Как можем да привлечем лицето, което ни интересува

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Назад към Окултни Статии

Мнениеот stiv_niki » 27 Окт 2010, 17:20

Любовта е най-голямата сила във Вселената. Тя може да накара мъже и жени да извършат чудовищни престъпления. Или да ги възвиси до върховете на екстаза. Ако нямаш кого да обичаш и кой да те обича, все едно си нищо. Ако ти липсва човекът, за когото копнееш, това те докарва до отчаяние.

Стигнахме до такава точка в тази глава, когато трябва да пристъпим към проблема за липсата на любов. Ще приемем, че има човек, за когото копнеете, и че между вас не се получава нищо.

Това е отколешен проблем. Много култури са се сблъсквали с него, много окултни практики са се мъчили да го разрешат - доста преди берберите, може би дори още по времето на цар Соломон.

Еврейската Кабала, книгата на пророците, съдържа древни тайни, познати само на старите еврейски равини. Тези мъдри мъже са искали да запазят тайните за бъдещето, но по такъв начин, че от тях да не се възползват недостойни хора. Затова Кабала е била написана с езотеричен език и дори днес обикновените хора я възприемат като сборник от гатанки.

Вие знаете колко съзидателни могат да бъдат представите. Древните хора често записвали своите действени представи, основани или на реалността, или на символите. Соломоновият печат (графика 1) е такъв запис. Днес старинните диаграми все още действат успешно, творят във ваша полза по такъв начин, който изключва всякакво обяснение.

Соломоновият печат има силата да събира хората. Копнеете ли да се съберете с даден човек? Искате ли той да бъде привлечен към вас сякаш от невидима сила? Соломоновият печат ще ви помогне да го направите, ако това няма да навреди на някого - например на партньора на този човек, ако е женен.

Това обаче си има цена. Свободната воля не престава да управлява действията на въвлечените в процеса хора. Трябва да допуснете и този човек да си отиде от вас, ако такава е неговата воля. Съгласни ли сте? Тогава ето я процедурата. Прочетете инструкциите най-напред сега, после за втори път, когато нарисувате Соломоновия печат, докато се уверите, че знаете какво да правите и сте научили думите на твърдението.

Упражнение за привличане на любимия човек

1. Нарисувайте Соломоновия печат на лист хартия. Ако искате човека, защото сте влюбени в него или той физически ви привлича, рисувайте с червено. Луминисцентното червено е още по-подходящо, защото внася светлина и сила в процедурата.

2. Намерете снимка на човека, когото искате да привлечете, или нарисувайте скица, която да го представлява за вас.

3. Вземете рисунката на печата и снимката или скицата, сложете ги в скута си, седнете удобно, затворете очи, вдишайте дълбоко три пъти и си представете човека.

4. Почувствайте дълбоко уважение към печата. След това го сложете лице в лице със снимката или скицата.

5. Мислено кажете: “Ако пожелае Създателят, да стане така.”

6. Отворете очи, напълно будни.

7. Носете печата заедно със снимката или скицата навсякъде със себе си, обърнати лице с лице едно към друго - в колата, на работа, под възглавницата, - докато двамата се срещнете.



Източник: hiromantia-ezoterika.com
Аватар
stiv_niki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Фев 2010, 09:14

Мнениеот Lord Voldemor » 28 Окт 2010, 00:36

Аз ли съм станал циничен,или надушвам празни приказки.Не бях запознат с описания ритуал-в този му вариант ала,,съзидателна визуализация'' наистина може да свърши някаква работа. Употребата обаче на Соломоновият печат в описания контекст-просто е невъзможно да го приема.Практическите положения с този основполагащ от Свещените символи стоят на съвсем различно равнищеЕдва ли е необходимо да говоря още...
Иначе в личен план-пич,радвам се,че си се ориентирал към Тази страна на битието
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот stiv_niki » 28 Окт 2010, 07:29

Lord Voldemor написа:Аз ли съм станал циничен,или надушвам празни приказки.Не бях запознат с описания ритуал-в този му вариант ала,,съзидателна визуализация'' наистина може да свърши някаква работа. Употребата обаче на Соломоновият печат в описания контекст-просто е невъзможно да го приема.Практическите положения с този основполагащ от Свещените символи стоят на съвсем различно равнищеЕдва ли е необходимо да говоря още...
Иначе в личен план-пич,радвам се,че си се ориентирал към Тази страна на битието


Скъпи приятелю - пич 8) , това е един малък цитат от книгата на Робърт Стоун - "Живот без граници" на издателство Лира Принт. Мисля че твърде малко са хората,които биха се наели да оспорват книгите и изследванията на Робърт Стоун. :) Цитирах сайта по-горе, като източник просто защото само там можах да открия скицата на печата, а освен това там има и други интересни методи относно темата 8) .
Аватар
stiv_niki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Фев 2010, 09:14

Мнениеот Nemezius » 28 Окт 2010, 13:55

stiv_niki написа:Соломоновият печат има силата да събира хората. Копнеете ли да се съберете с даден човек? Искате ли той да бъде привлечен към вас сякаш от невидима сила? Соломоновият печат ще ви помогне да го направите, ако това няма да навреди на някого - например на партньора на този човек, ако е женен.


То хубаво "Соломоновия печат", но за незапознатите- соломоновите печати са десетки! Кой от тях? Всеки печат си има име/свързаност, да не говорим че само рисуване на един печат по-скоро ще вкара човека в такива филми, че не е истина- има си правила за работа с тях, така че ако някой смята да се занимава с това, по-добре да седне и да се захване поне да прочете ключовете на Соломон, като започне от Легеметон и тогава...
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот stiv_niki » 29 Окт 2010, 06:58

Nemezius написа:
stiv_niki написа:


То хубаво "Соломоновия печат", но за незапознатите- соломоновите печати са десетки! Кой от тях? Всеки печат си има име/свързаност, да не говорим че само рисуване на един печат по-скоро ще вкара човека в такива филми, че не е истина- има си правила за работа с тях, така че ако някой смята да се занимава с това, по-добре да седне и да се захване поне да прочете ключовете на Соломон, като започне от Легеметон и тогава...


Напълно си прав, но тъй като това е цитат от книга, а тя е предназначена за широк кръг от читатели, д-р Робърт Стоун не е упоменал названието на печата. Аз самия не съм го виждал никъде другаде, освен в книгата и в сайта. В сборника от магически книги Lemegeton го няма,в българския нет също не може да се намери, в Goethia със 72-та зодиакални демона-принцове - пендакли също.., според мен печатът няма нищо общо с черната магия, трябва да го е използвал от «Трактат за Божествената медицина» на Парацелс, или «Стеганографията» на Тритемис. За съжаление се иска голямо търсене .. а това което намирам в английския нет са все откъслеци .. Е друго е да си д-р Робърт Стоун :wink:
Аватар
stiv_niki
 
Мнения: 5
Регистриран на: 19 Фев 2010, 09:14

Мнениеот Nemezius » 29 Окт 2010, 14:21

Всъщност, Легеметон е доста разпространен гримуар, познат още като "Малкия ключ на Соломон"- различен е от Гоетия и няма нищо общо с "демонология" и пр. Препоръчах го като отправна точка за тези, които решат все пак да се занимават с това.
"Друго си е да си др. Робърт Стоун"
Да, бе, да! Който и да си, няма как да вземеш от Клавикула Соломонис нещо, което не е там.. освен ако не го вземеш от другаде и, в отчаян опит да всееш респект, обявиш, че е от там. Ето за това има една валидна фраза- "В окултизма няма място за авторитети!".
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот rianegra » 04 Дек 2010, 08:53

Nemezius написа:.... Всеки печат си има име/свързаност, да не говорим че само рисуване на един печат по-скоро ще вкара човека в такива филми, че не е истина- има си правила за работа с тях......



Немезиус, прочетох поста ти и от това, което казваш, разбрах, че дори съвсем невинното рисуване на някой от печатите никак не е безобидно... Така ли е?
Запозната съм с правилата за работа с тях, но сега говорим за нещо друго - възпроизвеждането им без никаква идея за постигането на конкретна цел или влияние....
Това ме заинтригува, защото преди време видях един от квадратите на Абрамелин и го прерисувах, за да потърся нещо повече за самия квадрат, както се повтори и с един от печатите на Соломон. Прерисувах ги и ги сложих в чантата си, за да потърся след време конкретна информация за тези символи. Това беше всичко. Да разбирам ли, че може да съм оплескала нещо само с това невинно на пръв поглед действие?
Ако поста ми не е по темата, можеш да го изтриеш, но бих те помолила да ми отговориш на ични, защото се попритесних.... confused2
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот Nemezius » 04 Дек 2010, 14:30

Да, самото рисуване на даден печат, доколкото е само рисуване обаче, Е безобидно. Това обаче е рядко срещано явление- почти винаги прерисуването не е само движение на писалка по лист хартия, а се влага мисъл/намерение- това е, което активира процесите и тук е "опасния" момент- неподготвения оператор от една страна се излага на опасност от обратен удар, който не знаят как да избегнат, и от друга- непълно изпълнение на процес- мисля, че това няма нужда да се обяснява до какво може да доведе евентуално.

П.П.: Но все пак нека се придържаме към темата, а тя не е обсъжданата в предходния и този пост.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот van4encetyYyY » 28 Фев 2011, 20:20

Аз направих този ритуал със Соломоновия печат.В моя случай го използвам ,за да си върна любим човек и понеже със разговори не става изобщо прибегнах до това.Не е за лошо изобщо.Този човек има чувства към мене,но е прекалено наранен,за да направи първата крачка,а ние имаме още бъдеще заедно.Надявам се,че ще помогне поне мъничко.Нямам снимка на човека,но както прочетох става и със скица.
Значи ли,че ако аз излезна навън трябва да го взимам със себе си листа? И докога ? 8)
Аватар
van4encetyYyY
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Ное 2008, 06:34

Мнениеот Trismegist » 25 Юни 2011, 11:28

5. Мислено кажете: “Ако пожелае Създателят, да стане така.”

Виждате ли - без правило 5 нищо не се случва.
Значи няма нещо, което да действа на 100% защото не ни е позволено, в такова ниско ниво на съзнание,
да оказваме въздействие и да бъдем фактори за такива прекалено фини, деликатни и интимни неща.

А освен волята на Създателя, винаги се съобразяваме и с волята на човека !

Ами то аджеба, ако имаме разрешението на твореца и на човека, за какво ни е печата :) ?
Какво всъщтност прави той - създава благоприятни условия предполагам !
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот luinnen » 25 Окт 2011, 16:07

Исках да постна точно тази статия от интернет, защото и аз имам гореспоменатата книга, но видях, че стив_ники вече го е направил. Това, което мога да кажа само е, че даденият печат, дали наистина Соломонов или не, работи. Правил съм го и работи при това много силно, но вторият път при мен нещо се обърка. Мисля, че просто направих една много често срещана грешка - моето съзнание се оказа под влияние на печата. Освен това преди време го пуснах в течаща вода и си мисля кое е най-доброто разваляне на магията - дали да не се върна отново към ритуала и да медитирам и пожелая да се освободя от него или по някакъв начин да го контрирам? Препоръчвам все пак на всички да се запознаят как работят печатите преди да прибягват до тях. Да не говорим за любовната магия...
Аватар
luinnen
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Сеп 2011, 21:28

Мнениеот luinnen » 25 Окт 2011, 16:12

Nemezius написа:
stiv_niki написа:Соломоновият печат има силата да събира хората. Копнеете ли да се съберете с даден човек? Искате ли той да бъде привлечен към вас сякаш от невидима сила? Соломоновият печат ще ви помогне да го направите, ако това няма да навреди на някого - например на партньора на този човек, ако е женен.


То хубаво "Соломоновия печат", но за незапознатите- соломоновите печати са десетки! Кой от тях? Всеки печат си има име/свързаност, да не говорим че само рисуване на един печат по-скоро ще вкара човека в такива филми, че не е истина- има си правила за работа с тях, така че ако някой смята да се занимава с това, по-добре да седне и да се захване поне да прочете ключовете на Соломон, като започне от Легеметон и тогава...


http://webzoom.freewebs.com/caput_draco ... silsol.jpg
Вторият на първи ред е използваният в книгата.
Аватар
luinnen
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Сеп 2011, 21:28

Мнениеот Vaialina » 12 Окт 2014, 19:26

Някой ползвал ли е този печат за привличане на любим човек ? И ако го е ползвал би ли разказал какъв е резултата ? И след колко време почва да действа печата? :roll:
Аватар
Vaialina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Окт 2014, 16:48


Назад към Окултни Статии

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта