Съзерцание на Таро - аркани, които излизат много често?!

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Назад към Карти - Таро

Мнениеот Mason » 15 Сеп 2008, 09:11

Здравейте,

Започнах преди време началните практики за работа с Таро.
Всеки ден трябва при определени условия да тегля карта.

От многото пъти досега следните аркани излизат извънредно често:
Глупакът - повече от 30% от опитите
Справедливост - около 25%

На какво се дължи според вас това и какво се иска да ми се каже?!

П.С. Наскоро се бъзиках, че съм станал справедлив глупак :) хе хе
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот harry » 16 Сеп 2008, 20:44

Мисля, че ти казват да започнеш или, че ще започнеш някакво ново начинание. Попитай ги конкретно.
Аватар
harry
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Сеп 2008, 01:28

Мнениеот night_wish » 06 Ное 2008, 19:37

Моето тълкувание е,че временнототи безразсъдство (не го приемай обдно, на всеки се случва да не помисли преди да свърши нещо) ще ти послужи за напред като урок
Всяка мечта е пътешествие надалеч
Аватар
night_wish
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Мар 2005, 11:31
Местоположение: Варна

Мнениеот ThunderGoddess » 13 Ное 2008, 15:37

На мен почти на всяка подредба ми излиза Висшата жрица наобратно ... въпросите са любовни, ако е толкова важно. Имате ли някаква идея какво би трябвало да означава картата? Благодаря предварително!
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот venus » 17 Ное 2008, 17:29

Висшата жрица е картата на интуицията. При мен например се появява, когато имам силно интуитивно усещане за неясна или предстояща ситуация, а останалите карти я обясняват. При любовни въпроси се пада често, по обясними причини - що се отнася до любовта, собствената интуиция е единственият пътеводител.

Повтарящите се карти могат да означават продължителен период, който минава под влияние на определени фактори - при мен продължителните периоди на трансформация се съпътстват с честата поява на Звездата, Умереността, Луната, Справедливостта, Силата. Имала съм периоди, в които Умереността и Звездата са ми се падали всеки ден в продължение на месеци. Справедливостта е карта по-скоро на събития, които са резултат от минали действия, кармична карта, обикновено с продължително действие, докато пък Страшният съд (за мен конкретно) е карта, която се появява еднократно и означава събитие, обрат в хода на събитията, който променя посоката им и ще има кармични последствия. Глупакът също ми се появява еднократно - отразява по-скоро импулс, ново начинание, начало.

Други карти, отразяващи конкретно действие, могат да се падат и по 10 пъти на ден, ако съответното действие се предприема често. В продължение на 3 месеца ми се падаше по подобен начин 3 пентакли и не можех да разбера смисъла й, защото не я разбирах, трудно ми беше да открия връзката между събитията и тази карта - просто не разбирах какво иска да ми каже, а тя ме посещаваше почти всеки ден. Разбрах по-късно - за мен тази карта е символ на комуникацията между хората (директна или индиректна, писмена, устна, телефонна или чрез интернет, няма значение). Това обясни и честата й поява.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ThunderGoddess » 17 Ное 2008, 20:04

Благодаря ти много, venus, помогна ми с изчерпателния отговор и пак ме накара да се замисля по-дълбоко. :)
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот Gibon » 19 Ное 2008, 06:15

venus написа:Други карти, отразяващи конкретно действие, могат да се падат и по 10 пъти на ден, ако съответното действие се предприема често. В продължение на 3 месеца ми се падаше по подобен начин 3 пентакли и не можех да разбера смисъла й, защото не я разбирах, трудно ми беше да открия връзката между събитията и тази карта - просто не разбирах какво иска да ми каже, а тя ме посещаваше почти всеки ден. Разбрах по-късно - за мен тази карта е символ на комуникацията между хората (директна или индиректна, писмена, устна, телефонна или чрез интернет, няма значение). Това обясни и честата й поява.


Големите аркани могат ли да отговарят на някакво конкретно действие също?
По някога значенията на карите се пречупват през призмата на личността и се променят с тези дадени в книгите, има ли такова нещо според теб?

Питам те защото преди 2-3 седмици извършвах често едни действия и непрестанно в този период ми излизаше една карта - "Магът", ден без нея нямаше. След това правих друг тип действия и ми излизаше непрестанно "Висшия жерец". За "Висшата жрица" не коментирам, дори изчитайки твойто мнение, реших и да изтегля една карта и се падна тя.

Лек и приятен работен ден!
Аватар
Gibon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 19 Сеп 2008, 18:22
Местоположение: Мадагаскарски национален парк - третото дърво от четвъртата колона

Мнениеот venus » 19 Ное 2008, 08:59

Gibon написа:Големите аркани могат ли да отговарят на някакво конкретно действие също?
По някога значенията на карите се пречупват през призмата на личността и се променят с тези дадени в книгите, има ли такова нещо според теб?

Познавам хора, които се занимават с таро от дълго време и смятат, че картите имат универсални значения, но аз също мисля, че значението на картите, или поне на някои, може да бъде индивидуално за даден човек. За мен такава карта е Луната например - по значение тя се припокрива в голяма степен с Жрицата. Луната ми се появява при неяснота в собственото ми интуитивно усещане, появяването на Жрицата ми показва, че мога да разчитам на интуицията си, нещо като зелен светофар. Общо взето, смисълът, който човек влага в една карта, определя появяването й в конкретна ситуация, така че самият човек разбира за какво става дума.

За големите аркани - твоят пример е красноречив.

Картите от първата десятка на големите аркани като цяло могат да се разглеждат като символи на активното действие на индивида - аз лично изключвам Папата и Колелото и добавям Обесения към тази група. Втората десятка карти отразяват сякаш условията на средата - онова, което не зависи от волята на човека в конкретния момент, макар и следствия от нея.

Но при всички случаи има елемент на индивидуализиране на значението на картите.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ThunderGoddess » 19 Ное 2008, 17:44

А обърнатия Обесен какво означава. Напоследък често ми се появява :(
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот Mason » 20 Ное 2008, 14:57

ThunderGoddess написа:А обърнатия Обесен какво означава. Напоследък често ми се появява :(


Нормалният обесен за мен има смисъл за саможертвата и прераждането в името на духовното усъвършенстване и магическото развитие. Не случайно с крака и ръце той формира кръст и триъгълник - два символа използвани при посвещаване в Златната Зора.

Когато е обърнат, това означава наличието на пречки за постигане на горните цели или неправилни мои действия, който ме отклоняват от пътя.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Mandragora~Scream » 21 Мар 2009, 15:15

Не знам как отговаряте така, без да знаете въпроса...
Само да добавя, че Обесеният има и други значения като отлагане на проблем и невзимане на решения.
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Мнениеот Arhimikus » 16 Апр 2009, 14:44

Много често преди да задаве въпроси по форумите трябва да помислим малко и да видим логическата връзка.
Ако ни куца логиката и събирането на събитя, няма да имаме никакъв успех в измеренията, които се поддават на съвсем други закони.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен


Назад към Карти - Таро

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта