През демонските очи

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот Skinless » 21 Ное 2014, 22:57

Здравейте, нова съм във форума-извинявам се, за некомпетентността,наивността и ред други качества за които аз съм си виновна,но бих искала да Ви разкажа една история...ще се радвам да чуя мнението Ви и да обсъдим...
Незнам дали мога да говоря с духовете,макар че понякога ги виждам,друг път чувам, трети усещтам + да кажем,че майка ми и леля ми можеха (за жалост и двете починаха). Та знам,че има разлика между демони и духове,но една вечер реших да изпробвам новия метод,който бях усетила,че може би ще подейства. Вечерта си легнах и без защита,без печати,без нищо- не разбирам някои неща около печатите- реших да се пробвам да викна Хадес,ако въобще съществува ( не съм особено от вярващите в разни Богове,като Хадес,Ра,Зевс,Амон и др). Легнах и се концентрирах (немога да обясня в/у какво точно тъй като е ммм чувство?) и започнах да викам Хадес ( имах усещането,че в областта на 3-тото око се пробива дупка...страшна болка,но нея винаги я имам щом реша нещо да правя) по-време на `викането` изпитах страшно силно,коварно присъствие и ужас обзе цялото ми тяло,започнах да се гърча от ужас,но очите ми не се отделяха от вратата тъй като усещането за присъствие най-силно беше концентрирано там, И изведнъж изчезна....все едно нищо...реших че съм си въобразила и помолих на глас ако има някой да го сънувам...така и стана. От тогава (не ме съдете на по късен етап разбрах какво съм правила) започнах да се концентрирам в/у него и постепенно явно го бях допуснала в себе си,защото усещах лявата си половина чужда. Принципно съм ужасно весел човек и винаги гледам положително на живота,никога не бях мразила и винаги имах усмивка на лицето си...но от тогава ден след ден започнах да мисля хората за тъпи овце и да ги ненавиждам. Започнах да не се усмихвам и да желая да убивам и измъчвам. Рядко се усмихвах и въобще не излизах. Ясно разбирах,че това е неговата гледна точка не моята. `Докато бях с него не ми даваше да говоря с майка ми и с други близки. Искаше да нарани всеки мъж около мен и постоянно усещах нападките му към тях,ако те не го усетят почваше мен да ме кара да усещам неприязъм и да желаех да си тръгна. Но като цяло говорехме (метафорчно казано) за много неща. Но всяко нещо си има край...натежа ми това мрачно и тежко усещане и затова някак (след време отново разбрах) го прогоних. Тогава го сънувах за последно .... как ме прониза в корема с меч и до ден днешен мога да усетя `раната`. В интерес на истината предполагам не е бил Хадес, не е бил обикновен дух тъй като има разлика в енергиите, изпитвах чувство на сигорност вечерите особено и едно прекрасно пристрастяващо чувсто. Има ли начин да `викна` пак този воин ? Искам да разбера кой беше той...ако го викна по усещането на неговата енергия...незнам дали ще успея. Ами раната? Ами печата му който се стовари върху челото ми той за какво е ? Не искам да коментираме дали е възможно да говоря с духове или не просто го приемете на сляпо и ако не възразявате ми кажете какво да направя и какво значи. Днес ще се пробвам пак,стига да не заспя както попринцип става. Ох много дълго стана...
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 24 Ное 2014, 13:07

Можеш да извикаш пак този демон/воин - както искаш го наречи. Имаш възможност САМА да определяш правилата на "играта", затова няма от какво да се страхуваш...
Можеш ли да нарисуваш този печат и да го публикуваш тук във форума?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Skinless » 24 Ное 2014, 13:56

За съжаление не си го спомням с подробности,но тези дни ще се опитам да се сетя. В интерес на истината неможах и да го огледам хубаво. Все пак ще видя какво мога да направя...
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот eXPerience » 25 Ное 2014, 00:04

Две основни грешки си допуснала. Ако не ги допуснеш следващия път, сама ще имаш отговори на въпросите си (не го приемай като "съдене"):

1. Когато се сблъскаш с друго същество, питаш: "Кой си ти, какво си ти?", "Какво искаш от мен?" и други подобни (Зависи от конкретната ситуация). Странно ми е, че дори и хора с по десет и повече години опит не питат, а само гадаят (налучкват).

2. Няма да допускаш другото същество да прави каквото си реши.

Skinless написа:
Ясно разбирах,че това е неговата гледна точка не моята. `Докато бях с него не ми даваше да говоря с майка ми и с други близки.


Представи си, че на улицата те срещне непознат, хване те леко за ръката и те поведе нанякъде, без да казва нищо. Ще тръгнеш ли с него? Най-вероятно първо ще го питаш кой е и какво иска. Ако не отговори, ще избягаш. Никой не знае със сигурност кой е бил този непознатият. Иначе всеки може да дава предположения, които най-вероятно ще са грешни, но пък ще ти изправят косата до тавана.
Може би обичаш някой друг да те води и да взема решения вместо теб (много хора са така), но в случая трябва ти да казваш кое как ще бъде. Ако на някого не му харесва това, стискате си ръцете и си казвате довиждане.
Относно това, че мислиш хората за тъпи овце и т.н. - променено възприятие; нищо, което да не е поправимо с малко усилие на волята.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Skinless » 25 Ное 2014, 10:36

Виждането ми за света се промени просто видях неговата гледна точка,аз всъщност си запазих моята. И много пъти съм го питала кой е ... но ясен отговор не ми даде... каза ми че след време ще се "срещнем" отново,но не го разбрах напълно...с него ли или с подобни на него и тогава съм щяла да разбера, но човешкото любопитство не може да чака и затова...всъщност това не е цялата история има още малко,но е без значение.
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот StealthMG » 27 Ное 2014, 02:51

Мммм, нещо не разбрах каква работа си имала с Хадес. Викането на подобни сили само с цел любопитство, както мисля сама си се убедила не е мн добра идея. А да сваляш всички защити си е още по лоша идея. Той ако поиска ще ти мине през защитите дори и да ги усилиш ма Макс ( говоря за Хадес). Ако мн държиш пак да го инвокираш (ако е бил той) пробвай с някоя инвокация на други богове на подземното царство от други пантеони. Нергал се сещам от шумерския, ако се разровиш ще откриеш и другите.
Всъщност за баланс пробвай да призовеш Персефона (Ерешкигал).
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот Skinless » 27 Ное 2014, 20:56

Не е само до любопитството...а Персефона тя не става.
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот StealthMG » 28 Ное 2014, 02:12

И ако не е от любопитство, тогава не остават мн възможности. И определено ми се ще и на мен да видя печата (дори и частичен да е). Определено ще даде отговори на доста въпроси, защото уви малко ме съмнява че точно Хадес или някой от приближените му е дошъл, по скоро ми намирисва на използване на случая от някой друг в същата или близка сфера.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот eXPerience » 29 Ное 2014, 12:46

Skinless написа:И много пъти съм го питала кой е ... но ясен отговор не ми даде... каза ми че след време ще се "срещнем" отново,но не го разбрах напълно


За тази работа има една много подходяща българска дума - "е*авка".
Всяко същество (щом може да комуникира с теб) е в състояние да ти даде конкретен и недвусмислен отговор - много по-точен, отколкото можем да ти дадем ние тук, защото заедно с предадените думи съществува и едно несловесно предаване на информация, предназначено за конкретния човек. Всъщност думите са интерпретация на ума. Фактически съществува само този несловесен канал. Била си прекалено пасивна (както вече казах) и затова си получила такива отговори. Ако се шашкаш от тях, храниш другото същество с твоята енергия (и това е целта му всъщност). И аз съм имал случай така да ме "налегне" друго същество и когато го попитах какво е, отговорът беше "Смъртта". Едва ли някога ще разбера какво е било.
Не трябва да вземаш подобни отговори прекалено на сериозно (всъщност изобщо не трябва). Изпуснала си момента. Ако можеш пак да призовеш съществото и бъдеш по-настоятелна, вероятно ще получиш отговор. (Или пък ако предоставиш печата тук.) Ако не, просто не допускай грешките си следващия път и това е. И все пак внимавай какво правиш. Не върши глупости, само и само да задоволиш любопитството си. Нали знаеш какво е направила Пандора заради своето любопитство...
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 11 Фев 2015, 19:34

Замисли се, дали най-напред не е било самовнушение. Аз също не вярвам, както ти писах в други постове, във външни сили, обаче трябва да се прави разлика между инвокация/превъплъщение/метаморфоза и обикновена медитация върху дадена същност/архетип, която предизвиква чисто психически състояния. При инвокации съм имал физически феномени(електричество, пукане по стените, шумове, които са ги чували и други участници), след това е имало синхроничности и прочие. Ако ли не, времето ще покаже, дали инвокацията е била истинска или не: а именно, останало ли е в теб нещо от есенцията на инвокираната същност и то да е перманентно.

Второ: за една действителна инвокация, се изисква много, ама много повече от това да легнеш и да си мислиш за даденото божество. Инвокацията изисква храм, изчистено място, постене, изчистване, както и нужните прогонвания и най-накрая: добре подготвени словоизлияния на тази инвокация. Церемониалият кръг има точно това значение да очертае личните ти граници и да ти напомня за тях, така че да предпази съзнанието от разцепление. Та тия работи следва да се спазват не ей така от церемониална префърцуненост, а защото имат своя жизненоважен смисъл. Аз също нямам условия за това и поради това рядко се занимавам с церемониална магия. Ако толкова ми трябва, бих наел квартира или хотелска стая, ако имам нужните пари и бих правил ежедневните изчиствания и кръгове на място. А след инвокацията, следва да се правят нужните церемониални прогонвания(прогонващ ритуал на пентаграма, хекзаграма и пр). Кроули има един ритуал, който се казва Congressus Cum Daimonae и служи за инвокиране на личния Даймон или личната божествена същност, която да те предпази от ей такива нежелани атаки. Прави това всичкото, отдай се на постене, ако работиш с Рейки и други подобни неща, чисти се и с тях и нещата ще отшумят. Не е много добра идея, ама понякога клин клин избива. Един нежелан бог може да бъде прогонен от друг, който му е враг. Кой е враг на Хадес? И Зевс и Прометей. Аз лично избирам втория - защото той е хем носител на магическото знание, хем на науката, рационализма и...точно атеизма. Светлината на неговата факла изпепелява всякакви богове. Пък и е приятел и създател на хората(заради което им е донесъл дара на Огъня).

Ако ли не- търси помощ от професионален маг. Аз затова си пазя връзките с учителите ми, ако нещо се обърка, да имам към кого да се обърна като се оплетат конците.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Молба за помощ

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта