Да се забрани spell-begging-a

Екипът ни очаква всяко ваше предложение, идея или съвет, относно подръжката на форума. Обратна връзка с Вас, потребителите на форума.

Мнениеот galina_dim » 17 Фев 2008, 19:40

heress написа:PS:
Може да съм сяккво гадно и арогантно копеле, но винаги казвам истината в очите.


Значи ти самият като си арогантно копеле може, ама друг като ти влезе арогантно - не може, така ли? Затова ли не те кефи Нетер?

Илюзия не я нападат поголовно. Върни се и прочети повече от носа си.

Пич, това не е хаос, братче, това е комплексарщина. Stoopid. И аз ги мога тия хватки с английския :mrgreen: .
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот mandragorko » 17 Фев 2008, 20:27

....че кой напада Ilusia?...в интерес на истината,тя самата започна с леки нападки..няма лошо всеки според принципите и вижданията си...
....Египетянина ме радва с интересният си начин на мнения,информиран човек,може и още..за което има и време и бол теми,които ще се нароят,все пак тук е теротирия на малък хаос(съпоставете полезната информация в този форум със същата такава,за която се твърди,че е SPAM[т'ва не е ли ингилизззззко бее] и ми кажете везните на коя страна ще се наклонят...)..
...относно heress(що за изтрещял nick-name)-момче,ти защо си мислиш,че арогантността е начин или решение за "глобалните" проблеми в този форум....
...това,че си от мъжки пол,на 23 год. и куп други щуротии НЕ те прави мъж,още повече хаотик....те хаотиците са "луди",но ти ...колебая се как да се изразя...погледни само начина си на изразяване...извинявай ,но длъжни ли сме да четем нечии писания от немарливост към собствения език,пък спори кой на какъв език е поклонник...Аh,du meine G:ute!!!!!Ah soooo!!!....
...но в спора е истината и се надявам,скоро всеки да си хване пътя и да не рови по чуждите раници;който може ще сподели,който иска ще каже...останалото са болезнени опити да се демонстрира самовлюбие,болно ЕГО,наранени амбиции,перчене и опит за изтъкване на нечисти помисли към живота....

Галина,"пич" и "брат" се използват в определени случаи :)...за болезнени рани по устата има други думи,но нека не ставам и аз ужасен....

Всичко,с най-добри чувства.....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот KaFFe^ » 17 Фев 2008, 21:12

Заставам зад Илюзия. Хич не ми пука как се изразява а какво отношение има. Като ти каже, че не те кефи не и вади доводи ква е мърла примерно и се дръж като малко по зрял човек. Знаете ли много ми е смешно когато чета 50% от постовете а съм на 18 години... колкото и сложни думи да използвате няма да станете по умни нито ще докарате вида на по умен. Тва не е частно насочен пост а глобален щото ми досади малко точенето на локумите. Кой прав кой крив негова си работа ( да противореча си защото заех позиция ) връщам темата на пост който има смисал или направо да затворите тая тема и стига скачахте по форумците не сме зоологическа а форум... понякога трябва да пренебрегнеш себе си за да се стигне до консенсус без да се вадят кирливи ризи... като сте големи батковци и каки искам да ви видя като такива...
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот ilusia » 17 Фев 2008, 23:08

По дяволите... Илюзия чисто и просто каза, че някой в тоя форум не я кефи... Нямам нужда нито от защитници, нито от нападатели. Сама забърквам лайната в живота си и си ги оправям както мога.
Не нападам мнението му. Не нападам личността. Просто рязко и категорично казах какво не ми харесва. Айде да не се правим на по-тактични от колкото сме.
Такава съм. Това съм. Казвам каквото не ме кефи и няма да галя с памук никой, дори ако хората които харесвам и уважавам са зад него.
Може да нямам мъдростта, силата и прочие на някои от хората тук, но имам характер и когато не харесвам нещо го казвам, който има проблем с това да го изяснява лично с мен.
А когато някой ми навява подобни мисли и емоции като автора на темата съвсем пък няма да си замълча. Такива като теб съм срещала много и много ще срещам... Но аз спирам. Развивайте си креативните предложения и си играйте на учители, галете си егото с думички като "можещи", "знаещи" и проверявайте входни тестове....
Аз някак си се чувствам прекалено обикновен човек, за да имам компетенцията на проверител....
И да прибирам си рогата и отивам да спя - сесията свърши !!!!!!
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот venus » 18 Фев 2008, 08:24

Мили другарчета,
обърнали сте го на бойно поле.

Защото е дошъл един човек, който има малко вяра в себе си и казва, че би искал нещо да ви даде. Тук непрекъснато идват нови хора - искащи, плачещи, питащи, мрънкащи - и все сме недоволни от тях, че не били достатъчно духовни, разбиращи, можещи. Сега идва човек, който предлага нещо и получава същата реакция.

Стегнете се - това е просто форум. Не е нито началото, нито края на света. Най-ценното в този форум са хората, които пишат в него. Аз дотук не съм прибегнала до нито един ритуал или заклинанние, не съм попаднала на нито една информация, която глобално да промени моя светоглед, но личното ми общуване с хора от форума (всички, без изключение) е било много полезно. Всеки може да даде нещо на другия и може да получи нещо от другия.

Изпитвам най-хубави чувства към Илюзия, също имам добро усещане към Нетер. Наистина тук няма нужда нито от нападки, нито от защита.

Прочетете още веднъж заглавието на темата. То не е "Нетер срещу Илюзия".
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Neter-Kua » 18 Фев 2008, 11:07

KaFFe^ написа:Знаете ли много ми е смешно когато чета 50% от постовете а съм на 18 години... колкото и сложни думи да използвате няма да станете по умни нито ще докарате вида на по умен. Тва не е частно насочен пост а глобален щото ми досади малко точенето на локумите. Кой прав кой крив негова си работа ( да противореча си защото заех позиция ) връщам темата на пост който има смисал или направо да затворите тая тема и стига скачахте по форумците не сме зоологическа а форум... понякога трябва да пренебрегнеш себе си за да се стигне до консенсус без да се вадят кирливи ризи... като сте големи батковци и каки искам да ви видя като такива...


Чудесно е, че постави въпроса така.Въпреки че цитирам мнението ти аз също целя да адресирам проблем засягащ голяма част от хората. Тъй-като началния замисъл на темата вече поизбледня ще се опитам да свържа това което казваш с причините които ме подтикнаха да отворя темата и които са изложени в началото. Ще си позволя да направя една аналогия между магията и професионалния спорт тъй-като в идеалния случаи и двете изцяло предполагат промяна в начина на съществуването на определен индивид. Това цели едно опростяване на нещата,което да спомогне за по-лесното асимилиране на идеята която исках да изложа започвайки темата. Когато един начинаещ атлет започне тренировки те са леки краткотрайни,като тяхното времетраене и интензивност се увеличават с течение на времето. След известно време атлетът е способен да понесе натоварвания немислими в началото и постигне неща близки до тези видени само от най-добрите в света(ако приемем че атлетът е достатъчно сериозен).В същото време от атлетика започват да се интересуват и други които минават по същия път. Ако атлета от световна класа бяга 100 за под 10 секунди то начинаещия го прави за 13 примерно.В голяма част от случаите атлетите с различни цели и възможности тренират заедно. Колко странно би било ако един начинаещ се опита да попречи найкои по напреднал по време на спринта му с думите: “Хееей какво правиш не толкова бързо”. Оценявам факта че си на 18,но ние всички сме на пистата и аз не съм тук за да покажа колко много знам и колко много мога, аз съм просто на тренировка,тук сам за да подобря себе си,да подобря постиженията си да бягам все по-бързо.Прекалено дълго почивах в Тифарет съзнание ,затова в момента просто ускорявам и не мога спра за когото и да било. Разговарял съм с хора чийто мисли са толкова сложни и красиви(да именно в сложността на една мисл виждам нейната красота),че ми е отнемало дни да разбера какво имат превид,възхищавал сам им се и продължавам да го правя.Учил съм се от тях и не съм ги спирал казвайки “Хеееей какво правиш не толкова бързо”. Някои от участниците в темата използваха профанен текст при общуването си с мен,като това далече не е единичен случай. Странно как много хора четат,преписват,цитират,вибрират и ползват магически текстове без да познават потенциала и недостатъците на собствения си език,пропускайки да учат уроците поред,прескачайки “скучното” и така наподобявайки жонглъора които при първото си жонглиране е уцелил “ритъма” на предметите които летят из въздуха ,но който неминуемо ще ги види да падт един след друг,след съвсем кратко време. Употребата на профанен текст освен всичко останало означава едно-ниска вибрация,а вербалното или текстовото изражение на една ниска вибрация може да е в резултат единствено от различни по магнитут ментални полюции,преодоляването на които е първа И основна задача на практикуващия окултист. Ако приемем че употребата на профанен текст е ниска вибрация то неупотребата е обратното.Още веднъж,оценявам че си на 18 и че в желанието си да се отдалеча от употребата на профанен текст изказванията ми ти изглеждат ненужно комплицирани,но те уверявам че това е единствения начин да съществувам в този момент, просто защото отново сам на пистата.
Аватар
Neter-Kua
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 77
Регистриран на: 14 Фев 2008, 20:35
Местоположение: Inarijarvi

Мнениеот mandragorko » 18 Фев 2008, 19:54

......страшно мнение,мисля,че нещата ще се избистрят....
..Neter-Kua, добре дошъл!!!!!
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот heress » 19 Фев 2008, 23:55

mandragorko написа: длъжни ли сме да четем нечии писания от немарливост

Че кой те кара да ги четеш? Да не съм те вързал?


galina_dim написа:Пич, това не е хаос, братче, това е комплексарщина.


mandragorko написа:НЕ те прави мъж,още повече хаотик....те хаотиците са "луди",


М, даа словестните нападки от ilusia се обърнаха към мен, how predictable :wink:

Забравих, кажи хаотик във тоя фирум и всички те оплюват, :mrgreen: , пък неспират да говорят за толярантност и разбиране.
За егото, имам его, не го крия, нормално е всеки да го има За разлика обаче от повечето "магиосници" аз Не се правя, че то не съществува, както и не се правя че съм над нещата. Какво значи да си над? Да си над себе си, над омразата, над любовта над хората над какво? Ако е така защо изобщо живеем? Аз лично изцяло се отдавам на емоциите и изкушенията в живота. И естествено имам его. Не вярвам някой ако го ритнат по задната буза да разтвори и другата. Това не е ли его? Нима някой ще ми каже, че егото е лошо?

Така че не с цел да си чешам егото, обаче постнах тея няколко линка (е може би донякъде ми стана кеф, но не тва беше основната идея). Исках просто да докажа, че не е необходимо да си изчел 100 книги и завършил 50 курса за да можеш да правиш "магии". Понякога нещата просто стават, необходимо е само да уцелиш ритъма, а това не става с четене на книги. Да се върнем към спорта. Това е все едно да четеш литература по лека атлетика как се бягат 100 метра. Фащаш и ги бягаш, тва е. Или го можеш или не. То си ти идва отвътре. А ако не, тогава друго от теб освен трениор да излезе.
Съгласен съм, че това е форум и тук се дискутират както "магия" така и окултизъм и въпреки че не съм от най-дейните участници (от 2005-та до сега имам някви си 217 мнения), мисля че съм дал своя принос към този форум. За съжаление обаче не всеки успя да го види. Аз бях един от малкото участници, който е правил открити "магии" във форума. Така че всеки да може да ги види. Да види енергията в тях, развитието им, резултата им. Въпреки че не съм най-дейния постер на ритуали, мога да кажа, че съм ви дал, нещо което го няма по книгите, нещо далче по-ценно. (според мен). Нарича се практика, или "магия в действие". Трябва да влезнеш в дълбокото. За мен това е единствения начин да станеш наистина добър. Ако искаш да бягаш, бягай на пистата - не в книжарницата.
Относно арогантния ми тон и наглото ми държане, това е начин по който мога да ви покажа енергията която струи от мен. Емоцията която влагам в "магията" и мойте ритуали. Аругантния изас - това е стратегия, в която и най-неопитния окултист би трябвало да долови какви емоция и какви инстинкти струят от мен. Тук някой ще ме обвини, че използвам низши "енергии" и състояния. Какво значи низши и визши? Защо трябва да се поставяме [color=ред]над[/color] нещата които ни вършат работа. Да не говорим, че обикновенно описваните във съвременната комерсиална литература като "низши състояния и енергии" са в основата и контрола на всички състояния, но това е друга тема и ако не ме мързи, някой ден, ще напиша статия по въпроса.
Другата причина поратди която постнах линкчетата в тази тема, е че нападки от рода на:
mandragorko написа:...относно heress(що за изтрещял nick-name)

щяха да бъдат нещо подобно на:
Като се прайш на толкова велик ае направи нещо


Против Neter-Kua нямам нищо просто му казах че на пръв поглед не ме кефи., и предпочитам да му го кажа.

За ilusia Разбирасе ставаше въпрос за словестни нападки (никой не говори за окултни такива) Казвам го за всеки случай, да не стастане объркване. Вярвам че всички сме достатъчно поумнели да не се изтрепем, за това че някой не е съгласен с мнението ни или че ни е казал какво мисли в очите ни. Дори аз не се считам за толкова изтрещял :mrgreen: , все пак минал съм пубертета :mrgreen:


453457679485648654678096857856478756898-8546856734652734675432

Сега по темата:
Предлагам модераторите да упражняват малко по-стриктен контрол към постове не-по темите във теми като Демонология, Хаос магия, Wicca, Руни, VooDoo, и Дракони. Нека във теми като лубовна магия, въпроси, и помощ се изказват хората, както искат.

Иначе освенм ритуали във форума, "магия" има. Просто не е толкова явна и не всеки може да я види. Все пак за нея не е хубаво да се говори в пряк текст, нали. :wink:


453457679485648654678096857856478756898-8546856734652734675432

ПП: Когато моята сестра беше (едно време) застрашена аз я подкрепих и застанах твърдо зад нея. Въпреки това, че знаех колко не е права. Разбира се случаите са несравними, тъй като тогава ставаше въпрос за окултна намеса и спора им беше безсмислен още от самото начало. Или както казваше една велика мисъл:
"Птиятелите не са тези които ще те подкрепят когато си прав, тогава всеки ще го направи. Приятелите са тези които те подкрепят, въпреки това че знаят че не си."

--.>Тва е... :wink:
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Arhimikus » 20 Фев 2008, 11:05

Херес, мисля, че приятели са тези, които ще ти покажат къде ти е грешката, за да не я правиш втори път.
Както и да е... какъв е сега смисълът на темата? За какво си говорим? Има ли някаква ползва от нея или само си раздаваме нападки?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Предишна

Назад към Предложения

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта