Сънна Парализа, странни неща...

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот vlado_jivkov » 18 Дек 2015, 03:19

Случва ми се за втори път, и започвам да се притеснявам доста, винаги се случва когато съм сам в къщи. Имах две такива преживявания, първото беше най лошо, но второто беше някак си напълно объркано...

Първото Преживяване...

Както си лежах в леглото, със глава към вратата на спалнята ми, и вратата на терасата ми зад нея... както си спах спокойно, изведнъж се почувствах тотално парализиран, започнах да дишам много тежко, можех да виждам абсолютно всичко, с изключение на какво става точно зад главата ми. Имах чувство че нещо или някой бърка в самият ми мозък, понеже можех да почувствам задната част на главата ми отворена... и после изведнъж се събуждам в тотален шок и целият облят в пот...

Второто преживяване...

Бях в много по добър контрол. Седях си на фотьола, и изведнъж се почувствах отново парализиран, видях силует на нещо странно от другата страна на вратата на стаята... да зяпа директно в мене, лицето ми беше деформирано, буквално приличаше на извънземно (знам колко странно звучи това, но казвам на такова приличаше), гледаше постоянно в мене, имах чувството че то ми причинява тази парализа... незнам какво беше, може да е било демон или нещо такова, но не приличаше изобщо на такова... плюс присъствието му не го чувствах като на демон а по скоро като нещо доста мистериозно... и тогава, нещо още по странно се случи, бял силно блещят силует влезе през вратата и минаваше през стаята и тогава се субудих пак обвит в пот, и тотален шок... пробвах се да заспа отново, но не можах, имах чувството че това е нещо сериозно и имам нужда от някаква специална помощ... още нещо, белият силует който видях да влиза в стаята, изобщо не се стремеше към мене, заобиколи напълно стаята и мина през нея, всякаш се стремеше да прогони нещо... или да стигне то това нещо, но пак не можах да видя какво е, понеже паднах на дивана в самият сън и не можах отново да видя какво става около терасната врата... всякаш всеки път това нещо се появява точно там...

Затова ви пиша драги другари...
Аватар
vlado_jivkov
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Авг 2008, 13:29
Местоположение: Варна

Мнениеот Lustre4108 » 23 Дек 2015, 20:31

Сънната парализа е нещо, което се случва на много хора и отдавна е научно изследвано. Аз също съм имал такова преживяване, беше отвратително. Започна насън и сънувах, че съм на борда на космически кораб и разни извънземни бъркат в мен и си правят експерименти. Само че, ненадейно се събудих и разбрах, че това е лъжа- нямаше извънземни, стаята беше празна. Имах някакви смътни усещания за някакво присъствие, което впоследствие избледня. Както и усещане за огромно животно, седящо върху корема ми. И парализата отмина. Това се повтори неколкократно(някъде в период от около половин до една година).

За мен тия ми преживявания останаха една доста неприятна мистерия дълги години след това. Нямаше кой да ме просвети какво става- опитах да споделя с невролози, те ми изтърсиха да пия повече витамини и да си почивам. Попитах един мой познат психиатър, който вярваше в паранормалното и окултното(рядко съчетание, нали!) но и той не беше наясно. Никъде нямаше достоверна, научна информация какво става и хората и до ден днешен се ужасяват от всичко това и изпадат в суеверни страхове, което влошава нещата още повече. Е, при мен суеверният елемент липсваше, но пък подозирах куп ужасни заболявания от мозъчен инсулт и тумор до шизофрения. Моя познат психиатър отхвърли последното, макар че и той беше изплашен от ставащото. И така до момента, когато видях доста писано по въпроса и се запознах и с други, които са го преживели. При повечето има усещане за извънземно присъствие.Други, които следват фолклорни традиции преживяват срещи с гоблини, караконджули и прочие.

Има две причини да се случват парализите - вътрешни и външни. Като външни фактори се сочат промени в геомагнитните полета. Като вътрешни- редица неврологични феномени и разстройства на съня. Появяват се по време на REM фазата. Ако те интересува повече, поствам тук линк към един научен рисърч по темата: Neuropsychiatry of the paranormal experience

Можеш да потърсиш и материали, които дискутират проучванията на Карл Юнг за психологическата и психосоматичната природа на преживяванията за извънземни- от архетипно-митологичните им основи, мине се през тяхната парапсихична природа(извънсетивни възприятия, синхроничности, феномени на материализация) и се стигне до психосоматиката(много го е вълнувала идеята за отвличанията и обяснява какво се крие зад това). Но ако трябва да обобщя за какво иде реч, тия преживявания показват, че езическите религии далеч не са умрели, просто са погребани в подсъзнанието и "спят", а отвреме навреме се разбуждат и стават разни шашави неща. Личните ми наблюдения, относно това, какви спиритуалистични/религиозни парадигми съдействат за такива преживявания, то това се случва основно на ню ейджъри, хипита, екзалтирани и суеверни християни(от евангелистки тип), кастанедианци, хаос магьосници и въобще- всякакви постмодернистични типове и по-рядко на такива, които са в някаква традиционна парадигма.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот estalion » 14 Яну 2016, 22:37

Владо, първият ти случай който описваш най- вероятно е било летач. Май че те най-често причиняват парализата. Забиват нещо като шип в една точка между плешките и те парализират. Няма никакъв смисъл да се ходи по психиатри и невролози. Само ще ви объркат. Следващият път когато усетиш парализата наблюдавай съществото което те е парализирало- какво ти прави точно, но без да се плашиш.
Аватар
estalion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 05 Яну 2016, 12:41

Мнениеот DarkMagicMaster » 20 Яну 2016, 23:03

Няма нищо страшно в това което ти се случва, мозъка губи комуникация със тялото, проблема идва в това че се намираш в полу сънно състояние и ти се премешват съня със будното състояние, така че ще си мислиш , че си в стаята и че си буден но на практика не си, колкото по се паникьосваш толкова по кофти ще става.. най-лесния начин е да се отпуснеш и да заспиш отново докато си в това състояние затвяряш очите и се опускаш дишаш спокойно и всичко ще отмине, иначе може дори да се затвори цикъл на мен ми се е случвало след това да имам и фълшиво събуждане около 15-20 пъти да се озовавам в стартова позиция, не се бори отпуснисне и всчко ще отмине, с времето ще сикнеш дори ще можеш да изплзваш тези състояния да и да ги превръщаш в осъзнати сънища... Много е важно как ще реагираш... Ще те посъветвам да не се филмираш излишно това което ти се случва е нормално въпроса е че подсъзнателно ще проектираш най-големите си страхове в такава ситуация поради ред причини, които не ми се обясняват, но можеш да прочетеш по въпроса има много изписани статии и проучвания...
буу....
Аватар
DarkMagicMaster
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 88
Регистриран на: 10 Юли 2007, 17:31

Мнениеот Sogodarius » 21 Яну 2016, 12:00

Това е състоянието преди или след астрална проекция.Плашещото обедвижване е реакция на тялото спрямо душата която напуска или се връща.
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Мнениеот eXPerience » 21 Яну 2016, 16:53

Жалко, че почти всички, включително и усилено занимаващи се с осъзнато сънуване, считат сънната "парализа" за едно неприятно, нежелано, паразитно състояние, когато то не е такова (всъщност единствената причина да е парализа е, че сънуваното тяло не е достатъчно развито). Една от причините да се придържам строго към един автор - Кастанеда, който дава сравнително подробни описания на ситуации, свързани с това състояние. Ако някой все пак се интересува от практическата магическа страна на въпроса - "Огънят отвътре" - мисля, че там се говори най-подробно и разбираемо. Ето и примерни цитати, където се споменава, защото това не винаги е съвсем очевидно:

След моментна пауза дон Хуан добави, че за да може човек да види пашкула на човека, той трябва да се взира в хората отзад, докато те се отдалечават от него. Няма смисъл да се взираш в хората лице в лице, защото предната страна на яйцеподобния човешки пашкул има един тънък защитен пласт, който ясновидците наричат „предната плоча". Това е един почти непроницаем, устойчив пласт, който ни предпазва през целия ни живот от натиска на една особена сила, която произлиза от самите излъчвания.
Дон Хуан ми каза още да не се учудвам, ако тялото ми се скове, сякаш е замръзнало; каза, че ще се чувствам като човек, който стои в средата на стая и гледа към улицата през прозореца, и че скоростта е от значение, тъй като хората щели да се движат много бързо покрай моя прозорец на виждане. После ми каза да се отпусна, да изключа вътрешния си диалог и да оставя събирателната си точка да се понесе под магията на вътрешния покой. Подкани ме да се шляпна леко, но здраво по дясната страна, между бедрената кост и подребрената кухина.
Направих това три пъти и дълбоко заспах. Това беше едно много особено състояние на сън. Тялото ми спеше, но аз напълно съзнавах всичко, което ставаше около мен. Чувах как дон Хуан ми говори и го разбирах, сякаш бях буден, но тялото си изобщо не можех да помръдна. Дон Хуан каза, че един мъж щял да мине покрай прозореца ми на виждане и че трябва да се опитам да го видя. Безуспешно се опитах да помръдна глава и тогава се появи една лъскава яйцеподобна форма. Тя беше сияйна. Замрях при тази гледка и преди да успея да се съвзема от изненадата си, тя бе изчезнала. Отмина, люлеейки се във въздуха.


Дон Хуан помоли Хенаро да ми покаже точното място, където са погребани старите ясновидци. Извърнах се, за да погледна Хенаро, и разбрах, че той седи до мен, отново дълбоко заспал. Но за мое най-голямо учудване той скочи, излая като куче и затича с все сила към мястото, което сочеше дон Хуан. Като стигна там, започна да го обикаля, идеално имитирайки малко кученце.
Представлението му ми се стори смешно. Дон Хуан се превиваше от смях.
- Хенаро ти показа нещо изключително - рече дон Хуан, след като Хенаро се бе върнал при нас и отново бе заспал. - Показа ти нещо свързано със събирателната точка и сънуването. Сега той сънува, но може да действа така, все едно че е напълно буден и чува всичко, което казваш. В това състояние той може да направи повече, отколкото, ако е буден.


Дон Хуан ме остави сам в стаята за около час. Исках да подредя мислите и чувствата си. Нямаше начин да го направя. Знаех-без никакво съмнение, че събирателната ми точка е в позиция, където разумът няма място, и въпреки това бях воден от разумен интерес. Дон Хуан бе казал, че технически погледнато, веднага щом събирателната точка се премести, ние заспиваме. Чудех се, например, дали ако някой случаен човек ме види сега, ще му изглеждам дълбоко заспал, също както Хенаро ми изглеждаше на мен.
Попитах дон Хуан за това веднага щом се върна.
- Ти си абсолютно заспал без да е необходимо да лягаш - отвърна той. - Ако те видят сега хора в нормално състояние на съзнанието, ще им изглеждаш малко замаян, дори пиян.
Той обясни, че по време на нормален сън преместването на събирателната точка е покрай единия от двата края на човешкия сноп. Такива премествания винаги са придружени от сън. Преместванията, които са предизвикани умишлено, се извършват около средата на човешкия сноп и не са придружени от сън, макар че сънувачът спи.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Phoebe » 26 Яну 2016, 12:34

vlado_jivkov написа:Второто преживяване...

Бях в много по добър контрол. Седях си на фотьола, и изведнъж се почувствах отново парализиран, видях силует на нещо странно от другата страна на вратата на стаята... да зяпа директно в мене, лицето ми беше деформирано, буквално приличаше на извънземно (знам колко странно звучи това, но казвам на такова приличаше), гледаше постоянно в мене, имах чувството че то ми причинява тази парализа... незнам какво беше, може да е било демон или нещо такова, но не приличаше изобщо на такова... плюс присъствието му не го чувствах като на демон а по скоро като нещо доста мистериозно... и тогава, нещо още по странно се случи, бял силно блещят силует влезе през вратата и минаваше през стаята и тогава се субудих пак обвит в пот, и тотален шок... пробвах се да заспа отново, но не можах, имах чувството че това е нещо сериозно и имам нужда от някаква специална помощ... още нещо, белият силует който видях да влиза в стаята, изобщо не се стремеше към мене, заобиколи напълно стаята и мина през нея, всякаш се стремеше да прогони нещо... или да стигне то това нещо, но пак не можах да видя какво е, понеже паднах на дивана в самият сън и не можах отново да видя какво става около терасната врата... всякаш всеки път това нещо се появява точно там...



Има един лаф,че ако нещо прилича на крава и мучи като крава ,то най-вероятно е крава icon_angel :wink:
Подозирам точно какво ти се е случило,поради пъстър(не винаги в розови краски)личен опит.....повярвай ми,има доста по-страшни неща от това твоето :) Менталното ти тяло на впечатлението няма опит в разпознаването на такива преживявания и реагира като предава това състояние като биохимичен шок към отразяващия етер .Просто казано,всеки човек прави ОИТ ,независимо дали го осъзнава или не.Това ,че ти и го помниш добре,означава ,че имаш някакви медиумни способности.Това,че преживяването е било толкова цветисто ,означава че ссъществото е било доста силно.Чисто и просто си попаднал по средата на нечия гонка и си направил спонтанен ОИТ,за да видиш каква е хавата,но си се /са те вцепенил/и..
За съжаление,докато сериозната наука в лицето на физиката ( квантова физика ,струнната теория..) и математическия анализ не се слее с окултизма,никога няма да имаме солидна теория за т.нар. "ОИТ" или каквото ида е било друго..и ще си говорим с понятия от приказките ..Има и учени като Сергей Доронин,които открехват вратата,доколкото им позволяват олигарсите,плащащи им заплатите и научните изследвания ха-ха..
И на теб препоръчвам Психическа самозащита на Форчън.
13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32

Мнениеот vlado_jivkov » 09 Фев 2016, 21:46

Мерси за всички отговори, оценявам ги. Погледнах от всяка една ваша гледа точка и разбирам. Просто преживяването беше доста стресиращо и просто ми се искаше, да разуча да не е нещо свръхестественно, при положение че аз не използвам, каквито и да било магически неща, да интересувал съм се, но никога не съм практикувал, освен неща който тука се вземат за странни. Но пък за сметка на това, това което аз практикувах си показа действие и се разви до някаква степен. За сега смятам са някой отговори по истинни, поне така ги чувствам... първо искам да уведомя хората който си мислят, че съм се филмирал или че е просто научно последствие, което се е случвало на много хора. Аз не твърдя, че не се е случвало на доста хора, но все още мога да правя разлика между нещо нормално и нещо свръхестественно. Преди също ми се е случвало подобно нещо, но то беше на астрално ниво, без никаква тренировка или нещо, очевидно духът ми се е витаел някъде, и след това имах още едно подобно преживяване, но то беше по скоро като предказващ сън, но не твърдя че съм медиум или нещо подобно. Просто усещам всичко така да се каже... искам да впиша тука точка където науката и свръхестественното се е сляла, не знам дали това ще е проблем да го кажа тука, но свръх чувствителен човек, или още така наричан Емпат. Като такъв се калсифицирам аз, и затова смятам че мога да правя разлика между нормално и свръхестественно, но определено не съм експерт.

Мерси за всички отговори, и се чувствайте спокойни да ми пращате съобщение ако ви интересува нещо друго. :)
Аватар
vlado_jivkov
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Авг 2008, 13:29
Местоположение: Варна


Назад към Молба за помощ

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 21 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 21 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта