Да проверим някого ;)

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Мнениеот Arhimikus_NA » 21 Сеп 2005, 13:58

Сега ще постна една подредба, която я ползвам да видя в даден момент какво е мнението на даден човек към мен:

1..................2...............С...........3...............4

Това зависи дали се познаваме от по-дълго време или току що сме се запознали. Та, ако се познаваме от дълго време 1 и 2 показват как вървят нещата помежду ни общо взето, С е човекът, а 3 и 4 показват как ще се развият нещатат съответно в близко и далечно бъдеще.

Ако се познаваме от скоро:
1- какво мисли за мен
2- какво чуства относно мен
3- какво ще направи в близките дни, свързано с мен
4- как ще продължат взаимоотношенията ни

Късмет! :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот till_it_sleeps » 21 Сеп 2005, 17:45

мн яка гледанка, браво :wink:
само не знам защо под 'С' все излизам аз а не човека...
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Lunohod » 21 Сеп 2005, 17:51

Това го знам по малко по-различен начин :
3. как възприема ситуацията като цяло
4.какво възнамерява да направи
но този въриант е интересен и ще гто пробвам :wink:
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Lubopitko » 21 Сеп 2005, 19:17

А защо го отбелязваш с С, а не с цифра като другите..
Изображение
Аватар
Lubopitko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 15 Фев 2005, 11:44
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus_NA » 21 Сеп 2005, 20:40

С е сигнификатора - т.е. човекът, за когото се гледа ;)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Persa » 22 Сеп 2005, 06:56

Архимикус, би ли разяснил как точно гледаш, че аз нещо не схванах :?
Аватар
Persa
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 23 Юни 2005, 07:10

Мнениеот EXARP » 22 Сеп 2005, 16:48

А как се определя сигнификатора :roll:
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот till_it_sleeps » 22 Сеп 2005, 19:14

ами аз определям като тегля карта от тестето, след като съм го разбъркала.
а някои го опредлеят според коса и очи-там като на онези гледанки с обикновените карти.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Lubopitko » 22 Сеп 2005, 19:46

А при тази подредба само Големите Аркани ли използваме, или всички 78 карти.
till_it_sleeps какъв е този метод с косата и очите?
Изображение
Аватар
Lubopitko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 15 Фев 2005, 11:44
Местоположение: София

Мнениеот till_it_sleeps » 23 Сеп 2005, 04:41

[url]http://www.facade.com/tarot/personal/?UID=747181&Date=9%2F22%2F2005&Name=Anonymous&Query=&Deck=rider_waite&Reading=celtic_cross&Reverse=on&Sign=on]facade[/url]

ето от тук можеш да добиеш представа кое какво е. но проблема идва от това, че не винаги гледачът може да прецени трезво човека срещу себе си. и не знам, но поне при мен тези сигнификатори не дават никакви резултати.
докато като го изтеглиш на рандом, ако си се съсредоточил както трябва, излиза точно това, което е питащият в момента-неговото сегашно настроение и нагласа.
колкото до боря карти-според зависи на теб кое ти харесва. но според мен картите от голямата аркана носят най-силен акцент и би било добре да могат да се диферинцират на фона на остналите. или с други думи гледайки с цялата колода можеш да направиш по-лесно разликата между любов и ЛЮБОВ, събитие и СЪДБА и т.н.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот Arhimikus_NA » 23 Сеп 2005, 16:36

Лично аз ползвам сигнификатори "Императрицата" и "Императора" като сигнификатори когато гледам. Но е правилно и по този начин с очите и косата, даже е препоръчително.
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Bloody Alibis » 07 Ное 2005, 07:46

А това може и само с големите аркани нали?
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Arhimikus_NA » 07 Ное 2005, 12:28

Да разбира се!
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот ilusia » 18 Апр 2006, 19:08

Някой има ли желание да ми ги разтълкува ?
1- смъртта
2- колесницата
С- слънцето
3-рицар на жезлите
4-4 чаши
:oops: Ще съм ви адски благодарна :roll:
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Ogneno Drakonche » 18 Апр 2006, 20:32

Май ще е по добре скоро да сканирам книгата :) Ще ти дам тълкуванията от нея, а ти надявам се ще си разбереш за съответната ситуация спрямо човека.

1 - смъртта
2 - колесницата
С - слънцето
3 - рицар на жезлите
4 - 4 чаши


1Символизира неизбежна превратност, обрат, видоизменяне, разрушение и възстановяване; прехода от битието към небитието. Права: радикална промяна; прощаване с нещо в живота – възможен е отказ от материални блага и навлизане в дълбочините на духовното; неочаквано развитие; неблагополучие или загуба ще допринесат за нов поглед върху нещата. Обърната: страх от промяната и изпадане в депресия; измъкване на косъм от беда; провал на планове; безнадеждност; голяма роля имат съседните карти при тълкуването. В съседство с: Кулата – провалът е неизбежен; Луната – временен делови застой; Слънцето – издигане над материалното в мислите и делата; Двойка пентакли – объркване на обстоятелствата.

2Символизира моментите, когато разумът е способен от най-тъмните събития да излезе на светло; нови надежди за успех чрез промяна и движение напред; необходимостта човек да следва своите цели; щедростта на съдбата, която дава възможност да се поправи миналото като се започне животът отново. Права: Успешно приключване на творчески проект или друга дейност; преодоляване на проблеми – здравословни или свързани с вътрешни колебания; силните желания и волята помагат да се тръгне по нов път към по-силна личност; триумф; приятно пътуване. Обърната: конфликти от различен характер ще забавят движението; отлагане на плановете; провалени срещи, страх и колебания пред новостите; кавги; спорове; съдебни дела; поражение; нечестна победа; пропуснати възможности в последния момент. В съседство с: Колелото – край на вътрешни колебания; Шестица пентакли – решение за благотворителност; Седмица чаши – предстоящ избор на работни обекти; Тройка мечове – преодоляна враждебност.

ССимволизира съзнанието; лъчите му говорят за съзидателните мисли и идеи; внушава увереност и спокойствие; показва слънчевата страна на душата и вярата в победата на човешкия дух. Права: постижение и благополучие; щастлив завършек на дейности след успешно преодолени трудности; увереност и оптимизъм; достигната висока степен на съзнанието, помъдряване; ясен поглед към бъдещото, добро здраве и добри приятелства. Обърната: празни мечти поради липса на планиране; успехи, но след значителни усилия; подозрения, които пречат на движението напред; семейни неприятности. В съседство с: Императрицата – раждане на дете; Влюбените – дългоочакван брак; Силата – издигане до върха на възможностите; Звездата – щастие и успехи.

3Символизира надеждата към по-добро; импулса да се правят планове за бъдещето; откъсване от старото и поемане по нов път; енергията, която дава възможност да се преодоляват трудностите до начертаната цел. Права: човек, пълен с енергия и идей, който може да зарежда околните с кураж, движение, нещо ново като смяна на възгледите, , местоживеенето или промяна на дейността; вземане на внезапни решения. Обърната: конфликтна личност, която не се съобразява с никого; незаинтересованост; трудно изпълними желания; съмнения в постигането на успехи; несъгласие; скарване с жена. В съседство с: Императрицата – възможност за започване на нова дейност; Колелото – сключване на успешна сделка; Деветка пентакли – ненадейно делово пътуване; Обърната: Със седмица жезли – скарване с близък приятел или роднина.

4Символизира естествената емоционалност, проявявана навсякъде; богатството на въображението, което помага да се изразят вътрешните чувства; склонността към съзерцание и отдаване на мечтите; емоционалните усложнения. Права: Карта на контрастите – стремеж да се служи на идеала, но и разочарование от обкръжението, умора; неодобрение нивото на чувствата; период на огорчения, скука или депресия; рухнали мечти. Обърната: непълнота в любовните отношения; сложни семейни проблеми; изпуснати възможности в делови план; необходимост от оптимизъм и по-обективно отношение към самите себе си. В съседство с: Справедливостта – необходимост от реален поглед върху нещата; Осмица жезли – преодоляване на отчуждаване и безразличие; Рицаря на жезлите – внезапно решение за промяна; Обърната: с Осмица чаши – задълбочаване на разногласията.

Надявам се да съм ти помогнала :) Обърната ако случайно не знаеш какво е това е картата когато е с главата надолу :) Успех надявам се гледането да се е получило, може и аз да го пробвам :)
Dum Spiro Spero
Аватар
Ogneno Drakonche
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 40
Регистриран на: 09 Апр 2006, 09:15
Местоположение: Между рая и ада, между мечтите и реалността

Мнениеот ilusia » 19 Апр 2006, 04:50

Мерси много. АБе получава се като гледам на някой друг и всичко си му пея. А да тръгна на себе си , запилтам се като пиле в кълчища. :?
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот nati » 20 Апр 2006, 07:38

Ogneno drakonche, моля те кажи как се казва книгата от която даваш тълкуванията!
Аватар
nati
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2006, 07:26

Мнениеот Ogneno Drakonche » 20 Апр 2006, 09:27

Ами от книгата която е по тестето карти на Албрехт Дюрер... Понеже ilusia разбрах че има такова, затова й ги дадох. А иначе са ми казвали че те не се различават много значенията на картите в книгите към различните колоди... Така че би трябвало това да са валидни значения и за други тестета...
Dum Spiro Spero
Аватар
Ogneno Drakonche
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 40
Регистриран на: 09 Апр 2006, 09:15
Местоположение: Между рая и ада, между мечтите и реалността

Мнениеот ilusia » 20 Апр 2006, 10:20

Честно казано сега съм решила да правя нещо... може и тъпо да е ама така ми идва. Понеже ми дадоха книгата ' картинен ключ към таро" на Уейд и съм решила имам тълкования намерих добри и в нета... Та те взаймно се допълват.... та ще взема да ги препиша ... и да си направя нещо като моя книжка. Много познавам , особено ако хвърля картите 3 пъти. Понякога С. Се тегли прозиволно ... и си познавам. Понякога е жреца или жрицата - при мен папа и папеса и пак става. Понякога е по описание :)))))
И кръста не е нито какво в книгата нито както в нета е е така
1 ситуацията
2 пречи онова което му предстой да срещне
3 онова към което той се стреми и какво може да стане ако продължи така.
4 бъдеще
5 - преживяно на скоро
6 далечно минало
7- огелдалото на питащият. Какъв е той какво го вълнува и му пречи.
8 Света , обкражението му , сем. приятели и тн.
9 цели , стремежи , мечти и пречки
10 изходът
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот nati » 20 Апр 2006, 10:31

Ilusia, аз съм съвсем начинаеща, но да попитам: чувала съм, че не е хубаво да хвърляш няколко пъти картите за един и същи въпрос.Така не ти ли дават всеки път различен отговор?
Аватар
nati
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2006, 07:26

Следваща

Назад към Карти - Таро

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта