Любопитен новак - моля не подминавайте

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот flexrev123 » 26 Юли 2016, 22:34

Здравейте , нов съм във форума , но още отдавна усетих желание да се занимавам с магия и след дълго търсене попаднах тук . Направих темата си , за да попитам за някой по-лесни магии и приложими книги , които могат да се възприемат от новак като мен . Също искам да попитам : Възможно ли е да се науча по-някакъв начин да правя магии без сложни ритуали и множество магически предмети ( искам да кажа : с изричане на заклинания или дори със силата на ума ).
Аватар
flexrev123
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Авг 2015, 00:33

Мнениеот konnik » 02 Авг 2016, 19:13

Здрасти, icon_eusa_dance
Трябва да напреднеш доста за правиш магии умствено. Аз също съм начинаещ и няма с какво много да те съветвам, но все пак . Първата ми книга беше на Вивиан Краули - Признаци на Уика . Много е подходяща защото след всеки раздел има по ендо упражнение за начинаещи - медитация, отваряне / затваряне на чакри, правене на магически жезъл и др.
Също така разгледай раздела за начинаещи там е пълно с такива теми happy7
Успех!!! icon_flowerface
Аватар
konnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 18 Апр 2016, 14:31

Мнениеот myurid » 04 Авг 2016, 15:58

Мен са ме учили точно в този ред - първо менталната, после ритуалната магия. И са ми обяснявали, че двете се допълват взаимно и, че с коя ще започнеш е въпрос на характер и лично предпочитание. И предметите свързани с магическата ми дейност си ги намерих с времето, когато дотрябваха, макар че и досега ги използвям рядко. Така че, на база на моя опит, отговорът е: ДА, МОЖЕШ.

най-лесната ментална магия... мииии... например:
всяко физическо дейстиве което правиш да го повториш в мисълта си със същото действие... ядеш и си мислиш как хряната доставя енергия в тялото ти, къпеш и си мислиш как водата отмива и душевния боклук, протягаш се и си мислиш как душата идва от света на сънищата във физическия свят, метеш и си мислиш как измиташ енергийни боклуци от дома...

за книга по ментална магия... не се сещам за добри, почти всичко май е смесено, с уклон към ритуалното - както са книгите на Краули, които ти ги препоръчвам.
Аватар
myurid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 28 Юни 2012, 15:58

Мнениеот eXPerience » 07 Авг 2016, 03:08

Помня как едно време препоръчваха Liber MMM и Метода на Силва на начинаещите (за разлика от днешни дни, когато май по-често започват с предмети). И двете те учат как да се концентрираш, като Методът на Силва те учи и как да визуализираш, което е много важно. Освен това, "най-лесната магия" са именно сигилите от Liber MMM. Има разлика между "лесна" и "проста" магия. По-просто е само да си визуализираш нещо, но не се знае дали изобщо ще постигнеш някакъв резултат, защото пък от друга страна не е лесно.

Но обратно към сигилите, правиш си сигил по описания начин, а след това си пускаш един от онези "розови" филми за възрастни. И сам можеш да се сетиш какво да правиш по време на филма, но по време на най-интересния момент си визуализираш сигила - как се изпълва с енергия, става все "по-тежък", "по-топъл" или каквато си избереш асоциация, запращаш го в нищото и приключваш. В момента може и да ти се струва, че леко ти се подигравам, но мога да те уверя, че тази техника работи неочаквано добре за предизвикване на събития. Едни от съвсем първите ми занимания и успехи бяха свързани именно с това. За директен контрол върху хората (поне при мен) не става.

Отделно, трябва да имаш някакъв усет за собствената си енергия. Тук можеш да се насочиш към Източни учения. Има толкова много материали по въпроса (Tai Chi, Nei Gong, Tantra и т.н.), че може да ти стане противно и блудкаво, докато търсиш. Въпреки че помня кажи-речи всичко, което съм прочел по въпроса и ми е свършило някаква работа, самите имена на книги и автори ми се губят. В момента се сещам за Mantak Chia.

Без значение каква магия ще правиш, трябва да се научиш как да си контролираш вниманието и да извикваш в себе си каквото си пожелаеш чувство или емоция. В крайна сметка всяко едно действие може да бъде категоризирано като "правене" или "неправене", като това може да ти даде идея и усет как точно да правиш магия "със силата на ума" (умът, сам по себе си, не е отговорен за подобна магия).

Заниманията с Източните системи може да накара околните хора да усещат повишената ти енергия и по принцип променя отношението им към теб. Заниманията с другите упражнения предизвиква т. нар. "синхроничности", научава те да "знаеш" неща, а и ти дава Сила, с която после да правиш ритуали или каквото там си решил.

Предложеното от мен са мои лични предпочитания, разбира се, но така или иначе, както може би сам ще видиш след време, присъства във всяка една магия по един или друг начин и затова в съответната книга трябва да има подходящи упражнения (с изключение може би на неправенето, което почти никъде не присъства или аз не успявам да го разпозная).
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 13 Авг 2016, 20:23

Това, което те интересува се нарича ментална магия - всички ритуали и техники се проиграват в съзнанието като пиеса, в която участва и мага. В България, с ментална магия се занимава школата на Елена Вакуленко. Но естествено, преди да преминеш към чисто менталните практики, пак минава време при което работиш с материални пособия(главно природни предмети, като камъни, клонки от дървета, растения, стихии и пр).

Мога да те уверя, че дори и западната магическа школа рано или късно изхвърля сложните церемонии и магът минава изцяло на ментална практика. Само че там се изисква да мине доста време, докато се работи с физическото ниво, докато се премине по-нагоре. Това важи и за повечето школи на магията, с изключение на традиционното вещерство(не бъркай с уика), но пък там нещата са невероятно опростени.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта