Запазване на енергията

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот ratewis » 28 Фев 2011, 06:52

здравейте :)
може ли да ми препоръчате някой ритуал чрез който да запазвам (направо да складирам) енергията си в даден предмет и когато имам спешна нужда вместо да се забавям в медитации просто да изтегля толкова енергия колкото ми е нужна?
Благодаря предварително :)
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33

Мнениеот Nemezius » 28 Фев 2011, 11:38

Няма как да избегнеш медитирането с кристала или каквото ще използваш като материална база, а дори и да не е под формата на медитация, пак трябва да достигнеш до съсредоточаване в/у предмета, което така или иначе си отнема време- не става с щракане на пръст и готово.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ratewis » 28 Фев 2011, 17:01

добре но все пак има ли начин да складирам енергията си и когато например съм изморен да тегля по малко за да се подсиля също така за подсилване на организма при болест и т.н.
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33

Мнениеот Nemezius » 28 Фев 2011, 17:11

Взимаш си един кристал(за акава цел особено подходящ би бил Кварц), медитиране с кристала, евентуално т.нар. "влизане в кристала" и прехвърляне на енергията.

П.П: Друг вариант е да си вземеш базата(кристал/камък) от по-силно място и да канализираш от него, вместо да влагаш преминаваща през теб самия енергия, което да те отслабва за този период.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ratewis » 28 Фев 2011, 19:57

ок :) мс немезиус ще изпробвам тези техники дано да се получи :)
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33

Мнениеот Lord Voldemor » 01 Мар 2011, 11:57

Коментарът ми не е в/у материален обект-Немезиус вече писал по това-но от гледна точка на това,което ти трябва/питаш-една хаос-сфера би ти свършила перфектна работа-много по-лесно е да оперираш(влагаш и изтегляш енергия)от такова ,,приспособление'',защото целият процес се осъществява в психиката ти-съвсем друго,много по-далеч е взаимовъздействието с какъвто и да било материален обект(освен ако не става въпрос за черпене от камък на силата,но това е друго).
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Nemezius » 01 Мар 2011, 14:22

Волдемор, момчето пита като за начинаещ, ти го блъскаш в тежката артилерия :wink: Не че нещо, ако сега, когато още няма почти никакъв опит(предполагаемо, предвид същината на въпроса) се захване да влагане в хаос-сфера ще постигне точно флъфи резултатите, за които споменах в началото.

П.П.: А за чий под ягодите да влага и съхранява в сферата, когато е много по-удачно да се върже към вихър и да тегли от там суровата енергия и с малко тренировки да свикне да я преработва до физическа такава?!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Voldemor » 02 Мар 2011, 13:32

Впрочем,много обичам ягоди :)
Нем,точно защото е начинаещ,вариантът който съм дал би му бил също полезен,именно от позицията на психологическото възприемане на процеса.На 1-о време резултатите са на ниво самовнушение,а когато(ако)енергийното тяло се научи да култивира и използва целенасочено такъв род операции,ще дойде и все по-осъзнатото усвояване на материята.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот ratewis » 06 Мар 2011, 15:03

изпробвах техниките които ми даде немезиус но се получи много по-различно отколкото очаквах имах в предвид да черпя енергия от този предмет в които ще влагам енергията си и така да не се чувствам изтощен след по-тежки сеанси
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33

Мнениеот Nemezius » 06 Мар 2011, 15:30

Коя от техниките изобщо пробва? Дай малко повече подробности, за да се разбере къде евентуално си сбъркал- тези техники са изпробвани и доказани в продължения на поколения... другия момент е ако си си представял, че това е като по филмите- хващаш кристала и си готов :wink: де да ставаше толкова лесно...
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ratewis » 07 Мар 2011, 09:39

взех кварц и медитирах с него но след като вложих енергията си в него не можах да я изтегля отново :(
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33

Мнениеот Arhimikus » 07 Мар 2011, 10:47

Защо първо си я вкарал, а след това искаш да я издърпваш?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот ratewis » 07 Мар 2011, 18:33

целта ми е да напълня предмет с енергията си и в спешни случаи да тегля енергия ако ми потрябва
Аватар
ratewis
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Фев 2011, 06:33


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта