Ръката на Славата

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Назад към Окултни Статии

Мнениеот fly^spirit » 14 Авг 2004, 09:49

В книгите посветени на Черната магия и Чародейството се споменава за "Ръката на Славата". Тази ръка е като вид свещник. Всъщност това е ръка отрязана от някои обесен. Този ужасяващ атрибут трябва да бъде поставен изправен,обикновено вурху камина (или на някое видно място), и върху върховете на пръстите да се поставят пет свещи. Свещите задължително трябва да са черни. Ръката на Славата е предназначена да вцепени и обездвижи онези за които е изложена. Но да ги обездвижи така както не биха се движили, ако бяха умрели.
Ръката се прави по следния начин: вземате лявата или дясната ръка на престъпник,които е обесен на главен път. Покрийте я с погребална плащеница и така покрита я притисните добре. След това я пъхнете в глинен съд, пълен с цимент, сол и черен пипер, всичко добре да е смесено. Оставете ръката в този съд в продължение на две седмици, след това я извадете и изложете на силна слънчева светлина през най-горещите дни,докато изсъхне напълно. Ако слънцето не е достатъчно силно, поставете я във фурна и я подгрейте с папрат и върбинка. След това направете свещ от мазнината от примката за обесване,още неупотребяван восък и сусам и използвайте Ръката на Славата като свещник. Който и да я види ще остане неподвижен.
Тъй като в наше време не се среща често обесник (още по малко на пътя) ви предлагам по-съвременна версия открита от Хенри Геймич: взима се около един килограм претопен восък и се оформя в човешка ръка. С восъка се смесват няколко кичура коса, парчета отрязани от дрехите на неприятеля или съперника, или човека на когото се въздейства. В дланта се прави вдлъбнатина,достатъчна, за да бъде поставена свещ. След това се взима една черна свещ и се намазва с масло. Това масло може да е от различни примеси или екстракт от нещо. Маслото се втрива в свеща, докато изричате: "Чрез това масло аз те контролирам". Практикуващият се концентрира върху човека, обект на ритуала. Свеща се поставя във вдлъбнатината и се запалва за няколко минути седем нощи поред, точно в полунощ!
Druido
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот werewolf. » 03 Сеп 2004, 12:02

аз съм нов потребител в този сайт и не сцитам за правилно да давам "акъли" на fly^spirit, но сам наясно с вуду а ритуала които е описала тя е възроден през средновековието, но е много по древен и произлиза още от ловните общества в африка но както и да е да не се правя на зубър:)

fly^spirit ще си позвиля да ти кажа внимавай какви ритуали описваш защото не знаеш какви хора влизат в този сайт, определено имаш познания по темата но да знаеш че не всички са готови за тях и освен това не пазете части от мъртъвци до себе си за да не дойдат да си ги потърсят от вас това го казвам най сериозно - ако беше нормално хората щеше да си погребват роднините в дворовете, а не в гробищата
werewolf.
 

Мнениеот fly^spirit » 04 Сеп 2004, 06:02

Здравей.werwolf!Взела съм под внимание опасноста от злоупотреба.Въпреки,че признавам човешките души могат понякога да бъдат неподозирано зли,аз все още се надявам,че разумът и сърцето им ще ги водят!
Ритуалът наистина е много древен и опасен.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Shadow Mage. » 16 Окт 2004, 17:51

:smile: Наистина ли вземаш под внимание мнението му? Тогава може и да си пропуснала нещо за Ръката на Славата. Тя действително е доста опасен атрибут, но вцепеняващото и действие е само една незначителна част от нейните functions. Тя е доста по-опасна и ако знаеш за другите и ефекти по добре изобщо не ги описвай ... А най-добре направо да изчезне от форума за да не се изкуши някой да направи рецептата ти че доста ще има да си пати после. Незнам и дали квалифицирана помощ сте му помогне достатъчно
Shadow Mage.
 

Мнениеот fly^spirit » 18 Окт 2004, 15:38

Нямам намерение да разяснявам нищо повече за Ръката на Славата.Мдаа,разбира се че знам че някой може да злоупотреби.А що се отнася за това да се свали статията-това нека го решат модераторите.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот uonko. » 19 Окт 2004, 09:37

Днес откривам този сайт така че не е нужно да се вземам под внимание, но според мен всеки поне в началото е запознат с тройното правило, което според хаос магията важи само за хора проявили лично отношение към тези, на които ще правят магия. Тъй като лично отношение при омраза едва ли има човек който може да пренебрегне, освен изключително възвишен адепт (които едва ли точно омраза би изпитал), не мисля че някой ще тръгне да прави точно това ако и бегло е запознат с теорията на магията. Нека луната е с вас! :)
uonko.
 

Мнениеот fly^spirit » 27 Дек 2004, 19:16

Точно това имах предвид,Uonko,но както всички знаем злобата е опасно оръжие,но оръжие с две остриета.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie


Назад към Окултни Статии

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта