Basil Crouch - The Power of the Logos

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот kimbo » 08 Юни 2011, 19:07

Здравейте, искам да попитам хората който са чели това, да ми кажат какво мислят по въпроса.
Като цяло четох книгата доста пъти, и по едно време тотални ми писна, адски завъртяно го е написал, започва една мисъл изведнъж прекъсва и започва да обясня за нещо съвсем друго.
ОК няма лошо и една книга като се хване да се чете се чете цялата и то доста пъти но мисля че това е не нужно.
Освен това Самия процес на изграждането на пирамида така е описан... естествено в крайна сметка разбрах идеята и как да се построй всичко, НО ето до какво заключение стигнах.
След толкова четене и самовнушение, и при самото изработване на Пирамидата се вкарват толкова много Енергия, че просто няма как да не работи.
Аз лично мисля че точно с тази цел е направена книгата не толкова за магическите Сили на самата Пирамида като Пирамида и символите а за това че ще трябва доста дълго да си блъскаш главата и концентрираш четеш и пак четеш и пак правиш малко и пак четеш, че накрая супер много от твоята лична Енергия и Сили се влагат в тази Пирамида и мисля че точно там е разковничето.
По логиката на Basil не е нужно като цяло и да има пирамида, ами Силата на Мисълта и Самовнушението е напълно достатъчно, това е Вярно и се използва при всеки ритуал и всеки Маг знае че на първо място трябва да си вярва.
Според мен тази "Магическа" Пирамида има точно това за цел, помощно средство, нещо което да те накара да се концентрираш и вложиш енергията си и да искаш от природата това от което имаш Нужда.

Някой може ли да сподели от личен опит, ако е запознат с книгата какво мисли по въпроса?

Благодаря предварително.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот kimbo » 08 Юни 2011, 23:57

Забравих да спомена.
В Книгата има доста липсващи неща, който са пропуснати умишлено и на практика, след направянето на пирамидата стигаш до задънена улица.

Пример: Някой от вас да знае Древното име на Ангела пазител Phorlakh ? И то не Сигил или написано на Еврит а точно Древното име както е написано от Съществата, който в древността са наричани Звездните Деца ?!
Освен това същото е направено и с Древното име на Ангела Shinanim ? ( Намерих решение за себе си, което смятам че ще проработи )

Идеята е според мен че Книгата е направена МНОГО ама Много Комерсиално.

Направи ми впечатление че е написано следното : За да работи Кутията, трябва да са написани Древните имена на Ангелите, така както са дадени от Звездните Деца, и в същото време ги няма ( един вид... ами това е тайна, аз ти казах как да направиш кутията на теория но на практика не можеш )

Окай, няма проблем но След като си Пуснал Книга и я продаваш за $70 - Заглавието е че се дават Пълни Инструкции за направата на Пирамидата, което не е истина.

Също така проследих че има Много Грешки и книгата е Била Върната за Поправка, не стана ясно дали Finbar или Basil са допуснали грешките но са факт.

След всичко това възниква един въпрос.
Дали да намериш нужната информация и да направиш реално нещата както трябва, или просто няма смисъл защото е измислено с комерсиална цел.

Вие как мислите???
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот lil » 26 Авг 2011, 18:07

Кимбо, можеш ли да ми дадеш повече информация за "Звездните деца"?
e-mail ми е: sluntce@abv.bg
skype ми е: hristinalilova.
Ако някой друг знае нещо, ще съм благодарна да науча всичко за тях.
Търсих в Гугъл, но там излизат тези, дето са след индиго- децата и не им вярвам.
Аватар
lil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Сеп 2006, 20:45


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 26 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 26 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта