Пак няколко въпросчета

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот Lucky » 14 Сеп 2010, 00:10

Здравейте отново, ай ем бек с няколко въпросчета - смятах утре да ги задам ама пусто сън не ме лови. И така :

1. Наскоро се срещнах с един господин, който се занимава с разваляне на магии, лечителство, екзорсизъм и ментални болести по-конкретно, та ми направи впечатление кръста, който носеше на врата си, отбелязах само "интересно бижу" и той ми обясни че въпросният кръст е правен от кожа (то си личеше) и се състои от 9 възела, като на всеки възел се казва определена молитва. Кръста му е правен от негов приятел в Атон - за съжаление на маса след 4-5 ракии не забелязах как са вързани възлите но беше много интересен кръста, а и знаете как е на маса не върви да го питам ама кажи сега ритуала какъв е... та някой има ли си идея какъв е ритуала и кои молитви се четат пред иконите? Каза че постоянно го атакуват енергийно, но както този кръст нищо друго не го е опазило явно е някакъв много силен талисман.

2. За да не се случи нещо

Тази магия се прави най-често с предпазна цел – да не могат да ви направят магия или за да се предпазите от друго нещо. От дръвник /дърво на което се цепят дърва/ се взимат 4 трески. Вечерта късно, така да се каже по самодивско време – това е от 12 до 3 през нощта се отива на кръстопът, хвърлят се треските първо една надясно, една назад, една наляво и последната отпред и се казва:
„Когато поникнат тези трески тогава и мен (името) магия да ме хване!” или ако е за друго например да не ви уволнят:
„Когато поникнат тези трески тогава и мен (името) да ме уволнят!”
Тръгва се обратно към къщи, но по друг път, не по този по-който сме отишли до кръстопътя.


това е цитат от форума само че съм си го копнал на файлче да не го търся и не мога да се сетя за автора, не искам да обидя никой на тема авторско право и разбира се благодаря за труда му. Та ако някой си познава ритуала, понеже скоро започва "цепитбата" на дърва и дръвници бол - може ли ритуала да се направи за няколко неща едновременно - примерно: „Когато поникнат тези трески тогава и мен (името) магия и болест да ме хване!” или за всяко нещо се прави поотделно. Като се хвърлят треските накъде се гледа - трябва ли да гледаме къде падат - т.е. да се въртим по посока на хвърлянето или си седим на едно място и не гледаме (надявам се да ми разбрахте въпроса). И още - може ли ритуала да се направи на един и същи кръстопът няколко пъти, защото където живея няма много изолирани кръстовища, все пак искам да съм малко инкогнито щото ще е странно да видиш някой в 12ч да мята трески на кръстопътя и да се моли да не поникнат :D пък не ми се пали кола посред нощ да търся кръстовища (вече съм си заплюл едно ;) ) И последно - треските имат ли срок на годност? Смисъл - събирам си сега тресчици, правя каквото правя, лятото ми щукне друго да искам да спре взимам от тези тресчици и бам на кръстопътя, щото лятото трудно ще се намери дръвник...

3. На някой да му се намира книгата на Горо Горов - Странджански фолклор? Там имаше страхотни ритуали описани, песни, легенди, ама в нашата библиотека за я затрили или по-скоро някой си я е тафнал...

4. Една интересна история, която ми я разказа един професор от БАН лятото ни беше на гости и докато я разказваше все едно я рисуваше - ама подробно и накрая му се насълзиха очите и мълчание на масата, струва ми се че е било истина, днес препоръчах Скелетън кей на един авер та се сетих за нея (това е истинска случка) - въпросният господин (сега около 70г) е бил на 7г. Баща му е бил на гурбет и той е бил мъжа в къщата дето се вика - първороден син е бил и се връщал от нивата, където помагал на останалата част от семейството. Карал е талига - това е волска каруца - само че не като тези каручки дето конете впрягат, а голяма тежка, правена от дебели талпи. Било е около обяд и навън мор голяма - вси1ко търси сянка. Талигата обаче се чупи и няма как да я подкара и сяда и чака да мине някой да го прибере с воловете. Минава един табор цигани - мечкари, калайджий - ко става бе момче ами така и така това стана. Някакъв сакат циганин - смисъл с единия крак бил недъгав отива при него и му вика ние ще ти оправим талигата ама трябва да дадеш на дядо ти крака... ко да дам? Абе даваш ли на дядо ти крака? Нашия човек седи, пули се не може да зацепи какво му говори циганина и вика давам го. И го наобиколили циганките дръпнали го настрани и му дали да яде и да пие вино и явно са го упоили. Като се събудил - циганите ги няма инак нищо не е крадено, талигата оправена, прибира се в селото - гледа дядо му лежи на леглото настъпил някакво гребло в конюшната и вечерта треска, инфекция и на другата сутрин му ампутирали крака. Той нищо не казал на дядо си. След това вече като бил по-голям тръгва и той по гурбети и вика мога да се закълна че видях същия циганин здрав и читав на някакъв панаир било в друго село... Та мисълта ми е - какъв е механизма да смениш тялото (част от тялото) на болен/стар човек с такова на млад/здрав. Ясно е че трябва да си вещ в занаята ама това не мога да си го представя бе!!! Айде магия и т.н. - това е на енергийно ниво не го виждаме но го има, ама това си е чиста материя... Някой да е наясно с такъв ритуал? (само да подчертая че ми е ясно че филмът е художествена измислица)
Аватар
Lucky
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Юни 2010, 19:18

Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 14 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 14 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта