Какво мислите за този индивид?

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот AryanSun » 25 Май 2006, 12:30

И така да е-какво от това?Има не малко християни,които са се отвратили от Христос и са тръгнали по други пътища.Примери
много.Освен това,християнската църква,виждайки какво се случ
ва с нея в последно време,се опитва по всички възможни начини
да закрепи основите си.Имам един приятел,който е(води се,де)
християнин,но за църквата и религията,такава каквато я насаждат
говори толкова директни неща,които и сатанист не би имал смелост
да каже.

Този не е първия,няма и да е последния,който говори така.Ако
въобще е вярно,това,което казва.Но и да е прав-това си е негов
избор.

Та мисълта ми е:кой какво говори,няма значение.Както и кой
каквото прави,го прави за себе си.Последиците са си за негова
сметка.Християните залагат на страха от онова,което ще последва
в отвъдното.Спомням си,как някога през комунистическо време гово
риха колко е лошо на Запад,гнилия капитализъм.Отново си имаме
налице железни завеси-все еврейски му глупости.

Така че гледай себе си.Аз лично нямам амбиции да отида след
смъртта ми при юдеохристиянскоискямския бог-нямам
какво да получа от него,защото произхождам от друг...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот AryanSun » 25 Май 2006, 12:57

А,аз вярвам в историята със Страшния съд.Но и ти си права,Дуалити,
че тя съществува в много митологии.Нордическото й име е Рагнарьок.
В Египет също се говори за опустошението на Храма и време,когато
хората ще се отдръпнат от Сещеното...

Това,че в Библията се казва,че Господ щял да победи,а Антихрис
та щял да отиде в огненото езеро със всичките му ангели какво
значение има?Много е погрешно да вадиш победните знамена за
парад,преди да е свършила битката,нали?

Това,че Библията казва,че Луцифер,Сатан,Антихристът са "лошите",
също не значи,че това е така.Характеризирането на някого като
абсолютното зло(както правят християнството,исляма,юдаизма,
комунизма,фашизма) а този,който обвинява да твърди за себе си
че е върховното добро-това е признак на болен ум и огромна слабост,
нали?И именно в това е голямата слабост на тия религии.Комунизмът
също твърдеше,че е победил безвъзвратно и завинаги,но как се
сгромоляса,само.Говоря,като идея...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот sesil » 25 Май 2006, 14:13

Като ти се четат такива интересни темички мога да ти пратя кратката автобиография на един съботянин викал някога Демоните. :) Много е интересна междудругото. И показателна за разбиранията на католиците от началото на миналия век.

Но пък тази книжка се разпространява на ляво и надясно за да се покаже - ето вижте какво може да стане ако не повярвате в Истинския Бог и особено ако не пазите съботата. :wink: :mrgreen: Защото второто пришествие ще дойде скоро, нали живеем в края на дните и тогава е по-добре да си на печелившата страна. :roll: Иначе ще гориш в Ада за хилядолетия напред.

Чудно ми е как има хора, които все още вярват на тези неща, ама всеки луд с номера си казват. И все пак - уважавам вярата на човека, но не и религията - разликата мисля се вижда от всички, мразя също така и пропагандата, защото пътя на просветлението е самостоятелен и индивидуален, колкото и сходства да има.

И се чудя, как за толкова много години човечеството не научи елементарния урок наречен ТОЛЕРАНТНОСТ.

Духовния учител не се бие в гърдите, че е такъв и не изгаря от желание да просвещава неуките, това е приоритет на първоначално прогледналия, който изведнъж е научил нещо и умира от кеф да го сподели с всички, заслепен че неговата искрица е точно тази, която ама задължително трябва да се следва от всички. А това е урок, през който всеки без изключение преминава.
Просветлените хора предават знания незабележимо, ти се променяш без изобщо да го осъзнаеш - останалото предизвиква точно обратнана реакция - така е устроен човека - за жалост или за щастие решете вие.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот EliKarim » 25 Май 2006, 19:07

Такива примери изобилстват от древността. Не се учудвам. Дори познавам такива които вече неколкократно са сменили религиозната си насоченост....
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот wolf_kohen » 25 Май 2006, 19:44

Като прочетох това някак си си представих религиите като софтуеар. Всеки върши работа стига да го ползваш по предназначение.

А представете си фенове на Windows 95 Които се събират всяка събота или неделя в интернет клуб Старославци и плюят с хъс срещу еретическия Windows XP - като към секта и към горкия Linux - като към религията на сатаната, който се опитал да измести Windowsite

А представете си балъка, на който са му хакнали компютъра под XP защото е недоглед, и той се е причислил към dosovete защото там такива проблеми няма, а XP става лошата система...

СМЯХ СМЯХ Ама е истина ;-)
IEHVI ADONAI HEILII
Аватар
wolf_kohen
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 109
Регистриран на: 27 Апр 2006, 22:43

Мнениеот hekata_ehnaton » 25 Май 2006, 22:14

Интересна база за сравнение, вълче! :)
Аз също съм изумен от това, което прочетох в сайта - може ли да виним човека, че се е оставил да бъде повлечен от религия, отрекла своя Бог?!
Християнството е по-скоро цезаропапическа система - в него "Светата Църква" е над всичко - хората се кланят на Църквите, не на Бога - уиканите можем да се кланим на Богинята без значение дали има храм или не - защото Богинята е навсякъде.
От това, което знам и което съм наблюдавал знам едно - когато в една религия се появят йерархии и закони, религиозни институции и когато религията започне да определя политическите и светските аспекти в живота, тогава тази религия започва да гние...
По тази логика - християнството гние вече най-малкото хилядолетие и половина. Помнете ми думата - скоро гнилата ябълка, наречена ХРИСТИЯНСТВО ще падне с трясък от престола си и тогава хората ще отворят очите си за истината - да се надяваме, че няма да е късно...
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот AZA » 27 Май 2006, 08:00

Народа пак тръгна да гледа в чуждата паница и да плюе там.
От горните мнения има само две три с който съм съгласен .. може да ги познаете - в тях няма дума против Християнството. Искам само да попитам едно ... как очакваме да се проявява толеранстност към нашите религий , когато ние самите не проявяваме такава ?!
Да християнската ЦЪРКВА - промива мозъци, използва старите религий и копира до безкрайност. Но пречи ли това на нас .. който е сляп , ще остане такъф , който не се интересува от къде идва тази или онази традиция няма и да се заинтересува ... не плюйте оп друфите , за да не плюят и те по вас .. Християнството е такова каквотоо те си го направат .. дали ще загине или не - зависи само от неговите последователи .. не от нас .. или поне не пряко от нас :) .
Нека поживеем и ще видим ...
My duality - почти всяка религия си има свещанна(и) книга(и) ... не е само библията ;) .. а относно Страшния съд / Рагнарок ... защо да не го има ? всичко е просто различни имена .. всичко е едно и също .. само имената са различни ... :wink:
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Arhimikus » 27 Май 2006, 14:41

Аз не виждам нищо лошо в учението на Христос, макар че съм уикан... даже бих казал че дълбоко го уважавам. Замислете се вие уикани, колко "християнски" неща използвате само в обикновената си реч?
Християнстово е запазило толкова много от езичеството (тема, която не веднъж е коментирана), че понякога е трудно да се разграничат.
Има дори евангелие, в което Христос говори за нашата Земна Майка... И все пак, аз говоря за учението на самият Христос, а не за църквите, това е съвсем различно нещо.
Бъдете толерантни!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот hekata_ehnaton » 27 Май 2006, 23:05

Arhimikus написа:Аз не виждам нищо лошо в учението на Христос, макар че съм уикан... даже бих казал че дълбоко го уважавам.


Arhimikus, аз също уважавам учението на Христос - не уважавам гаврата, която сегашните му проповедници представялват - християнството не е това, което иисус е учел учениците си, то е изопачено, изкривено, материализирано. Това е подигравка с личността на Христос.
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот debika » 28 Май 2006, 02:43

Здравейте на всички!
На ето този адрес http://expage.com/moonwicca трябваше да има сайт за Уика, но ето какво съобщение излиза:
The Magickal Path is no more.
I came back to Christianity. I've always believed in Christianity.
Wicca is a fad. It's 'cool' to practice witchcraft because that's what they show on TV.
But only Jesus is the way, the truth and the life.
Мен лично ме досмеша...какво мислите вие по въпроса?? Не са ли му "промили мозъка" на този индивид? Все си мисля че ако беше истински Уикан, щеше да е убеден в правотата на тази традиция....

Ще ми е приятно да споделите мнението си
Бъдете благословени!



"Всеки си има вкус -казало кучето и се близнало под упашката"
Индивидът намира собствената си истина по време на търсене "истината", което предполага от едно до множество промени в ценностната или други системи . Въпрос на мироглед и усъвъшенстване.
Аватар
debika
Модератор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 12:12

Мнениеот wolf_kohen » 28 Май 2006, 14:29

Християнството, Уика, Кабала и т н. Това са различни начини да се свърже човека с най-висшето, да действа и живее в него...

Смешното, което аз виждам е ограничаването на мисленето в една система. Всеки намира най-близката до себе си и я следва, но защо е нужно да започне да отхвърля и да плюе по другите системи...

Вижте съвременното християнство - можеби една от най-конфронтиращите се помежду си и извън себе си системи. Християните поставят ЛЮБОВТА, като най-висша добродетел, а ГОРДОСТТА, като най-голям и стоящ в основата и на другите грехове грях. Но какво показват? Любовта приема и привлича, обича. Гордостта казва: "Аз съм - Ние сме повече от теб - от вас. Вие сте заблудени. Вие сте грешници. Вие не струвате". Схванахте ли парадокса? Изповядваме любов, но демонстрираме гордост.

А когато гордостта и шовинизма са начело на мисли и чувства на даден индивид, той никога няма да прозре, че зад всички системи стоят един и същи бог, и едни и същи сили. А съвсем друг е въпросът пък за политизирането на големите религии - основно на Християнсво и Ислям.

Знаете ли че Християнството след Христос няма нищо общо с християнството днес...

Ако имам нещо против Християнството то е, че много често "Християнството" няма много общо с Христос. Друго което по скоро ме забавлява са много от отделните деноминации, за които най-точното определение според мен е ДЕТСКА ГРАДИНА. Но при положение, че има доста неориентирани деца такива заведения са нужни ;-)))

Та човекът е преценил че адвентистите са неговия път и може би за него това наистина е така, няма защо да му се сърдим. Но едно е сигурно! Той никога не е бил Уиканец!

И още нещо за магията и християнството. Вижте православната църква... Ами това си е чиста проба Ритуална Магия с елементи от Нисшата Магия ;-))) Ама не го казвайте на някой поп ;-)
IEHVI ADONAI HEILII
Аватар
wolf_kohen
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 109
Регистриран на: 27 Апр 2006, 22:43

Мнениеот AMON RA » 06 Юни 2006, 21:28

hekata, не слагай всички проповедници на Христос под един знаменателл Повярвай ми, все още ( макар и малко вече ) съществуват проповедници, които следват стъпките на Христос и изпълняват ревностно завета които е остовил. е прав че използваме толкова много неща само в речта си ( и не само там ) ( кръстим се безпричинно, изговаряме името му без да влагаме смисал в това, молим му се за щяло и нещяло,целуваме иконите му без дори да знаем защо го правим, палим свещ уж за него а се пдлим за себе си ) та като се замислиш малко ,самите ние сме го предали та какво остава за проповедниците му.
Последна промяна AMON RA на 06 Юни 2006, 22:13, променена общо 1 път
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта