Уика

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus » 20 Юни 2006, 12:20

Наскоро имах разговор на духовна тематика относно мюсюлманството, и държа да кажа, че представата ми за тази религия се промени значително. Моля, преди да започнете да спорите за нещо да се поне запознати с него (в частност мюсюлманството).
Левиатан, не се засягай, а разясни. Така не помагаш на момичето, а защитаваш нещо, без да излагаш аргументи. Покажи й, че и твоята религия е красива и добра. И тя има висши цели, но ги защитава по различен начин.
И все пак тук да си говорим за Уика, нали ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Netjeret » 20 Юни 2006, 12:55

Leviathan написа:
Netjeret написа:Това да не ви е Ислям , че да биете по пет пъти на ден чело о земята (щото ако не се молите ще земе да отидете в ада, (не че имам нещо против мюсюлманите))?! Това не е сделка с Духа, а вътрешно равновесие и потребност да се извисиш духовно. Ако отдавате вашата Любов, то това струва повече от рутинното спазване на празничния ритуал.

ИзображениеМомиче, имаш доста изкривени представи за моята религия. Едва сдържам пръстите си да не започнат да пишат тонове **** и тор за свине(мноо лично) за такива като тебе. В повечето християнски държави има доста шибани разбирания за тази религия, но какво да се прави. Хората са си коне с капаци търсещи невидими врагове. Това да си мюсюлманин не ти означава да се молиш"пет пъти на ден, удряйки си главата на земята" мило ми ****!
Аре! И се надявам, че няма да бъда цензориран, за разлика от подобни твари като тази, които чели по вестници на воини на тангра, гледали битиви тотални шитове. Простете за израза, но това си е точната дума.
Приятен ден!

Еех, драги ми Смехурко...За да си позволиш да минеш към обиди, означава, че не си от най-възпитаните посетители на този форум. Не зачиташ правото на мнение, а освен това не можеш да налагаш твоето. Преди всичко искам да ти кажа, че съм изучавала Ислям в продължение на 4 години-съвсем подробно. Нямам нищо против мюсюлманите и техният начин на живот, но смятам че религията е принизена филисофия за масите. По горе исках да кажа, че крайностите са вредни и глупави. Глпаво е до си убеден,че ако не се молиш пет пъти на ден, то тогава ще отидeш в ада, защото си грешен. А повярвай, познавам много такива хора. Философията е нещо-по висшe. А специално ислямската е много богата и аз лчино съм и привърженичка. Но нека не бъркаме началото с края...(Ла иллаха ил Алла(В името на Аллах) взривявам тази бомба и умирам). Отново повтарям, че съм против КРАЙНОСТИТЕ. За някой хора, да си мюсюлманин означава да изпълняваш ТОЧНО Шариата (мюсюлмските религиозни норми). Такива хора не бих ги определила като много свободни....(въпреки, че все пак си е въпрос на лично възприятие).
Е прав си, че не съм се изразила правилно по-горе, за което се извинявам, ако съм засегнала някого. Току-що написах какво точно съм искала да кажа.
Бъдете здрави!
Последна промяна Netjeret на 21 Юни 2006, 12:53, променена общо 1 път
Аватар
Netjeret
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Юни 2006, 13:24

Мнениеот Arhimikus » 20 Юни 2006, 13:00

Ето още нещо, над което да обърнем внимание - казвайте това, което искате да кажете и се изразявайте ясно... защото изглежда възникват проблеми в интерпретацията ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот ilusia » 20 Юни 2006, 14:01



колко , вече почвам да си мисля , че някой определено не иска да напиша това свое мнение icon_argue за 4 път го почвам и все ми се срива пц то icon_censored

Leviathan
Надявам се да не разберете погрешно мнението ми. Нямам навика да нападам без причинно , още по малко когато се касае за толкова деликатна тема , в която са намесени чувства , емоции, възпитание , вяра и разбиране.
Смятам , че толерантността и разбирането са главните оръжия с който трябва да се воюва. Вие се защитавате доста грубо , за нещо което е меко казано метафора. Да повечето хора не разбират Вашата религия , но защо не се опитате да им я обясните ?
Лично за мен ... религията е изкривяване на вярата. Поне Западната религия. Смятам , че всички пророци на Земята да дошли за да ни научат на нещо и то определено не е било коя вяра е по-истинска и по-свята. Бог е един.... Не разбирайте единствен , а един...
Има ли значение как го наричаме ?
Да аз не харесвам исляма и мюсюлманите , но не харесвам не тях , а изкривяването и разбиранята им
Смятам , че по този начин се нарушават човешките права и свободи.
Да на Запад , цари анархия и свободия.. Без правила и догми , дадена прекалено свобода на духа , той не върви към разбиране и прогрес... но дали би тръгнал по пътят на разбирането и опознването на собственото си "аз" със всички забрани наложени в корана?
Една идея сама по себе си , би могла да бъде прекрасна и не се съмнявам в красотата на идеята " ислям" но.... всяка идея бива опорочвана от хората...
За това моля Ви , покажете цивилизованото отношение на което сте способен и защитете по правилният и здрав начин разбиранията си .
Крайно не приятно е да се четът обиди , когато всички можем да обиждаме... това си го знаем :)
Нека се опитаме да бъдем малко по различни от масата , която напада и съди без да разбира :)
С уважение
илюзия
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Leviathan » 20 Юни 2006, 16:41

Ей момишенце, нито съм цивилизован нито разумен.
ilusia написа: Да аз не харесвам исляма и мюсюлманите , но не харесвам не тях , а изкривяването и разбиранята им
Смятам , че по този начин се нарушават човешките права и свободи.

Но това е последното ми мнение в тая тема Уика (или 101 начини да правиш секс с дървено куче. Ама хич не обичам думата "езичество" да се свързва с европейското езичество. Целия свят си има свои древни богове по-дяволите, не само келтите или славяните!)

icon_censored

И наистина се извинявам на останалите за тона и поведението си!
Аватар
Leviathan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 12 Май 2006, 16:42

Мнениеот ilusia » 20 Юни 2006, 17:52

:mrgreen:
Ех... момченце....
Благодари се на Бога , че имам железни нерви... защото както ми ги дигат цял ден... като нищо можех да Ви обясня някой нещица ;)
Елементарното уважение изисква.... поне някакво обращение различно от думата момиченце с правописна грешка , когато отсрещният говори на вие ;)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот ilusia » 20 Юни 2006, 18:22

My Duality
Ух ми мила... каляват се :mrgreen:
Друг начин няма ;)
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Netjeret » 21 Юни 2006, 12:47

Хее момичета не се впрагяйте. Човекът Leviathan явно има нужда на някого да се скара, че нещо му е криво...айде да не му се сърдим:) А вас ви поздравявам за безкрайно умерените и (подчертавам) цивилизовани постнати мнения:)
Е, бъдете здрави и щастливи!
П.П. Честита Лита (Litha) на всички празнуващи, желая ви много, ама [shadow=red]МНОГО[/shadow] любов!
Аватар
Netjeret
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Юни 2006, 13:24

Мнениеот galina_dim » 21 Юни 2006, 13:17

Слушайте малко Архи, той все пак е от синичките :mrgreen: - говорим за уика или за паганизма, защото тези понятия се размиват сериозно, наред с вещерството. Аз лично не употребявам думата уика, защото се сещам за запада, а и защото уиканец ми звучи като марсианец и въобще, производните са ми смешни. Паганизма от друга страна не може да се нарече точно вяра - Левиатан е дяволски прав - паганизъм има точно навсякъде и тоя е различен и един от друг. Виж, от антропологична гледна точка съм паганист във всяко отношение, но моята вяра не е антропологичен паганизъм.
Кръстена съм в страхотна църква, познавам светите книги (светите го използвам съвсем условно, да не креснете за глупости...) на християнството, житията на светците са ми много любими, катехизиса ми е настолна книга а еклесиаста го пея наизуст (да не се бъркам с Галка от Клизма). Обичам да ходя на литургия и имам лично отношение към някои особено важни църкви и храмове почти из цяла България. Празнувам повечето християнски празници, с особено усърдие онези, които са "изконно паганистични" (за повече инфо - на лични).
Спазвам стълбовете на исляма (без петте молитви, просто графика ми не го позволява, а и би ми било странно да се моля на език, който не разбирам). Шариата изпълнявам частично по причина, че не навсякъде съм съгласна с нещата. Познавам условно историята на исляма, влизам свободно в джамия, но просто си се моля така както винаги го правя. Не празнувам мюсюлмански празници.
Познавам юдаизма като история, не съм прочела всички свещени книги. Това, което съм чела, спазвам. Хранителните навици намирам за особено съобразени със здравословния начин на живот. В синагогата също влизам, при това с огромно удоволствие. Повечето еврейски празници спазвам.
Източните религии за мен са начин на живот, към който се стремя всеки един ден, така че според самите техни разбирания, мога да принадлежа на всяка от тях.
Уика (западната) познавам като история и литература обширно. Не ми харесва особено, прилича ми на прекалено гримирано лице, което иначе не е нищо особено. Харесва ми обаче систематиката на празниците, която си е чопната от келтската традиция нацяло. Спазвам я стриктно.
Относно келтите, викингите, славяните, траките, прабългарите (които НЕ са тюрки!!!), индианците, инките , египтяните, маите, ацтеките и още някои племена - проявявам чист антропологичен интерес. което ми хареса от философията или религиите им - усвоявам си го.
Католицизмът познавам почти детайлно като история и литература - НЕ ми харесва като идея. Това, с което съм съгласна, го намирам във всяка една друга религия.
Демонология уча сериозно, но без практическа насоченост (аз да я практикувам). Трябва ми просто да я разпознавам и да улавям механизма, по който действа, за да мога да оправям бакии.
Не се занимавам с ОВЕ и прочие целево и съсредоточено, просто позволявам да ми се случва. Случва ми се, когато ми се дава нещо да науча, иначе - не. Сънищата си следя много редовно и изкъсо - те са нещо като седмично издание при мен, където всяка статия се класифицира и обработва.
Медитирам по мои методи, събрани откъде ли не и модифицирани.
За мен две от най великите заклинания са съответно от Едгар Алан По и Оскар Уайлд. Ползвам ги при случай.
С магия се занимавам на практическо ниво, ако трябва да я вържа с религия, то това би била наистина най-древната от всички - анимализма. Обикновено не го правя. Ползвам светец или светица според случая, като най-често това са животни, Мария (и двете), Господ (тук при мен име няма), или просто Майка. Най-често - Майка.

А сега кажете ми - каква се водя (еклектик не е определение) и какво значение има?

А после се опитайте да си отговорите дали има смисъл да се дърлите за неща, които далеч надхвърлят разума (да не звуча много Кантиански, ама... фактите са факти)

angel13.gif



[shadow=red]Честит да е на всички първия жътвен!! What we sow is what we reap...[/shadow]
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Netjeret » 21 Юни 2006, 14:00

Права си Гале! Наистина няма смисъл от разправии въобще:) Ноо...както се вижда понякога се заформят и такива спорове.
Say not, 'I have found the Truth,' but rather, 'I have found A truth.'
Аватар
Netjeret
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Юни 2006, 13:24

Мнениеот damnameneus » 21 Юни 2006, 16:05

Нека запазим добрия тон, защото няма смисъл само да си създаваме работа един на друг - едни да пишат маса простотии, а други да се занимаваме да ги трием, ако някой не може да води спор по интелигентен начин, то просто няма смисъл да спори, но думи от рода на колко, ****, и подобни не са желани.
От мое име и от това на останалите модератори ви благодаря предварително за разбирането!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот galina_dim » 24 Юни 2006, 23:17

Подкрепям изказването с всичките си крайници. Чакам многостранен и подробен разказ относно изкарването на Бильобер...

Архи, това не е обстойно. И знаеш, че нямах физическата възможност....
Последна промяна galina_dim на 25 Юни 2006, 15:51, променена общо 1 път
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 25 Юни 2006, 07:07

Трябваше да дойдеш. Беше неописуемо готино.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот hekata_ehnaton » 25 Юли 2006, 10:17

blob8 blob8 blob8 blob8 Аз не можах да отида, ама догодина... ще си го ораганизирам на вилата :)
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот thewitch_from_bulgaria » 18 Авг 2006, 11:50

аз и бандата ми сме уитканти но сме толкова зле че ни е срам да си признаем че изобщо практикуваме от 6 клас се занимаваме но сме още на магичеко пространство щот намаме каде да се събираме и да практикуваме ко наще разберат ще се изнеса от вкъщи а и разбрах че уиката е наи слабата магия но на мен ми стига и толкоз icon_eusa_dance
thewitch_from_bulgaria
 

Мнениеот Cath » 18 Авг 2006, 14:44

най-слабата магия? звучи странно... не смятам, че има слаба , по-слаба и най-слаба магия, по скоро има не достатъчно вяра в собствените способности.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот EliKarim » 18 Авг 2006, 20:48

thewitch_from_bulgaria написа:аз и бандата ми сме уитканти но сме толкова зле че ни е срам да си признаем че изобщо практикуваме от 6 клас се занимаваме но сме още на магичеко пространство щот намаме каде да се събираме и да практикуваме ко наще разберат ще се изнеса от вкъщи а и разбрах че уиката е наи слабата магия но на мен ми стига и толкоз icon_eusa_dance


Предполагам си искал/а да напишеш уикани,тъй като незнам да има уиканти.... Това нито е слаба магия, нито можем да говорим за такава. Ако не сте усвоили нещата или не сте навлезли в същността на практическата дейност, то тогава слаба е "бандата ви".
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Kotentseto » 22 Авг 2006, 12:50

Позабавлява ме тази тема... Не разбирам, обаче, защо иначе хора с претенции за разумност, се подчиняват на догми, които смятат за извечни и защитават манипулиращата ги... ами и философия не е, чиста проба средство за подчинение - религия.
Поздрави, Гале, добра систематизация си направила за себе си.
Аз далеч не съм толкоз ясно самоопределила се, макар много държа да си направя църковна сватба, като преди това заведа мъжа си да се кръсти в Рилския... Има ритуали, които се чувстват като правилни, независимо коя религия ти ги предписва. Сборът им е вътрешното самоусещане - вярата на отделната личност.
А другото... другото са изчерпаните ценности на Християнството и борбата за подчиняване на масите. Ислямът и Изтокът са ми далечни като религии, макар и безкрайно любопитни като философии и абсолютно неприемливи като вяра.
За Уика-календара съм тотално съгласна - пасва ми прекрасно на личната смяна в нагласата към живота през годината.
Но езичеството днес е различно от това, което е било някога... То се стреми към монотеизъм, което е просто нагласяне на личностното разбиране към търсенето на духовната опора. За мен тя е със сигурност различна от тази на другия, но нима това е лошо?
Докато не излезем от странния кръг на елементаризъм и опростяване на понятийния апарат в личното Духовно, няма как да мислим "извън куба" и да претендираме, че разбираме другите...
Да спориш за правилността на религиите... види ми се абсурдно...
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот weballergy » 07 Сеп 2006, 15:43

ilusia написа:Не мисля , че е задължително. Уика е нещо в което вярваш. Тя е свобода на волята и изборът. Тя ти помага да се усъзнаеш и извисиш :) Възпрепятствана съм да напиша повече , но ако вярваш в Бога а не ходиш в църкви , защото ги отричаш като институция и мислиш , че петнят християнстовто и Господ , по малко христянин ли си posion? Ако се ръководиш от христянските принципи , не убиваш , не крадеш... но просто не честваш всички ритуали по малко християнин ли си ? Господи , та то половината свят е забравил истинските цели на вярата. Религията и вярата НЕ СА ЕДНО И СЪщО.... Когато вярваш в нещо изопачено и лъжовно значи ли ,че си добър вярващ ?

Съгласна съм с ilusia. Да принадлежиш към дадена религия не означаво непременно да спазваш ритуалите и всички празници и т.н., за да можеш да се наречеш "уиканец" например. Ако не го таиш в сърцето си, ако не усещаш, че всичко, което правиш в името на своите богове има смисъл и наистина, ама наистина вярваш в тях и виждаш смисъла на пътя, по който те те водят, ритуалите и празниците могат да са само допълнение към всичко. Един вид официалност. И обратно, ако си нямаш на представа защо трябва да празнуваш на определена дата и го правиш само, защотото така е прието или защото някой ще каже, че не си истински "уиканец", какъв е смисълът изобщо да се самоопределяш като такъв? Не знам, това е само мое мнение. Просто много от "християните" с нищо не показват вярата си... Оттам мисля, че най-малко тя трябва да е определяща за принадлежността към дадена религия, другото са подробности.
Аватар
weballergy
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 115
Регистриран на: 18 Юли 2006, 15:16
Местоположение: almost everywhere

ПредишнаСледваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта