Проблем със сърдечната чакра

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот Air » 23 Май 2015, 00:21

Здравейте!
Не съм писал във форума от около 6-7 години, а може и повече, но изглежда като дойде време за болежки, веднага се сещам да се върна.

Завършил съм художествено образование, и се занимавам с изкуство на свободна практика. След дипломирането ми през 2012 попаднах в творческа дупка, защото осъзнах, че стилът ми на рисуване по време на следването се диктува от егото ми. Изолирах проблема енергийно, и след 3 години недокосване до лист и молив, успях да го отделя от себе си. Проблемът, а не егото.
Чувството по време на това "отделяне" не го пожелавам на никой. Случвало ми се е да изпитвам мъка толкова силна, че я усещам физически, но нямам представа за какво ми е мъчно, нито нещо лошо се е случило. Сядам на леглото и плача без причина,просто за да се излее тая мъка.
Както и да е, този момент премина с цената на много усилия, и смятам, че си струваше.
От няколко дни насам обаче, усещам симптоми подобни на същото това отделяне, плюс някои неща които ме озадачават.
Симптомите са усещане за притискане в слънчевия сплит, светло-синя студена енергия, която тече по разклоняващи се като корени канали към ръцете, подсъзнателна тревога без нищо да се е случило и т.н.
Не бих се притеснявал, ако проблемът беше само вътрешен. Наясно съм, че симптомите от онази "операция" затихват постепенно, и от време навреме се връщат все по-слаби, докато съвсем изчезнат.
Но хората с които контактувам редовно, започнаха да нямат много-много време за общите ни дейности, повечето време имат проблеми или са навъсени, нервират се за малки неща, а когато се видим няма за какво да говорим, или комуникацията не тече свободно.
Не ми е ясно какво точно се случва, но нещо не е наред. Усещам го и незнам какво да направя.
Не ползвам защити, визуализации, ритуали и прочие неща. Дори не мога да вербализирам нещата с които се занимавам, защото не ги споделям с никой, а и те не са насочени към никой. Следвам законите на вселената така както я разбирам, а практиката си ползвам само за хвърляне на повече яснота върху някои въпроси, ако нещо ми убягва. След това се занимавам с проблема само на материално ниво, без непозволени средства. :)
По-горе споменатата "операция" беше единственото голямо нещо,което съм си позволил да направя. Целта ми беше да достигна по-дълбоко в себе си.
Може би съм сбъркал в нещо?
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот Air » 23 Май 2015, 07:27

Всъщност не става въпрос за сърдечната чакра, ами за слънчевия сплит. Моя грешка :)
Аватар
Air
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 28 Фев 2006, 20:21

Мнениеот eXPerience » 23 Май 2015, 21:08

Хората покрай теб не са се променили. Ти си този, който се е променил, и вече виждаш другите като такива, каквито са. Относно контактите и комуникацията с тези хора, имаш два варианта, от които да избираш за всяка конкретна ситуация. Единият е да продължиш по "сценария" в ситуацията, все едно наистина те интересува. Идеята е да го правиш толкова добре, че сам да си вярваш в това, което правиш. Другият вариант е изобщо да не участваш в дадената ситуация.
Когато се опитваш да пречиш на егото си по какъвто и да е начин, стават такива работи. Нищо не си объркал, просто егото ти се опитва да те върне там, където си бил.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Nyctea » 27 Май 2015, 20:56

Здравей Аir,
За мен корена на проблема лежи другаде. Не мисля, че симптомите, които описваш се дължат на неправилно извършена от теб "енергийна операция". Казваш, че си успял да изолираш и отстраниш енергийно проблема, но смятам, че това се е случило по-скоро във въображението ти.

Предполагам как ще прозвучи, но при описаните от теб симптоми, искрената ми препоръка е възможно най-скоро да направиш консултация с психиатър. Колкото по-скоро - по-добре, защото ако отлагаш проблемът става все по-трудно лечим. Надявам се да не приемеш това, като обида или опит за заяждане.

Относно заниманията ти - явно си по-сензитивен и лабилен, в същото време сам казваш, че не ползваш защити или прогонващи ритуали, но пък за сметка на това системно практикуваш неясно какво. Интересите ти са предимно абстрактни, а в същото време липсва някаква форма на заземяване. Е, напълно логично е при тази изходна постановка да се появят и проблеми.

Колкото до промяната в средата и в начинът, по които хората те приемат - обикновено това е един от най-сигурните показатели, за това, в каква посока се развива магическата практика. Очевидно и на теб самия плодовете на заниманията, не ти харесват. Съветът ми е да прекратиш поне за няколко месеца всякакви опити за окултни занимания и да се съсредоточиш върху ежедневните си задължения и грижата за физическото си тяло. Вместо да насочваш интереса си навътре и да човъркаш, опитай да се фокусираш повече върху външния свят и да участваш по-активно в случващото се около теб.
Аватар
Nyctea
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2015, 21:57


Назад към Молба за помощ

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 12 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 12 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта