Кръстът-Знака на знаците

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Мнениеот Arhimikus » 08 Яну 2006, 12:15

Браво за информацията и на двмата.
Обаче моята гледна точка по въпроса за анкх-а е малко по-различна. Не знам колко е правилна и колко не е, но си я харесвам, защотот си е моя :) Съгласен съм с Ариеца, за това, което е написал. На много места го пише същото.
А от друга страна, слециално кръстът на мира, и диагоналния кръст не ви ли приличат на някои руни? :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот FireSun's Viking » 14 Мар 2006, 08:47

Браво!!!!!!!! drunk
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот AZA » 14 Мар 2006, 22:59

Arhimikus написа:А от друга страна, слециално кръстът на мира, и диагоналния кръст не ви ли приличат на някои руни? :)

Кръста на мира си е чиста обърната Скандинавска руна ;) .. интересното е , че същата руна в правилно положение , се използва за защита .. тогава обърната би трябвало да е за ...
А диагоналния кръст пък си е чисто Х , което пак си е Скандинавска руна ;)
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Wanda » 19 Юли 2006, 13:59

kleopatra_89 написа:Преди всичко обаче — това е символ на Христос, Неговото разпятие и слава, и по този начин — символ на християнската вяра и Църквата. Именно като такъв символ кръстът е получил най-голямо разпространение — в най-различни познати и непознати форми, с различен произход и приложение. female icon_farao


Не съм си правил труда да чета темата само заради това исказване... За мен Християнския Кръст не може да е свещен, защото на него е бил разпънат Христос и много други невинни хора. И все-пак те са умряли на кръста... А Християните го Боготворят... violent1
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Предишна

Назад към Окултни Статии

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта