглавието на филма The.Illuminati.Vol2 - The.Antichrist.Conspiracy
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот Lord Voldemor » 17 Ное 2012, 14:09

Тук наистина няма нищо смешно,защото тази поредица от клипчета в ютуб представлява пълен синтез от ясни,очевидни ДОКАЗАТЕЛСТВА защо и как прекрасният ни иначе свят отива по дяволите.Буквално :mrgreen:
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Cagliostro » 08 Мар 2014, 23:40

Нещата с издаването на MAGICK BOOK 4 се закучиха защото евентуалния спонсор изсуеверничи и се оттегли с извинението, че го е шубе да не му се случи нещо ако допринесе за разпространяването на Кроули в БГ, явно някои подобен на него глупак му е напълнил главата с дивотии, та издаването се отлага с няколко месеца докато се намери нов спонсор, ако някои има желание да помогне нека ми пише, става въпрос за сума от окло 13 000 лв. за печат на тираж от 1000 броики...
In Gods We Trust
Аватар
Cagliostro
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 11 Фев 2008, 14:35
Местоположение: Германия

Мнениеот degagement » 02 Апр 2014, 20:19

Имам по-добра идея, тъй като това някой да даде 13 000 лева ей така за нищо е почти невъзможно

Нали знаете сайта http://addic7ed.com/
Там всеки може да превежда субтитри
повечето дори не гледат филма докато превеждат и превода е отврат
превеждах веднъж и като видях превода на другите, се счупих да редактирам и накрая ми писна, разбира се
никой не поправи моя превод, тъй като го правих докато гледах филма и превеждах по смисъл и максимално точно
споменавам го, тъй като можем да изполваме същата идея, макар че ще имаме почти същите резултати
хихихи

Та можем да публикуваме някъде английския текст и дадем линк към него
примерно отляво английски текст, отдясно пространство, където да се превежда на Бг
би трябвало да е лесно изпълнимо за човек дори с основни познания по уеб дизайн

само че някой ще трябва да си играе да качи текста на английски на части, за да може всеки, който иска да преведе някоя част по избор
примерно да се раздели на абзаци
необходимо е и друг да може да редактира - т.е. да има възможност за промяна на вече преведеното

така ще имаме текста, ще си го преведем сами и няма да чакаме някой да се набутва 13 000, нито пък ще даваме пари за книгите

а ако има авторски права - ами пак си правим такъв сайт, но се дава достъп до него само на определени 50-100 души, на които човек има доверие и знае, че ще превеждат съвестно и няма да раздрънкат където не трябва какво правят
:)

На мен английския не ми пречи вече. Заради работата ми от около 2 години го чета като български, ама много ме мързи да чета на чужд език, така че интересно магическо четиво, преведено на български ще ми е добре дошло.
Малко ме съмнява в близките месеци да имам време за преводи, но ако някой реши да реализира идеята, може да ме пише доброволец - ако се окаже, че някой път имам време, задължително ще помогна с превод.

За изработката на сайта - мисля, че и контент мениджмънт система от типа на Джумла (има официален Бг сайт и форум, където се предоставя много помоя) или Плон могат да се използват без проблем (Joomla, Plone)

А може и затворена тема :)
Един пост с абзац на английски, един празен пост - за онзи, който реши да превежда. После следващия абзац на английски и после пак празен пост и т.н.
Само проблема, е че за тази тема, онези, които имат достъп трябва да са с модераторски права, за да могат да редактират всички постове, които е необходимо.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Wizard » 15 Май 2014, 12:20

Интересно предложение - да се преведе Book 4 на български език. Ще отнеме доста време, а и превода едва ли ще е точен, тъй като този който ще превежда, ще трябва добре да е запознат с творчеството на Кроули, защото постяно ще трябва да се правят препратки и към другите му книги...

Но за тези от вас, които искат да прочетат BOOK 4 преди да е преведена на български, моля следвайте тези линкове:


Magick (Liber ABA, Book 4)
by Frater Perdurabo and Soror Virakam

Изображение

Part I: Mysticism
Part II: Magick (Elementary Theory)
Part III: Magick in Theory and Practice
Part IV: Thelema - The Law




Сигурно ли е, че ще струва само 13 000лв., за да се отпечата книгата на български език? И превода ли е включен в тази сума?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange


Назад към Златната Зора - Алистър Кроули

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта