Тарото на Мадам Ленорманд

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 09:24

Ровейки се както винаги като ми остане време в немските сайтове попаднах на една интеерсна статия, а оттам на картите на Мадам Мари Ане Ленорманд, гадателката на Наполеон.От информацията която полу4их за нея се оказа 4е мадам ЛЕнорманд е отраснала в манастирско у4илище където още на седем годишна възраст е направла вп4еталение със своите гадателски способности,и откъдето няколко години по късно е била изхвърлена тъй като е предсказала превратът, 4рез който тогава е била свалена настоятелката на манастира.:)След което попада във вихъра на Френската Революция (трябва да е била още съвсем младо моми4е по това време, 17-18 годишна,)и по една слу4айност преси4а пътитеките на тримата най -изтъкнати революционни деятели-Марат,Робеспиер и Сен Люиз, предсказвайки и на тримата насилствена смърт.В крайна сметка мадам Ленорманд си извоюва слава и добро име, и попада в двора на Наполеон като официална гадателка.
Та, за нейните карти.
Признавам , 4е в4ера за пръв път 4ух за тях и за пръв път ги видях в мрежата.Но ми се сториха някак много по... логи4ни и разбираеми(не съм сигурна 4е са най-то4но описващите ги думи, но не мога да се сетя за други, а описанието "по-то4ни" е прекалено общо ) от другите видове таро.Картите са 36 и отговарят на нормалната колода за игра от 6-тиците нататаък до поповете(царете ли както там всеки ги нари4а за себе си)
СъЩо така картите сякаш..."се намират " една друга по мое усещане.и комбинациите от намиращи се едн до друга карти като 4е ли предизвикват в подсъзнанието конкретна картина ..например ако излезе комбинаця, която показва "промяна-премстване(щъркел до къща да ре4ем) ти изниква буквално пред о4ите трасето или възможността от която може да се о4аква подобно премстване... ПОне за мене бе8е така , което много ме изненада, без да твърдя 4е притежавам кой знае какви познания на тема гледане на карти или кой знае какви други способности..Просто с тия карти някак изглежда вси4ко по.. ясно . И по лесно..
Имате ли опит с тях?И изобщо,с кои карти работите най лесно?
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 10 Май 2007, 10:01

Аз се занимавам с картите на Ленорманд от едно известно време , но да ти кажа честно съвсем не са толкова елементарни за разгадаване ... и доста често дори ме объркват... все пак мисля , че са едни от най-надеждните за предсказване.... аз бих се радвала ако някой постне нареждане с Ленорманд, нещо не толкова често срещано...
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 10:13

Lilith написа:Аз се занимавам с картите на Ленорманд от едно известно време , но да ти кажа честно съвсем не са толкова елементарни за разгадаване ... и доста често дори ме объркват... все пак мисля , че са едни от най-надеждните за предсказване.... аз бих се радвала ако някой постне нареждане с Ленорманд, нещо не толкова често срещано...


Ами, може би на мене тъкмо ти я по добре ми пасват.На мене пък 4есто тарото на Уайт ми прави засе4ки и се връщам по десет пъти на една и съща карта 4удейки се как да я разбера :)
НАли всеки от нас и е разли4ен за него си.И разли4ни неща му лежат :)
Зна4и аз намерих един метод в който картата , представялваща 4овека на когото се гледа се слага в средата (мъж или жена) после се слага под него над него отстраните двете , както и диагонално на ъглиоте по една, така 4е да се полу4и квадрат.(ох дали обяснявам както трябва?) отварят се тези карти. най напред ,след което се прави нов "слой2до картите по същия на4ин, за да се разберат подробности и за да се разяснят ве4е извадентите карти, тъй като при Ленорманд-Картите нали се гледа кои карти са в съседство.и така до края..
Боже ккво обяснение...
ще потърся пак линка ..само 4е е на немски...
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 10 Май 2007, 10:53

Мисля , че знам за какво ми говориш... аз също съм ползвала този метод - добър е... По принцип най-разпространения вариант е 4х9(всички карти), но това е много разширено гледане и рядко прибягвам до него ...
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 11:32

Ето един линк , страницата има няколко вида гледане, в зависимост от това какво те интересува-партньорство . ,сделки, любов или общо...

http://www.legesysteme.de/legesysteme.php

Само 4е е изцяло на немски...
Тук един от обшите методи за гледане..
[img][img]http://img147.imageshack.us/img147/6509/dreizehnlk2.th.jpg[/img][/img]

РК е картата която представлява 4овекът на когото се гледа.
1.Проблемът или моментната ситуация.
2.Това което скоро ше се слу4и(и което не може да бъде променено-ще се слу4и така или ина4е)
3.Развитие в бъдещето.
4.Настояще,което 4овекът сам за себе си все още може да промени и сам.
5.Това което можеш да направиш ти за да повлияеш на събитията и проблема.
6.Какво ще се слу4и с разрешението на проблема(на което не може да се повлияе и ще се слу4и така или ина4е)
7.Влияние на нещо в миналото, което се е пренесло в настоящето и в бъдещето.
8.Възможности за разрешаване на пробле или ситуация, която 4овек сам може да предприеме.
9.Резултат или съвет за разреШението на проблема.
10.При4ината за проблема който е зададен в 1.
11.По подробно обясние към карта 2., понякога за пове4е яснота
12.Допълнение към карта 3.
13.Обянсение към карта 4.


Има и много други, които ако ми остане време ше преведа и ка4а..но пак не си остане само доброто намерение, 4е него го имам ,но временцето, златното :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 10 Май 2007, 12:45

Много мерси :) това е по различно от онова за което си мислех... и много ще се радвам ако пуснеш още преводчета :)))) Аз горката като говоря немски..... :(
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 10:55

"Огледало на връзката" (все още не иззпробвано :) )

[img][img]http://img91.imageshack.us/img91/3410/legemuster13he9.th.jpg[/img][/img]

1.- 4овека на когото се гледа.
2.На4инът по който този 4овек се отнася към партньора си, както и 4увствата които в действителност изпитва към него
3.Наи4нът по който 4овекът вижда възможността рвъзката да се задълбо4и,тоест колко важна е за 4овека на когото се гледа неговата връзка
4.силни страни на връзката
5.слаби сртани на връзката
6.Надежди относно връзката
7.Притеснения
8.Какво да направи 4овека на когото се гледа за да се подобри връзката
9.Какво трябва да направи партньора за доброто на връзката
10.Крайния резултат и бъдещо развитие.
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 12 Май 2007, 11:34

icon_eusa_clap супер... мерсииииии... скоро и аз ще пусна някое и друго подреждане , мисля че ще стане доста интересна темичка...
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 12:15

ще ще, .. дано да се появят и други занимаващи се с кака ни Ленорманд :)
а ина4е ествествено , 4е тези нещица можем да си ги допълваме според зависи, за пове4е яснота..
Докато си намерим кое най ни пасва на инутицията и с кое най лесно се гледа :)
Другия път ще видя има ли някое подходящо конкретно за работа професия и такива неща :)
Само времето да ми даде малко от себе си ;)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 12 Май 2007, 12:36

[shadow=red]Аз между другото вече го изпробвах този втория метод ( и първия де ) и да ти кажа резултатите хич не са лоши... естествено трябва да отбележа , че гледах за себе си ( най-лесно е за проверка) но да не забравяме , че да гледаш на себе си е доста субективно тъй като можеш да си ги понагласяш значенията :) ... но все пак мисля , че е добър метод... само исках да знам да ли на номер 1 слагаме Дамата (или Джентълмена съответно ) или просто произволна карта от тестето? [/shadow]
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 13:28

ами ако гледаш за тебе, на втория метод мисля 4е на 1 меткаш "себе си" тоест дамата , после "мъжо" :)
Самата аз ще пробвам и двата метода само 4акам да си полу4а новите карти :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 12 Май 2007, 16:17

В какъв смисъл после ? В следващото гледане или до теб?
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 12 Май 2007, 16:27

Lilith написа:В какъв смисъл после ? В следващото гледане или до теб?


до тебе като карта номер 2. :)
А аз ина4е ако ми остане време понякога веднага след това правя още едно гледане, от гледна то4ка на партньора ми.. оставала съм с отоворена уста от у4удване как картите пак се подреждат така както са показали на гледането за мене по отношение на него :) само 4е на съответните места разбира се.. приомерно ако е излязло за моето мнение за връзката ни " градината" а за неговото "котвата," после като гледам на него излиза котвата там където е излязла за мене градината или поне карта с подобно зна4ение :)
Дали слу4айно, а? ;)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 12 Май 2007, 17:16

Случайно едва ли... и аз забелязвам някой такива неща... понякога обаче като гледам на повече хора примерно в един ден и почнат да се повтарят картите имам чувството , че сякаш предупреждават за нещо като цяло... а не че говорят конкретно за човека на когото гледам... ама тва е друга тема... после ще пусна едно подреждане само да го нарисувам първо :)))
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lilith » 16 Май 2007, 10:48

[font=Courier New]По повод 9х4 (най-обширното подреждане) има и друго също се състои от всички карти но е 8х4+4 ... пускам картинки да го видите....[/font]
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 16 Май 2007, 12:57

Lilith, аз най 4есто си ползвам 8х4 + 4...
Много е важно оба4е при него къде е излязла картата на 4овека на когото се гледа....
Впро4ем как би обяснила ти луната, слънцето и звездите в пряк контакт??
Това е единствената комбинация за която даже и предположние нямам как по дяволите да тълкувам.. според един познат ако тази комбинация се появи става дума за 4овек със свръх сетивни способности,..
СПоред едно друго тълкуване оба4е било нео4аквано много пари...
А сега де?Ли4но аз си блъскам главата в кое твърдение има пове4е вярно...
Интуитивно няккаво решение да ти идва?:)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 16 Май 2007, 15:12

Ами да ти кажа нито един от двата варианта не е изключен.. но аз по скоро бих го определила като получаване на признание, уважение и респект както в професионален така и в личен план... Това към което се е стремял човек в крайна сметка е на хоризонта... а и зависи какъв е въпроса... понякога тези карти означават време... :) А аз ще се радвам ако споделиш мнение за нареждането със 36 карти... На мен все още ми е слойно тълкуванието на всички и гледам основно тези които са се паднали около сигнификатора... а това гледане е толкова обширно и може да ти каже толкова неща...
Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 16 Май 2007, 15:54

Да, така е, Лилит!това гледане е много обширно и мнгото трябва да се внимава , за това винаги като лягам картите гледам да ми е спокойно за да мога да се концентрирам..Ъглите са много яважни за мен и са свързани по между си,съм забелязала...тоест 1,8,25 ,32 карти на реденето 8х4+4..
Също така за мене последните 4 карти са винаги свързани с бъдещето.Наблюдавай за струупване на особено положителни карти на едно място(да ре4ем детелина с букет, лилии и звезди на едно място или нещо такова) или на особено отрицателни такива-лисица до змии и кръст да ре4ем.. това са важни символи..следи къде се е появила картата на 4овека на кого се гледа-ако е първа-зна4и проблемите които го занимават му отнемат много сили и терзания.. ако е в последната 4етворка карти зна4и се стреми да не отдава зна4ение на нещата , тоест, не е "активен" :)
ина4е аз по4вам от ъглите, после гледам кои карти са в центъра-те са решаващи за крайния резултат според мен...
Скоро ще преведа за всяка една карта от немски зна4ение и някои комбинации.. но едва ли ще стане до неделя-след това оба4е обещавам! :) Поздрави!
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Lilith » 28 Май 2007, 09:56

Най-накрая малко време да пусна едно ново подреждане :) още не съм го пробвала , но след малко ще я свърша и тая работа.... :) и така...

7-те Дома

Вади се питащият от тестето ( дамата или господинът) , картите се бъркат и се цепят веднъж от питащият. Горните 3 карти се поставят в първи дом. Останалите карти пак се цепят и пак най-горните 3 се отделят в един дом. Така докато станат 7 (общо 21 карти + сигнификатора)

ето и схемата :

_________10--11--12__________

7--8--9______________13--14--15

4--5--6_______П______16--17--18

1--2--3______________19--20--21


1,2,3 - 1-ви Дом / 4,5,6 - 2-ри Дом ... и т.н

1-ви дом - Общо състояние, мисли и чувства, здраве, настоящ проблем
2-ри дом - Семейство и близки
3-ти дом - Емоциите на питащият, надежди , желания, опасения , съмнения
4-ти дом - планове и цели на питащия
5-ти дом - това , което е скрито , но скоро ще се прояви
6-ти дом - бл.бъдеще ( до/около 2 седмици)
7-ми дом - далечно бъдеще

Айде стискам палци и чакам коментарчета , от който го пробва...

:)

Аватар
Lilith
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 17 Апр 2007, 08:55
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Krin le Fee » 30 Май 2007, 05:18

Как "кой" бе , Лилит, аз , естествено :)
Доста добро да :)
Наро4но да бях подредила картите , нямаше да излязат так то4но :)
А ина4е аз бях обещала да мятам във форума зна4нията .. слагам си само едно кафе и по4вам... ;)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Следваща

Назад към Карти - Таро

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта