Боядисване на свещи?

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот Venomm » 23 Окт 2011, 11:52

Четох темата за цветните свещи и как някои са си ги оцветявали. Въпроса ми е ако използвам църковни свещи и ги боядисам с нещо да кажем в червено ще има ли ефект?
Аватар
Venomm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 15 Окт 2011, 10:06

Мнениеот lord_beliar » 23 Окт 2011, 12:56

Восъкът в църковните свещи е много по-качествен, отколкото този в свещите за бита.Преди години ги правеха от пчелен восък, но кризата и жаждата за пари налегна и Светия синод, та взеха да слагат във восъка течен парафин и други боклуци и свещите почват де се топят буквално на стайна температура.Ако те притеснява това, че се използват в Християнството и мислиш, че не е добре да ги използваш за магия - не се притеснявай.За боядисването опитай, лично аз не съм пробвал този метод, който е във форума.Винаги можеш да ги претопиш и да си направиш собствени - при мен добре се получи оцветяването с пастел, пък и доставя удоволствие!


П.С.Лично аз съм купувал уж църковни свещи от цигани, вършат ми добра работа тъй като лесно се обработват, а и в тях има повече пчелен восък (усеща се по аромата ).
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот lord_beliar » 23 Окт 2011, 14:18

В предишния си пост не отговорих на въпроса ти. Моето мнение че можеш да използваш не само боядисана в червено, църковна свещ, но и червена свещ за торта стига да визуализираш правилно и да програмираш енергията за любов с изгарянето на червената свещ примерно.
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот Venomm » 23 Окт 2011, 16:40

Ясно! Четох че на един съфорумник му трябвала черна свещ и взел един черен маркер и я цапнал цялата и ритуала бил успешен. Аз мисля да ползвам червено мастило.
Аватар
Venomm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 15 Окт 2011, 10:06

Мнениеот Venomm » 23 Окт 2011, 19:37

Забравих да питам розовия цвят как се прави? Смесване на червено и бяло?
Аватар
Venomm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 15 Окт 2011, 10:06

Мнениеот lord_beliar » 24 Окт 2011, 07:37

Предполагам ще ги боядисваш по метода с темперната боя и течния сапун.Да, розово се получава при смесване на червен и бял цвят.Сега си спомням, че имаше и друг начин за оцветяване на парафина, но той трябва да се разтопи. Мисля, че самия оцветител се наричаше стеарин или нещо от сорта.
Успешни ритуали!!!

Сега обаче се замислям, тъй като самият восък е мазен и може мастилото, да не хване, затова можеш да го смесиш с малко С 200, това лепило за дърво не е запалително предполагам, но все пак бъди предпазлив, аз със смес от боя и лепило С200 съм оцветявал гипсови отливки, тъй като боята после не се отмива.
JHWH
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот StellaMorgana » 24 Окт 2011, 17:01

Най - успешният метод за боядисване на свещи е да ги разтопиш и да сложиш оцветител. Ако се опиташ с темперна боя, мирише кофти, същото и с маркера. Аз лично ползвам за оцветител восъчни пастели, продават се във всяка книжарница. Имай предвид, че като изсъхне, цветът става малко по - светъл от този, който виждаш, докато восъкът е разтопен. Другото, което също е от полза е, че докато правиш свещта (разтапяш я и на практика отново я правиш), залагаш в нея намерението на самия ритуал.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 29 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 29 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта