Как е най-удачно да постъпя?

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот LadyMorgana » 18 Авг 2015, 10:28

Здравейте,бих искала да споделя един мой проблем и дилема и моля за съвет и евентуално съдействие.
Занимавам се с окултизъм от няколко години,въпреки,че ме привлича от съвсем малка. Чела съм известно количество донякъде качествена литература,общувала съм с много хора по-напреднали от мен,практикувала съм ритуали(някои са били,успешни други не,но не съм спирала дори за момент да уча и да се усъвършенствам до колкто мога.)
Преди години обаче, имах много тежък проблем свързан с лични отношения( Човек,който обичам и до ден днешен). Нямахме смелост да изясним чувствата си наживо и забърках ужасна каша в която замесих и братовчедка си. В един друг форум обаче съвсем случайно открих човек,който предложи помоща си,и то мека казано със светкавична бързина.
Не се усъмних в мотивите му,бях абсолютно заслепена. Предложи ми да направи ритуал с който да промени ситуацията,така,че двата да успеем да се изясним и да се съберем,по лични данни ми ''предсказа'',че човека ме обичал,но имал куп проблеми и бих изплашен,но мисли за мен постоянно...
Колебаех се,но приех да направя една част от ритуала.
Помощникът ми беше сатанист,но практикуваше и келтски и много други ритуали от всякакво естество,занимаваше се и с карти Таро и руни. Препоръчваше ми книги,съветваше ме относно енергии,ритуали...првърна се в нещо като наставник за мен,но категорично му отказах да приема каквото и да е поклонничество към Сатаната. Уважавах избора му,но въпреки заниманията си вярвах в Бог...
Уговорихме се на пълнолуние в 00.00 да направим ритуала,като моята част беше сравнително лесна. Но обстоятелствата направиха така,че изпуснах часа. По онова време бях започнала да комуникирам с едно момче,което стана мой приятел и същата вечер разговарях с него.
Казах на ''помощника си'',че съм изтървала часа,но той обясни,че нямало проблем.
Реших,че щом не съм потвърдила по телефона,че съм приключила моята част и той не е направил нищо. Не коментирахме въпроса след това.
Но след седмица най-неочаквано посред нощ момчето,което обичах ми писа и ми звъня няколко пъти. Донякъде се бях предала и смятах,че може би харесва братовчедка ми,която беше започнала да се влюбва с него и играеше някакви собствени игри зад гърба ми,но не можех да докажа. Обадих му се и поисках обяснение. Призна ми,че ме обича и винаги е било така,но не е имал смелост да ми заяви открито,понеже не е знаел и аз как ще реагирам,искаше да е част от живота ми и да бъде с мен. Каза ми,че вечерта е сънувал някакъв кошмар с две восъчни кукли,които се топят в огън и се е изплашил за мен,помислил,че съм в опасност.
Допуснах грешка и не повярвах на признанията в обич. После се опитах да оправя нещата но беше късно. Сега от близо три години е с братовчедка ми...
Осъзнах,че помощника ми явно е направил нещо и събитията станаха кошмарни...Момчето започна да проявява агресия повече от преди,промени се към по-лошо...
Страхувам се дори,че може би изпада в нервни кризи от това,което казва братовчедка ми,тя ми сподели,че според нея не я обичал...
И истината е,че тя много искала да са заедно и след моят отказ той се събрал с нея...
Сега дори след толкова време се боя ,че онази частична магия му влиае много зле,а аз нямам силата да я разваля. Често ходя и се моля за него,четат му Киприянова молитва,но не съм сигурна дали е достатъчно. Когато се събираме по общи купони проявява някаква загриженост и странно поведение към мен но и ненавист. Не съм го виждала от година,но преди няколко дни ме отблокира и дори предложил на братовчедка ми да им гостувам...
''Помощникът'' ми изчезна още преди години и сега дори да искам не мога да се свържа с него. Приеха ме в университета теология и той щом разбра все едно се изпари....
Отделно братовчедка ми лъже и излиза с други момчета зад гърба на този човек и ситуацията е неприятна.
Въпросът ми е засегнат ли е още от тази частична магия според вас и как бих могла да постъпя за да се развали и гнева му поне малко да спре? Опасявам се,че понякога посяга на братовчедка ми,той по принцип е тежък характер а от оттогава все едно е обладан от демон...
Човекът с който съм сега е колега от университета и е православен християнин, не одобрява окултизма и често се сърди дори ако направя някакъв положителен ритуал със свещи. Не ми забранява,но се дразни.
Отделно друг колега с който съм приятелка му сподели,че в миналото си е изучавал сатанизъм,занимавал се е с призоваване на демони и е използвал тъмните сили за не добри неща. Сега пазя тайната му и се чудя дали да не му кажа за онази история с помощника-сатанист,защото той би могъл да е наясно с онази магия и макар след толкова години да се опитам да помогна на голямата си любов?
Дори да е абсурдно все още е важен за мен и не мога да си простя да страда от страна на окултизма,братовчедка ми го лъже достатъчно...
Моля ви дайте ми адекватен съвет или поне насока редно ли е да се обърна към моят колега бивш сатанист въпреки,че вече съм си патила от друг такъв или да потърся друго решение? Не мога да призная,че се занимавам с окултизъм на Голямата си любов и че съм допуснала онази грешка. Ще ме намрази за цял живот,а аз не му мисля злото. Ако се случи нещо лошо с него няма да го преживея.
Аватар
LadyMorgana
 
Мнения: 9
Регистриран на: 23 Юни 2015, 11:03

Мнениеот eXPerience » 26 Авг 2015, 00:46

Изглежда, че магията е сработила.
Кажи на колегата ти, че си направила някаква магия в миналото и не знаеш как да я развалиш - да ти помогне. Той може би първоначално ще реагира негативно, но няма право да те съди, ако му кажеш само това, защото и той самият се е занимавал преди, а ако те съди, значи е лицемер. Такива хора не ти трябват.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27


Назад към Молба за помощ

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 57 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 57 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта