Как да проверим дали някой се занимава с магия ?

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот konnik » 16 Юни 2016, 16:37

Здр, как мога да разбера дали някой се занимава с магия ? Има едно момиче което съм забелязал че гледа само "вещерски" ( ако мога така да го нарека ) филми и един път забелязах в телефона и да разглежда сънохващачи .Та как мога да разбера без тя да разбира че аз се занимавам защото ако и го кажа директно не се знае но може да ми се измее в лицето icon_color


П.С. съжелявам ако въпроса е малко глупав но все пак това съм си аз . :)
Аватар
konnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 18 Апр 2016, 14:31

Мнениеот StealthMG » 16 Юни 2016, 16:56

Хмм, трудно ще стане това. Трябва самия ти да имаш представа от нещата и то доста задълбочена. Един от начините, за който се сещам е да "разгледаш" аурата и и околността около самата нея. При хората, занимаващи се редовно се усеща/вижда едно силно и хармонично поле. Освен това ако около нея има сервитори или същества това също може да е показател за подобен род занимания. А може косвено да поговориш с нея за подобни неща - може и да ти каже дали се занимава или не. Подобното привлича подобно ;).
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот Lustre4108 » 16 Юни 2016, 18:31

Зависи какво разбираш под "как да проверим" и как ти искаш да го разбереш. Вероятно най-простото ще е обикновено гадание.Но сам разбираш, че това следва да се потвърди от проверката с реалността.

Ако искаш да я накараш да си признае(защото си търсиш такова гадже), потърси тук във форума метод за изпращане на сън и й се представи.

Аз лично бих й подарил нещо "по-така магическо" по някакъв повод- например красив кристал(в ибей е пълно и можеш да купиш страхотни неща за прилична цена, за която тук ще се разориш). И ще й следиш реакцията.Само че да не вземе да започне да те обвинява по някое време, че си сложил нещо гадно в кристала, заради което си е ударила пръста и си е развалила лака за нокти.Доста магьосници са малко или много параноични.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Corrosion » 16 Юни 2016, 23:00

Това, което описа, нищо не означава. Може да си пада по холивудските простотии, дето се опитват да излязат от стереотипите и показват вещиците като добри и интересни само и единствено за контраст с дотогавашната представа. Това кара доста младежи да се заинтересуват от всякакви популярни предмети като дриймкачъри не за друго, а за да попият в атмосферата - просто още една модна тенденция. Това, обаче, не означава, че не практикува наистина или че не се е запътила натам, просто мен лично това не би ме навело на мисълта, която е навело теб.

Колкото до това как да разбереш дали е "дъ риъл диъл", говори с интерес за тези неща. Питай я дали вярва в гадания и й гледай на таро например, или заговори за каквото и да е, което е на тази тематика. Ако не започне да ти разправя само за филми, а говори за нейните лични вярвания, или ако ти почнеш да говориш за твои вярвания (нещо бегло от сорта на "няма случайности") и тя откликне на това, малко по малко през този разговор ще получиш своя отговор. Ако не вярва, ще ти стане ясно преди да те помисли за тотално луд. Но помни - даже и реалността да изглежда луда, ти винаги може да си по-луд.
Аватар
Corrosion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Май 2016, 17:31

Мнениеот eXPerience » 23 Юни 2016, 02:22

Под "дали се занимава" вероятно имаш предвид "дали реално развива някакъв магически талант" (а може и да има такъв и да не го развива, но да има налични признаци за това). Защото аз съм виждал хора, които редовно играят шах, да останат с гол цар срещу три царици и топ на противник, който не е играл от много месеци (да, гавра беше).

В случая е трудно да се даде съвсем конкретен отговор, но по мое наблюдение тези, които се занимават с Магия, притежават нещо, което бих нарекъл "интензивност". Тази интензивност може да се проявява по всякакъв начин, като много често това е тъпотия и малоумие, т. е. един потенциален магьосник може да бъде много по-голям олигофрен от средностатистическия човек. Това е поради липса на контрол над таланта му.
Също така като неписано правило се разпространява идеята, че един магьосник трябва да има привлекателна аура (също въпросната интензивност), но това не е задължително. Напълно възможно е един магьосник да е много странен и направо отвратителен и то по необяснима причина. Виждал съм жена на видима възраст най-много 30 години (ама най-много), която въпреки тялото си на спортист с тен на модел, както и симетричното лице със светли очи и къдрава кестенява коса, не можеше да предизвика абсолютно никакво сексуално желание у мен, не само физически, но и умствено. За експеримента опитах да се "насиля" да изпитам нещо и дори тогава беше много странно.
Други два признака, които не съм наблюдавал лично, но съм чувал по свои адрес и впоследствие чел за тях, са "Понякога имам чувството, че играеш роля", когато съм си съвсем естествен, и "Какво ти има", когато ми няма нищо. Последното е в резултат на това, че даден магьосник може да изглежда ако не отвратителен, то много тежко депресиран. Всичко това са лични интерпретации на енергията, която притежава конкретния човек, от страна на "сетивната" система на конкретния наблюдател ("Сетивна" е в кавички, защото тук нещата са по-дълбоки). Затова и досега писах "Аз това, аз онова". Някой може да види едно, друг - друго, а трети - нищо.
Интензивността може да се проявява и като изключително богат вътрешен свят. Мислене "outside of the box" (направо извън Вселената), изключително богати сънища (приказни светове с приказни същества, докато за сравнение другите хора сънуват обикновени житейски ситуации) и нечовешко въображение дори и за тривиални неща. "Играенето на роли" и богатият вътрешен свят са резултат от лекотата, с която магьосникът може да си променя възприятията.
Друго, за което се сещам, е изключително голяма издръжливост към всякакви болести - многократно по-голяма от тази на обикновените хора, дори и при водене на нездравословен начин на живот от страна на магьосника. Към заразяване издръжливостта може и да не е толкова голяма, но към протичане на болестта - да (т. е. много леко протичане).

Най-сигурният начин да разбереш дали някой е магьосник, за който знам, е да си призовеш някакво същество и да го питаш "Х магьосник ли е?" А даденото по-горе са просто някои признаци, по които човек да се ориентира. Не е задължително всички да са налични. Също така нито един от тях, поотделно или в група с други, не дава 100% сигурна информация, още повече че когато се потопиш в среда с такива хора и свикнеш с тях, може да спреш да забелязваш въпросните признаци.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27


Назад към Въпроси

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта