Коя е вещицата от Ендор?

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Poison » 13 Дек 2005, 13:45

Това истинска личност ли е или някакъв измислен мит? Знаете ли повече, не открих в нета?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот ekaya » 13 Дек 2005, 14:22

Това може и да ти даде отговор... споменава се в бибилията - стария завет, но само се споменава. Ето част от това, което е написал Дейвид Уилкерсън на 8 Юли, 1996 за "човекът, който е пропуснал своята съдба"...

...И Саул започна добре. За известно време той следваше своята съдба, ходейки в страх от Бога. Той бързо спечели голяма битка срещу Амонците. И хората се върнаха у дома хвалейки Бога, казвайки: "... Кой е онзи що рече: Саул ли ще се възцари над нас? Доведете тези мъже за да ги избием. Но Саул каза: Никой няма да бъде убит в този ден, защото днес Господ извърши избавление в Израиля" (11: 12-13).

Саул беше определеният цар над Израел. При все това, една от най-трагичните картини в цялото Писание е когато този човек започна да запада. Той беше следвал своята съдба само за кратко време - но Бог наистина възнамеряваше Саул да изживее дните си с Господнето благословение. Той желаеше Саул да бъде запомнен като човека, който освободи Израел от робството на Филистимците. Но Саул пропусна своята съдба! Той започна да се срутва, пропадайки в своята нужда от човешко удобрение и приемане. Той правеше компромиси за да получи тези неща - и той пропусна плана, който Бог имаше за него.

Толкова е тъжно да гледаш Саул в края на живота му. Когато той трябваше да посрещне една от най-големите битки на Израел, сърцето му беше поразено от страх. Накрая той потърси за съвет нечестивата вещица в Ендор! Той й каза, "... Бог се е отдалечил от мене и не ми отговаря вече нито чрез пророци, нито чрез сънища..." (28:15).

Според собствените думи на Саул, Бог не беше вече с него. Каква смразяваща, ужасна мисъл! Човек може да бъде призван за велика, Божествена цел, ходещ в Божието благословение и помазание - и тогава изведнъж да смени курса, служейки на себе си и завършвайки изоставен от Бог.

Такова бе и положението на Саул. Този цар накрая унижи себе си пред една вещица. И той умря в срам - изоставен от Бог. Следните думи биха подхождали на надгробния му камък: "Човекът, който пропусна своята съдба."

П.П. това име като местност, планета и т.н. се сраща както в Междузведни войни, така и при Толкин...

С една дума нямам и най-малка представа... но това е мах инфото, което имам за сега
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот ekaya » 13 Дек 2005, 14:45

Ето нещо още по-точно
Ендор
Един от Манасиевите градове - И.Н. 17:11, на четири мили (6,44км.) южно от Таворската планина, при град Наин - Пс. 83:9,10. В Ендор е живяла запитвачката на зли духове, при която се допитал Саул - 1Цар. 28гл. Претенцията на магьосницата, че може да извиква духовете на умрелите, е без съмнение лъжливо. И тя се смайва (страх и ужас я обземат), когато се явил Самуил, изпратен от Бога да я посрами и да каже на Саул, че ще умре.

малко по-синтезирано е
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот AryanSun » 13 Дек 2005, 15:20

Poison написа:Това истинска личност ли е или някакъв измислен мит? Знаете ли повече, не открих в нета?


Наполеон е казал :"какво е историята,ако не приказка,
в която да вярваме".Хех,това важи и за Вещицата от Ендор,
библейски персонаж,за когото по-горе ти беше дадена добра
информация.Някои християнски окултисти я цитират като
доказателство в подкрепа на твърденията им,че практику
ването на окултизъм от християнин или евреин не е грях-нещо
в което аз лично не съм убеден,въпреки многото аргументи,
преведени в тази насока...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Poison » 16 Дек 2005, 13:07

Продължавам да мисля че все пак не е само персонаж. Мисля че е била жива и наистина съществуваща.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Stalik » 17 Дек 2005, 01:22

Poison написа:Продължавам да мисля че все пак не е само персонаж. Мисля че е била жива и наистина съществуваща.

Вече започвам да си мисля, че си влязла в контакт с нея... Изображение
Аватар
Stalik
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 16 Окт 2005, 09:59
Местоположение: София

Мнениеот Poison » 20 Дек 2005, 14:22

Не съм бе Сталик ама ходих и във видеорента да търся филм за нея. Няма. Обаче незнам от къде съм я чувала.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот sanguinary » 11 Яну 2006, 02:01

Poison написа:Не съм бе Сталик ама ходих и във видеорента да търся филм за нея. Няма. Обаче незнам от къде съм я чувала.


Видео рента хаха:))) От това название на видотека мога да ви кажа от кой наш черноморски град е нашата червенокоса вещица:)
Със сигурност не е Ендор
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Poison » 11 Яну 2006, 16:14

Ми добър ден бе пиле! Че аз бях написала някъде от къде съм.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот AZA » 13 Яну 2006, 01:43

КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот BlooDy_RoSe » 23 Май 2006, 19:48

7Тогава Саул каза на слугите си: Потърсете ми някоя запитвачка на зли духове, за да ида при нея и да направя допитване чрез нея. И слугите му му рекоха: Ето, има в Ендор една запитвачка на зли духове.

8И така, Саул се предреши като облече други дрехи, и отиде, той и двама мъже с него, та дойдоха при жената през нощта; и Саул й рече: Почародействувай ми, моля, чрез запитване зли духове, и възведи ми, когото ти кажа.

9А жената му каза: Ето, ти знаеш що направи Саул, как изтреби от земята запитвачите на зли духове и врачовете; тогава защо впримчваш живота ми та да ме умъртвят?

10Но Саул й се закле в Господа, казвайки: Заклевам се в живота на Господа, няма да ти се случи нищо зло за това.

11Тогава жената рече: Кого да ти възведа? А той каза: Самуила ми възведи.

12И когато жената видя Самуила, извика със силен глас; и жената говори на Саула и рече: Защо ме измами? Ти си Саул.

13И рече и царят: Не бой се; но ти какво видя? И жената каза на Саула: Видях един бог който възлизаше из земята.

14И рече й: Какъв е изгледът му? А тя рече: Един старец възлиза, и е обвит с мантия. И Саул позна, че това беше Самуил, и наведе се с лицето си до земята та се поклони.

15И Самуил каза на Саула: Защо ме обезпокои, като ме направи да възляза? И Саул отговори: Намирам се в голямо утеснение, защото филистимците воюват против мене, а Бог се е отдалечил от мене, и не ми отговаря вече нито чрез пророци, нито чрез сънища; затова повиках тебе да ми явиш що да правя
....
Аватар
BlooDy_RoSe
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Май 2006, 18:42


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта