Законът за равновесието-една нова гледна точка!

Статии на окултна или магическа тематика. Ако не сте автор на статията, добре е да се посочи източника на информацията.

Модератор: venus

Назад към Окултни Статии

Мнениеот Trismegist » 29 Ное 2005, 20:35

Проблемът за доброто и злото

Чоешките същество имат още много елементарно разбиране,за единството на нещата.Главен от тях е дуалността на техните съзнания,които делят единните неща на двете им неразделни части ин и ян.Много често се прави грешка,доброто и злото да се отъждествяват с тях.
Нека сега дам нови имена на нещата,които да изяснят въпросното противоречие.Да наречем доброто и злото илюзия и истина.А ин и ян си ги оставим,като две неутрални сили.Тези две сили трябва винаги да бъдат в равновесие-тях можем да наречем-агресия и любов,егоизъм и щедрост,мързел и работливост,но не и добро и зло.Те винаги са добро,когато са в равновесие.Тези сили са сили на разрушението и творенето.Това са инструментите на Архитекта,създал нашия свят,който някои наричт сега Бог.Не може да построиш без да разрушиш старото.Да твори може само този,който може да руши и обратното.Когато една от силите натделее,се получава дисбаланс,което трябва да нарека лошо,но предпочитам сега да се въздържам от определения.Веднъж нарушен баланса,някой трабва да го възстанови.Балансът може да се наруши в един човек,в една общност от хора,в една държава или в една планета.Когато се наруши само във вас,примерно сте преяли,то вие може да го възвърнете,като погладувате малко.Ако изпитвате много силни страсти-при радост,при правене на секс,то се изхабява много енергия и е нужно после да балансирате,като се въздържате от тях.Това по-принцип става автоматично в системата на архитекта.След радост,обикновено изпадате в мъка,почти мигновено.
След много правене на секс,този баланс може да се появи след време,като имате дълги перьоди без него.Архитекта е предвидил равномерно количество енергия навсякъде.Подобно равновесие може да се забележи в сферата,чийто точки от повърхността,са на еднакво разстояние от центъра.Давам я за пример,тъй като тя е символ на божествената същност.Ще я забележите на всички нива в системата.Атоми,планети,плодове,зениците на очите итн.Както знаете числото “ПИ” извлечено от окръжността е една постояна константа,която се ползва от окултните учения,като число на Бога.Веднъж обаче,балансът значително се нарушил,това вероятно довело до съществуването на този свят.Може би архитекта,нарочно го е направил,за да експериментира,какво ще се получи.Този експеримент създал всички демони,създал материята и илюзията.Този дисбаланс не е вечен-ето затова се говори за преходно и непреходно,за това,че Бог е неизменим.
Да всичко излязло извън баланса,се намира в промяна или движение.Това движение е породено от стремежа,към балансиране.Веднъж породено движение,за да създаде баланс и последвало движение,което да възвърне баланса.Хората нарекли страданията,продукт на движението към баланса-Зло.Търсили всякакви начини да избягат от страданията или от това движение към баланса и така само,го утвърждавали.Това е,като да бягаш от зъболекаря и повече да си утежняваш положението и на края се оказва,че не само ще идеш при него,но и много повече ще страдаш.Да движението е към баланса,то е вашата карма.Веднъж вие сте си я създали и сега трябва да възвърнете баланса,както клин клин избива.Това ряско връшане към баланса,ще съ създаде,големи страдания,затова вие предпочитате,да го взимате на дози.Колкото е по-силен един дух,толкова по-голяма доза взима за себе си.Тъй като всички живи същества са едно единно съзнание,те могат да си разпределят отговорността,като по-силните поемат предните флангове,подобно на силните птици в ятото,които цепят въздуха на останалите.Кармата да се възвърне баланса е обща и колкото по-силно е едно същество,толкова повече карма поема и разбира се отива и по-близо до Бога.Това не е хуманен акт,породен просто от любовта към хората,а едно по-дълбоко разбиране на тези същества.Те го правят и за себе си,защото така са най-близо до бога от всички същества.Най-близо са до баланса.Но както споменах всички сме едно съзнание,и сме свързани,като с въжета,така,че когато един отиде най-отпред в нашето ято той дърпа всички останали,като допринася за ускоряване на цялата група зад него,но и групата го дърпа назад.
Та злото е неравновесието.Пристрастяването е едно неравновесие и загуба на баланс.Някой започва да се гневи-в това няма нищо лошо,ако е умерено,но ако гнева вземе надмощие,тогава баланса се нарушава и той е едно пристрастено същество,едно не цялостно същество,което отрича другите свои качества и акцентира само на едно.Има такива,които стават много добри и губят волята и характера си-това също е зло и тези същества също са пристрастени и изпадат в крайности.Убийството не е грях-то е грях ако го правиш от прекалено егоистична цел,от прекалена умраза към жертвата итн.Не е важен самия акт-толкова,колкото мотивът на убиващото съзнание.Ако жертвата също изпадне в прекален страх,тя също разваля баланса си,а също и баланса на всички свързани с нея.Убийство без нарушаване на баланса се нарича саможертва.Саможертвата обикновенно е дело на напредналите същества,които желаят да станат по-могъщи и компенсират дисбаланса на другите същества с жертвата си.За вас се жертват много същества,за да съществувате.Плодовете и въобще храната,загубила собствения си баланс,разградена в стомаха ви,всъщност допринася,вие да се балансирате.Е зависи и от собственото ви позване на атзи храна.Какво е изборът-това е свободата да утежните положението си и колкото по-малко се възсползвате от тази свобода,толкова повече се доближавате към баланса.Има такива,които смятат,че им е тежък пътя и се ползват от тази свобода.Тази свобода ви е дадена да коригирате,грешките в системата.Засега вие сте на нивоп да коригирате грешки само във вашите тела,само на ограничен кръг от същества,но на малко от вас е позволено,да управляват дори дишането си.Това е защото не бива да имате право избори,чийто последствия не осъзнавате.Първо осъзнайте последствията,от тези избори и тогава,ще ги получите.Ако искате да имате право да убивате,първо станете доброволна жертва,на някого.Това ще предотврати вашето бъдещо нарушение на баланса,когато убиете друг,да го правите с егоистична цел.Просто това,че сте се жертвали е бил изпита,за вашето осъзнаване на отговорността.Ето само в такъв случей,ще сте просветени и ще можете да убивате.Не унищожавайте нищо,което не сте създали или не сте готови да компенсирате после.Правилното е първо да компенсираш и тогава да унищожиш,защото първо трябва да е осъзнаването пред действието,а не първо да действаш,после да осъзнаваш.
Тези разсъждения бяха породени от един спор между мен и Heress
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Shadow Mage » 29 Ное 2005, 22:21

"Няма начало, няма край,
има само промяна.
Няма учител, няма ученик,
има само запомняне.
Няма добро, няма зло,
има само изразяване.
Няма обединение, няма разделения,
има само едно.
Няма радост, няма мъка,
има просто любов.
Няма повече, няма по-малко,
има просто баланс.
Няма стазис, няма ентропия,
има само движение.
Няма събуждане, няма спане,
има само съществуване.
Няма ограничение, няма шанс,
има само ПЛАН.
Така го знаем ние."
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот heress » 29 Ное 2005, 22:54

Абе как те не домързя да напишеш тва сичкото...
Е аз имам малко по-различно мнение. И понеже не ми се пише толкова много, малко ще се повторя:
Силните оцеляват слабите гиват разпилени. От кои ще бъдеш си ее твой личен избор.
и както казах:
"Не е важно с какво се занимаваш важното е да си най-добрия в него!!! независимо как ще го постигнеш...."
Просто погледнете живота навън и ще разберете. Кое е довело до съществуването ни- еволюцята. Кво е еволюцията -терор на силните над-слобите.
А в нашия занаят си има дума за слабия- казва му се "мъртвец"!!!
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Trismegist » 29 Ное 2005, 23:37

Хе хе.Ами първо онези сравнения,са взети от книгите на Робърт Монро

Сега към heress
Абе научих се много бързо да пиша,пък и мисълта ми тече така.Та викай си му както искаш,нямам нищо против.Силата е илюзия,тя е един подарък,който трябва да използваш правилно инъче я губиш.
Бъди си изрод и мен така е кефиш да ти кажа.Агресията не е неизчерпаем извор,тя трабва да се зарежда,както човешкото тяло се зарежда при съня и после се движи,и както ти е нужна пауза,между два тека.Ако искаш да излъчиш огромно количество агресия първо бъди много добричък,много спокоен,не допускай емоция,за да се насъбере енергия и после,като се разяриш,можеш и да утряпяш някого само с мисъл.
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Shadow Mage » 30 Ное 2005, 09:01

Прав си Трисмегист, оттам са взети, само че те според мен изразяват във мн сбита форма най-важното :-)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот heress » 30 Ное 2005, 16:15

Баланс=>отсъствие на всякакво движение => отсъствие на живот => пълна скука:) => Всичко в тоя свят е борба за надмощие. Просто се Огледайте се наоколо...

Така че:
Вие го направете по вашия начин, А АЗ ще си действам по моя...
Ще поживеем и ще видим кой докъде ще я докара.....
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Shadow Mage » 30 Ное 2005, 22:13

Heress не вземай само едно от всичко. Баланс определено не означава отсъствие на движение.

Спомням си и още нещо от Монро - "Цялото е повече от сумата на частите си", макар че малко хора биха го разбрали какво точно означава :)

Някой знае ли от къде може да се свали от интернета 2-рата му книга?
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Fire_And_Steel » 02 Яну 2006, 11:48

Trismegist съгласен съм с по-голямата част от това което си написъл само дето не съм съгласен с убийството и саможертвата и по-специално първото. Целта е да се изчиства кармата а не да се трупа нова и това като се оставиш да бъдеш убит (или нз как точно го нарече саможертва?) не е гаранция че ще се качиш по-високо в йерархията и това ще доведе до някакво голямо духовно израстване или скок в еволюцията на индивида. Нито пък мисля ще ти даде правото да отнемеш нечий др живот. И не е нужно да се лашкаш в двете крайности за да постигнеш баланс, твърде мн време отнема твърде мн нерви и главоблъсканица, докато можеш доста да си съкратиш пътя и да минеш по-напряко.
Наистина мисля че доброто винаги е по средата като баланс на всеки две крайности. Но има нещо др то никога не застава на ничия страна и обикновенно тези две крайности когато воюват помежду си в опита си да се наложат една над другата или се самоунищожават или се примиряват. Обикновенно всяка от 2-те страни си мисли че е добрата като всъщност това е най-голямата заблуда.
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот EXARP » 02 Яну 2006, 18:48

Shadow Mage...коя точно е втората му книга(заглавието), щото мисля че я имам
ELEXARPEN COMANANU TABITOM
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот vasago__ » 23 Яну 2006, 21:10

Херес маи за пръв път с теб сме на едно мнение... а ве то направо да те домарзи и да го чете това пак какво ли ще да е пишеш такова нещо.А ве марзи ма да пиша защо съм против .... това значи че автора може да си мисли че съм със него.... е да ама не... НЕ СЪМ САГЛАСЕН...друг ден ще обеснявам защо... някои ден дето ми се пише
Allay Fortission Allynsen Roa!
Аватар
vasago__
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Окт 2005, 19:51

Мнениеот heress » 23 Яну 2006, 23:51

Shadow Mage написа:"Цялото е повече от сумата на частите си"

Грешка Двете полвини са повече от цялото.
Кванотва механика учил ни си? Ако не си ще разясня. В прородата веществата се стремят към състояние с по-малко енергия. За атомите образуват молекули валентните електрони (с противоположни спинове) образуват двойки и т.н.
Ако се вгледаме на много елементарно ниво в ядрото на атома... ще забелележим че при елементарните частици масата не е постоянна. Получава се следния парадокс- Две частици заедно тежат по-Малко сумата от масите на двете разделени факт. :wink: От тук следва една от хипотезите че масата е енергия, но тва е само хипотеза без доказателств и е за друга тема.
Та не обединявайте всичко накуп. Почти винаги е по-добре нещата да са разделени- така ще извлечете макс полза от тях. Наречете го пазарна конкуренция ако искате.
Оф тая тема е неква много философска.
Толкова от мен.
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот sanguinary » 24 Яну 2006, 02:22

а някъде беше казано,че в спора се раждала истината
аз също ще се въздържа от по-обстоен коментар
някои неща звучат добре,други са меко казано нелепи
Shadow Mage,а този,дето е написал "сбитата форма",му кажи че тази игра на думи е измислена мноого много отдавна от едни пичове,дето са движели с по едно пищималче нагоре-надолу из пущинаците и са се чудели какво да правят по цял ден.В тази игра на думи спокойно можеш да разменяш местата им и наивния човек все ще си мисли,че някой феноменален мозък ги е сътворил.
Няма мое,няма твое
Всичко е берое хаха
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Shadow Mage » 25 Яну 2006, 22:24

Херес, не си ме разбрал какво исках да кажа, ама нп, аз и без това не очаквах много хора да го разберат това :) . Няма нужда от квантова механика тук, просто малко повече осмисляне :)

sanguinary кое от всичко не разбра че пак правиш безмислени коментари? Размени местата на думите щом толкова ти се иска, ама нещо ми се струва че ще ти се наложи мн да си поиграеш с думите
за да промениш смисъла на казаното - нз даже дали и ще успееш колкото и да се напъваш :)

EXARP, втората книга се казва "Далечно пътуване", само дето не съм я срещал за сваляне в нет-а :( . Само 1-вата и 3-тата съм намирал там.
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Vrania Volosia » 27 Мар 2006, 19:44

Не делете света на мрак и светлина! Светлината и Мракът могат да бъдат само в умовете ни!
Последна промяна Vrania Volosia на 04 Апр 2006, 11:29, променена общо 1 път
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот xermes » 03 Апр 2006, 09:01

по отношение на Робърт Монро-книгите му за пътуване извън тялото-препоръчвам да ги четет заедно с "пътя на душите" на Майкъл Нютон.Обаче за причинно-следствената връзка,за детайлно осъзнаване на духовните структури,влиянието върху целия род-който на дълбочинен план е едно цяло с индивида--тоест вси4ки са свързани в един род и постъпките и действията рефлектират върху всички на едно или друго ниво--тогава ви препоръчвам да четете и 3-ти труд-"Диагностика на Кармата"-Лазарев.
Не се притеснявайте ако нищо не разберете в началото.Лично аз почнах първа част на "Диагностика на Кармата" и едва след 8 години!! успях да я прочета...нищо не разбрах в началото..пък после про4етах и дори сега-вси4ките му книги..имайте впредвид 4е е доста стряскаща..и променя духовните структури на човека,ценностната система...но това става чрез изпитания...нее просто книга-имайте го впредвид...така...пийте вода от извора както обичам да казвам..не ме слушайте мен..там си е написано каквото трябва..
По отношение на местата за сваляне от интернет на много подобна литература---http://www.spiralata.net
xermes
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 25 Фев 2006, 17:22
Местоположение: Bourgas

Мнениеот Vrania Volosia » 03 Апр 2006, 09:38

heress написа:"Не е важно с какво се занимаваш важното е да си най-добрия в него!!! независимо как ще го постигнеш...."
Просто погледнете живота навън и ще разберете. Кое е довело до съществуването ни- еволюцята. Кво е еволюцията -терор на силните над-слобите.
А в нашия занаят си има дума за слабия- казва му се "мъртвец"!!!



Терор...а? защо изобщо трябва да има терор и алчност??? Защо? Я обясни!!! :roll:

И кой си ти, за да решаваш, кой е силен и кой е слаб? Един урок, мили братко...Никога не подценявай никого! НИКОГА! И не се величай, защото който се величае, пада от високо...
Последна промяна Vrania Volosia на 14 Апр 2006, 19:20, променена общо 1 път
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот xermes » 03 Апр 2006, 09:54

Shadow Mage написа:Херес, не си ме разбрал какво исках да кажа, ама нп, аз и без това не очаквах много хора да го разберат това :) . Няма нужда от квантова механика тук, просто малко повече осмисляне :)

sanguinary кое от всичко не разбра че пак правиш безмислени коментари? Размени местата на думите щом толкова ти се иска, ама нещо ми се струва че ще ти се наложи мн да си поиграеш с думите
за да промениш смисъла на казаното - нз даже дали и ще успееш колкото и да се напъваш :)

EXARP, втората книга се казва "Далечно пътуване", само дето не съм я срещал за сваляне в нет-а :( . Само 1-вата и 3-тата съм намирал там.

книгата се казва "Далечни Пътувания"не е "Далечно пътуване"
xermes
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 25 Фев 2006, 17:22
Местоположение: Bourgas


Назад към Окултни Статии

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта