Добро Дело

Екипът ни очаква всяко ваше предложение, идея или съвет, относно подръжката на форума. Обратна връзка с Вас, потребителите на форума.

Мнениеот Mason » 07 Сеп 2009, 19:04

"...открихме странна картина: оказа се, че някои градове са учудващо приветливи за живеене, а други въздействат твърде негативно върху хората. Хакерите се опитаха да изяснят причините за това и стигнаха до следния извод: животът в един град пряко зависи от това, какви са хората в него. Уж банална истина, но зад нея се крият важни подробности. Оказа се, че всеки град има своя аура, енергия. Щом енергията е добра, тя автоматично модулира с благотворните си вибрации аурата на жителите. В такъв град дори лошият човек постепенно се избавя от недостатъците си - средата просто не му позволява да разваля още характера си. И обратно, ако добър човек се озове в пропит със зло град, това заплашва да огруби душата му. Но най-учудващото откритие беше, че духовната атмосфера даже на някой голям град може да зависи от енергията само на един човек. Започнахме да изучаваме този феномен и в резултат създадохме групата на Пазителите. Пазителят е човек, който има задача да поддържа добра духовна атмосфера в даден град. Изследванията посочиха, че за Пазители най-подходящи са жените поради особеностите на тяхната енергия. Всеки Пазител преминава специална подготовка, след което се премества да живее в град с духовно увредена атмосфера. Заедно с него отиват още двама хакери. Тримата стават ядро на бъдеща група. Там, където се появи Пазител, животът на хората се подобрява. ..."
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Nemezius » 07 Сеп 2009, 20:04

Mason написа:"...открихме странна картина: оказа се, че някои градове са учудващо приветливи за живеене, а други въздействат твърде негативно върху хората. Хакерите се опитаха да изяснят причините за това и стигнаха до следния извод: животът в един град пряко зависи от това, какви са хората в него. Уж банална истина, но зад нея се крият важни подробности. Оказа се, че всеки град има своя аура, енергия. Щом енергията е добра, тя автоматично модулира с благотворните си вибрации аурата на жителите. В такъв град дори лошият човек постепенно се избавя от недостатъците си - средата просто не му позволява да разваля още характера си. И обратно, ако добър човек се озове в пропит със зло град, това заплашва да огруби душата му. Но най-учудващото откритие беше, че духовната атмосфера даже на някой голям град може да зависи от енергията само на един човек. Започнахме да изучаваме този феномен и в резултат създадохме групата на Пазителите. Пазителят е човек, който има задача да поддържа добра духовна атмосфера в даден град. Изследванията посочиха, че за Пазители най-подходящи са жените поради особеностите на тяхната енергия. Всеки Пазител преминава специална подготовка, след което се премества да живее в град с духовно увредена атмосфера. Заедно с него отиват още двама хакери. Тримата стават ядро на бъдеща група. Там, където се появи Пазител, животът на хората се подобрява. ..."


споко, Масоне, в сф останаха 2-ма обучени Пазители и трети се подготвя, макар да е още на доста начален етап, но е достатъчно способна девойката ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Lord Voldemor » 08 Сеп 2009, 19:30

Някой би ли ме светнал на лични по-подробно за тези Пазители? Захапах кукичката :)
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Nemezius » 08 Сеп 2009, 19:55

Lord Voldemor написа:Някой би ли ме светнал на лични по-подробно за тези Пазители? Захапах кукичката :)


Ако някой ден се видим, ще разбереш и сам за какво става дума- дълго е да описва, а дадения от Масон цитат от книжката описва само една малка част от същността на пазителите ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот rianegra » 09 Сеп 2009, 13:13

Nemezius написа:
Lord Voldemor написа:Някой би ли ме светнал на лични по-подробно за тези Пазители? Захапах кукичката :)


Ако някой ден се видим, ще разбереш и сам за какво става дума- дълго е да описва, а дадения от Масон цитат от книжката описва само една малка част от същността на пазителите ;)



За книжката на Андрей Реутов ли става въпрос?
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот Abathor » 13 Сеп 2009, 16:18

Волдемор радвам се че пускаш тази тема и че тя има отзвук.
Макар да смятам че за да се прави подобно нещо, хората правещи го трябва да отговарят на определени духовни/морални качества, идеята е добра.Имай в предвид че не винаги количеството е от значение.
Резултата от съвместните усилия ще бъде благоприятен за всички, а и ще е мотивация за практическа работа за мързеливците като мен самия.
Без да давам големи обещания подкрепям идеята и давам съгласието си да се включа.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот rianegra » 14 Сеп 2009, 12:17

Abathor написа:Волдемор радвам се че пускаш тази тема и че тя има отзвук.
Макар да смятам че за да се прави подобно нещо, хората правещи го трябва да отговарят на определени духовни/морални качества, идеята е добра.Имай в предвид че не винаги количеството е от значение.
Резултата от съвместните усилия ще бъде благоприятен за всички, а и ще е мотивация за практическа работа за мързеливците като мен самия.
Без да давам големи обещания подкрепям идеята и давам съгласието си да се включа.


И аз съм в категорията на мързеливите, но силно се амбицирах от идеята да се включа към този поток. Дори си настроих аларма за подсещане, колкото и неучтиво да звучи това - истината е, че имам огромно желание, но като ме подхване динамиката на деня, понякога пропущам.
И само за уточнение: Значи всеки ден в 12.00, 18.00 и 00.00 часа, така ли?
И в петък в 9.00 часа?
Правилно ли съм разбрала часовете?
Още нещо: Моля ви, кажете какво правите всички вие, които в този момент сте на работа, оперативка, служебна среща и т.н. - имате желание, но нямате възможност - как вливате себе си в ритуала?
Аз например за миг се откъсвам от всичко и с цялата си сила, желание, воля и същност се вливам към енергията, НО дали е правилно да бъде по този начин и дали не е възможно да навредя, след като в момента нямам нужната обстановка, а си оставам само с едното "голо желание", както се казва?
Моля, всички, по-напреднали от мен да ме осветлят по тези въпроси - ИСКАМ ДА ПОМАГАМ, А НЕ ДА ПРЕЧА!!!
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот Nemezius » 14 Сеп 2009, 15:07

rianegra написа:Още нещо: Моля ви, кажете какво правите всички вие, които в този момент сте на работа, оперативка, служебна среща и т.н. - имате желание, но нямате възможност - как вливате себе си в ритуала?
Аз например за миг се откъсвам от всичко и с цялата си сила, желание, воля и същност се вливам към енергията, НО дали е правилно да бъде по този начин и дали не е възможно да навредя, след като в момента нямам нужната обстановка, а си оставам само с едното "голо желание", както се казва?
Моля, всички, по-напреднали от мен да ме осветлят по тези въпроси - ИСКАМ ДА ПОМАГАМ, А НЕ ДА ПРЕЧА!!!


Ми като за начало- не поставят оперативките си по това време на деня- това решава въпроса.
Относно откъсването- трябва да си малко шизофреник, за да успееш да го направиш напълно това- създаваш част от теб и я отделяш като отделен аспект на личността си- така можеш да изпратиш този си аспект да върши каквото трябва, като в същото време можеш да си си и на оперативка дори и само да следиш от време на време какво става :)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот paparosko » 14 Сеп 2009, 20:14

Приведствам предложението на Волдемор.
Изпращането на енергия на Земята се прави отдавна от определени групи хора в определено време.
Например, хора занимаващи се с Рейки - Рейки канали, в определено време, обикновено 12.00 часа на обяд, изпращат универсална жизнена енергия за подобряване общото състояние на Земята, за възстановяване на природата.
Или пък хора, занимаващи се със светлинна работа, с Шамбала и Махатма енергия, изпращат светлинна енергия за преодоляване на определен глобален проблем - пак в определени дни и часове.
И т.н.
Нека бъде така, както Лорд Волдемор предлага!
Подкрепям начинанието.
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Libra Lia » 16 Дек 2009, 21:26

Валидно ли е още доброто дело ?
Аватар
Libra Lia
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 16 Ное 2009, 04:57
Местоположение: БГ

Мнениеот ultramarin » 17 Дек 2009, 08:22

ДА, ВАЛИДНО Е!

Поне се надявам хората още да помнят "идеята си"... въпреки че, като мчета какви неща сме писали - смях ме напушва, че и ме досрамява от себе си - примерно моето предложение за петъчните дни ми се струва като добре скрита подигравка... защо ли?
Ами щото се сещам за една притча...

Един млад семинарист от медресето(мюсулманско религиозно учебно заведение) се разхождал из гората покрай една река и дочул някой да се моли от ддругия бряг. Бидейки прилежен студент, той си отбелязал, че молитвата е в грешен час, а и леко грешно е произнасяна. Намерил той една лодка, минал при молещия се, търпеливо го изчакал да завърши след което подробно му обяснил какво и къде бърка. Човекът много се зарадвал, скъсал се да благодари, даже предлагал на семинариста от своето мизерно ядене... Доволен, нашият герой се върнал с лодката на своя бряг, и тъкмо слизал, когато зачул викове след себе си: уважаеми, уважаеми почакайте, може ли пак да ми припомните в колко точно часа трябваше да казвам тази молитва... обърнал се той и замръзнал от удивление - към него, размахвайки ръце, тичал молещият се по повърхността на водата.

Извод - петък или понеделник, преди залез или след изгрев... по-важното е да се ПРАВИ!
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Libra Lia » 17 Дек 2009, 12:28

Прав си ..но ,ако всяка светулка си включва фенерчето когато и е удобно надали ще същото излъчване когато са едновременно.
По същество тогава.
Не мисля ,че на това трябва да гледаме като на добро дело от рода давам -получавам ,а като наше задължение и хигиена на дома ни в случая планетарното тяло.Вярно е ,че много групи работят тихомълком за неутрализиране на енергийният смог .Колкото повече се включат толкова по добре .Дано все пак се определи и някакво време .
Аватар
Libra Lia
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 16 Ное 2009, 04:57
Местоположение: БГ

Мнениеот Lord Voldemor » 18 Дек 2009, 21:59

Времето е определено,и то още в началото-в 12 на обяд,в 18 ч и в 24 ч-кой когато намери време.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот hipstera » 19 Дек 2009, 12:23

Цялата идея звучи страхотно, със сигурност има значение дали всички го правим по едно и също време. Радвам се, че видях темата и сега мога да се включа и аз :)
In lak'ech.
Аватар
hipstera
 
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2009, 01:09
Местоположение: там където трябва

Мнениеот anakonda79 » 20 Дек 2009, 13:37

В 12 и в 18 не съм сигурна но в 24 ще се постарая да отделям време за това като цяло идеята е чудесна и би повлияла благотворно на планетата като цяло посредством вибрациите които изпращаме. Колкото повече толкова по добре :)
skype: mariq123489
Аватар
anakonda79
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Дек 2009, 21:24
Местоположение: България

Мнениеот Lord Voldemor » 21 Дек 2009, 15:33

Както всяко начинание/идея,може да се наблюдава ловинообразния ефект-ако дори само малцина се стараят,то те се увеличават-или колкото повече,толкова повече.
В крайна сметка от значение е личното участие/избор.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот kokiche69 » 07 Ное 2013, 17:41

А някой може ли да каже как точно или да ме насочи от къде да науча как да се включа и аз? Аз се моля всяка сутрин в 6 и споменавам мира и равновесието на Земята, но може и да не го правя както трябва..
Аватар
kokiche69
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Юни 2013, 19:56

Мнениеот myurid » 08 Ное 2013, 14:05

прочети какво е писал Ултрамарин по-горе
няма неправилна ТЕХНИКА за молитва, в молитвата "неправилно" е синоним на нечистосърдечно
Изображение
Аватар
myurid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 28 Юни 2012, 15:58

Предишна

Назад към Предложения

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта