зодиакален вампиризъм

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Мнениеот alana_lire » 05 Авг 2008, 13:52

Склонността към енерговампиризъм може да се определи с помощта на персоналния хороскоп. За различните зодиакални знаци съществуват различни методи на вампиризъм. Общо за всички е едно: вампирът избира жертвата и по някакъв начин я довежда до силна възбуда. Последвалият взрив от емоции се превръща в източник на енергия за паразита.

С какво се отличават методите на различните енерговампири?

За Близнаците е характерна "работата" в обществения транспорт. Набелязвайки си жертвата, енергийният вампир, роден под този зодиакален знак, започва да я блъска, настъпва я по краката - изобщо дразни я по всякакъв начин. Възникналата в резултат това разправия дава на вампира прекрасна възможност да се насити с чужда енергия.

Приблизително по същия начин действа и Овенът. За него е удоволствие да докара жертвата си до лудост. Най-главното за Овена обаче е физическият контакт.

Девата дразни хората с клюки и особено с претенции: постоянните забележките по повод "неправилно" поведение в дадена ситуация, заради прегарялото месо или безсолната супа водят до скандал и изблик на енергия от страна на потърпевшия. Освен това в характера на Девата е залегнала дребнавостта.

Стрелецът залага на педантичността. Така че, ако ваш познат или позната постоянно ви "пили" за закъснения или неправилно формулирана фраза, знайте, че си имате работа с енергиен вампир. Особено наслаждение доставя на Стрелеца издевателството над хората с поучения и четене на морал.

Лъвовете се стремят да потиснат жертвите си с авторитет. Те обикновено стават лидери в компаниите и подчинявайки останалите, се наслаждават на безпрепятствено потребление на тяхната енергия.

Козирозите също се превръщат в лидери в колектива, но те, за разлика от Лъвовете, се сдобиват с енергия за сметка на някаква отрицателна постъпка, която се превръща в източник на "храна".

Везните са знак на равновесието. И вампирите, родени под този знак, полагат видими усилия, за да помирят враговете. Но истинското помирение за тях не е цел, тъй като дава отрицателен резултат на усилията им. В действителност в своите "миротворчески" увещания те намират удобен момент, когато могат да вмъкнат "безобидна" фраза, която само задълбочава враждата. А допълнителното озлобление на донорите е великолепен източник на енергия.

Раците паразитират върху членовете на собственото си семейство. Извън дома те могат да бъдат душата на компанията, но за роднините си са истински тирани.

Най-изтънчените енергийни вампири са Скорпионите (неслучайно и името на зодиакалния им знак е така противно). С постоянни оплаквания и упреци Скорпионът предизвиква в жертвата си чувство за вина и, възползвайки се от това, изсмуква жизнените й сили. За такива вампири са характерни и мазохистичните наклонности. Не познавайки граници в търсенето на подходяща жертва, Скорпионът започва да "изяжда" сам себе си.

Но все пак не бива да подозираме във вампиризъм всекиго и всички. Реални вампири са от 3 до 5 процента от хората, а техни жертви стават 57 процента. Така че животът не е толкова страшен, както изглежда на пръв поглед.
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот ZefaS » 05 Авг 2008, 17:18

Ами телецът и водолеят?
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот alana_lire » 05 Авг 2008, 17:55

хммм,явно не сте вампири!
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот avanabil » 05 Авг 2008, 18:25

alana_lire написа:хммм,явно не сте вампири!


Трудно е за вярване! Според мен тази информация дава само най-общите очертания по въпроса с енергийния вампиризъм. Между хората винаги се създават връзки, които ги поставят последователно или едновременно в ролите на "вампири" и "жертви".
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот alana_lire » 05 Авг 2008, 18:55

ммм да, вярно,просто не е описано обстойно..а и това е все пак кратка информация за зодиакалния вампиризъм...
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот ZefaS » 06 Авг 2008, 18:00

хммм,явно не сте вампири!

Че аз не съм и телец и водолей icon_toothy За лъвовете съм 10000000% съгласен!
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот alana_lire » 06 Авг 2008, 18:43

бравооо!!!
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот BeFree » 07 Яну 2009, 22:58

За скорпиона винаги всичко познава :) просто мега негативни сме си и това си е :D явно не съм намерил жертва и почнах да се само изяждам деам.Ако ти се намира още информация подава :) има хора които попиват :) и мерси за по горе даже и тя стига
Аватар
BeFree
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Юни 2007, 19:49

Мнениеот sanguinary » 08 Яну 2009, 02:49

При водните знаци е по-присъща хватка - самосъжалението. Само изключвам риби (естествено :roll: )... е, не всички :)
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Cath » 08 Яну 2009, 14:51

съвсем не съм съгласна за Скорпионите, че сме били негативни -

"С постоянни оплаквания и упреци Скорпионът предизвиква в жертвата си чувство за вина"

глупости! има къде, къде по-изтънчени начини да "изсмукваш жизнените сили" на другите! горното е доста хамалско...

за самосъжалението съм склонна да се съглася, само че за мен то е характерно за всички хора, независимо от зодията.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Macabre » 08 Яну 2009, 15:32

Аз съм лъв, верно обичам вниманието и обичам да подчинявам хората на волята си но всичко това става несъзнателно, приятеля ми отдавна е казал че според него съм енергиен вампир защото много го изтощавам и има чувството че смуча от енергията му (не говоря за секса). Макар че и той е овен и неведнъж ме е докарвал до лудост и земам да си мисля че и той се храни от моята негативна енергия а аз от неговата позитивна....направо сме си един за друг :D
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот sanguinary » 09 Яну 2009, 04:32

Macabre написа:земам да си мисля че и той се храни от моята негативна енергия а аз от неговата позитивна....направо сме си един за друг :D

Аз пък земам да му "завиждам" на този твой приятел овен. Дано по-рядко да разсъждаваш на глас, защото наистина ще го тикнат в лудница, заедно с всичките му енергии и биотокове :mrgreen:
Май наистина на женските лъвове ви е такава тактиката :mrgreen:
Тотална дезориентация на противника, след което, докато се ориентира, вече е късно icon_eusa_clap
Това звучи повече като тероризъм, а не като вампиризъм :mrgreen:
Кат, недей така! Самосъжалението ли е основното, което си забелязала, като преобладаваща тактика у всичките си досегашни познати и изобщо хората?!?! Ако е така, значи това или е много вървежно при теб или да ти имам обкръжението и на тебе :mrgreen:
Леле... сега ще летят токчета ми се струва :roll:
От друга страна, в този момент малко си проличава моята хватка, ако може така да се нарече. :roll: Макар че не е с цел вампиризъм. icon_occasion Е... до момента, в който не се върже някой :wink:
А пък самият термин "зодиакален вампиризъм" ми звучи малко като "астрален фетишизъм".
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот puntina » 09 Яну 2009, 06:41

Сега ... козирози и скорпиони.
Майка ми е скорпион и е именно по-горе описаната личност,но ако приемем ,че аз и тя сме енергийни вампири,защото именно когато тя започне да ме дразни и мрънка,аз й отвръщам с ужасна постъпка,която понякога я разтройва,но всъщност без да осъзнае преди това тя ме е докарала извън релси и едва ли не си го е изпросила. Козирозите са шефове,в това няма съмнение,но те са гадни шефове,въпреки че и аз съм козирог. Когато има двамата велики козирози на едно място или те са в много добър консенсус или не се понасят и се борят за власт,а ако има скорпион или дева,борбата е невероятна,точно както се получава при нас. Пък и жени ли са... мале,мале,дето се вика "Опази ни" ...
Та съдейки по това,което си постнала по-горе половината зодии сме енергийни вампири. Според мен това опира и до характера на зодията или на самият човек. Все пак в една друга тема беше ясно написано :"Всеки човек е индивидуалист." и все пак има си разлика от хора до хора.
Както бях чела неотдавна,две деца може да се родят в един и същи ден,да имат един и същи час на раждане,една и съща подретба на планетите,но попадайки в различна среда могат да бъдат коренно различни. Примерно едното да е идеален управител,а другото идеален крадец... Та според мен всичко си е според зависи.

А и имам един въпрос как се разбира дали си енергиен вампир според деня ,в който си роден? Всъщност вампиризма ми е крайно непознат,но ми е интересно...
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот sanguinary » 09 Яну 2009, 07:36

Всъщност, Пунтина, идеята на това, което... някъде си прочела е, че и средата им е една и съща, както и датата и т.н. и пак, като индивиди са тотално различни, освен на външност.
А този трик с вампиризма... нещо не ми харесва. Ако някой е ...както го наричате, енергиен вампир, то тогава защо действа на едни, а на други не? Според мен, по-скоро има хора и зодии, които са по-податливи на изтощение. Енергийните вампири, винаги съм ги смятал, не толкова за хора, които чрез дадено действие ни тормозят, колкото за хора, които с присъствието си напрягат обстановката, без да правят нищо особено. Дето казваше една колежка "само като ме погледне".
По същият начин, съм чувал,че някои действат зареждащо, позитивно... разтоварващо, но и тогава, надали зодията е от значение. :wink:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Cath » 09 Яну 2009, 09:57

Еее, разгеле нещо умно! говоря за мнението над мен! браво, Кръвожадни, няма да летят токчета!

колкото до самосъжалението говоря за фрази от типа на "защо все на мен", което е характерно за всички (огледай се), а не за самосъжаление сякаш извадено от роман на По.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот sanguinary » 09 Яну 2009, 23:54

Повечето, без проблемите си, биха се самоубили. Няма да има за какво да разговарят, няма с какво да се представят пред останалият свят.
Проблемите на човек са сякаш неговата визитна картичка.
Ако това е масовият вампиризъм, който по-горе спомена, под кодовото име "самосъжаление", има голяма опасност да се съглася :wink:
И ако е така, то аз съм имунизиран напълно, с доживотна гаранция icon_toothy
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Cath » 01 Мар 2009, 14:38

да, Кръвожадни, това имах предвид. но не съм на мнение, че можеш да избегнеш това - все в някой момент ще имаш за какво да се "самосъжаляваш" и свои проблеми, с които да тровиш другите. няма нищо лошо в това - просто границата не трябва да бъде преминавана. в смисъл - хора сме, хубаво е да си помагаме, в крайна сметка. :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот sanguinary » 06 Мар 2009, 21:13

Cath написа: все в някой момент ще имаш за какво да се "самосъжаляваш" и свои проблеми, с които да тровиш другите. няма нищо лошо в това . :)

Всичко е възможно. :wink: Казват, че след тежък удар по главата, някои хора проговарят чужди езици или стават мохамедани :mrgreen:

Cath написа: хора сме, хубаво е да си помагаме, в крайна сметка

Това за помагането е деликатна тема. Трудно би могла и ти самата да кажеш категорично кога и при какви обстоятелства би била удачна намесата ти. И ти, както всички ни си устроена да даваш, когато ти бъде поискано или след като си предложила. Както обаче вече установихме и предполагам си съгласна - самосъжалението не е аларма "хелп ми" и често, мислейки че помагаме накому, всъщност му пречим. От друга страна - хората, които имат реална нужда от помощ, рядко осъзнават това, а тези, които са го осъзнали, стискат зъби и когато стане неудържимо положението, проплакват, но вече е твърде късно.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Cath » 07 Мар 2009, 13:45

Смятам, че прекалено много се отдалечихме от темата за зодиакалния вампиризъм, и нашите психилогически съждения, колкото и интересни да са, не са адекватни точно тук.

Иначе, както в повечето случаи, съм склонна да се съглася с теб.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот sanguinary » 08 Мар 2009, 23:55

Напротив! Аз пък намирам темата за близка, до всяка една от останалите, защото обикновено винаги става дума за помощ или за някакъв вид вмешателство, в каквото и да било. Ако искат, нека някой, който се занимава с форума да я премести. А относно зодиакалният вампиризъм... не съм сигурен, че има какво да се допълва, но в случай, че някой не мисли по този начин, винаги може да сподели това :wink:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Следваща

Назад към Окултни Статии

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта