Интересна монета

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот lord_beliar » 15 Сеп 2011, 07:04

Здравейте драги магьосници,
От доста време чета този форум но за съжаление нямам време да пиша в него, а има толкова неща които искам да кажа! Днес се освободих от ангажименти и хайде да напиша нещо.Значи историята е следната:
Може би преди повече от 10 години, нека да са 15 като дете намерих една монета в къщи.Беше в една кутия с копчета и мъниста.Поиграх си с нея, но за жалост скоро я загубих.Минаха няколко години и отново я намерих след което отново я загубих.Това се повтори няколко пъти и вече бях изгубил надежда че ще я намеря.Преди месец обаче я намерих в един шкаф и откачих от радост.На пръв поглед изглежда доста стара, а една бабка която попитах ми каза че е някаква стара жълтица.Може би е 1см в диаметър и е назъбена по края, като зъбчато колело.Изпъстрена е с интересни символи които обаче не ми говорят нищо, та въпроса ми е към по-вещите ако някой е виждал нещо подобно да разкаже какво е и за какво би могло да служи.Ако е златна наистина (не съм я носил на златар) мислех да я пречистя и да си направя талисман който да привлича пари или пък да отрежа главата на някой прилеп с нея.Тъй като в семейството ми магията е изиграла огромна роля имам основание да смятам че може да е омагьосана, но това са само предположения.Ето снимки на монета отпред и отзад.Ако някой знае нещо, ще се радвам да прочета.Надявам се символите да се виждат, сканирал съм я.Ако на някой му е интересно мога да пратя по голямо изображение.


И нека Силите са с нас!
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот lord_beliar » 15 Сеп 2011, 07:20

Тъй като не успях да кача снимката тук ето линк на който можете да я видите : http://www.album.bg/book_of_shadows/images/28453796/ Извинете ме за неудобството.Очаквам вашите мнения.Благодаря предварително!
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 40 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 39 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 39 госта