Отричане? Хм...

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Wanda » 18 Юли 2006, 14:22

Замисляли ли сте се, че ако изповядвате Уика трябва да се отречете от досегашната си религия? И как... Все-пак, всеки, който е кръстен, не може да се откръсти... Вие какво смятате? ,ожете ли да практикувате две религии... icon_argue
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот AryanSun » 18 Юли 2006, 18:52

Ако искаш да съчетаеш Уика с християнството или исляма,да речем
няма да стане.Гарднър категорично заявява,че двете са несъвмес
тими.Но ако желаеш да слееш Уика с Телема,Уика с друга паганистич
на традиция,Уика с хаос магията или (много уикани ще приемат това за кощунство,но то е щото не познават религията си) Уика и Луцифе
рианизма -тогава няма проблеми.Всъщност,противно на мисленето
на много хора,Уика е форма на луциферианизъм(не сатанизъм!)-
виж Дорийн Валиенте и нейната "Вещици от бъдещето".

Та това е по въпроса.Аз лично съм уикан,луциферианец,телемист...
Съчетавам ги прекрасно.Всъщност всичко това не са религии,поне не и според много академици,а по-скоро философии като розенкрой
церството,масонството,теософията и др...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот lubz » 19 Юли 2006, 19:13

а с какво може да се съчетае християнството?!
icon_angel_4
i seem to be of something..
Аватар
lubz
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Юли 2006, 20:09

Мнениеот AryanSun » 20 Юли 2006, 10:17

Уика-старата религия?Как не!Уика е религия която е на малко повече от 60 години.Ни най-малко е стара или древна.Който и историк да
попиташ,ще ти се смее.

Да,има традиции,които съчетават християнството с езичеството-
такова е келтското християнство,сантерия,че дори и някои българ
ски народни вярвания.Но Уика не е всред тях.


И ето защо:

The Secret History Of Modern Witchcraft

Satanism and the History of Wicca


Religious Tolerance

А бтв вземи и прочети Гарднъровата Книга на Сенките.Да видим
колко Уика обичка християнството и как му се радва само!Ето
линк-че,в случай,че не можеш да го намериш:

Gardnerian Book Of Shadows

Gardnerian Laws-тук става и на идиот ясно колко
Уика обича християнството и християните.

Ако си чел история,а не псевдоистория(визирам "Маргарет Зимър
Брадли",освен това трудовете на Маргарет Мъри също се оспорват
при това значително от историците)може евентуално да стигнеш до истината.Защото пакповтарям(пък дано нещо ти влезе във вакуума между ушите)-Уика е на не повече от 60 години.Това не е "стара религия".НИКОГА НЕ Е БИЛА.

А за връзката Уика-Кроули какво можеш да ми кажеш?И кой е Кроу
ли?

Култове към Богинята Майка е имало много преди Уика,но те не
са били едно и също.Единствено онази напаст,известни на повече
то паганисти като "пухени зайчета" смятат така(и които са чума
за неопаганистичното движение!).

От теологична гледна точка,християнството е НЕСЪВМЕСТИМО
с НИКОЯ друга религия.Знаеш ли никой,десетте заповеди?Коя
беше първата?Говори с когото искаш свещеник или теолог ще ти
каже как стоят нещата.

Обаче историците ще ти кажат друго.Но хайде,че не ми се пише,
нямам намерение да образовам простаци като теб(а на теб определено ти липсват някои от първите седем години-пък и нито си ми наположението,нито на нивото,че да спориш с мен,че и да ме наричаш "безумец" или нещо такова),ако искаш и имаш желание,
говори с някой историк по въпроса.После ще се наложи да преосмисляш много от вярванията си...

Няма начин-който гради вярванията си на подвижни пясъци и
прави въздушни кули,без реална основа,налага се...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот alistar » 20 Юли 2006, 20:54

nikoj написа:Този пост е супер безумен. А авторът му очевидно е, ако не неграмотен, то поне недостатъчно образован.
Извинявам се за намесата. Което е и очевидна загуба на време. Но горния пост е направо безумен. Някои псевдо сатанисти/псевдо уикани обаче прекаляват.
Ако не е възможно съчетаването на християнството и старата религия, какво представлява култът към дева Мария?
Ако не те мързи можеш да прегледаш книжката на Марион Зимер Брадли "Мъглите на Авалон". Същата е филмирана много успешно, което е едно улеснение за хората, които не обичат да се затормозяват с четене (те за всеобщо съжаление стават все повече).

ПП: Едно пояснение за читателите - юдеизмът, християнството и ислямът почитат един и същ Бог. Според мистичното учение Той е създателят на Вселената и Той е Вселената. Всичко е негово творение.
Едно улеснение за християните/уикани е да приемете, че боговете в уканската религия са просто различни аспекти на единния Бог.



Малееее господин Nikoj, много сте прав значи!:) Имам предложение за Вас: Ако Ви омръзне да поучавате неуките имам приятел,който може да Ви отдели от фермата си мъничко-да речем много малко стадо от 20-на патенца...Ще се грижите за тях,ще си ги пасете, и ще можете на спокойствие сред дивата природа да медитирате...После естествено ако се справяте,стадото ще се увеличи и няма да Ви е толкова спокойно,но Вие и без това всичко вече си знаете...
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот sesil » 26 Юли 2006, 10:04

Винаги съм смятала, че когато човек стане пълнолетен и се запознае с идеологията на дадена религия едва тогава трябва да я приеме. Тези кръщенета на малки деца, които и понятие си нямат какво става ми се струва /все пак лично на мен/ чисто престъпление към душата на детето.

Все пак хора замислете се - в ранното християнство по времето когато Исус е проповядвал към кръщаване е можело да се пристъпи след навършване на пълнолетие по изричната воля на човека. Какво са направили и как са тълкували неговите последователи за да стигнем до тук е отделна тема на разговор.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот Brand » 27 Юли 2006, 21:08

От гледна точка на хаос магията(или хаос подхода, както предпочитам да го наричам), можете да си месите вярванията както и с каквото си поискате - да, дори уика и християнство.
Нищо не е вярно, всичко е позволено.
Между другото, ако някой иска да се "откръсти", т.е да прекъснe всякакви връзки с християнството, може просто да каже
"Светият дух не съществува", ако не ви е страх :wink: Според Новият Завет това е единственият непростим грях. icon_eusa_dance
А ако искате нещо "по-така", ето ви завършен ритуал - тук.
have fun
Аватар
Brand
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Юли 2006, 20:23

Мнениеот WandaBlenda » 27 Юли 2006, 23:07

Бранд не мисля 4е трябва 4ак толкова официално да се отричаш , хеле пък ако си хаотик :mrgreen: Както сам казваш хаоса е метод за възприемане,на4ин на живот,а не тип магия или религиозен култ към нещо си.Ако си успял да проумееш свободата която ти дава хаоса,освобождаването като акт се обезмисля.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Brand » 28 Юли 2006, 15:13

Естествено че не е нужно, но е доста забавно. :) А на някой, който се притеснява от старите си връзки с християнството може даже да му е полезно за "разчупване" на егото. А нали знаеш, че преди да проумееш свободата, първо трябва да се освободиш. icon_angel
Аватар
Brand
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Юли 2006, 20:23

Мнениеот Mr.Wynn » 28 Юли 2006, 16:05

Ако се страхуваш то ще е точно заради връзката. Ако изцяло си я прекъснал не би трябвало изобщо да ти пука. Хеле пък да говориш по всеки повод против това, с което си скъсал - християнство, мюсюлманство, уика. Борбата срещу нещо те прави подвластен на него и по никакъв начин не си го овладял. Същото е като да си мислиш, че си овладял някаква сила ако крещиш на всеки срещнат, че трябва да те уважава и да го заплашваш. Балансът е в центъра.
Аватар
Mr.Wynn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Юли 2006, 10:59
Местоположение: в себе си

Мнениеот WandaBlenda » 28 Юли 2006, 21:59

Нееее :mrgreen: Не можеш да се освободиш преди да си проумял 4е не си свободен.А за да разбереш 4е не си свободен ти трябва да проумееш същноста на свободата.Свободата на правото ти на избор.Свободата на правото ти на много избори.И когато проумееш свободата освобождаването настъпва от само себе си,защото си запо4нал да пре4упваш по съвсем друг на4ин света.Защото си разбрал 4е пре4упването на света не е само едно.А твоята свобода ти дава сила да наслагваш разли4ните пре4упвания, без това да те вкарва в конфликт със себе си,поради несъвместимите норми на възприемане на реалноста при разли4ните пре4упвания.
Free your mind :mrgreen:
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Марио » 29 Юли 2006, 08:19

WandaBlenda, кефиш ме, щи звънна :) Много добре изказано.

Свободата не е нещо външно, което може да се извоюва, а е нещо вътрешно, което трябва да се открие.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Mr.Wynn » 29 Юли 2006, 17:33

Да ви дам да ми попълните лексикона? Виждам, че сте написали много възторжени общи приказки, които са доста сладникави.
Преди да си постигнал каквато и да е свобода, има само мечти и предположения, без преживяване няма познание. Ако не си изживял свободата всичко останало са догадки.
Колкото да свободата в ума, няма такава. Освобождаваш се от един ум и веднага създаваш друг, освобождаваш се от един свят и създаваш друг. Всички подобни пречупвания са отново през инструмента на ума.
Аватар
Mr.Wynn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Юли 2006, 10:59
Местоположение: в себе си

Мнениеот WandaBlenda » 29 Юли 2006, 18:21

Mr.Wynn- относно преживяването-как да оцени дадено преживяване 4овек ако му е празно канчето и не прави разлика между полет на духа и духане на полето например8) И при двете преживявания, имаш свобода на избора.Да го направиш или да не го. Въпроса ми е следния?Ако успееш да насложиш двете реалности на духането и на летенето една върху друга,дали ума ми ще ги от4ете като една реалност-един свят?Това зна4и ли 4е ще ми поникнат крила на устата или зна4и 4е докато летя ше става голямо те4ение.Или вси4ко това са само ме4ти и предположения?:mrgreen: Кофти работа.Живота е един от най-трудните :roll: Това може да си го вкараш в лексикона ако искаш.:mrgreen:
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Mr.Wynn » 29 Юли 2006, 19:13

Според мен значи, че прекаляваш с халюцигените. Подобна игра на думи я правят хора на 5 водки или чалнати в главата.
Първо, ако имаш преживяване, вече имаш опитност за него и е късно да се питаш, да го направиш или не, защото вече е станало. Т.е. струва ми се, че преживяването за теб е някаква умствена спекулация, около която си фантазираш. Второ, ако беше в картина на Салвадор Дали сигурно щяха да ти порастнат крила на устата, но колкото и да се убеждаваш, че летиш, колкото и мозъкът ти да се настройва на тази тема, най-много да остане мазно петно на асфалта след опит да провериш "реалността си". Междудругото горното ти мнение, заедно с предишното, на което отговорих, са едни от най-безсмислените неща, които съм чел. Кажи ми, моля, какво си си направила? Някакъв специален курс или тренинг да си минала? За да зная какво да избягвам.
Аватар
Mr.Wynn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Юли 2006, 10:59
Местоположение: в себе си

Мнениеот WandaBlenda » 31 Юли 2006, 08:55

Човече изумяваш ме.Това било едно от най-безмислените неща които бил 4ел :mrgreen: Благодаря за комплимента.Докато писах горното пост4е много внимателно си подбирах думи4ките с цел да не се получи нещо смислено и не дай боже интелигентно.И както виждам съм успяла.Помисли си поради що ти се отговаря така.Мога да ти препоръчам да изкараш курс по придобиване на чувство за хумор(ако въобще е възможно в твоя трагичен случай) щото като гледам доста на сериозно си се взел.
Ти се пенявиш а аз се забавлявам.
Who is the winner Mr.Winn :mrgreen:


ПП.Ако имаш да ми кажеш още нещо мъдро можеш да го направиш на лична ,макар 4е със сигурност няма да ти отговоря ,защото си ми скучен. Мисля 4е минахме границата на общата дискусия.Или имаш нужда от публика?
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Mr.Wynn » 01 Авг 2006, 11:10

Не знаех, че писането на безсмислици се поощрява тук. Навсякъде другаде троловете ги блокират.
Аватар
Mr.Wynn
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 57
Регистриран на: 21 Юли 2006, 10:59
Местоположение: в себе си


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта