Универсалната стойност на Сиглите

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот raja » 18 Мар 2005, 07:45

Сиглите - едни от най използваните печати при призоваване на същества. Чрез тях ние претижаваме един вид , една част от силата на съществото и по този начин ние го контролираме, но Сиглите могат се правят не само за същества от другите измерения. вие можете да направите сигила и на котката си, и на растението си дори и на някой приятел, като потози начин до известна степен ще можете да използвате силата му, а ако изгорите сиглата му.....Бог да му е на помощ.
Сиглите са много мощно средство което тепърва ще разкриваме вие каквомислите за сиглите? използвате ли ги? ако да, за какво най- често?
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот Poison » 24 Мар 2005, 16:51

Чакай чакай! Сигли и печати едно и също ли е?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот nikoj » 25 Мар 2005, 01:04

raja написа:Чрез тях ние претижаваме един вид , една част от силата на съществото и по този начин ние го контролираме, но Сиглите могат се правят не само за същества от другите измерения. вие можете да направите сигила и на котката си, и на растението си дори и на някой приятел, като потози начин до известна степен ще можете да използвате силата му, а ако изгорите сиглата му.....Бог да му е на помощ.


Тук май станахме форум за приказки, а не за магия icon_bduh
Аватар
nikoj
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 147
Регистриран на: 07 Фев 2005, 08:45

Мнениеот Wizard » 25 Мар 2005, 09:54

raja написа:Сиглите - едни от най използваните печати при призоваване на същества.


Привет raja, ще ми се да уточниш какво имаш впредвид под СИГЛИ? Защото ми се струва, че говориш за СИГИЛИ. Освен това Poison има право да пита, защото нейната информация идва основно от страниците на MagicGate, както и от този форум, така че няма лошо да пита ;) По-важното е дали ще получи компетентен отговор или ще бъде заблудена...
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот raja » 26 Мар 2005, 10:35

Poison написа:Чакай чакай! Сигли и печати едно и също ли е?


знчи според мойте скормни разбирания на сиглите (говоря за ония знаци които се използват главно в гоетията) също им се вика и печати, те са наистина мн силно оръжие, те са просто едно универсално средство и те първа ще ни се разкриват :)
чрез тях се пртогонват също и демони, а когато унищожиш печата (сиглата), ти отнемаш една част от силата на съществото.
Аватар
raja
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 25 Фев 2005, 19:37

Мнениеот ChaoS » 22 Фев 2006, 15:49

Има известна разлика м/у сигли и сигИли.
Сиглите по принцип се използват най-често за призоваване. И се правят чрез една таблица на иврит- получават се от свързването на буквите, формиращи името на духа в последователен ред. таблицата е с формата на окръжност с няколко "реда", т.е. няколко окръжности с различни букви в/у тях.

А сигИлите се правят по начин, който самия потребител си е избрал и са мултифункционални. Мисля, че във форума за хаос-магия си имаме тема за сигилизацията и примерни начини на сигилизиране.

И, да , ползвам сигИли. защото ми е много по-удобно да изявя желанието си, да заредя сигИла и да го "изстрелям"... А и обичам да рисувам подобни неща.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AZA » 23 Фев 2006, 23:40

ChaoS написа:А сигИлите се правят по начин, който самия потребител си е избрал и са мултифункционални. Мисля, че във форума за хаос-магия си имаме тема за сигилизацията и примерни начини на сигилизиране.

И, да , ползвам сигИли. защото ми е много по-удобно да изявя желанието си, да заредя сигИла и да го "изстрелям"...
icon_eusa_dance Ти го каза :) icon_occasion
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот ChaoS » 24 Фев 2006, 19:44

Хехе! ::покланя се:: Мерси... Но не казах нищо ново.
Чакам само Раджа да дообясни...
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот InFerNal`LuLu » 21 Май 2006, 11:03

хммм... имам въпрос защото вие ме заинтересовахте мн относно тези сигли и сигили.. та в мойто училище уча като СИП стенография и там използваме сигли макар да се самнявам да са същото за което вие говорите бих искала да питам едно и също ли са сиглите който аз уча вече близо год и тези сигли за който вие говорите?
Аватар
InFerNal`LuLu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Май 2006, 16:53

Мнениеот hekata_ehnaton » 21 Май 2006, 12:31

Аз също използвам сигили - направих си ги сам - на 5те елемента - Земя, Въздух, Огън, Вода и Дух.
Призовавам ги поотделно, като се страрая да не им се натрапвам...
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36


Назад към Печати - Символи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта