Проблеми и оправяне с магия

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот StreetWitch » 17 Дек 2012, 14:24

Ще започна от тук леля ми (сестрата на баща ми) и баба ми съм абсолютно сигурна,че са ни направили някаква
магия на цялото семейство и в самия апартамент винаги съм чувствала,че има нещо лошо.Баща ми
и майка ми още когато съм била малка той я напусна и си купил собствен апартамент.Преди две години
когато баба ми почина(тя живееше при нас,майката на майка ми),вече щастливият омагьосан мъж
(от любовницата си) заживяха щастливо с нейните деца.Искам да кажа с две думи лошото тегне
върху нас и не знам дали някога ще се отмие.Всеки ден се караме за най най-дребните работи,нервността е до
краен предел проблеми от рода на продаването на апартамента,защото брата на майка има 1/3 от него
не иска нито да подписва,нито иска пари.Имам чувството,че майка ми и сестра ми всеки момент ще откачат
от проблеми. Не знам къде да открия решението дали не зависи от самите нас.Или докато не се махнем от лошото
нещата няма да се оправят.
Аватар
StreetWitch
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2011, 18:29

Мнениеот degagement » 18 Дек 2012, 11:27

Всеки ден се караме за най най-дребните работи,нервността е до краен предел проблеми от рода на продаването на апартамента,защото брата на майка има 1/3 от него не иска нито да подписва,нито иска пари.


За тези неща не трябва да се търси причина другаде, освен във собствените ни характери.
Философския начин на мислене помага много, но малко хора съумяват да живеят така.
Например Лао Дзъ, "Дао Де Дзин":

"Не цени вещите, придобити с много труд."

или

"Няма по-голям грях от желанието,
няма по-голямо проклятие от недоволството,
няма по-голямо нещастие от това, да искаш нещо за себе си.
Затова онзи, който знае, че достатъчното е достатъчно,
винаги ще има достатъчно"

или

"девететажната кула, започва със първата тухла,
хилядакилометровият път, започва със първата крачка"


Изисква се огромна сила на характера да направиш мото в живота си подобна философия. Със сигурност ще си щастлив и няма да те занимават търканията кой какво иска или не иска да продава, нито пък кой е прав и кой е крив. Ще гледаш себе си, ще се развиваш. И вместо да мислиш кой каква магия ти е направил, ще се вземеш в ръце и ще си сложиш в ред живота - малко по малко, стъпка по стъпка, ще натрупаш знания и опит, ще работиш нещо приятно за добри пари, ще се изнесеш и ще имаш спокойствие. Ще вървиш по собствен път и ще градиш собствено хармонично семейство. Няма да зависнеш на вратовете на околните, смятайки че са ти длъжни с нещо нито ще ги съдиш за избора или грешките им.

Няма магия. Има неразбиращи се съпрузи, защото нито единия не иска да отстъпи от своето и прави проблеми ако не стане на неговата.
Някой намира щастие със следващия или по-следващия, друг има късмет от първия път.

Ако има нещо лошо в апартамента - стягаш се да придобиеш опит с медитация, променено съзнание, осъзнатост и изчистване на главата и тялото от нервността на ежедневието и правиш няколко пречиствания. Всякакви бабини деветини помагат.
Лесно е да се оплакваш и да търсиш слушатели. Почти всеки го мързи обаче, ако усеща че нещо не е наред, да се стегне и да го оправи.

Магия за лошо може да те удари само в слабо място - например ако характерчето ти е скандалджийско, то и вкъщи вечно има караници.
Но като се замисля, че с майка ми се карах над 25 години... Един ден се ядосах и започнах съзнателно да полагам усилия да намеря начин да се разбирам с тази жена. Направо ми изяждаше животеца. За нещо важно винаги ми е била зад гърба, но за дреболии ми тровеше жовота всеки божи ден. Като се прибереше от работа, се чудех толкова ли шефа не и' е намерил да я натовари с още нещо, само да имам още няколко минути нормално човешко спокойствие. Само да ме види спокойна, да си почивам малко или да се занимавам с нещо приятно и веднага намираше поводи за скандал само и само да не се чувствам добре дори за 5 минути в нейно присъствие.
Медитацията даде резултати. Изведнъж започнах да обръщам внимание и на собствената си заядливост, непостоянство и мързел. Забелязах, че и аз се цупя и правя дърпаници ако нещо не стане на мойта. Овладях тези си черти в някаква степен. Обърнах внимание какво най-много ми натяква майка ми - примерно, че пере (т.е. врътва копчето на пералнята) - мойте дрехи за пране започнах да слагам в плик в мойта стая и просто пусках пералнята отделно - скандалите намаляха с една трета.
Обърнах внимание кога какво и как става причина за скандал - гледах и собствените си грешки, стараех се да не търся вината винаги в другите, да им лепвам етикета "лоши" и да се оправдавам, че съм избухнала, защото видиш ли еди-кой-си не бил идеален. Че то и аз съм готин точно колкото и майка ми.
Вече с майка ми можем да говорим без да се караме, а диви скандали повече нямаме.

Това е начина. Грешките и проблемите са в нас. Ако ти по начало си спокоен човек и не реагираш като ощипана на всяка дреболия, а се стараеш да размислиш над нещата и да намериш необиден начин да ги обясниш на хората около теб, когато си спокойна, тогава няма да има търкане.

вече щастливият омагьосан мъж (от любовницата си) заживяха щастливо с нейните деца

Омагьосан дрън-дрън. Я обърни внимание дали майка ти също няма някое и друго недостатъче, което ти трови живота ежедневно (примерно малко да разхвърляш или да оцапаш и тя да те чупи от викове, или пък да е задушаващо ревнива). Или просто дали баща ти не е достатъчно безотговорен. Може пък да му липсва търпение да обяснява елементарни неща като това, че човек има нужда да се чувства приятно когато се прибере, иначе един ден му писва и се маха.

Това, което разказваш са неща, които се случват във всяко семейство - изневяра, неразбирателство, дърпаници за пари/вещи.

Имам чувството,че майка ми и сестра ми всеки момент ще откачат от проблеми

За жалост не можеш да им помогнеш много. Те или сами ще решат да се вземат в ръце, или не можеш да им го наложиш. На човек на сила можеш да му вземеш, не можеш да му дадеш.

Честно казано, като ти чета проблемите, за които си се шашнала, ми се ще някой да ти отвърти един здрав шамар и да ти каже да се стегнеш. Ако ти опиша малка част от онова, през което съм минала преди двайсет и третата си година, ще ти се изправят косите. На никой не съм ревала, стегнах се и вместо да си търся оправдания, намирах решения. Едно след друго. И оправях проблем след проблем. Справих се самичка, с много малко помощ. Там, където майка ми се предаде и ревна, вече бях навъртяла километри и тепърва започвах.
Проблеми ти с баща ти са нищо - махнал се и толкова. Супер! Направо може да ти се завиди - 100 пъти по-добре от баща, който е вкъщи, но те малтретира редовно, например. Ти какво? Саката си та не можеш сама да поемеш отговорност за себе си, че татенцето трябва да ти стои до задника цял живот? И саката да си - можеш да учиш компютри, езици, рисуване... куп неща, които да ти позволят сама да се издържаш и да не търсиш оправдания с черна магия.

Не знам къде да открия решението дали не зависи от самите нас.

Потърси първо в себе си. Направи си списък с нещата, които искаш от живота. Направи списък с нещата, които искаш да промениш или да изчистиш. Направи си пълен инвентар на характерчето - и недостатъци и предимства. Виж кои от предимствата и уменията ти могат да са ти полезни и ги развивай. Недостатъците не ги крий и не се тормози за тях, а ги осъзнай и намери начин те да не ти пречат.

И магия да има - нещата в много голяма степен зависят от теб в каква степен ще те удари и дали изобщо ще те докосне. Само дето не искам да те филмирам и със магически теории, тъй като решенията са под носа ти. Само че възпитанието и навиците ти ти пречат да ги видиш.

Не искам да обиждам. Изобщо не е това намерението ми. Само че нещата и при възрастните са като при децата:
Ако детето се удари и се уплашиш и почнеш да се увърташ наоколо да ахкаш и охкаш, детето ще ревне три пъти по-силно.
Ако се усмихнеш и му кажеш, че всичко е наред и малките ранички са естествени случки в живота и минават бързо и детето се усмихва и вместо да ти къса нервите като се съдира от рев, се връща да играе.

По начало обичам магията, харесват ми романтичните истории около нея. Само че проблемите ни са плод на собствения ни характер, мързел и начин на мислене. Не е нужно да се чупим от работа и бял ден да не видим, трябва само да се вземем в ръце, да си изясним какво искаме и да действаме по въпроса за получаването му, вместо да си търсим слушатели да им разправяме колко сме зле.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта