Сиви ангели?

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот Lustre4108 » 28 Яну 2015, 20:40

Най-вероятно става дума за апокриф - че когато се е състояла Великата война в Небето, между Михаел и Сатаната, една малка група ангели не заели ничия страна. Те просто отказали да взимат участие в този конфликт. В замяна на това, създали отделен лагер, който стоял встрани от крамолите на Небето и Ада и се заклели, че ще се борят със всичкото страдание на земята. Те са, които всъщност държали Светият Граал. Много съм се ровил в темата, не съм намерил почти нищо. Имате ли повече информация и също така- има ли някаква магическа традиция, която да е свързана с тях. Само, моля, не бъркайте "Сивите Ангели" със "Сивите извънземни" от съвременните конспиративни теории, НЛО митове и пр.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Alcrucia » 06 Фев 2015, 14:13

Първо да уточня, че съм ужасен скептик и ако някой е задълбавал с вяра в тези неща, вероятно би ти помогнал повече. В традиционното християнство (католицизъм и православие) няма нищо за сиви ангели. В исляма се говори за неутрални същества, те ги наричат "джинове" през средновековието има доста митове и легенди, включително и в "Божествена комедия". При мормоните и протестантите се споменават такива същества, но аз лично смятам, че е по-скоро за приобщаване на вярващите. Много се спекулира с всичко библейско, библията е преправяна милион пъти, във Ватикана има тонове неща, които е забранено да излизат от там, а и да ен говорим, че исляма и християнството са доста близки.
Въпреки това има медиуми, които твърдят, че общуват с демони, с ангели, чрез Дева Мария и дори със сиви ангели.
Може да прочетеш началото на библията за сътворението - там се говори за хора, Адам и Ева, гиганти и.. Божии синове, слезли на земята, за които има теории, че са въпросните сиви ангели.
Чисто логически погледнато от моята скептична гледна точка, ако приема, че нещо подобно има, Божиите ангели не биха имали каквото и да било желание да помагат на хората в нашия материален свят. На доста места в Библията са описани като доста агресивни същества, които се появяват само при богопомазаните по Негова команда. Сатаната от друга страна изглежда доста по-човечен :mrgreen: , но неговите "подчинени" пък изобщо не се появяват и се занимават с душите на грешниците - т.е. нямат голям интерес към проблемите на живите. Така че остават едни астрални същества, с които някои хора общуват и които понякога имат желание да помагат, твърде вероятно е за тях да става въпрос.
Относно Граал-а - той се появява след Христа - тоест много след хипотетичната небесна война и доста теории сочат, че най-вероятно не е неговата чаша, а по-скоро плодът му, носен от Мария Магдалена.
Нека не забравяме, че християството реално е религия, затворена за юдеите и е популяризирана сред другите народи от Павел, заради което източници сочат, че се отделя от "Дева" Мария и остналите последователи.
Смятам, че ожеш да намериш доста отговори, ако се задълбаеш в християнството и историята му (широко известно е, че християнска магия има и е имало, но е "банната" на по късен етап от свещениците, поради, ако питаш мен, абсолютно користни цели. А и голяма част от християнството и юдаизма са преписани от месопотамски и други древни религии :)
Ако се интересуваш от християнство - св. Киприан има интересна история, има и други малко популярни светци, които откровено са си практикували магия, но са "прекръстени" от църквата впоследствие.
Прочети библията, корана и талмуда (ако успееш да се добереш до нея), както и различни коментари към тях и сам/а ще стигнеш до своята истина :)
Надявам се да съм била поне до някъде полезна.
We are all mad here
Аватар
Alcrucia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Фев 2015, 09:20

Мнениеот Lustre4108 » 11 Фев 2015, 18:02

Според мен има успешна магия и неуспешна такава.И не е нужно да вярваш в каквото и да било, за да реализираш първата - ангели, демони, дракони, таласъми, всички те са в главата и никъде другаде.Според мен. Единствено резултатът е налице, останалото са оправдания за неуспех. И щом всичко е в главата, дали ще викаш Михаел, Луцифер, Дева Мария, Кхтулху, Хари Потър и Волдеморт или Саурон е все тая. За невярващите в съществата магьосници, това са или аспекти на силата, или психически врати, даващи достъп до ресурсите на личното и колективното несъзнавано или пък просто модели, режими на "силата", "енергията".

По въпроса за сивите ангели- интересувах се главно от митологията около тях(ако има и някаква магическа информация още по-добре), то е ясно, че ще е апокриф, като Книгата на Енох. Ноо...апокриф или не, това няма значение. Докато има архетипи, които да стоят зад всяка една митология, колкото и измислена да е, практическата работа с тях ще дава съответните резултати.Лично за мен това е от значение...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Въпроси

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта