"Blоod Magic, Secrets of Thaumaturgy"...

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Назад към Окултни Статии

Мнениеот EXARP » 26 Дек 2005, 17:25

Скоро попаднах на една книга -
"Blоod Magic, Secrets of Thaumaturgy"

Искам да попитам за мнението на тези които я имат, а за тези които я нямат и представлява интерес съм я качил в интернет и съм сложил линк долу.

http://www.wall.synchronbg.com/images/BMST.pdf
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот EXARP » 26 Дек 2005, 17:28

Само да добавя че размерът и е малко голям...към 50МБ, защото има много илюстрации... :wink:
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Wizard » 26 Дек 2005, 17:35

Това е идея, ако имате и други такива предложения и искате да ги споделите с всички нас, да давате линковете към тях, а пък ние от MagicGateBg ще ги слагаме в нашата окултна библиотека, ако разбира се книгата си заслужава и евентуално я нямаме на сървара ни :wink:
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот megalodon » 29 Дек 2005, 15:22

EXARP, Марбас от болести да те пази, Михаел със защита да те дари, смелостта на Фалег да получиш!
Аватар
megalodon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Авг 2005, 07:16
Местоположение: NORAD

Мнениеот EXARP » 29 Дек 2005, 16:18

megalodon, на какво се дължи това пожелание...нещо да кажеш по въпроса за тази книга. Все пак се образовам и аз а това дето е написано вътре (не сам я прочел цялата) ми е доста непозната материя. :roll: :roll: :roll:
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Shadow Mage » 29 Дек 2005, 21:30

Хахахаха :)
Има интересно инфо в нея, ама ако ми кажеш и от къде да я дръпна тая игра мн ще се радвам :) :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот megalodon » 30 Дек 2005, 09:24

EXARP написа:megalodon, на какво се дължи това пожелание...нещо да кажеш по въпроса за тази книга. Все пак се образовам и аз а това дето е написано вътре (не сам я прочел цялата) ми е доста непозната материя. :roll: :roll: :roll:


Айде, айде, няма нужда от ролване на очи.
Щях да кажа мерси за линка, ама си казах:
"Айде, да се правя на умен малко" и измислих това.
Аватар
megalodon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Авг 2005, 07:16
Местоположение: NORAD

Мнениеот EXARP » 02 Яну 2006, 18:38

ахм...така било значи, на мен щото ми прозвуча за съвсем друго.
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот megalodon » 02 Яну 2006, 19:57

EXARP написа:ахм...така било значи, на мен щото ми прозвуча за съвсем друго.


За какво??? :roll: :roll: :roll:
Аватар
megalodon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Авг 2005, 07:16
Местоположение: NORAD

Мнениеот EXARP » 03 Яну 2006, 10:43

megalodon няма значение :)
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот megalodon » 04 Яну 2006, 08:05

EXARP написа:megalodon няма значение :)


EXARP, има значение.
Между другото, PhpBB кода има и "Лични Съобщения" така, че май е по - добре да прехвълим този разговор на Private Area.Ok?
Аватар
megalodon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Авг 2005, 07:16
Местоположение: NORAD

Мнениеот ChaoS » 19 Фев 2006, 09:39

Чак сега успях да отворя файла. ((да, знам, нета ми е бъгав...))
Играта, от която е взета тази книжка е настолно РПГ. С малко търсене можеш да намериш всички книги с правила и описания в интернет, но предупреждавам, че това са НАД 1000 страници (един приятел ме навива да я играем идните месеци, но ме навива от преди тази тема да е постната, а още не успяваме да съберем други сериозни играчи освен нас двамата)

Но ако ви е харесала- намерете си кланбука на Малкавците- ще видите на какво му се вика хаос... =Р
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот jYnKie » 19 Фев 2006, 17:07

Wizard написа:Това е идея, ако имате и други такива предложения и искате да ги споделите с всички нас, да давате линковете към тях, а пък ние от MagicGateBg ще ги слагаме в нашата окултна библиотека, ако разбира се книгата си заслужава и евентуално я нямаме на сървара ни :wink:


Така...нека за момент си представим, че линковете примерно са сложени за членове на inchaos примерно и някакси човека който ги е предоставил (в случая аз) не му се иска да се появяват във ВАШАТА (акцентирам върху думата) библиотека? И к'во е изобщо т'ва вашата? Да не си му срал (с извинение и не толкова) на Хайн (примерно) в купичката, че да твърдиш, че тва е твоята библиотека, или пък си му откупил случайно авторските права? Вий ми давайте, аз шъ вземам пък на всичкото отгоре ще имам наглостта да твърдя, че е мое, приноса няма да е мой разбира се, но аз по default страдам от мегаломанщина. Пък после сочиш с пръст хората и викаш "Ти ми открадна вуду-то"... Нямам думи за подобна човешка наглост. Мога да посоча пример във вашия форум за дословно цитиран материал, който съм написала лично и постерката не си е направила труда да ми перефразира даже изказа. Давам ви два линка- единия е във ВАШИЯ форум, а другия е към мястото, за което го написах. Обърнете внимание на поста с графиките в следната тема
Ето и материала в цялостта му тук:погледнете секцията Гадаене- Хиромантия. И въпреки тъпата ситуация не се появи тема от сорта на Копи+пейст=Мортимус...
Колкото до книгата- ChaoS, че к'во като е базирана върху рпг? Все едно не може да се извлече идея или да импровизираш в дадена насока. Магия може да се прави от всичко стига да имаш интелекта, възможностите и желанието да го направиш. В случая ироничния ти пост е по-скоро гавра със самия тебе, тъй като подсказва на по-освободените мозъци от твоя, че имаш нужда от ясно формулирана последователност, за да вършиш каквото и да било. Не всички идейни книги носят печат Окултен материал и не всички Окултни книги сами по себе си са идейни.
Аватар
jYnKie
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2006, 15:40

Мнениеот EXARP » 19 Фев 2006, 18:28

jYnX, добре дошла в форума :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
По въпроса за това с хиромантията...просто NO COMMENT
Малко припряно приемаш нещата, все пак кфо ти пука.
А за книгата, незнам оня път дали си я дръпнала, все пак в архива ми цари хаос, но може и да ти е попаднала, дано извлечеш нещо интересно. :wink:
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Wizard » 19 Фев 2006, 20:51

EXARP написа:jYnX, добре дошла в форума :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
По въпроса за това с хиромантията...просто NO COMMENT
Малко припряно приемаш нещата, все пак кфо ти пука.
А за книгата, незнам оня път дали си я дръпнала, все пак в архива ми цари хаос, но може и да ти е попаднала, дано извлечеш нещо интересно. :wink:


Виж EXARP, тук този пост определено е насоче към МЕН, а не толкова по темата за: "Blоod Magic, Secrets of Thaumaturgy"...
Въпросния материал за Хиромантията не е публикуван в Библиотеката на MagicGateBg!!! Материалите в Библиотеката се публикуват само от екипа на MagicGateBg! А самата Библиотека се ползва само от регистрирани потребите ли на MagicGateBg.

Няма да се впускам в пордобности - Библиотеката на MagicGateBg я наричаме НАША, защото всички книги (в pdf. файлове) се намират на нашия сървър и се теглят от нашия домейн!, както може да се забележи. Това сме го направили в името на ВАС - потребителите, за можете винаги, по всяко време да знаете, че има едно място MagicGateBg, на което винаги да можете да си намерите литературата, която ви интересува! Разбира се непрекъснато ще се стремим да обновяваме и да подобряваме качеството (до колкото ни е възможно) на предлаганите услуги, в нашия сайт.
Относно въпросната препратка към Огледалния форум на MagicGateBg - сайта за хаос магия - нямам думи... Не е нужно да се правите на толкова хрисими хора, ФОРУМА ВИ Е ИЗЦЯЛО структуриран както този на MagicGateBg - видно за всеки кой от къде копира... но това вече не ме касае, правете каквото искате във форума си, просто не се опитвайте да си "изписвате вежди" на наш гръб - няма да стане!

Последните няколко поста, които не бяха по темата ще бъдата изтрити до няколко дни!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот ChaoS » 19 Фев 2006, 22:33

Само едно нещо към Джинки.

Виж сега, аз да съм казал, че е лошо, че е от игра? Сенчестия маг попита откъде да намери играта, а аз се сетих и да поразясня малко по въпроса.
М/у другото, излезе и компютърна игра базирана на настолната.

И след това- КЪДЕ ВИДЯ ИРОНИЯ? Препрочетох си поста поне пет пъти и пак не виждам да съм иронизирал каквото и да било!
Защо не се хванеш и не намериш Малкавския Кланбук? ((Clanbook Malkavian))
И ще видиш, че всъщност дори и с това не иронизирам.
Там са дадени УДИВИТЕЛНО верни неща, размишления и насоки за това как да насочиш съзнанието си и да го реконструираш.

Такаче само ще сумирам:"Мисли преди да говориш". Защото ставаш за смях повече и от мене самия. А аз често играя ролята на нескопосан шут. icon_eusa_dance
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Endival » 25 Мар 2008, 22:25

а от каде мога да я изтегля моля кажете
Аватар
Endival
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Мар 2008, 11:41


Назад към Окултни Статии

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта