Сексуален обред

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот damnameneus » 05 Май 2006, 13:45

Сексуален обред

Двойката отива на брега на езеро, море или река. На водата се принасят дарове венци от цветя и монети. Излизайки от водата двойката казва:
"Нека закрилата на Богинята, Майка на боговете да бъде с нас и да благослови чрез водата ръцете и нозете ни.
Нека се върнем сигурни у дома.
Нека Богът, войнът носещ светлина да ни помага,
Нека Богинята, изцеляваща всяка болка ни закриля,
Нека Земната майка ни благослови."


Тогава мъжът подава на жената съд /бокал/ с чиста вода и казва:
"Нека с тази вода започнем нов живот, живот изпълнен с любов и мъдрост.
Нека се открият в нас петте потока на мъдростта, нека заедно да достигнем единението на петте сетива.


Жената отпива от водата и подава чашата на мъжа, казвайки:
"Нека предците, духовете на природата и боговете да съединят волята си с животите ни, така както са свързани пиренът и пчелите. "

Тогава ръка за ръка двойката влиза във водата. След този обред на пречистване двойката излиза от водата и отива на сушата на предварително подготвено свято място, каменен кръг или просто поляна, кръгът се посипва с върбинка и на четирите посоки се възлива мед, в центъра на кръга се поставя червено парче плат и бокал с вино. Мъжът стои в центъра на кръга върху плата, докато жената призовава силите на посоките, тъй като той е опората а тя е живота. Жената призовава посоките:
"Сили на изтока, на пораждането, на пълнотата. Сили на сьомгата, на мъдростта. Тя е тази която познава завръщането към извора на всичко. Бъдете добре дошли в това свято място. Бъдете с нас. "

"Сили на юга, на тъмните мистерии на водите, на музиката, на огромния глиган и дивата свиня. Които откривате древното, за да идва новото. Покажете ни как да открием себе си, зада намерим истината и вдъхновението. Бъдете с нас. “

"Сили на запада, пазители на древните предания и поетите, които дарявате видения в песни и разкази. Велик Елен, който ни откриваш смяната на сезоните. Бъдете с нас. "

"Сили на севера, светло копие и меч на бога. Огън на страстта там, където слънце никога не свети. Велик орел, който ин учи на смелост. Бъдете с нас!


Накрая се обръща към центъра и към мъжа и казва:
"Сили на центъра, на владетелите и силното господство. Учете ни да се учим и да вървим по верния път. Донесете ни хармония. Нека музиката от арфата на бога да звучи на това място. "

тогава мъжът помага на жената да коленичи до него на парчето червен плат и взима една червена лента с която обвива ръцете им. Тогава мъжът прониква в жената, която за него трябва да бъде образ на богинята, на земята, най-свят олтар за почитане на боговете. Тогава той я поглежда в очите и казва:
"Твоята плът е земята. Аз те почитам както нея.
Твоите кости са камъните. Аз те почитам като тях.
Твоята кръв е водата. Аз те почитам като нея.


Жената поглежда мъжа в очите, който за нея е образ на бога и казва:
"Твоето лице е слънцето. Аз те почитам като него.
Твоите очи са звездите. Аз те почитам като тях.
Твоят дъх е вятърът. Аз те почитам като него.
Твоята душа е небето. Аз съм небето. Ние сме едно. “.


Тогава следва да се любят, така както се любят небето и земята, след това се размотава червената лента с която са били свързани ръцете им. Мъжът поставя пред жената вързопче в което има още четири малки вързопчета. /него те си взимат и си прибират след обреда вкъщи за късмет/.
Едното пълно със сол за пречистване на дома.
Едно с трохи хляб, за да не изпитат никога глад.
Едното с парченце дърво, за да не им липсва никога топлина.
Едното с монета, че да не познаят бедност.

След това жената възлива вино в чест на боговете и дава на мъжа да отпие и после той повтаря същото действие.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Cath » 28 Май 2006, 16:30

интересно ми е точно какъв е по произход ритуала?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта