Ковъни?

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus_NA » 23 Окт 2004, 19:33

Здравейте :)
Прегледах всички съобщения относно Wicca, и по-точно за ковъните... но така и не ми стана ясно има ли действащи ковъни?
Моля всеки който има информация да ми пише
Благодаря предварително :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Arhimikus_NA » 01 Ное 2004, 20:46

ами може ли да разбера нещо повече за тези, които са от Аофия?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Arhimikus_NA » 06 Ное 2004, 20:13

Ами например къде се събират, какво правят, приемат ли нови членове... ?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Poison » 12 Фев 2005, 16:45

Колко човека има в един ковън и възможно ли е да приемат нов?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Vault » 15 Фев 2005, 09:44

Poison традиционният брой хора в един ковън е тринайсет, но може да бъде и от по малко (3, 5, 9 и т.н.) ;)
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот EliKarim » 15 Фев 2005, 19:04

Vault написа:Poison традиционният брой хора в един ковън е тринайсет, но може да бъде и от по малко (3, 5, 9 и т.н.) ;)


Да така е. Трудно можеш да влезеш в ковън ако не си наясно с уика.

Poison, мисля, че в тази среда трудно би спечелила доверие, а ако останалите от групата ти нямат доверие, то участието ти ще бъде безмислено. Мисля, че тогава не може да се говори дори за присъствието ти в ковъна.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Poison » 16 Фев 2005, 14:28

Ясно. :roll:
А къде се събират ковъните?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Vault » 16 Фев 2005, 19:10

Ами сред природата, в някоя гора или пък просто някакво друго живописно място, което пък не значи, че не може да се събира и някаде на закрито.
The Night embrace you!!!
Аватар
Vault
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Фев 2005, 18:41

Мнениеот EliKarim » 17 Фев 2005, 21:20

Vault написа:Ами сред природата, в някоя гора или пък просто някакво друго живописно място, което пък не значи, че не може да се събира и някаде на закрито.


И аз мисля така. Всъщност групата може да се събира навсякъде където се стори подходящо на участниците. Това може да бъде в тъмен апартамент в големия град, може в малка изоставена барака до някое село, може дори на плажа...въпрос на избор и предпочитания на участниците. За предпочитани са места, където няма да има нежелани гости или "вредител", който да наруши ритуала.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Wanda » 18 Авг 2006, 22:42

Мисля, че в България има един ковън... Ковъна на Дъбовата порта. Последователите му се занимават главно с келтска магия... Но пак казвам, че може би не е ковън (Мързи ме да им преглеждам обширно сайта... от първите ми впечетления, не ми заприличаха на ковън)

http://oakgate.hit.bg/
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот Wizard » 01 Фев 2007, 13:27

Ето ви нещо, което е взето от книга за Уика на Вивиан Краули. Мисля, че има полезни неща, които може да са ви то полза.



[align=center]КОВЪНИ И ОБЩНОСТИ[/align]

[align=justify]Освен ако не живеете в град Сейлъм, щата Масачузетс, обект на най-жестоките гонения на вещици в историята на Съединените щати и днес най-големият и процъфтяващ "вещерски" туристически център, няма голям шанс да видите вещици в черни роби и островръхи шапки в местния супермаркет. Това не се дължи на обстоятелството, че вещерите предпочитат меню от око на тритон и жабешки крак, или на това, че те не вършат такива светски неща като пазаруване например. Всъщност повечето от съвременните вещери приличат на всички други хора, въпреки че по отношение на своето образование те обикновено стоят на едно по-високо ниво от средното. Някои от тях са писатели и учители и прекарват цялото си време в писане и преподаване в областта на занаята; други практикува! най-вече като лечители или гадатели на карти "таро". Най-често обаче вещерите имат обикновена професия, но има такива типове професии, които определено са по-привлекателни за тях от други. В Съединените щати една такава професия е информационната технология; по ирония на съдбата последователите на една древна религия като уика са сред най-големите специалисти по съвременни технологии. В Европа трите най-големи професионални групи, включващи в себе си последователи на уика, са тези на медицинските и социалните работници; художниците, музикантите и актьорите; учителите и университетските преподаватели.
Някои вещери практикуват самостоятелно. Други принадлежат към даден ковън. Ковъните са постоянни групи от хора, споделящи еднакви интереси, които се събират заедно, за да почитат Боговете и за да извършват магия. Освен това те могат да се занимават активно със социална, природозащитна и преподавателска дейност. Традиционният брой хора в един ковън е тринайсет; по-голямо число хора от това затруднява координацията между отделните членове и прави групата тромава като организация. Съществуват обаче много групи, които са по-малки. Такива от пет до девет човека са много сполучливи. В някои от тях членуват и мъже, и жени; други са насочени само към мъжко, респ. само женско участие. Някои вещери принадлежат към дадени вещерски училища или добре структурирани ковъни, чиито членове са многобройни. Какъвто и да е размерът на групата обаче, важно е да не се забравя, че уика не е нещо, което другите правят за теб, а нещо, което ти самият правиш за себе си. Практикуването на уика самостоятелно е естествено и разпространено явление, което обаче не е противопоказно на груповата практика. Ритуалите на почитане изискват участието на всички и подчертават проявлението на Божественото във всеки един от нас. Някои вещери биват обучавани самостоятелно от по-напредналите си колеги, докато други се присъединяват към уика посредством даден ковън, който включва в себе и система от церемонии на посвещение. Някои наследяват тинята от своето семейство, но повечето се насочват към уика по обикновения път. Те изпитват усещането, че са привлечени към това изкуство, или разбират, че имат вродени магьоснически способности. След това търсят контакт с учител, който да им помогне да развият уменията си. Съществуват книги, с чиято помощ би могло да се Научи много. Книгите могат да обогатят знанията ни, но е трудно да се усвои уика единствено от тях. Така е и с всяко едно нещо: след определен етап ние се нуждаем от съвместно практикуване заедно с други хора, за да развием уменията и знанията си и за да получим реална преценка за това, какво сме постигнали и колко добри сме в действителност. Обучението в уика прилича до известна степен на изучаването на чужд език. Ние можем да четем книги, да слушаме записи, но в крайна сметка това, от което имаме нужда, е да общуваме на този език, за да се научим да го използваме в ежедневието.
Всеки ковън е наследник на традиции от предишните поколения, които са негови основатели. Ако един ковън включва в себе си система от традиционни церемонии на посвещаване, вероятно той ще съхранява някъде фундаменталните знания на тази традиция. Обикновено се записват на ръка в специална "Книга на сенките", съдържаща обяснение на ритуалите и вещерските практики на ковъна. Компютрите не са уместни и всеки вещер или вещица трябва да притежава собственоръчно направен препис. Въпреки че уика е част от съвременния свят, тя също така и наследник на древни пътища.[/align]


[font=Times New Roman]Вивиан Краули[/font]
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Satanailla » 21 Юни 2007, 16:40

Разбирасе, чи има действащи ковъни.Аз самата съм се срещала с няколко, но се крият...нали разбирате хорски предрасъдъци.....Но са реални и спазват хилядолетните ритуали !
Аватар
Satanailla
 
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Юни 2007, 16:15
Местоположение: Където Си Искам

Мнениеот fenix » 18 Юли 2007, 08:38

много често чета че има но се крият, ако са тринайсет човека и не приемат повече, разбирам, но как би могъл някой да се включи към ковън, когато няма как да намери такъв, а дори и да не се включи не е възможно дори да общува с такъв. Прекалено потайно ми изглежда. С изключение на Дъбовата порта до сега не съм попадала на подобно нещо
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот galina_dim » 18 Юли 2007, 11:32

Не мисля, че дъбовата порта могат да се нарекат ковън... И обикновено ковъните се формират, не се включваш към готов такъв. И обективно казано, рядко са 13 дши членовете...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Child Of Nature » 18 Юли 2007, 15:08

Общество "Дъбова Порта" не е ковън, а организация, изследваща келтските традиции по нашите земи. То го пише в сайта им, но не са ковън въпреки че има души пряко занимаващи се с Уика.
Ковъни в България няма.
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот BeFree » 18 Юли 2007, 18:56

има 1 група но тя не е ковън поради простата причина че са МНОГО !! ( дори нека да са три !-ни и ако искате земете маркер и си подчартаите МНОГО ) :D
Аватар
BeFree
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Юни 2007, 19:49

Мнениеот I.P.S. » 05 Юни 2009, 11:00

За ковъни в България още не съм чул,но знам 3 магически групи (за който незнам дали още са активни):
- Magic Circle
-The Lycans Clan
и третата за съжаление забравих как се казваше,но знам че се събират в някви села извън София и мился че не се занимават с уика ами с някаква друга магическа система (think)
А ти кой си ?
Аватар
I.P.S.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 17 Юни 2008, 07:19

Мнениеот FlareDarknight » 18 Авг 2009, 21:31

Има коувен който набира членове-"The forgotten flame".Активноста му е голяма,но за сажаление е с малко членове и не е известен особено.Ако някой иска инфо за присаединяване или друго сварзано с коувена може да ми прати майл или да ми пише лично.
Аватар
FlareDarknight
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Фев 2009, 22:54
Местоположение: Chepelare

Следваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта