Белтейн

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот hekata_ehnaton » 27 Апр 2006, 13:49

Определено!
Аз винаги съм обичал да научавам нещо ново... :)
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот Kotentseto » 01 Май 2008, 09:26

Хайде да ви е честит празника icon_flowerface
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Moerin_Elf » 01 Май 2008, 09:29

Честит,честит icon_flowerface icon_flowerface icon_toothy icon_occasion
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Magic_Soul » 01 Май 2008, 18:36

Честит Белтейн !!! icon_angel icon_occasion icon_toothy
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот ~Talyn~ » 01 Май 2008, 19:37

ЧЕСТИТ БЕЛТЕЙН!!!!!!!!!! Аз го празнувам и на 1-ви и на 5-ти май Аз си падам купонджия!!! icon_occasion icon_occasion icon_eusa_dance icon_eusa_dance drunk
1 май се отбелязва като Белтан, празник на магьосниците. Той води началото си от римския празник, посветен на богинята на цветята Флора. Този ден е известен като Майски ден. Майските цветя - камбанки, иглики, маргаритки, рози, невен и други съединяват дома със силата на природата. За да се предпазите от интензивните магически сили, които възникват през този ден, начертайте кръст в ъглите на стаите с орехова пръчка или обиколете три пъти дома с пръчка от бъз и я закачете над вратата.

На изгрев слънце съберете росата от цветята, тревите и дърветата, измийте лицето си с тази вода. Това ще усили вашата красота.

Счита се също така, че на този ден не се дава сол или огън, за да не дадете и късмета си.

Балтан отбелязва началото на лятото, когато цялата природа достига до върха на своята енергия и сила. Нощта и денят се считали за опасни за всички, които са неподготвени за това изобилие от вибрации. В този ден е желателно да спите в своя дом.

Това го изкопчих от един сайт.Важи също за старата традиция на 5-ти май.Мейдудругото по старому (на 5-ти),сеисега в понеделник,се пада пълнолуние! Може да се прави Абра-Кадабра Druido ! Пак ЧЕСТИТ!!!
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Poison » 03 Май 2008, 16:21

Честито! Май се празнува по три дни?! Нали?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Предишна

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта