Първата ангелска азбука

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот EliKarim » 18 Юли 2007, 19:53

damnameneus, неизвестни са ти защото просто не си научил, прочел, или просто не си търсил... Въпрос на желание и интерес. Никой не сравнява шрифтовете на Енох с тези които работи Хонорий(или хонориус, както тиванска и тебан-така е назована от самия него). Двамата имат съвсем различни "произведения" и цели.
Естествено че шрифтовете са измислени и много често компилации от няколко азбуки. Измислени са всички азбуки, макар Енох да твърди, че му е дар от ангелите. Коя азбука не е измислена? Има уникати, оригинали и такива които са копирани, но това не ги прави несъществуващи.
Ако говорим за канон, ерес и т.н...тогава се разпростираме в една много широка територия на писменостите и промяната в религиите и църквите. Би трябвало добре да го знаеш?!

demonic, на старобълграски има много силни молитви!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 18 Юли 2007, 20:17

Ох Ели, историята на този шрифт е неизвестна не само на мен, а по принцип, неизвестна, защото няма исторически издържан факт относно произхода й... Освен това Хонориус е на лат. в правилен български вариант е Хонорий, както и тебан си е тивански и никакъв тебан, може там, където си чела да е написано така, но това си е просто преводна грешка и това ти го казвам не като от позиция на магията, а като професионален преводач....Относно измислянето на азбуките, ами мисля, че си наясно как се развива графичната система на езика и че като се проследи историята на графичните системи се стига до първоизвора, като те се развиват и на база на съществуваща се мисли друга, но има и естествено развитие и не измисляне...
Изображение

Когато говорим за канон и ерес съм споменал за Еноховата книга, точно във връзка с Еноховата азбука или по точна с цел да се изясни че няма връзка между двете неща, което е нещо сравнително важно поне според мен.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот shocolate » 27 Авг 2008, 16:58

Здравейте!Нова съм във форума.Попаднах съвсем случайно тук , като търсех информация за ангелската азбука,за която наскоро четох в една книга.(Щамът на Юда от Джеймс Ролинс)В бележките на автора той споменава,че тази азбука е създадена от Йоханес Тритемиус и Хайнрих Агрипа,които твърдели,че посредством изучаването на тези символи човек може да общува с ангелите.Ангелската азбука била базирана на древни еврейски букви.
Не знам дали говорим за една и съща азбука,но мисля,че става въпрос за един и същ вид писменост, наречена жива писменост.Писменост с дълбоко значение.
Аватар
shocolate
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Авг 2008, 16:51

Мнениеот Elementor » 27 Авг 2008, 17:28

nancy_pz написа:да
аз използвам тази азбука
това е тиванската азбука
научих я и сега си пиша на нея


То принципно на какъвто и език да ползваш :

1. Трябва да си запознат със специфичната история / култура ;
2. Да имаш опит с традициите на народа ;
3. Правилно да разбираш нравствените им учения и догми ;
4. Да владееш език и магически символи ( don't use Flex Type,Nansy ) ;


Относно разговорите с ангелите .... трябва ниво на познание и ниво на разбиране ...... трудното е не да говориш ... а да можеш да слушаш !
Rion is here!
Аватар
Elementor
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юли 2006, 18:30

Мнениеот topsladura » 27 Авг 2008, 18:37

Сички толкова много знаят и приказват, а съм сигурен, че нямат никакъв опит. Основавате се само на теория и това което сте чули и чели.
Аватар
topsladura
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Авг 2008, 14:10
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Elementor » 27 Авг 2008, 19:09

topsladura написа:Сички толкова много знаят и приказват, а съм сигурен, че нямат никакъв опит. Основавате се само на теория и това което сте чули и чели.


Не слагай всички под общ знаменател !
Споделената информация може да е полезна за някой ..... това е идеята на форума. Това за опита е относително.... колкото повече знаеш - толкова повече ще можеш. ( щом и когато се наложи )
Rion is here!
Аватар
Elementor
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юли 2006, 18:30

Мнениеот EliKarim » 30 Авг 2008, 17:17

damnameneus, едва сега хвърлям око в този раздел. От написаното не разбрах в какво опитваш да ме убедеш, да ми разясниш или каквото и да е там. Наясно съм не само с еволюцията на буквите, измислянето им, създаване и всичко свързано, че е безмислено да си говорим за тези неща във форум. Поне не виждам смисъл.
От години се занимавам с редица древни азбуки. Това е моя страст, моя слабост и тръпка. Хубаво е, че си преводач или поне твориш в тази област, но повярвай имам редица таблици и исторически сведения за каквото и да е. Приемам нравоученията ти като плюс в случая!
Късмет!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 31 Авг 2008, 13:30

Ели, в нищо не се опитвам да те убедя, просто мисля, че е глупова до се излагаш като пишеш глупости, от рода на Тебанска азбука и подобни, защото ако Theban го преведеш като тебански, то тогава и German ще го преведеш с джермански, е каквато и тръпка да ти е това, тук си има правила и не е въпрос до тръпки, не съм ти пастор, за да ти нравоучителствам, приеми го като градивна забележка и вместо да хапеш по женски просто провери.
незнам доколко си наясно с букви, азбуки и подобни неща, незнам дори дали някой учен може да претендира да е наясно, поне професорите по езикознание, които са ми преподавали тук и по приложна лингвистика в Германия, винаги са казвали, че реконструкцията на графичните езикови системи е едно предложение за развитието им, но това не е математика, т.е. начертай триъгълник по тези размери и толкова, въпреки че дори в математиката има вероятности.
Относно таблиците и историческите ти сведения за каквото и да е, /интересен изказ и самоувереност/ по думите ти, огромна е радостта ми за богатството знания, които си натрупала за тези няколко години.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Предишна

Назад към Печати - Символи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта