Avalonian Wicca

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот AryanSun » 14 Апр 2006, 18:21

Случайно някой да има материали по темата или ритуали свърза
ни с този митичен остров?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Cath » 14 Апр 2006, 22:05

Aryan можеш просто да вземеш да прочетеш класическата литература в тая област - имам предвид творбите на Марион Цимер Брадли, а именно "Мъглите на Авалон", "Повелителката на Езерото" и последната ще те излъжа за името. макар че е "художествена литература много добре са описани нещата. чрез малко повече медитация по въпроса мисля, че би могъл да достигнеш добри резултати. ако си ги чел вероятно знаеш какво искам да кажа.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Звездичка » 29 Апр 2006, 21:34

Cath написа: имам предвид творбите на Марион Цимер Брадли, а именно "Мъглите на Авалон", "Повелителката на Езерото" и последната ще те излъжа за името.


"Горският храм"?
Тези книги наистина са много добри и може да бъде извлечена наистина ценна информация. Авторката се е постарала да изследва достатъчно подробно онова, за което пише; и го е предала по изключително красив начин, правят впечатление прекрасните описания и достатъчно реалистичните образи на героите и ситуациите...
За нещастие, тъй като не са нови, книгите се намират доста трудно, поне на български. Аз засега съм прочела единствено "Мъглите на Авалон", но останах с много добри впечатления от книгите и като повествование, и като източник на информация.
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот Cath » 11 Юли 2006, 11:09

аз най-накрая се докопах до "Повелителката...", което всъщност е предисторията...
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот AryanSun » 12 Окт 2006, 19:49

Изображение


Ритуалът и молитвата имат за цел да ви приближат до Мананан Мак Лир,Пазителят на Мъглите,Владетел на Тир На Ног и пазител на Кладенеца на Мъдростта.Когато приближите към мъглите,ще се срещнете с Предците и други духове,които ще ви поканят да се присъедините към тях.Можете да ги изпълните или в къщи или някъде другаде.Но всред природата е най-чисто.Особено интересно ще е,ако има мъгли.


Нужни инструменти:
-Пръчка
-Роба
-Двойна спирала
-Хляб,като дар към предците



Почувствай мъглите около себе си.Ако няма визуализирай,но знай,че Мъглите не са нито Вода,нито Въздух,те разделят границите между два свята,така че се настройте в резонанс със тях.Помнете,че вие заставате на границата между два свята.Важно е да носите роба,като знак за респект.

Открийте Центъра на Трите реалности.


Познайте трите реалности и влезте в контакт със тях:Земя,Море и Небе.Дръжте този знак:


Изображение

във ръката и направете следното:

Поклони се,докосни земята и кажи - Аз стоя твърдо върху земята

Застани,изправи ръцете встрани и кажи - Морето ме обгражда.

Вдигни ръце над главата и кажи - Небето е над мен

Постави ръце над гърдите,върху сърцето и кажи - Аз признавам трите реалности.

Разкрий Мъглите:

Постави пръчката на Земята и почукай три пъти върху Земята.След това разпери ръката встрани и се завърти три пъти,обратно на часовника,сякаш разцепваш мъглите.

След това направи вълнообразно движение над главата си три пъти.След като удариш Земята със пръчката,ще осъществиш връзка със Земята ,Морето и с Въздуха.)

Погледни на Север,мястото на 4те града и роженното място на Tuatha de Dannan.Вземи пръчката и направи двйна спирала във въздуха и кажи следното :


Мананан Мак Лир,Господарю на Мъглите,Управител на Тир на Ног,Пазител на Двойната Порта на Отвъдния свят,аз съм тук и търся знанието,което мога да намеря отвъд мъглите,в другия свят.Аз идвам и нося приношение за страната на духовете.Аз идвам в пълно разбиране и в хармония с трите реалности.Погледни към мен когато пътувам през мъглите,пази ме от беди,като преминавам Границата.Дай ми,Мананан,дарът на Знанието,знанието от Кладенеца,който е твой и пазиш,от петте реки ,в които лещникът на знанието пада и в които плува сьомгата на познанието. "


Аз усещам булото на Мъглите
Мъглите,които пазят Другият Свят
там,където Кладенецът на Мъдростта лежи
Кладенецът на Мъдростта,който държи всичкото Знание
Знанието,което е Ключът към нашия Живот
нашият Живот,който е в служба на Боговете
Боговете,които живеят в Отвъдното
Другият Свят,който е защитен от Мъглите
Аз усещам булото на Мъглите .


Вземи хляба,разкъсай го на парчета и го хвърли на Земята,като дар към духовете на Земята.С това,отварянето е завършено.Направете няколко крачки напред и пресечете границата.И потънете в Светът Отвъд.Запознайте се с това,какво става в другата Земя и какво крият мъглите.Когато искате да си отидете,завършете с молитва към Боговете и Богините от Tuatha De Danann да ви пазят,докато пътувате обратно към дома,към нашия свят.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ~Дете на Природата~ » 17 Авг 2007, 10:26

Островът се казва "Авалон" и религията изповядвана на този остров е "келтско езичество",а не Уика :wink: ! 8)

Гледал съм смао филма "Мъглите на Авалон" и много съжалявам,че не мога да намеря всичките книги... Даже май 2007 или 2008 ще излиза друга не знам последователността....
Ако някой е запознат повече и има книгите нека се свърже с мен по ЛС,много моля! :?
Аватар
~Дете на Природата~
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Авг 2007, 13:13
Местоположение: ~Авалон~

Мнениеот Child Of Nature » 17 Авг 2007, 10:51

В "Мъглите на Авалон" става дума за Уика. Всъщност Уика може да бъде и "келтско езичество", но след като е езичество, а и особено щом става дума за Авалон говорим точно за Уика.
Книгите могат да се намерят по сергиите със стари книги или антикварните книжарници.
Артуровото таро е много подходящо за тези, които искат да се докоснат до магията на този свещен остров, а и на цялата легенда.
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот ~Дете на Природата~ » 17 Авг 2007, 11:50

Абе мойто момче,Уика е нова религия от преди 100-200 години,келтите са живяли бая преди т'ва и тогава Уика не е имало,айде само не говори глупости....
Аватар
~Дете на Природата~
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Авг 2007, 13:13
Местоположение: ~Авалон~

Мнениеот Child Of Nature » 17 Авг 2007, 18:48

Запознат съм малко повече от теб и ще ти проясня, че Уика е води началото си от 1950, но ако малко поне знаеше какво е Уика и от какво произлиза, с какво се занимава нямаше да говориш простотии.
Преди не е имало наименованието Уика, но всичко друго си е било почти едно и също. Това, което келтите или който и да е друг езически народ са правили и наричаме езическа религия сега се разглежда като течението Ню Ейдж, към което спада Уика, Вещерството, Друидизма, Шаманизма и всякакви други езически течения.
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот weballergy » 17 Авг 2007, 23:06

Ариецо, би ли постнал символа, който не е излязал на поста ти тук:

"Познайте трите реалности и влезте в контакт със тях:Земя,Море и Небе.Дръжте този знак:


Image" ?
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта