Разваляне на магия [Докосването на Луцифер]

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот Castiel » 25 Яну 2012, 15:44

Здравейте, знаете ли как се разваля "Докосването на Луцифер"?
Ето и ритуала: Взимат се 3 черни свещи,подреждат се във форма на триъгълник,на листче се пише името на човека,който искате да "опарите",като в същото време се визуализира как този същия човек страда, след това се казва заклинанието (няма да го поствам тук с цел съображения за сигурност, макар че при малко търсене може да се намери), след това се запалва листчето на огъня на свещите, а пепелта се поръсва близо до дома на жертвата или там, от където минава.
И друго да попитам, този ритуал може ли да доведе до летален изход?
Благодаря предварително!
Аватар
Castiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 01 Яну 2010, 13:19

Мнениеот Lord Voldemor » 25 Яну 2012, 19:52

Кастиел,спокойно-този ритуал не може да сработи,поради простата причина,че на Луцифер са приписани съвсем различни функции.Луцифер е олицитворение на бунта на Свободната Воля-макар и на цената на страданието.Кардинална заблуда е,че призовавайки Луцифер,ще го пращаме да тормози някой.Това е просто абсурд.Ако някой пострада от цялата работа,то това ще е ,,магьосника'',незапознат с най-основни понятия.
Ако все пак има някакви поражения в/у обекта на омагьосване,то това ще е от насочената енергия на оператора,и не е от ритуала.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот kemal86 » 25 Юни 2012, 18:16

Lord Voldemor би ли разяснил на широката аудитория: Kаkво причинява ритуала върху този на когото е направен,трае ли дълго ефекта от ритуала,разваля ли се ритуала и как разбираме ,ако е приложен върху нас ? Ште ти бъда благодарен ,ако подробно разясниш тези неща !
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Lord Njarlathotep » 25 Юни 2012, 19:25

Волди.. бъркаш се...
Луцифер един.. природите му много...
Едни го виждат като ностиелят на светлина и познание.. същински Прометей
Други го виждат като Предателят.. Този който се е опитал да убие собственият си господар... Змията на раздора..
Кралят на Ада.. и прочие...

Докосването на Луцифер.. се обръща към безмилостният и безкрупулен Господар на Ада..
Не към благият носителят на светлина и свобода...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот kemal86 » 26 Юни 2012, 08:14

Аз също мисля така !
Все сме компетентни,а никой не може да мй отговори на въпросите по горе ?

icon_eusa_dance :oops:
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Lord Voldemor » 26 Юни 2012, 13:16

кемал,цялостно не виждам каква е позицията ти като участник във форума-нещо не се връзва...
Ефектът от от един ритуал е толкова различен,колкото различни са отделните негови изпълнители.Един владее шпагата в една степен,друг в друга.Не съм запознат с конкретния ритуал,но когато познаваш Принципите на Магията,можеш да разтълкуваш всеки ритуал,както и да пишеш свои.В последният случай е необходим и сентенционален импулс от Божественото-съставката,която придава истинска,могъща ефективност на ,,автороовия''ритуал.
Относно ритуалите насочени към Представата за Черните Практики-ясно е,че щом такива неща съществуват,то те притежават своето значение в цялостната Картина.Мнението ми обаче,като Осъзнат Служител на Универсалната Светлина,смятам,че се подразбира.Разбира се,по никакъв начин не осъждам ,,морално''(ама че деформирана дума)привържениците на Черното Изкуство-както вече отбелязах,всеки има своето уникално положение в Планът.
Лорд Наярхотеп,както сам казваш,Луцифер има много лица,аспекти-но именно защото съществуват личности-култиватори,които поддържат чрез енергията си РАЗЛИЧИЯТА на тези аспекти.ТОЙ е светлоносец,и макар и Светлината му да ослепява(довеждайки до представата за ,,мрак)то тя обективно съществува.
Разбира се,самият Луцифер култивира различните ритуални насочености към него,и енергията която усвоява/се захранва,определя в известна степен и неговата природа-и оттук произтича и самата обратна връзка.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот kemal86 » 26 Юни 2012, 17:15

Lord Voldemor ще ти кажа каква е позицията ми ! Не съм привърженик на магиите ! Не мисля,че е правилно да вредиш на хората,дори да отмащаваш,само Бог наказва,а кои сме ние,че да взимаме функциите му ! Някои беше казъл в форума ,че понеже съм мюсюлманин не трябва да ,съм в форума ! Аз съм тук да уча за магиите, но не за да ги правя,а за да им противодеиствам ! Сега разбра лй каква е позицията мй ? Ако имаш други въпроси питаи !
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Lord Voldemor » 26 Юни 2012, 18:06

Извършването на магически операции е недопустимо да бъде поставяно под общ знаменател-Магията е сила,която се проявява като ,добра'' или ,,лоша''според извършващият делотоДобър или лош ефект се постига не поради съществуването на тази Сила,а от степента на съзнание на ползващите се от знанието за нея.
Това,че си турчин-в истинската магическа наука не съществуват разграничения от какъвто и да е тип.Вниманието е насочено към ПРИЛИКИТЕ м/у нещата,по пътя към постигане на Единно съзнание.
Не ти препоръчвам обаче да се въвличаш в подобна на месианска практика с/у зловредните магии-ако ще го правиш на чисто магическо равнище/средства,много ще страдаш,ако се намесиш при силен черен магьосник.
По-успешно обаче би било в твоя случай да оперираш посредством Любовта и съзнателността,присъстващи в твоето Сърце.Култивирането на такова качествено поведение изгражда структури в енергийното ти поле,които влияят положително на полетата на хората,навлезли в култивацията ти.По този начин би могъл да окажеш действително влияние.
Да не се отклоняваме обаче повече от темата,която си има заглавие.
Ако искаш да ми кажеш нещо интересно,което те вълнува показуса,пиши ми на лс
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Lord Njarlathotep » 26 Юни 2012, 20:01

Нещо... ако твърдиш, че твоето извинение за богче.. е създало всичко.. предполагма го твърдиш.. тогава защо е създало магията.. и е допуснало да я познаваме... ако не е.. за да я използваме...
Защо е допуснало в неговото име кланета...
Ако е против насилието?
Цялата ти идея си противоречи...
И самият ти.. да пишеш във форум за магия.. критикувайки магията... си противоречиш...

И да е по темата... Магия може да бъде развалена единствено от магьосник.. по-силен... от този който я е направил...
И туко виж да пробваш.. и оня да се окажа по-могъщ от теб.. и това да ти се лепне... Търси си кой да те оправя след това...
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Darkss » 20 Авг 2014, 15:07

Ритуала взех от книга наречена "50те най-мощни магии на земята"
#7 TO BREAK A CURSE
Take five white candles and arrange them in a pentagram. Place a black candle, which symbolizes the curse, in its center. The ones afflicted by the curse must speak the words revealed here:
Evil curse that blights out lives
Be lifted now and flee
These candles' lights overcome the dark
From its grasps, set us free

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Превод:
№7 за да развалите проклятие
Вземете 5 бели свещи и ги подредете в формата на пентаграма.Сложете черна свещ по средата,която да олицетворява проклятието.Тези,които са засегнати от проклятието (тоест на тези,които им е правена черна магия и т.н) трябва да кажат следното (не знам дали ще се получи ако го кажете на български език,но ще го преведа):

Зло проклятие разбиващо животи
Бъди отпратено и отлети
Огънят на тези свещи побеждава мрака
От неговата хватка освободи ме!

Според мен е за предпочитане да го прочетете на английски език :) Късмет
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България

Мнениеот DeMorgan » 04 Мар 2016, 05:20

Значи докосването на Луцифер не е точно магия. Кемал ефекта от това нещо е пали душата на този върху който се прави и не се прави така както е описано в този форума. също така и неможе да се развали ако е направено а как разбираш че си го направил. Много просто очитети ще са жълти и ще кървят незнам кой го е правил както е описано тук но няма да стане. Луцифер вообще не идва това с него се комуникира преди това и той те учи как точно става.(затова няма да споделя). А кой е той незнам до колко сте компетентни. Разберете какво е "Съветът на Сивите" и ще разберете кой точно е той и каква е ролята му. Ако е дявол за го описват като ангел, ако е Прометей кой тогава е Епиметей и коя е Пандора.
Аватар
DeMorgan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Мар 2015, 20:33

Мнениеот Lustre4108 » 04 Мар 2016, 18:29

Накратко, това нещо("Докосването на Луцифер") не работи. Говоря от опита на много хора, които са експериментирали в тая насока.

Ако тази шуротия въобще работеше, то нейното действие би следвало да се основава на някаква форма на просветление - нали все пак се призовава Луцифер в неговия просветителски аспект("докосни го, изгори го, утринна звезда"). Самия проблясък въобще не е безболезнено преживяване. Защо ли? Питайте ОШО - той имаше един такъв анекдот, където един човек отива при известен гуру да го моли за Просветление. И гуруто се съгласил. Когато кандидатът за духовно извисяване попитал кога ще започнат, гуруто казал "веднага". А след това мигом фраснал един шут в муцуната на пишман просветления. С кървяща уста, нещасткикът попитал гуруто защо направил това. "Ами виждаш ли, момчето ми, това е Просветлението - боли". Та ако тоя, който иска да ползва "Докосването на Луцифер" е достатъчно просветлен, може и да може да има резултат с това...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот DeMorgan » 14 Сеп 2016, 22:36

Както казах работи но не така както го описват тука

Здражей Lustre4108 до някъде съм съгласен с тебе за то с гуруто и прочие обаче ми стана смешно като прочетох това

" Накратко, това нещо("Докосването на Луцифер") не работи. Говоря от опита на много хора, които са експериментирали в тая насока." Кои точно имат опит а него говоря опит не чел съм то знам оново кой го е виждал и не да напишеш те не идват напротив идват от плът и кръв не в сън транс или прочие а пред тебе се появяват въпроса е колко точно си сигурен че ще дойдат защото едно нещо да се объка и ти си заминаваш. давам ти прост пример за да призовеш смъртта трябва да умреш а вече дали ще се върнеш зависи от тебе него и инвокацията. давам го този пример защото съм го правил и се събудих в болница. лекарите сигорно още се чудят как така един вид съм възкръснал. на кратко няма как да стане нещо ако не дадеш нужното а ако те е страх има книги философи и цитати с които да се правят хората че си имат някаква идея какво има в мрака а тези които са писали тези книги са същитите като тях гледат играта от страни и си мислят че са в нея. Нали точно за това Луцифер го свързват с Ада или там сатаната а те принципно нямат нищо общо
Аватар
DeMorgan
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Мар 2015, 20:33

Мнениеот Lustre4108 » 16 Сеп 2016, 14:04

Из Уикипедия:


И действително всеки желаещ може за себе си да обори мита за Падналия зъл ангел – в християнската Библия няма описан момент как Луцифер-Сатаната, заедно с други последвали го ангели, вдига бунт срещу Бог поради своето високомерие и същия Бог го изхвърля от Рая, заедно със симпатизиращите му ангели в Ада. Според Библията Сатаната никога не е бил гонен от Рая. Пак според нея – той никога не е спирал нито за миг да бъде БОЖИЯ ЛЮБИМЕЦ, използван от Бог, за да твори нещастие. Името „Луцифер“, с което по-късно започва да бъде назоваван Сатаната, както и изхвърлянето на въпросната личност от Рая, заради опит чрез бунт да заеме мястото на Бога са продукт на една фалшификация на превод на Библията на латински.

Според същия Габриил Антуан Пажес, фалшификацията е дело на Йероним (331 – 420), който е преводач на Библията на латински език (Вулгата). Йероним е проповядвал религиозен фанатизъм и крайна нетърпимост към всичко нехристиянско. Той, възползвайки се от факта, че Исай сравнява вавилонския цар Навуходоносор, поробителят на евреите, със Зорницата (планетата Венера, наричана Хелел – Заря от евреите и Луцифер – Светоносец от римляните) си позволил да изложи на латински началото на ст.12, гл.14 на пророчеството на Исая така: „Quomodo cecidasti de coelo, Lucifer, qui mane oriebaris“ („Как падна от небето, Луцифере, ти, който ставаше в зори“). Същото в българския превод на Библията звучи така: „Как си паднал от небето, ти, Денице, сине на зората“. Точно този момент някои християни неуместно обявяват за изгонване на Сатаната от Рая, твърдейки: „Падането на Луцифер е отбелязано в Библията! За това говори сам Исай!“. Оригиналният текст обаче е предсказание не за изхвърления от Рая Сатана, а за вавилонския цар Навуходоносор, че Бог ще срине царството му: „… Ти ще подемеш победната песен срещу вавилонския цар и ще кажеш как изчезна мъчителят, пресече се тиранията! Господ съкруши жезъла на нечестивците, скиптъра на владетелите. Как падна от небето, Денице, сине на зората! Разби се о земята ти, който тъпчеше народите!“ – този текст е доста орязан и в българския вариант на Библията. Не може да се твърди, че Исай говори за изхвърлянето на Луцифер-Сатаната от Рая. Става дума за Навуходоносор и само за него. И тъй като в Библията никъде не пише, че Луцифер-Сатаната някога се е опълчвал на Бога поради прекомерна гордост и желание да седи на трона му и е бил изхвърлен поради това в Ада, то следва да се приеме, че няма нищо такова, особено пък в Стария завет.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Lustre4108 » 16 Сеп 2016, 14:10

DeMorgan, говоря от личен опит и опита на много хора. Уви, пълно е със сатанисти, които са правили пактове, но без ефект. Някои от тях сами го твърдят. Правил съм и аз тоя ритуал, правили са го и други, също без успех. Когато се правят атаки или въобще някакви по-сериозни неща, изисква се много повече от това да прочетеш някакво стихче.Да, както казах по-горе и така може да сработи, ама зависи при кого. По една или друга причина нямам доверие на т.нар. "тъмни сили" (може би голямото изключение са съществата от романите на Лъвкрафт) - просто не са доказали своята ефективност.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Молба за помощ

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта