Магически практики с Таро

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Назад към Карти - Таро

Мнениеот ekaya » 03 Сеп 2008, 12:55

Питах се, дали използвате Тарото си за друго освен за гадаене (гледане).

Има не малко техники за използването на картите Таро, които се базират в основата си на принципа на свързване, приемане и обръщане на потока на енергията, за чийто проводник, връзка и катализатор се използва Тарото.

При гадаенето потокът тече чрез Тарото към „гадателя” или той само се свързва с нея чрез Тарото; при Таро-магията потокът се движи обратно – от оператора на вън чрез Тарото към определена цел; при другите окултни практики с Таро (Таро-медитации, визуализации и „астрални пътешествия”) операторът се свързва чрез Тарото, рядко използва потока за осъществяване на определено намерение, но за сметка на това осъществява други действия – изчистващи, опознавателни и т.н., така че до известна степен не обръща потока, а използва този, с който се е свързал.

За конкретните практики, магически подредби на карти има не малко информация и няма да се разпростирам из теорията на Таро-магията, то цели Таро гримуари са изписани все пак, иска ми се обаче да обменим малко опит в тази посока и да разбера за вашите практики и мнение за различните техники. Използвате ли Тарото на някоя традиция (пантеон) и с какво впечатление сте останали от практиките й с него...

Бих се радвала да излезем за малко от руслото на гадаeнето и погледнем на Тарото от друг ъгъл.
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот ekaya » 21 Ное 2008, 09:03

Гледам, раздела за Таро се е пораздвижил :)

Само дето настройката спрямо него на принципа – “Огледалце, Огледалце, я кажи…”, малко ме притеснява. За това реших да ви провокирам с някои въпроси, та да продължим Таро-дискусиите.
Слагам ги в старата тема, нали съм примерна.


Какво мислите за Таро-магии, при които се засяга целостта на картите?
Например – да се пише или рисува по картата, да се къса картата, да се изрязват определени форми от нея, да се гори картата, да се лепят картите заедно и т.н.

Бихте ли направили Таро-магия, при която трябва да скъсате или изгорите карта, дори и от тесте, различно от това, с което гледате и осветено за други цели?
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот Arhimikus » 22 Ное 2008, 16:43

Лично аз, ако се наложи да направя такава магия, бих първо нарисувал самата карта, да я "заредя" със самото й значение, след това да направя допълнителните неща, които се изискват от ритуала. Такъв би бил моят подход.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот venus » 23 Ное 2008, 08:11

ekaya написа:Бихте ли направили Таро-магия, при която трябва да скъсате или изгорите карта, дори и от тесте, различно от това, с което гледате и осветено за други цели?

Аз не, дори не мисля, че бих си взела и нова колода за тази цел. Още повече, че не намирам за необходими толкова брутални манипулации. Картите отговарят и на далеч по-нежно отношение.

Рядко използвам Таро за тези цели, но се е случвало. Общо взето, когато човек създаде връзка с картите си, те му подсказват ясно какво трябва да направи, за да постигне определен резултат. Когато желая да въздействам върху някаква ситуация с помощта на картите, просто за известен период от време ги използвам само за тази цел. Може да им задавам един и същи въпрос всеки ден, но отнасящ се само до конкретната ситуация. През това време не ги подреждам - настъпват промени и с всяко следващо разбъркване на колодата те се фиксират. Подреждам само определени карти, които отговарят на целта ми, по определен начин, на определени места, с което заявявам своето намерение. Резултатите настъпват много бързо, буквално за дни.

Не съм голяма фенка на магията, не обичам тази дума и като цяло смятам, че желанието и стремежът на човека са достатъчни за постигането на неговата цел. Тези ми експерименти с Таро ме убедиха в това. Много хора смятат, че магията променя света около тях и им поднася на тепсия желаното. Собственият ми опит ми говори обратното - всяка подобна намеса променя самия човек, а промяната у човека се последва от промяна в околния му свят, при която вече може да получи това, което желае. Магията просто форсира тези процеси. Ако при нормални условия целта се достига по обиколни, но равни пътища, бавничко и спокойно, магията прекарва човека през всякакви баири, долчинки, блатисти местности и каквото се изпречи на пътя. В нормални условия промените настъпват бавно и постепено, има време и възможност за адаптация към тях. При магията обратно - всичко се стоварва върху главата на човека по най-брутален начин, но в крайна стига до целта, по-малко или повече разнебитен.

Моята цел не е била толкова да променям реалността си, колкото да експериментирам с Таро. И в тези случаи усещах точно това - импулс да извърша действие, което не желаех да върша, нещо, което ми е крайно неприятно. Това състояние винаги е съпроводено с голям душевен дискомфорт и докато не направя това, което чувствам, че трябва, а не желая, то ме притиска страхотно. В момента, в който го направя, всичко утихва и това обикновено е свързано с осезаема промяна на реалността, много често ме извежда точно до желаната цел. Но понякога цената е много висока и рядко може да бъде предвидена.

Лично аз предпочитам да използвам Таро предимно за самонаблюдение. Предпочитам да следвам естествения ход на нещата, да наблюдавам развитието им, да наблюдавам знаците по пътя, да опзонавам света си, себе си, моят начин на взаимодействие с Вселената. Целите така или иначе се достигат, няма закъде да се бърза.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ThunderGoddess » 23 Ное 2008, 11:48

И аз не бих направила подобна магия. Нямам нищо против самата магия, но за мен всяка колода Таро заслужава уважение и такова отношение далеч не може да се арече уважително...
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот ekaya » 10 Дек 2008, 09:09

Венус, съгласна съм с не малко от това, което си написала. Действително Тарото е деликатна, но и много мощна материя. При боравенето с нея човек винаги трябва да се отнася внимателно и с уважение.

Подобни техники със засягане целостта на картите често просто не са необходими, достатъчно е да се извърши проектиране на ситуация, възможност за действие, цел, събитие… директното проектиране на конкретен резултат се извършва по-малко по различен начин. Обяснявам – всяко влияние от подобен характер (не само при Таро техниките) следва да държи сметка за самата последователност от условия, събития и ситуации, конкретните условия, събития и ситуации, комбинирането им, т.е. влиянието държи сметка за създаваното на всичко онова, което довежда до резултата. Задавайки и “сбъдвайки” един определен резултат по магичен начин е поставянето на една статика в една динамична обстановка. Ето защо, според мен, ако желаем определено влияние ние трябва да го поставяме като влияние в движение, което да може да се развие и нагоди към вече неизменно променящата се и развиваща се заобикаляща го обстановка. Това, разбира се, касае определен тип “житейска” магия, защото често при други цели ясното, чисто и конкретно задаване на определен резултат ще е достатъчно – случаи, в които динамиката на заобикалящото ни би имала съвсем малко или никакво значение.

От тази гледна точка, може да се направи следното разграничение с условието, че го правя въз основа на опита, който имам, а именно:
1. при случай, в които не се държи особено значение за динамиката на заобикалящото ни са допустими всички магически действия, стъпващи само на едни конкретен резултат – ритуал със засягане целостта на картите и подобни други ритуали, изискващи извършването на определена съвкупност от действия, с присъстващи точен вид и брой магически съответствия (като час, ден, предмети, благовония свещи и т.н.), които сами по себе си не държат много сметка за обусловеностите на конкретна традиция освен тази, към която “спада” ритуала.
2. при случай, в което се държи сметка за динамиката на заобикалящото ни – Таро техники, касаещи проекции - проектирането на ситуации, условия и събития, които напасвайки се съм динамиката на съответното настояще, реализират желания резултат по адекватен за заобикалящото ги начин. Възможно е да се касае за периодична промяна на наредбата на картите, предназначени за проектирането с оглед необходимата оптималност, забавяне, изчакване, катализиране, влияние върху съставна част на последицата и т.н. За това и Тарото дава голяма възможност при този тип работа – често сменяйки една карта в комбинацията можем да направим много. В други практики, несвързани с Таро, подобни резултати се постигат с верига от магически действия и влияния – опепелена съвкупност от ритуали или едни комбиниран такъв.

Така, че каквото и да правите с магия или без ви трябва актуален план към всеки един конкретен момент. :)

Боговете да ви даряват с мъдрост.
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот Nemezius » 10 Дек 2008, 11:34

Ами... има и доста повече неща, които се правят с таро, като например промяна на реалноста. Когато искам дадена ситуация да се нареди според желанието и/или нуждите ми- използвам колода, която съм заредил именно с такава цел- да ми случат за промяна на реалноста. Нареждам картите така, както бих искал да се получи ситуацията, и след това влизам в нея. Задължително преди такава промяна си правя гадание е колодата ми за гледане до какво може да доведе тази промяна на по-късен етап, и тогава си преценявам дали да го правя или не.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към Карти - Таро

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта