Ад на земята2

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Мнениеот ZefaS » 09 Авг 2008, 10:05

Незнам защо темата е заключена. Имам мнение по темата което не е спам, за това отварям нова тема със същото заглавие. Така...
Всички сме чували за Данте и неговия "Ад". Незнам как е във библията, но в неговата книга е по следния начин- минава са през много дълга пещера, след това се слиза по спираловидно стълбище, което прави 21 кръга. Така. Данте е роден във Флоренция. Близо до Флоренция е открита бая дълбока пещера (не помня колко км дълга). До 3ти км влиза светлина, след това има водна завеса, заради която нататък е абсолютен мрак. в края на пещерата има огромна яма и в нея се слиза по естесвено създадено стълбище (не разбирайте идеални стълби). Стълбището прави 21 кръга. По нататък незнам какво има. Разбира се това може да е съвпадение. Властите са запущили пещерата точно при водната завеса.
От тук нататък в поста ми изказвам моите предположения. Така. Възможно е решетката да е ръждясала. Все пак денонощно я облива вода в продължение на много години. Така. Има много пещери по нащата планета но защо точно тази е запушена? За да не влиза никой, или за да не излиза никой...
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Black » 09 Авг 2008, 14:00

Честно казано ако там е Ада и съответно митичните му обитатели(демони,сатани и т.н.) едва ли ще ги спре една решетка ако решат да излязат.Не мисля ,че има Ад,не и както е представен в библията,не и в нашето измерение.
Аватар
Black
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Мар 2008, 16:20

Мнениеот alana_lire » 09 Авг 2008, 14:15

и двете - да не влиза или излиза никой!!!
добре де ,защо я заключиха темата ми?????
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот _wicca_witch_ » 10 Авг 2008, 00:49

може наистина да е портал от Ада към земята.Чудя се защо като знаят или предполагат ,че там е Ада не затворят тази пещера.Защо не зазидат входовете който знаят и не я засипят с нещо..не знам...Или ги е страх да не излезе нещо огромно от там и да ги убие confused2 confused2.Може пък там да има нов вид същества,или хора.като гледам май не се знае какво има в дъното на пещерата Druido
I'm a venom...
Аватар
_wicca_witch_
 
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Юли 2008, 19:52

Мнениеот ZefaS » 10 Авг 2008, 07:48

може наистина да е портал от Ада към земята

Не портал. Същото измерение и същото време. Поне така е в книгата му, а доколкото се знае за пещерата абсолютно всичко съвпада. Какво има след края на стълбището в пещерата не е известно.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот alana_lire » 10 Авг 2008, 08:27

отдавна се говори че на нашата земя има много паралелни светове,които съжителстват заедно......и в даден момент ,в дадена точка те се пресичат и така ставаме свидетели на невидимото до този момент....
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Jiv » 11 Авг 2008, 16:18

ние в наща държава вече си имаме подобни пещери запушени за тях ми е доста по интересно да науча повече ... визирам царичина ако някой може да предложи инф. нека го бистрим малко и него
....
Аватар
Jiv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Юни 2008, 16:46

Мнениеот alana_lire » 11 Авг 2008, 16:35

я виж тук ....разрови се и прочети
http://www.magicgatebg.com/MG/component ... /Itemid,8/Web Page Name
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот soul_keeper » 11 Авг 2008, 17:05

линкът води до началната страница на MG
EyEs OnLy
Аватар
soul_keeper
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Юни 2008, 12:02

Мнениеот alana_lire » 11 Авг 2008, 17:08

уфффф....сори...
за повече инфо виж в другата тема за Ада дето е заключена бог знае защо........
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот tentadora » 11 Авг 2008, 19:15

За тази пещера във Флоренция да си представим, че е проход към ада колко ли неща са излезнали през нея преди да я намерят и не е ли по вероятно да са слойили решетка за да не се нарани някой влизайки в нея.
Аватар
tentadora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 04 Авг 2008, 14:56

Мнениеот alana_lire » 12 Авг 2008, 08:06

може,всички догатки са верни до доказване на противното
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Alucard » 12 Авг 2008, 08:17

Мда но само да предполагаме и да изказваме военна мисъл а тоест да се чешем дето не ни сърби и да кимаме умно, няма да стане. Всяка статия по нещо винаги може да бъде подправена, пример случаят в Царичина това което е по бг сайтовете е в размер от 9 страници, успях да се докопам до полу оригинал и беше в размер от 50 страници на английски разбира се.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот alana_lire » 12 Авг 2008, 08:45

истината е винаги някъде там...обвита в куп лъжи и фалшиви догадки...единственият изход е сами да отидем и да си проверим теориите..
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Alucard » 12 Авг 2008, 13:25

Не всички пещери са запушени при нас, мисля че само обявените за туризъм са запушени, за да се взимат пари. В областа на В. Търново има две пещери които не са запушени и аз съм влизал в тях, Също и Еменската пещера не е запушена но тя е била военна база и в края и има джоб с вода и трудно се минава. Имам и бледни спомени за още една пещера, която май я зазидаха или нещо подобно.
Аватар
Alucard
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 62
Регистриран на: 10 Дек 2007, 20:20
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот alana_lire » 12 Авг 2008, 14:29

някои пещери са запечатани чисто и просто поради факта че са опасни-недоизучени,срутващи се често,нонайчвече е че са недоизучени....просто не е безопасно
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Dorian. » 20 Авг 2008, 20:54

да има ад под нас не ми се вярва щото ако има некой гладен от долу ще идва горе :):) шегичка еми вижте ако ада е под нас какво ще е земното ядро пък може да е в паралелен свят и точно до там да водят тези портали така смятам аз.
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот alana_lire » 21 Авг 2008, 14:19

това за паралелните светове и айнщайн го е доказал,че е напълно възможно да ги има!
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот Dorian. » 21 Авг 2008, 14:43

вие бихте могли да претендирате, че нещо съществува, само въз основа на това, че никой не може да докаже, че не съществува но точно за това става въпрос в целия сайт ;)
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот witch_88 » 13 Ное 2008, 13:07

ето нещо в българия аз сам ходила там и беше удивително:
Неповторимо е усещането, когато навлезеш в Триградското ждрело. Тесният път, който на пръв поглед сякаш не води на никъде и на който две превозни средства е невъзможно да се разминат всъщност води до много уникално място - пропастната пещера Дяволското гърло. Тя се намира само на 1,3 км северно от Триград. Водите на Триградската река, чрез поредица от водопади, най - големият, от които е с височина 42 м се вливат в най - голямата благоустроена пещерна зала на Дяволското гърло. Бучащите водопади се редуват и поставят на изпитание смелостта на всеки, които дръзне да проникне в този страховит свят. Според легендата именно тук Орфей се спуска в подземното царство на Хадес, за да спаси своята Евридика. В негова чест е изсечена върху една от стените ликът му. Само част от пещерата е благоустроена. Изкуствено прокопан тунел, дълъг 150 м, десетки прожектори, стотици стръмни стъпала / от най - ниската до най - високата точка от маршрута изкачването се равнява на 22 - етажна постройка и висящи мостове правят суровия подземен свят достъпен за всеки , който посещава Триградското ждрело. Преди 20-тина години двама варненски леководолази момче и момиче се опитват да проследят пътя на реката и завинаги изчезват в Дяволското гърло. Досега никой не е успял да го направи. Каквото влезе от единия край - било то дървета, наноси в другият край излиза само вода….
witch_88
Аватар
witch_88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 66
Регистриран на: 22 Юли 2005, 13:50
Местоположение: karnobat

Следваща

Назад към Окултни Статии

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта