Да проверим някого ;)

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Мнениеот ilusia » 20 Апр 2006, 10:39

Лично за мен не :)
Аз също не съм много веща но примерно оня ден гледах на една приятелка. Днес ме помоли пак защото е в депресия и станаха общо 3 пъти. Тоест 1 во два. после и 3 ти. И всичко ми се изясни. Да излизат различни карти но те се допълват. Аз пиша тълкованията и исписвам по 2 3 листа за това гледам само 1. НО когато пишеш и гледаш 3 пъти например , ситуацията адски много се изяснява. Поне на мен. доверявам се на интуицията си и картите , ако познавам човека на връзвам ситуации и така всичко е ясно в картинката :) Е почти всичко де :roll: Искам и на мен да ми е толкова ясно като си гледам :(
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот nati » 20 Апр 2006, 10:52

На мен ми е много трудно когато задавам конкретен въпрос и започна да тълкувам картите, когато се паднат фигурни карти от малките аркани/ паж,рицар, царица, цар/ да разбера дали те винаги са конкретни хора, които отговарят на това описание и влияят на ситуацията.Например ако се падне рицар жезли дали това винаги е конкретен човек и как се тълкуват фигурните аркани ако не е ?
Аватар
nati
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2006, 07:26

Мнениеот ilusia » 20 Апр 2006, 11:08

Ами зависи много от половжението на картите , какви са другите карти , какъв е върпоса и тн. За това е хубаво това с 3 пъти да ги хвърлиш. Така се изяснява. Но понеже мен картинките ми са доста по различни от тези на Уейд и ми е трудно да нвикна в тях защото няма почти никаква симиволика в мойте та ги търся значенията в нета и книжката... и пиша... и ако за 1 хвърляне исписвам 3 листа... то за 3 ми е бедна фанатзията... а само ме карат да им гледам. Цял ден тва правя и се уморявам. На ден поне едно 6 7 човека искат. Пък то е да го правиш с желание. Аз го правя с кеф щото искам да им помогна... ма се уморявам не мога да отрека
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Ogneno Drakonche » 20 Апр 2006, 19:24

Ами и аз не съм спец, но малко неща по темата... Значи попринцип казват че не е хубаво да се гледа повече от 1 път за един и същи зададен въпрос. Иначе картите може да "си помислят" че не им вярваш и да престанат да показват вярно. С малките аркани се работи по сложно наистина, защото дават малки детайли и трябва да се вглеждаш много, но с практика се получава. Стреми се да задаваш лесни въпроси или поне лесно формулирани. Така ще ти е по-ясен отговора. Или поне при мен е така :)
Dum Spiro Spero
Аватар
Ogneno Drakonche
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 40
Регистриран на: 09 Апр 2006, 09:15
Местоположение: Между рая и ада, между мечтите и реалността

Мнениеот Arhimikus » 22 Апр 2006, 06:34

Ако гадете с картите без да ги познавате, в смисъл, без да сте направили връзката с тях (медитативно или по друг начин) ще е трудно не само с малките, ами и с големите аркани да гадаете.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот norma77 » 11 Юни 2006, 16:25

Arhimikus написа:Ако гадете с картите без да ги познавате, в смисъл, без да сте направили връзката с тях (медитативно или по друг начин) ще е трудно не само с малките, ами и с големите аркани да гадаете.
love9
Аватар
norma77
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юни 2006, 14:39

Мнениеот AMON RA » 11 Юни 2006, 22:10

ОГНЕНО ДРАКОНЧЕ, въпросът е не в това да зададеш прост или сложен въпрос, а в това ДА ЗАДАДЕШ ПРАВИЛНО ВЪПРОСА.
Може да зададеш и най-простият възможен въпрос, но ако не си го задала както трябва - картите ще ти отговорят според въпроса.
Права си че нее хубаво да задаваш един и същи въпрос 1000 пъти.
Това което казва АРХИ е наистина най-важното нещо което трябва да се направи.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Мона » 03 Апр 2008, 18:21

AMON RA написа:Права си че нее хубаво да задаваш един и същи въпрос 1000 пъти.
Това което казва АРХИ е наистина най-важното нещо което трябва да се направи.


Може да се задава един въпрос до безкрайност, ако не ви омръзне обаче. Картите ще отговорят само на първият зададен въпрос. А на петият път, могат и вече да се пошегуват на воля с питащия.
Ако от колодата започне да изпада - хей така, уж случайно Глупакът, се замислете, а най-добре - просто спрете. И се опитайте да проникнете в значението на първия отговор на картите си, там е истината.
Мона
Модератор
 
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Яну 2008, 19:05

Мнениеот ThunderGoddess » 14 Ное 2008, 07:24

Аз лично си тегля сигнификатора винаги - т.е той е първата карта най-отгоре. Досега не ми се е случвало сигнификатора да каже нещо грешно, винаги показва каква е ролята на човека, на който гледам в ситуацията... Интересно ми е каква е логиката с това да се сложи карта, която определя външния вид на човека? Влияе по някакъв начин на енергията на подредбата ли?
Memento mori
Аватар
ThunderGoddess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 13 Ное 2008, 12:24
Местоположение: Олимп

Мнениеот sirenaangela » 14 Ное 2008, 08:57

Определянето на сигнификатор по външния вид служи като един вид наричане и заявяване на намерението че именно на този човек ще се гледа-в случай че непознаваме човека или го познаваме слабо.Друг е въпроса ако в процес на гледането въпросния човек излиза представен от друга карта,която го характеризира според моментното му състояние.От личен опит,когато гледам на себе си и ми излизат други хора ,най- често са представени от карти които нямат почти нищо общо с външния им вид.В последствие ако гледам на тези хора използвам картата с която са ми излизали.Понякога пък като погледна дадена карта направо ми изниква името на човека за когото се отнася.При гадаене с таро съм на мнение ,че би трябвало да се избира произволно сигнификотора,тъй като може да даде допълнителна информация за човека.И дааааааааааааа връзката с картите е важна за тълкуването.Хубаво е когато картите ти говорят и можеш да ги чуеш. icon_angel
Приятно гледане!
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот SoFarAway » 14 Яну 2010, 22:24

Иска ми се да добавя, нищо че темата е стара, сигнификатор може да се определи по зодията на човек, по асцедента му има и още други знаци по, които може да се определи, вече кой метод ще изберем си зависи от самите нас, както усетим, че е правилно.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Cath » 23 Яну 2010, 23:51

На мен определянето на сигнификатора от гледащия ми се струва малко повърхностно, така хем губим ценна информация за човека, хем губим ценна карта за самото гадание (в случай, че използваме Императора, Императрицата, Кралете, Кралиците и т.н.). Според мен, картата, която изтегляме първа, а защо не и последна, следва да бъде наречена за сигнификатор.

Колкото до подредбата - при мене действа, само за хора, които не са ми твърде близки.

А относно описанията в различните книги, защото гледам, че и това сте захванали, то всичките се различават спрямо автора. ;) А и не можем да твърдим, че една колода на Уейт има същото значение като Друидското таро например. След като символиката на картите е различна, по-вероятно е и значението им да е различно.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот SoFarAway » 28 Яну 2010, 12:21

Cath написа:На мен определянето на сигнификатора от гледащия ми се струва малко повърхностно, така хем губим ценна информация за човека, хем губим ценна карта за самото гадание (в случай, че използваме Императора, Императрицата, Кралете, Кралиците и т.н.).

Привет Cath, би ли ми разяснила какво разбираш под ценна карта за гадаенето? Не са ли всички карти включени в гадаенето ценни?

Cath написа:А относно описанията в различните книги, защото гледам, че и това сте захванали, то всичките се различават спрямо автора. ;) А и не можем да твърдим, че една колода на Уейт има същото значение като Друидското таро например. След като символиката на картите е различна, по-вероятно е и значението им да е различно.

А, относно това, че е така така е, но все пак повечето колоди таро, като изключим тези, на които са изобразени анимационни герои и т. н. имат поне в най- общи линии сходна символика и сходни значения. Логично е да е така, защото таро все пак произхожда от един източник не от пет и това най-вероятно е Древен Египет. И дори и през вековете таро да се е изменяло все пак нещо от първоначалната му символика в сегашните колоди би трябвало да се е запазило а от там и в значинията им. Та нали таро изобразява архетипове, възможно е различните колоди да изобразяват различни проявления на архетиповете, но зад тези колоди си стоят все същите архетипове и когато изтеглим дадена карта от нас се иска да рзгадаем, как ще се прояви този архетип долу на земята, тогава в помощ могат да ни дойдат различните автори описвали значенията на картите, те(авторите) могат да ни дадат напътствие на къде да търсим, но не къде и да намерим това, което търсим.
Поздрави.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Cath » 28 Яну 2010, 21:06

Именно това имам предвид - всички карти са ценни за гаданието. Точно поради тази причина, ако сами определим сигнификатора, то малко ощетяваме самото гадание. Ето защо, според мен по-добрия вариант е да оставим избора на сигнификатор, грубо казано, на картите - т.е. сигнификаторът да е първата или последната карта, която изтегляме за съответната подредба.

Принципно съм съгласна, че картите таро произлизат от един източник, но не бих могла да се ангажирам с това да определям произхода на въпросния източник. Колкото до архетипите, наистина не мога да се съглася. Въпреки, че има определена символика, която се счита за константа в изображенията на картите, то не бива да забравяме, че таро е само инструмента, проводника на човека, който извършва гаданието. А да не говорим, че различните колоди носят различен заряд. Просто си избери една карта и разгледай хилядите вариации в интернет и ще видиш, че дори архетипът да е на лице, то значението за теб е коренно променено. Защото в основата си, таро е най-вече не възможността да разгадаеш или прочетеш нещо, което винаги е било там, а да можеш да интерпретираш картите и да разбираш какво ти "говорят" - все пак гадаем на различни хора за различни неща. :) Не може да свеждаме таро само до четене от книжка, нали? Иначе подкрепям идеята за четенето на различни автори, просто исках да кажа, че не трябва да се счита нечие мнение за миродавно. :wink:
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот SoFarAway » 28 Яну 2010, 23:30

Cath написа:Именно това имам предвид - всички карти са ценни за гаданието. Точно поради тази причина, ако сами определим сигнификатора, то малко ощетяваме самото гадание. Ето защо, според мен по-добрия вариант е да оставим избора на сигнификатор, грубо казано, на картите - т.е. сигнификаторът да е първата или последната карта, която изтегляме за съответната подредба.

Сега разбрах какво имаш в предвид, съгласен съм донякъде, затова и по-горе бях казал както усетим така трябва да изберем сигнификатора, при всеки е различно.
Cath написа: Защото в основата си, таро е най-вече не възможността да разгадаеш или прочетеш нещо, което винаги е било там, а да можеш да интерпретираш картите и да разбираш какво ти "говорят" - все пак гадаем на различни хора за различни неща. :) Не може да свеждаме таро само до четене от книжка, нали? Иначе подкрепям идеята за четенето на различни автори, просто исках да кажа, че не трябва да се счита нечие мнение за миродавно. :wink:

Ами и аз това имах предвид в края на поста си явно не си ме разбрала, какво исках да кажа.
Cath написа: Принципно съм съгласна, че картите таро произлизат от един източник, но не бих могла да се ангажирам с това да определям произхода на въпросния източник. Колкото до архетипите, наистина не мога да се съглася. Въпреки, че има определена символика, която се счита за константа в изображенията на картите, то не бива да забравяме, че таро е само инструмента, проводника на човека, който извършва гаданието. А да не говорим, че различните колоди носят различен заряд. Просто си избери една карта и разгледай хилядите вариации в интернет и ще видиш, че дори архетипът да е на лице, то значението за теб е коренно променено.

Имам три колоди таро, разглеждал съм и други има вярно в това, че промени ли се символиката на картата се променя и значението и донякъде, може и доста да се промени, но все пак картата си има и име, не може на картата слънцето например да е изобразено нещо свързано със луната, така че на базата на архетипа, която изобразява дадената карта плюс символиката свързана със този архетип заложена в нея , значението на картата, което е дадено според създателя на колодата и най-важното нашето тълкуване се прави интерпретацията на картата, аз поне друг начин за интерпретиране на дадена карта не знам. Друг е въпроса, че даден архетип може да се прояви на земята по много начини. Примерно архетипа на картата Смърт е трансформация, дали тази трансформация, ще се получи за този за когото се хвърлят картите чрез смърта му или чрез осакатяването или чрез някакви други обстоятелства, това вече как ще стане, става или и станало трябва да го каже този, който хвърля картите, именно тук идва интерпетацията. Но архетипът на картата смърт си е един трансформация, а в обърнато полжение застоя. Освен това виж значенията на различните колоди според различните автори, поне в основата си са сходни. Това все пак си е мое мнение и не искам в никакъв случай да ти го втълпявам.
Поздрави
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Cath » 29 Яну 2010, 12:41

Няма да се повтарям, че много се отклонихме от темата, а само ще обобщя, че никой от нас не е тук, за да налага собствено мнение - просто споделяме личните си гледни точки. А аз все още не съм съгласна с теб за еднаквите архетипи. :roll: Но, както и да е! Темата е друга.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Entice » 22 Яну 2014, 12:38

Ето аз какво направих с тази подредба и намерения на човек, който иска да ми навреди към мен.

Докато месех тестето, молех светлите духове да ми покажат най-точният сигнификатор описващ него и от тестето просто излезе и се обърна Висшата Жрица - много точно се показа, защото той е много прикрит човек и винаги има тайни. Идеалния сигнификатор за него и ситуацията !

Продължавам с месенето и въпроса за намеренията му:

Цепя на Влюбените - тази карта освен Влюбени, показва и решение. Така че ще видим какво ще е.

1- какво мисли за мен - 2 Жезли - Мисли че съм загърбила миналото и съм поела към бъдещето - което си е точно така
2- какво чуства относно мен - 5 Чаши - Съжаление. Самообвинение.Тъга.Размисли.Нещастен край.Развълнуван емоции.Липса на комуникация.Загубата на доверие.Емоционалното чувство на неудовлетвореност. Предателството в любовта. Прекомерният песимизъм. Безпокойство, се дължи на раздялата. Спасяването на това, каквото е останало. Угасване на любовта. Проблеми в семейството. Раздяла. Кризата на романтичните отношения. Усещане за изоставеност
3- какво ще направи в близките дни, свързано с мен - 4 Пентакли - ще се опита да задържи имущество за което се борим
4- как ще продължат взаимоотношенията ни - 10 Чаши - 10 може да се приеме и като приключване, защото изключително често излиза и за смърт - край! Или другият вариант е да продължим "разделените" ни семейни отношения. И третият вариант е да сме прекалено емоционални с всичките тези 10 чаши.

Ще видим, но при всички положения няма да е зле положението.
Аватар
Entice
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:49

Мнениеот Cath » 28 Авг 2014, 12:31

Мисля, че този метод за избор на сигнификатор е особено добър! Браво! Хубаво е да се обръща внимание на "случайно" падналите при разбъркване карти, защото често носят много полезна информация за предстоящото гадание.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Предишна

Назад към Карти - Таро

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта