ТАРО

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Мнениеот Марио » 10 Яну 2005, 19:22

Имам един въпрос;)
Значи искам да ви питам коя колода карти е най-добрата в момента.Те са много,ама до колкото знам в България има май само колодата на А.Е. Уейт
и Таро на Златната Зора.Тъйче въпроса ми е дали има някои по вещи в тарото и да споделят коя колода е най-добрата според тях :grin:
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Гост » 10 Яну 2005, 22:39

HELLclan написа:Имам един въпрос;)
Значи искам да ви питам коя колода карти е най-добрата в момента.Те са много,ама до колкото знам в България има май само колодата на А.Е. Уейт
и Таро на Златната Зора.Тъйче въпроса ми е дали има някои по вещи в тарото и да споделят коя колода е най-добрата според тях :grin:


Какво точно значи "коя колода е най-добра????"

Всяка колода може да е глупава може и да е хубава - за мен е добре за теб не, как можеш да определиш за една колода че е точно "хубава или нехубава ??"

За всеки човек може да е различна, аз мога да ти кажа че най-хубавата колода е тази която сам си нарисувам !?! - и това наистина е вярно за мен - обаче за теб дали е ?

С много питане ще стигнеш далеч :) - далеч от себе си... живота това иска от теб, избягай от себе си
Гост
 

Мнениеот Марио » 11 Яну 2005, 13:24

Mortimus казваш,че използваш само свое таро без да използваш някои от по-разпространените такали?

С много питане ще стигнеш далеч :) - далеч от себе си... живота това иска от теб, избягай от себе си

Mortimus в къв смисъл далеч от себе си?Просто не те разбрах:)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Гост » 11 Яну 2005, 23:06

HELLclan написа:Mortimus казваш,че използваш само свое таро без да използваш някои от по-разпространените такали?

С много питане ще стигнеш далеч :) - далеч от себе си... живота това иска от теб, избягай от себе си

Mortimus в къв смисъл далеч от себе си?Просто не те разбрах:)


Ами ... ще разбереш рано или късно какво казвам, въпрос на осъзнаване, при теб липсва все още. Както казах има хляб в теб може и да е малко, но е повече отколкото в 80% от юзерите тук.

С годините може да дойде и разбирането ... ако не това ..... незнам какво може и психическа криза - чесно казано не ме интересува, просто си чеша езика (в случая пръстите)
Гост
 

Мнениеот Марио » 12 Яну 2005, 12:59

Мортимус,казваш,че ще разбера рано или късно.В случая искам да разбера рано,тъйче защо не ми помогнеш,защото наистина неразбирам какво искаше да ми кажеш.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Mixael » 01 Фев 2005, 21:34

За Таро ,Златната Зора,добре е обяснено.А до колкото теб,бъди ти,не питай другите кое ще е по добре за теб,експериментирай и ще разбереш.На едни се отразява добре на други лошо,всеки е индивидуален ,уникален.При мен се получава при теб няма,защото сме различни. ;)
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Firestorm » 20 Фев 2005, 19:45

Мога да ти препоръчам "Артуровото таро". То е доста добро, а и книгата към него е написана на разбираем език, обаче ще е най-добре сам да избереш. От всички колоди на пазара ти трабва да намериш тази, която ти харесва най-много.Моят съвет е дай си време, разгледай ги всичките и когато попаднеш на правялната ще го усетиш.Пожелавам ти успех.
Аватар
Firestorm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Фев 2005, 19:34
Местоположение: София

Мнениеот ChaoS » 24 Фев 2006, 19:57

Добре... Реших и аз да дам своя "принос".
С Таро за сега съм се сблъсквал рядко, но това е защото просто колодата, която би ми прилягала я няма в БГ, а не е хубаво да си играеш с чужда колода.
Затова ще ви кажа как избирам обикновенно тесте карти. Пробвал съм го и с Таро и действа. Само че в случая с Тарото подейства през монитора, което беше... Странно усещане.

Поставяш ръката си на няколко сантиметра над тестетата.
Теябва да ги почувстваш (често е усещане за хлад и рядко - за топлина). Тези, които не можеш дори да почувстваш- не струват/не са за теб.
След това - поставяш ръка над тези, които чувстваш. (уточнявам логично- трябва да движиш ръката си, защото няма да се поберат всички под нея)
концентрираш се над усещането, освобождаваш се (до колкото можеш) от всичко, освен усещането за картите.
И ако попаднеш на тесте, което едва ли не скача в ръката ти, или което предава много силно усещане (стига да не е болка) - това е твоята колода.


Притежавам МНОЖЕСТВО тестета карти - някои смесени, някои частични, някои пълни... И всеки път, когато посягам да взема едно процедирам по този начин за да направя избора си.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот murderdoll » 26 Фев 2006, 18:10

Аватар
murderdoll
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Яну 2006, 21:32

Мнениеот Mell » 26 Фев 2006, 20:34

Аз имам DURER TAROTS, подариха ми го преди няколко години. Интересно е и изпитвам уважение към него, за това почти не го използвам. Някой пробвал ли се е и какво е мнението ?
Mell
 

Мнениеот ekaya » 28 Фев 2006, 09:51

По отношение на картите таро и възможността им за закупуване - ето каква информация е предоставена на този сайт www.astrohoroscope.info
също можете да видити и как изглеждат самите карти

Следват някои от тях с прилежащите им описания

Universal Waite Tarot
УНИВЕРСАЛНО ТАРО НА УЕЙТ
от Памела Колман Смит / Мери Хенсън-Робъртс
78 карти с размери 70х120 мм

Универсалното Таро на Уейт е изключително подходяща колода както за медитация, така и за тълкуване. Богатите на детайли изображения и оцветяването на картите се придържат тясно към тези, създадени от Памела Колман Смит, като същевременно Мери Хенсън-Робъртс, която е авторка и на Приказното таро, успява да създаде един оптично привлекателен, приветлив вариант на класическия Артър Уейт.

Rider Waite® Tarot Mini
ТАРО НА РАЙДЪР УЕЙТ
автори Артър Уейт и Памела Колман Смит
78 карти с размери 44х74 мм

Тарото на Райдър-Уейт, нарисувано от Памела Колман Смит, се е превърнало в своеобразно олицетворение на тарото изобщо. Позитивното мислене тук е уловено и предадено чрез символи, които говорят на всеки човек. В днешно време тази колода може да се превърне в извор на сила и вдъхновение, с които да се посрещнат предизвикателствата на нашия свят. Милиони са почитателите на тази колода и техният брой непрекъснато расте.

Aleister Crowley® Thoth Tarot Pocket
ТАРО НА ТОТ
автори Алистър Кроули и лейди Фрида Харис
78 карти с размери 57х89 мм

Таро Тот на Алистър Кроули е нарисувано от лейди Фрида Харис /1877-1962/ под ръководството на прочутия окултист Алистър Кроули /1875-1947/. Въпреки че лейди Харис е знаела твърде малко за таро и неговата символика, тя е успяла с голяма чувствителност изключително точно да предаде в своите картини всички изисквания на своя работодател. Таро Тот на Кроули е издадено за първи път през 1972 г. То е едно от най-популярните в света и се отличава с изключително богата и интересна, макар и по-сложна за тълкуване символика.

Osho Zen Tarot
ОШО ДЗЕН ТАРО
78 карти с размери 74х109 мм

Ошо Дзен Таро е едно приказно огледало на нашите несъзнавани, подсъзнателни мисли и чувства, на трансцеденталната дзен-игра като дълбок извор на вдъхновение и себепознание. Изключително оригинално и интересно таро, в основата на което лежи философията на Ошо и Дзен, което предлага нови гледни точки към познатите архетипи.

The Whimsical Tarot
ПРИКАЗНО ТАРО
автори Дороти Морисън и Мери Хенсън-Робъртс
78 карти с размери 70х120 мм

Една очарователна колода, създадена по детски приказки, басни и митове. Известната художничка Мери Хенсън-Робъртс /авторка и на Универсалното Таро на Уейт/ я е илюстрирала с жизнерадостни, завладяващи изображения. Така например Глупакът е безгрижното плашило от “Магьосникът от Оз”, прочутата каляска от тиква на Пепеляшка е Колесницата, а Смъртта е Спящата красавица. Всяка карта от колодата изобразява цялостен, завършен сценарий. Колодата е подходяща и интересна както за деца, така и за възрастни, тъй като намира онези “врати”, които са ни познати от нашето детство, изпраща послания към детето вътре в нас, разказва по приказен, вълшебен начин реални и сериозни истини. Съдържа 78 цветни карти с книжка-приложение от Дороти Морисън.


Adrian Tarot
АДРИАНОВО ТАРО
автори Адриан Кьоли и Мики Крефтинг
78 карти с размери 68х135 мм

Създадените от Адриан Кьоли карти съдържат дигитално оформени фотографски изображения, представящи модерна интерпретация на традиционните архетипни таро символи. Оригиналният символен език на Адриановото таро улеснява проникването в тайнствения свят на таро и в дълбините на нашето подсъзнание. Върху картите е нанесена необичайна тънка бяла линия, която от своя страна дава нови възможности за интерпретация и подход към всяка една карта.

The Zerner Farber Tarot
ТАРО НА ЗЕРНЕР
автори Ами Зернер и Монте Фарбер
78 карти с размери 58х100 мм

Оригинално, многоцветно и интригуващо таро с многобройни детайли, подходящо за начинаещи.

Gill Tarot
ТАРО НА ДЖИЛ
автор Елизабет Джозефин Джил
78 карти с размери 80х100 мм

Тарото на Джил е колода, изградена върху традиционна, но оригинално интерпретирана символика, съобразена със строежа на Дървото на живота от кабала. Подходяща за медитация.


Sephiroth Tarot
ТАРО НА СЕФИРОТИТЕ
автор Дан Староф
78 карти с размери 75х115 мм

Древната, в днешни дни преоткрита Кабала е сред най-дискутираните, но и предпочитани “врати” към мистиката. Тарото на Сефиротите предоставя възможност за вникване в тайните на това вечно мъдро учение, дава отговори и онагледява чрез своите забележителни изображения връзката между таро и кабала. То интерпретира и дефинира по нов начин класическите таро символи и открива пред този, който го ползва, път към ново съзнание/осъзнаване.

Haindl Tarot
ТАРО НА ХАЙНДЛ
автор Херман Хайндл
78 карти с размери 70х128 мм

Таро колодата, създадена от Херман Хайндл, се опира на много езотерични и религиозни традиции, но преди всичко на преданията на американското коренно население, легендата за Граала, И Цзин, кабала и руните. 22-те карти на Старшите аркани са изключително детайлно и символно богати. 56-те карти на Младшите аркани са разделени в четири бои, които съответстват на един определен елемент и култура. Зад мечовете стоят въздух, юг и Египет, жезлите съответстват на огън, изток и Индия, чашите - на вода, север и Европа, а пентаклите /тук камъни/ - на земя, запад и Америка. Колода, изключително подходяща за медитативна работа с Таро. Върху картите са представени техните рунически, кабалистични и И Цзин съответствия.


Yeager Tarot of Meditation
МЕДИТАТИВНО ЯГЕР ТАРО
автор Марти Ягер
78 карти с размери 75х110 мм

Таро колода, подходяща за медитация и себепознание. Картите със своите впечатляващи цветове и динамична комбинация от символи създават усещане за движение и ангажират активно въображението.


Art Nouveau Tarot
ТАРО АРТ НУВО
автор Мат Майерс
78 карти с размери 61х112 мм

При създаването на тази таро колода авторът е работил с маслени бои и е използвал човешки модели, а някои от картите със своята реалистичност силно наподобяват фотографии. Картите имат интересен, но същевременно достъпен символизъм, което прави колодата подходяща за начинаещи.

QUICK & EASY TAROT
ТАРО НА УЕЙТ С КЛЮЧОВИ ДУМИ
от Хелън Лайтъл / Памела Колман Смит / Мери Хенсън Робъртс
78 карти с размери 70х121 мм

Това таро е изградено върху основата на класическото таро на Артър Уейт и Памела Колман Смит ,но е допълнено с ключови думи на английски език към всяка една карта ,съответно в права и в обърната позиция. Това го прави изключително подходящо за начинаещи ,тъй като улеснява първоначалното “четене”, преди да бъде усвоена основата на всяка карта.


ANGEL POWER CARDS
АНГЕЛСКИ КАРТИ
от Улфин фон Роор / Гайън Уинтър
60 карти с размери 43х68 мм

60 карти, предназначени за медитация и помощ при разрешаването на различни проблеми. Изображението на всяка карта е придружено от послание - ключ към значението на картата. Текстовете и книжката–упътване са на английски език.


ANANDA TAROT SET
АНАНДА ТАРО КОМПЛЕКТ С КНИГА
от Ананда Пилц
78 карти с размери 70х120 мм

Изключително интересна и оригинална интерпретация на символиката на таро, която съчетава традиционна и модерна визия. Комплектът съдържа и книга на английски език, в която авторът дава значенията на картите, както и различни подредби и указания за тяхното използване.

GOLDEN TAROT
ЗЛАТНО ТАРО
от Кет Блек
78 карти с размери 122х73 мм

Изключително красива таро колода /доскоро съществувала само в електронен вариант/ – луксозно издание с картонена кутия. Създадена е чрез комбиниране на класически произведения от късното средновековно и ранното ренесансово изобразително изкуство. Картите са с кант със златен цвят. Придружени са от книга на английски език, значението ,както и начина на създаване на всяка карта. Символизмът на картите е оригинален, но и много близък до този на тарото на Райдър-Уейт, което ги прави достъпни и подходящи и за начинаещи.

TINY UNIVERSAL WAITE TAROT KEY CHAIN
УНИВЕРСАЛНИ УЕЙТ МИНИ КАРТИ С КЛЮЧОДЪРЖАТЕЛ
от Памела Колман Смит / Мери Хенсън-Робъртс
78 карти с размери 20х35 мм

Това е най-малкият пълен вариант на таро карти в света. 78-те карти са в пластмасова кутийка и в този си вид са много удобни за носене. Комплектът съдържа и инструкция на английски език.
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот ekaya » 28 Фев 2006, 09:54

Съжалявам.... било е вече постнато като линк... не съм го видяла :oops: леко се престарах :oops:
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот инка » 16 Мар 2006, 09:09

[font=Comic Sans MS]моля ви кажете ми от къде мога да си купя карти Таро? :oops: [/font]
Аватар
инка
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2006, 08:59

Мнениеот ChaoS » 16 Мар 2006, 09:38

В книжарница "Астея" има.
Тя се намира точно до малкия цум.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот DragonFire » 26 Мар 2006, 14:10

ChaoS написа:Добре... Реших и аз да дам своя "принос".
С Таро за сега съм се сблъсквал рядко, но това е защото просто колодата, която би ми прилягала я няма в БГ, а не е хубаво да си играеш с чужда колода.
Затова ще ви кажа как избирам обикновенно тесте карти. Пробвал съм го и с Таро и действа. Само че в случая с Тарото подейства през монитора, което беше... Странно усещане.

Поставяш ръката си на няколко сантиметра над тестетата.
Теябва да ги почувстваш (често е усещане за хлад и рядко - за топлина). Тези, които не можеш дори да почувстваш- не струват/не са за теб.
След това - поставяш ръка над тези, които чувстваш. (уточнявам логично- трябва да движиш ръката си, защото няма да се поберат всички под нея)
концентрираш се над усещането, освобождаваш се (до колкото можеш) от всичко, освен усещането за картите.
И ако попаднеш на тесте, което едва ли не скача в ръката ти, или което предава много силно усещане (стига да не е болка) - това е твоята колода.


Притежавам МНОЖЕСТВО тестета карти - някои смесени, някои частични, някои пълни... И всеки път, когато посягам да взема едно процедирам по този начин за да направя избора си.


По абсолютно същия начин си избрах колодата Таро в една книжарница. Смятах да си купувам колодата на Тот, но просто като си прокарвах къката над тестетата и когато премина над артуровото и изпитах някакво усещане, сякаш ме привлича, сякаш някакви токове(то и аз доста куцо сравнение избрах, ама карай) преминаваха между мен и колодата. Досега подобно усещане не съм имал с никоя друга колода карти. Даже се учудих и пробвах пак- ефекта беше същия.
Аватар
DragonFire
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Ное 2005, 07:37
Местоположение: София

Мнениеот hekata_ehnaton » 30 Мар 2006, 17:20

Моето Таро ми е подарък, преди гадаех с една колода, собствено производство :? Та, както и да е... искам да питам - подареното Таро също може да познава бъдещето, като това, което си си рисувал сам, нали?
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот till_it_sleeps » 31 Мар 2006, 00:00

не мисля, че ще е проблем да се гледа с подарено или купено таро. просто отнема малко повече време да се адаптираш към него, отколкото самоделното. просто попрактикувай с него известно време, помедитирай с картите и резултати ще има.
а за това дали точно тарото познава бъдещето, а не ти самата/самия можем да поспорим:)
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот hekata_ehnaton » 31 Мар 2006, 06:20

Благодаря много till_it_sleeps.
В моето училище се говори за някакъв вид Таро -Римско, да сте чували за такъв вид, защото аз не :oops:
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот magic_man » 27 Авг 2007, 20:20

извинявам се че го пиша тук но не ми се пишеше нова тема
искам да попитам дали във всички колоди таро картите означават едно и също
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот demonic » 27 Авг 2007, 20:22

ми мисля че значенията им се различават малко в всяка колода ама горе долу е едно и също (мое мнение)
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Следваща

Назад към Карти - Таро

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта