знак с пръсти

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот sanguinary » 03 Авг 2010, 20:38

Имам един въпрос, тъй като из интернет не можах да намеря мн. инфо.
Значи... интересува ме какво означава един знак с пръстите на лявата ръка.
Не мога да намеря изображение с този знак.
Представлява изпънат показалец, среден и палец. Кутрето и безименния са свити.
Няма как да попитам човека, който го е направил, защото е починал.
Фактически както е легнал, лявата му ръка е на гърдите, в това пложение, което описах.
Като хипарския знак, но с изпънат палец и не нагоре, а двата пръста сочат надясно.
Благодаря предварително.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот sanguinary » 04 Авг 2010, 18:48

Ето, опитах се с фотошоп да го докарам.
Изображение

Сигурен съм, че означава нещо... някакъв знак за нещо, но нямам никаква представа какво.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот eXPerience » 04 Авг 2010, 23:25

Не бях много сигурен, но сега като го гледам ми прилича на знак с ръката на седемнайстата руна тук: viewtopic.php?f=25&t=4691&start=0
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот sanguinary » 05 Авг 2010, 04:58

eXPerience написа:Не бях много сигурен, но сега като го гледам ми прилича на знак с ръката на седемнайстата руна тук: viewtopic.php?f=25&t=4691&start=0

Да, наподобява. Но защо... умиращ човек, ще показва седемнайстата руна? Освен, може би ако пожелава здраве и духовна сила на човека, който е до него... или нещо от този сорт.
Не знам. И аз мога само да гадая.
Мисля, че не е случайно. Това не е естествено положение на ръката.
Благодаря за отзивчивостта, eXPerience . Поне е някаква посока, в която да се движат предположенията. Защо не и правилната...
Ще продължавам търсенето.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот eXPerience » 05 Авг 2010, 10:42

Някои магьосници си изработват и използват свои символи с пръсти за намислени от тях цели. Може да е... съвпадение с руната. В този случай, едва ли някога ще разберем какво точно е правил. :mrgreen:

МАГИЧЕСКА СИЛА
Използването на Тивац се препоръчва за начинаещите в практическата магия, защото тази руна развива и усилва необходимата вяра и вътрешно убеждение, каквито магията изисква.
Този, който застъпва справедлива кауза, има шансове за успех с помощта на Тивац. Силата на тази руна може да бъде използвана от занимаващият се с магия и за некромантска комуникация.


Нямам представа каква е тая комуникация, :mrgreen: но доколкото знам, некромансерите се занимават със силите на живота и смъртта. Изглежда ми доста на място, използвано от умиращ човек. И все пак знаеш ли от какво е умрял този човек?

Руната е свързана и с ЦНС, кръвта и артериите; има лечителни свойства при стесняване/запушване на артериите, болекти на квърта, ревматизъм и подагра. Тивац активира и повишава възстановителните сили на човека и в частност – за преодоляване на сексуални проблеми.


Може да е бил отчаян опит да си помогне по някакъв начин... (наистина малко вероятно)
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Nemezius » 05 Авг 2010, 11:23

Изображение

Погледни 4-тата част на р.9 на тази страница
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sanguinary » 06 Авг 2010, 20:02

Човека беше на преклонна възраст. Не разбира от магии, руни... Всъщност, няма как да съм сигурен де. Често не подозираме какво знаят някои хора и с какво се занимават, дори да ги познаваме от дълги години.
Ще обърна внимание на тези руни, тъй като засега, разполагам само с това, като вариант.
Благодаря за съдействието, момчета.
Успех в дейностите ви.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот bodnostrokulum » 07 Апр 2015, 11:32

На работа съм не мога да видя какви изображения сте постнали ( нещо ги блокирва), но по думите ви се сещам за този знак
http://sp23infoblip.files.wordpress.com ... -sp231.jpg
или
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... zkOoan7tiA

Това е символа на групите за които говорех в темата за извънземните viewtopic.php?f=23&t=5622&p=60704#p60704

между другото Бафомет не прави ли същия знак с ръцете си ?
http://27.media.tumblr.com/tumblr_kqtyl ... o1_400.jpg
Аватар
bodnostrokulum
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 19
Регистриран на: 17 Ное 2014, 07:58

Мнениеот Phoebe » 15 Ное 2015, 20:25

13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 8 госта